Jump to content
FAS Goran
dasabaja

Punto mk.2 - krađa benzina

Recommended Posts

Ja razmišljam o ovome http://www.kupindo.com/Autolimarija/10110029_Pvc-zastita-podkrilo-FIAT-PUNTO-CLASSIC-zadnja-desna

Screen_Shot00204.jpg

 

Čep neće da zaštiti, ali crijevo možda može malo. 

 Upravo tako, imam to podkrilo ali čep sa ključem su juče kulturno otvorili. Čep je i dalje upotrebljiv ( zaključava i otključava ) a ovjadili su se za oko 10 litara.

 Vratiću originalni da se ne muče :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem danas na pumpu da sipam gorivo, kad ono nema čepa koji je inače sa bravom. U pitanju je Punto mk2. Zadnji put kada sam sipao, čep je valjda vratio i zaključao momak sa pumpe ili nije ne mogu da se setim pošto nisam siguran da li sam proverio. Ako je neko hteo da ukrade gorivo nije se ovajdio pošto mi je rezervoar tradicionalono prazan, ali me strašno nervira to što više nemam original čep. E sada ili da ja idem po kraju da kradem čepove, što nikada nisam radio jer nisam tako vaspitan ili da odem i da kupim novi pa da imam još jedan ključ što me dodatno nervira. Za ovakve stvari sam u stanju da nekome slomim obe ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zato uvek sam sipam gorivo jer ili ne znaju da vrate nazad čep ili nešto zeznu. Par puta mi se desilo da zaborave poklopac rezervoara da zatvore. Mada ovde verovatno mislim da je drugi uzork bio. Najbolje bi bilo da kupiš novi čep i evenutalno alarm i dodaš dugme na poklopac rezervoara. A za ključ šta je tu je, ja sam svojeveremeno imao 3 ključa na Jugu  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alarm imam ali nisam baš hteo da stavljam na poklopac koji se ne zaključava, mislim kome traba čep koji ne može da zaključa svojim ključem, a da ga prerađuje za svoj ključ mislim da je skuplja dara nego maslo. Sve u svemu moram da potrazim novi čep, naravno u radnji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se prikljucim mozda nekom pomognem. Meni su ukrali benzin na puntu mk2 1.2. Razmisljao sam sta da radim. Imam cep sa kljucem ali su to laganica otkljucali prosli put. Da stavim sito razjebace mi auto jos vise. E sad posto imam alarm ja sam lepo proveo prekidac na poklopac rezervoara. probusio rupicu i skinuo zadnje stop svetlo da bi provuka kuda ide instalacija za far. Nadam se da sam nekom bio od pomoci a ovi sad neka se uhvate za rezervoar cekam ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su preksinoc orobili rezervoar.... auto parkiran u dvoristu zgrade sa drugih 15 automobila , sa prozora drugog sprata vidim auto, imam alarm ( doduse ne i na vratancima za benzin) , dvoriste osvetljeno kao bozicna jelka i puf ... nema benzina ..... nije neka kolicina nekih 5-6litara ali nervira ...... pre toga su mi davno sa istog mesta ( parkiram na istom mestu vec 30 godina ) u sred vrelog leta sa peglice skinuli anlaser , iz juga krali gorivo, alat ( nisam imao alarm na jugu ) ..... evo sada su to uradili i na puntu .... pa stvarno odakle im hrabrost ... ajde benzin nego lik je podigao peglicu na dizalicu legao ispod nje otsrafljivao srafove i skinuo anlaser usred leta kada se i list kada padne cuje jer je moj kraj miran bez mnogo buke .... da sam kojim slucajem naisao ( bio sam 25 godina mladji ) ne bih ga tukao vec bih srusio peglicu sa dizalice na njega i ostavio ga ispod celu noc da jauce i kuka onako zdrobljen .... da se vratim na sadasnjost uglavnom cep radi kao da ga niko nije obio zakljucava i otkljucava se najnormalnije ali kako procitah ovde to nista ne znaci ... ne mogu da parkiram uz nekog ili uz sam zid jer poklopac rezervoara je uvek na izvolte posto su ga tako konstruisali ( ko vozi punta zna kakvu aerodinamicnu liniju ima zadnji kraj :thumbdown:  ) razmisljao sam da stavim klasican katanac ali onda ce da probiju rezervoar ..... inace alarm reaguje i na vibracije ( kad macka skoci na auto alarm se upali a zna se kako macka hoda ) znaci trebao bi da reaguje i na otvaranje cepa posto se koristi sila za otvaranje... mada mozda je i reagovao alarm ali pored ove vetrustine i avion bi mogao da padne a da ga niko u susednoj zgradi ne cuje ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na moj prethodni post i sinoc su probali tj skinuli su cep ali nisu imali sta da izvuku ... neko se navrzao ali bas se navrzao ... jedino mi ostaje da dzudzim celu noc i gledam kroz prozor i sta onda ako ih savatam ......bas mi se nesto ne ide na robiju ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na moj prethodni post i sinoc su probali tj skinuli su cep ali nisu imali sta da izvuku ... neko se navrzao ali bas se navrzao ... jedino mi ostaje da dzudzim celu noc i gledam kroz prozor i sta onda ako ih savatam ......bas mi se nesto ne ide na robiju ....

 

Druze vrece sa peskom pa preko udri. Spolja se ne vidi a unutra neka im je Bog u pomoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isisavaju mi benzin po 2. put za godinu dana na NBG. Prvo su mi sjebali bravu na kapi rezervoara a drugi put su je samo bacili i sada nemam nikakvu zastitu. Ima li neko resenje za ovo? Prvo, gde da nadjem ponovo kapu za rezervoar a posto vidim da im to nije problem, da li mogu nekako da se zastitim od idijota koji ovo rade u 2014 godini?

 

Da li se ovo desava jos nekome? Hvala na predlozima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekog specijalnog reaenja nema, po meni je najbolje da se alarm poveze i na vratanca od rezervoara

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno resenja nema osim da ti se posreci da ga uhvatis dok sisa ... mada se to ne moze nazvati srecom jer slede ili batine ili prijava ... mozda dogovor sa nekim komsijom da parkirate tako da ne moze da se pridje vratima rezervoara ... ako vam nije dosadno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wireless kamera, alarm sa pejdžerom itd itd

Čep rezervoara imaš u AP za 1000 i kusur dinara.

Nemoj da se igraš sam na parkingu , uvek idu više njih.

Ovi što voze ove freze nikad nisam video na pumpi da toče gorivo. Logičan nastavak sledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma problem je sto oni kradu sad.. pa za mesec dva tri.. ali uglavnom se okome na iste :) alarm na rezervoar je dugorocno resenje... a drugo, ne znam kako je kod Fiata to izvedeno, ali ja sam na Corsu ugradio duplo sito, da ne moze da gurne crevo niti da ga probije.. i plus alarm i jednom su probali posle toga, polomili vratanca i paljba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam problem! necu da gresim dusu, ali majstor u servisu me je upozorio da je neko mozda pokusao da mi ukrade gorivo:

 

Jedan dan, primetim da iza kola imam baricu, negde curi gorivo, 

Odvezem auto kod majstora i on kaze da je busno crevo,

Ono koje se vidi kod tocka, i da odatle curi.

Nisam ranije primecivao da curi, ali tada sam napunio oko pola rezervoara,

I toliko imam oodprilike.

 

Zna li neko (ili ako neko prodaje) gde moze da se nabavi polovno i koliko kosta to crevo sve sa lulom, jer majstor kaze da ne moze posebno da se kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukrali mi cep, majku im...

 

Zna li neko da li mogu da kupim na otpadu polovan originalni cep i da kod nekog bravara namestim bravu po svom kljucu?

Gorivo nisu izvukli jer nije ni bilo mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj tu okolini u nekom zbunu ili zivoj ogradi da nije bacen, tako sam ja nasao svoj cep, tj prvo sam video u ogradi cep i vidim pise diesel, ja reko caletu vidi cep izgleda kao i nas i otvorim moj poklopac kada ono moj cep.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Kuvalja rece, bio je u travi, bacen... Nasao sam ga sutradan ujutro, zanimljivo da bravica nema ni najmanje ostecenje, kao da su ga otvorili mojim kljucem!

To se desilo dok sam bio na poslu, ostao prekovremeno, pao mrak, auto ostao sam na parkingu, u mraku... Tosin bunar kod IMT-a, cisto da znate... Srecom pa sam bio na rezervi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ustedeh ti da ne kupujes novi i ne pravis bravu :p 

isto ni moj cep nije ima ni jedno ostecenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jedini meni su zimus vise puta otvarali poklopac i vadili benzin i to u mom dvoristu a dvoriste osvetljeno sija kao bozicna jelka .... Nisu ga bacili vec su ga regularno vratili nazad doduse nisu mogli da ga zavrnu ali je bio na mestu ... naravno alarm se nije ukljucio .... trenutno ne kradu u zadnje vreme ali nikad se ne zna ... inace cep radi normalno zakljucava i otkljucava se najnormalnije .... ali me i dalje zanima kako su uspeli da ga otvore a da ga ne ostete .... to znaci i bravu od vrata mogu da otkljucaju ....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Kuvalja, isto razmisljamo, odmah ujutro sam pronasao cep!

A negde sam procitao, mozda i na ovom forumu, da bravice cepa i vrata nisu iste. Tj. otvara ih isti kljuc ali na cepu ima 4 nazovimo reze, a na bravici 4+5 sa druge strane.

To je projektovano tako bas zbog kradje, da se ne bi mogao kopirati kljuc na osnovu cilindra sa cepa.

Nadam se da ste me skontali, konfuzan sam sam sebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...