Jump to content
FAS Goran
dasabaja

Punto mk.2 - krađa benzina

Recommended Posts

Centralna brava nikako ne moze jednostavno da se spoji na vratanca jer sama vratanca nemaju nikakvu bravu.

 

Ako se i zakljuca, ako se stavi mrezica u nalivno crevo, ako im se bilo kako onemoguci pristup kroz nalivno crevo, stoka ce zabiti noz u crevo pored zadnjeg tocka i opet pocuclati svo gorivo!

 

Najmanje boli da im se sve ostavi na izvolte, bez dodatnih zastita i uvek voziti sa minimumom goriva u rezervoaru, pa da makar ne uzmu mnogo. Svaka ostala komplikacija stoki da dodje do goriva ce prouzrokovati ostecenja na autu.

 

Lek je napraviti sacekusu, polomiti ruke noge vilice i rebra i ko covek otici u zatvor, tamo nam i onako ne treba gorivo! Inace na ovom parkingu gde mi stalno kradu gorivo se parkira cela moja firma, i nekoliko firmi iz komsiluka, svima je vec pukao film i samo je pitanje vremena kada cemo ih nahvatati

 

 

On 3/19/2016 at 9:01 PM, dj90 said:

što kola da zaključavaš onda uopšte, slomiće stakla ili će obiti bravu

Po zakonu si duzan da zakljucavas auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Centralna brava nikako ne moze jednostavno da se spoji na vratanca jer sama vratanca nemaju nikakvu bravu.

 

Ako se i zakljuca, ako se stavi mrezica u nalivno crevo, ako im se bilo kako onemoguci pristup kroz nalivno crevo, stoka ce zabiti noz u crevo pored zadnjeg tocka i opet pocuclati svo gorivo!

 

Najmanje boli da im se sve ostavi na izvolte, bez dodatnih zastita i uvek voziti sa minimumom goriva u rezervoaru, pa da makar ne uzmu mnogo. Svaka ostala komplikacija stoki da dodje do goriva ce prouzrokovati ostecenja na autu.

 

Lek je napraviti sacekusu, polomiti ruke noge vilice i rebra i ko covek otici u zatvor, tamo nam i onako ne treba gorivo! Inace na ovom parkingu gde mi stalno kradu gorivo se parkira cela moja firma, i nekoliko firmi iz komsiluka, svima je vec pukao film i samo je pitanje vremena kada cemo ih nahvatati

 

 

Po zakonu si duzan da zakljucavas auto.

A po zakonu policija nije dužna da juri lopove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva bre policija ja kad sam prijavio pre par godina da mi pun rezervoar isisan pandur mi reko ma jel fali jos nesto sem toga...ja reko sta ces vise a on rece pali bre mali i cao ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman da zaboravi na N.N. i ima posla sa Milanom i company. U tom slučaju ili neovlašćeno lišavanje slobode ili nanošenje lakših / težih povreda + sredstvom opasnim po život  ........

Umesto da oni čuvaju nas i našu imovinu od lopova oni brane-čuvaju lopove od poštenog naroda. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 21.3.2016. at 2:12 PM, milan-jtd said:

Centralna brava nikako ne moze jednostavno da se spoji na vratanca jer sama vratanca nemaju nikakvu bravu.

 

Ako se i zakljuca, ako se stavi mrezica u nalivno crevo, ako im se bilo kako onemoguci pristup kroz nalivno crevo, stoka ce zabiti noz u crevo pored zadnjeg tocka i opet pocuclati svo gorivo!

 

Najmanje boli da im se sve ostavi na izvolte, bez dodatnih zastita i uvek voziti sa minimumom goriva u rezervoaru, pa da makar ne uzmu mnogo. Svaka ostala komplikacija stoki da dodje do goriva ce prouzrokovati ostecenja na autu.

 

Lek je napraviti sacekusu, polomiti ruke noge vilice i rebra i ko covek otici u zatvor, tamo nam i onako ne treba gorivo! Inace na ovom parkingu gde mi stalno kradu gorivo se parkira cela moja firma, i nekoliko firmi iz komsiluka, svima je vec pukao film i samo je pitanje vremena kada cemo ih nahvatati

 

 

Po zakonu si duzan da zakljucavas auto.

 

na mojoj mečki 30god staroj je centralno zaključavanje na rezervoaru

------------

 

poenta mog posta je bila da im otežate što je više moguće da vam kradu gorivo, a ne da se bojite da vam ne s*ebu nešto na kolima pa da budete zadovljni što su vam samo isisali rezervoar

a i oni ako vide da su lepo zaključana ta vratanca sumnjam da će na sred parkinga krenuti nešto više da čeprkaju, otići će tamo gde je lakše

isto kao što će vam pre ukrasti otvoren auto nego zaključan i bezbeđen još dodatnim zaštitama, eto to je bila poenta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Mecka i Punto nisu bas za poredjenje, a i ja ne vozim mecku nego punta,  i ovde se pise o puntu. 

 

Razumem ja sta nam ti pricas,  potpuno racionalno je razmisljanje da ce otici do drugog auta,  i da treba maksimalno da se zastitimo,  ali druze to je polusvet koji zivi pod krovom od kartona, u cijem mozgu se nalazi samo prisvojeno gorivo iz tudjih rezervoara i uradice sve ga do tog goriva dodju! 

Nisam napisao napamet,  nego sam stvarno procitao iskustva ljudi koji su se zastitili pa su posle toga menjali nalivna creva ili rezervoare! 

Imam tu nesrecu da moram ostaviti auto na parking pored karton naselja,  i najprostije resenje mi je da nemam mnogo goriva, tada im mij auto uopste nije zanimljiv,  jer prvi dan kada sam ostavio pun rezervoar oni su ga ispraznili i to u sred bela dana. Kako procene koliko ima goriva,  ja nemam pojma. Kada budem imao volje i zivaca napravicu neki mikroprekidac na vratanca,  za alarm,  a do tada sipam samo za hiljadarku,  pa svaki drugi dan na pumpu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, milan-jtd said:

Pa Mecka i Punto nisu bas za poredjenje, a i ja ne vozim mecku nego punta,  i ovde se pise o puntu. 

 

 

 

hteo sam da kažem da je moguće staviti cent bravu ne rezervoar, sad nznm koliko je jednostavno ali sigurno je lakše na vašim novijim automobilima nego na mom

 

onda birajte druga mesta za parkiranje, bar na nbg-u to nije problem. Ja biram gde se parkiram pa makar to bilo i 5-6-7 minuta hoda do kuće.

a i ne znam šta fali ići na pumpu stalno, i ja retko kad sipam za više od 1000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da li ima prostora da ugradi ovakav motorčić. Samo kačenje motorčića mora na neki nosač.

 Dalje da li može osovina da zabravi vratanca i kroz šta bi prolazila. Ima tu dosta stvari koje treba da reši.

 

712053fd785968ece248320251.jpg

 

Imao sam to centralno zaključavanje poklopca rezervoara na starom autu. Nije neka nauka kad je već ugrađen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da se upišem i ja na temu.

Do sada , 2-3 puta me posetili ( za toliko znam a možda ponekad nisam ni primetio )  naftni šeici a rekord im je 6 vozila na istom parkingu za noć. Uzeo sam bio i onaj čep sa ključem u AP sportu ali bi veća vajda bila da sam feferonkom namazao običan čep.

 

Razmišljao sam o alarmima, mehaničkim zaštitama ( sita, potkrila, lim preko rezervoara, magnetnoj bravi za poklopac rezervoara - kao na interfonu ) ali od svega na kraju se odlučih za staru dobru rezervu i sipanje čorbe za 1 crvenu. 

 

Možda eventualno uzmem LED reflektor ( manje troši )  sa senzorom pokreta pa sa prozora da gađam komad parkinga gde ja obično vežem konja.

Ali ni to nije najbolja ideja jer naftaši uglavnom dolaze noću i to kad je neki prekid u napajanju / nestanak struje.

Neko im iz komšiluka javlja i nacrtaju se u roku od odmah. Bez struje ni moj reflektor neće raditi a da držim akumulator u stanu, malo je bzvz.

Osim toga, zbog divlje (nado)gradnje nema više mesta na parkingu čak ni kod mene na periferiji pa nije ni blizu sigurno da ću parkirati na komadu zaštićenom reflektorom.

 

Ovi moji naftaši su neki fini , uvek mi uredno vrate protivprovalni čep iz AP Sporta ( a komšijama buše rezervoare na nemcima i francuzima:rolleyes:) , samo ne mogu da ga zaključaju. To još nisu uvežbali ali vreme radi za njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta brava se lako otvara.. ja sam stavio neki drugi čep od starog nekog fiata i alarm... od tad ne bese nekih problema al da ih ne dozivam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Zastavnik10 said:

na kraju se odlučih za staru dobru rezervu i sipanje čorbe za 1 crvenu.

 

Ovo je jedino resenje iz mog visegodisnjeg iskustva sa novobeogradskih parkinga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OPET, u 3 pm, biiip ti ..., U po bela dana jutros natočio za 2000 otišao do stana u Pariske komune, parkirao se na sred parkinga jer kako su mi  5-6 puta već krali ali noću, imam refleks da kad planiram da spavam u tom stanu uvek imam samo na rezervi, ovaj put natočio više jer idem na put, dakle zadržao se u stanu od 9-13, kad onaj čep sa bravicom leži pored točka.

Čoveče raskomadao bi ga zubima da sam ga uhvatio, sutra bi to bila udarna vest na svim medijima, uhhh koliko sam besan.

Tek sad kada sam se smirio sećam se da sam u bočnom kadru kada sam prilazio kolima  video ciganina kako nešto kao popravlja u starom crvenom velikom mercedesu. 1000% to je on, u tom trenutku toliko sam bio besan da nisam obratio pažnju na to, tek kasnije u vožnji  mi je sinulo, došlo mi je da se vratim ali već sam bio na autoputu blokiran zbog dolaska neke delegacije.

 

Da sam došao 15 minuta ranije ubio bih majmuna od batina a onda bi se ceo sistem digao na noge jer bi on bio žrtva a ja psihopata koji ubio jadnog zbog 2000 dinara

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zadnjih 6 meseci dva puta mi se desilo da mi preko noći nestane oko 10 litra benzina iz rezervoara. Ako izuzmemo mogućnost krađe, šta može biti: curi rezervoar, crevo, pumpa? Inače ima normalnu potrošnju 5-5.5 litra, normalno radi, nije ni vožen (penzioneri), prešo jedva 10000 km. Šta može biti?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvukli ti gorivo. Da curi negde preko noći ostala bi ispod sigurno neka fleka na toliku količinu goriva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da negde curi osetio bi sigurno,navikli se lopovi,jedino da se sipa samo po malo koliko da se zavrsi potreba,ne vise od 1000din,ili da se parkira uz neki zid,ogradu gde ne mogu da pridju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se "čekiram" u ovoj temi... prvo sam sumnjao, pošto je bar čep bio na mestu, a jutros nema čepa, i bara oko mog puntića! 

A koliko vidim u temi, leka nema... samo se nadam da mi nisu još nešto oštetili!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na parkingu kod IMTa u Vojvodjanskoj, tj. ko zna bas kod hotela B, malo pre KIT Komerca, kolega zatekao pored nekog multijet puntica kantu i crevo, pretakanje u toku ali lopova nigde nema!

 

Odmah je zvao jos dvojicu kolega! Dok su ta dvojica stigla on je presao preko puta i cekao. Tu je i pogresio jer je decko u Stilu sa ratkapnama i panorama krovom bio parkiran bas kod KIT Komerca, upalio sva 4 i cekao je da se napuni kanta.

U svakom slucaju lopov u Stilu je snimio da je provaljen i da ga moj kolega ceka preko puta, brzinski se parkirao pored Punta, ako sam dobro shvatio drugi lik je zgrabio kantu i uleteo u Stila i pobegose. Ovi moji krenuli da trce za njim da vide tablice ali Stilo je prosao na crveno i zbrisao.

Policija obavestena ali ka i da nije...

 

Eto, u sred bela dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pre dva dana...u sred bela dana isrkase dusmani skoro pun rezervoar...i ovo je vec treci put...Poslednji put pre dva meseca stavio sam onaj cep iz AP sa kljucem...razvalili su ga srafcigerom...Imam i alarm...ali verovatno nije pistao...
Da li neko zna ko ugradjuje ta sita da ne moze da se ubaci crevo?...

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ja sam Sneza, interesuje me da li na Puntu 2002 ima resetka da se ne moze istočiti gorivo na rezervoar!!

Hvala unapred 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...