Jump to content
FAS Goran
dasabaja

Punto mk.2 - krađa benzina

Recommended Posts

Napuni rezervoar, napuni i pusku i sacekaj, pa kad dodje pucaj, kad se procuje da su ljudi poceli da ubijaju onda vise niko nece da ti dira auto u kraju ... Meni su ukrali neispravan akumulator i stare patike iz hodnika, tako da sledeci nepoznati posetilac kog vidim u dvoristu imace tu cast da mu obradim noge palicom ili prvim sto mi dopadne saka

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje da ti tako uzmu nego da stavis resetku neku ili nesto pa safilicom rezervar da ti probuse gde su cevi pored zadnjeg suvozackog tocka :wallbash: i opet zavucu crevo :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro si prosao.ne salim se, mom drugu su izbusili rezervoar na nekoliko mesta zato sto je stavio mrezicu.posle toga je pravio kod limara zastitni lim preko rezervoara da pokusa da spreci busenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurno resenje ti je vezi kera za alu felnu :rofl: najgore kad se navade onda na svaka 3 meseca kad vec pomislis da nece ono :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti stariji alarmi nisu lose resenje ali problem kod njih je taj kad macka prodje pored auta i pusti goluba on ce da pisti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pregledao poklopac sa zaključavanjem, kao nov je! Verovatno malo jači cim ga vadi sa grla rezervoara. Stavio sam stari, fabrički, pa kad nalete nek se posluže ko ljudi!!! Ovaj sa ključem su bacili u sneg jer nema uzicu, računam da stari neću morati da tražim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šte mislite o alarmu, mislim na one stare što reaguju i na vibracije?

Ja za mog ficu uzeo nov Bear od 25e i ima shock senzor. Ne mora da bude stari. Ali je problem sto je kinez :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze.

Sta nije uredu sa tim kineskim alarmom. Vidim da ih ima dosta u ponudi ali ne znam kakvi su u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet na ovoj temi.

Pre 3 meseca u mom naselju su poharali mog punta (jtd mk.2) i dva benzinca (fiat punto classic i zastava 10).

Ovo je bilo izvedeno sa crevom krzo cep rezervoara.

Na srecu komsija ih je video pa ih je policija uhvatila na delu.

Cak smo i gorivo dobili nazad. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam 100% siguran, ali mi se cini da mi se isto desilo na Punto Classic 1.2 benz. Pre 5 dana sam sipao za 3000 i juce gori lampica, a presao sam stotinak km. Pitam se da li bi kompjuter trebao da pokaze to kao enormnu potrosnju (cisto kao dokaz da nisam lud i da stvarno fali gorivo)?

A dodatno sam paranoican jer sam istovremeno otkrio da mi je neki slepac (verujem da ni sam ne zna sta je hteo, jer i deca danas znaju da tako ne moze da se otvori auto) gurao nesto u suvozacevu bravu i klatio tako da je lak oko nje napukao i sad je neupotrebljiva :(

Edited by tishma

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da se prikljucim klubu,sinoc su mi iz punta clasic dizel izvukli 35 litara dizela, cep iz ap sporta koji sam stavio mesto orginala jer ima kljuc.Nemam resenje,sad sam nagrabusio provalili su da je auto cesto pun goriva.Ako neko ima predlog nek javi.Za sad sipam po 1000 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uvek tako sipam 1000 pa 1000, i ako pokusaju da ukradu naftu, nece se puno ovajditi, a i auto ako probaju nece daleko stici, nema nekog pametnog resenja, samo da se ustekas i da cekas, pa kad zavrsis sa njima sklonis auto sa tog parkinga i pravis se da se nista nije desilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezerva je keva, aaaa? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako sam u mogucnosti, a i primetio sam jos jednu stvar, lampica za rezervu je dugotrajnija od drugih, druge promenim s vremena na vreme, a ova stalno upaljena, a nikad da crkne, kad se prevarim pa sipem 2000 pomislim da mi crkla lampica pa se uspanicim ko sad to da menja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas, bolje da ih nikad ne sretnem kako mi prckaju oko kola, imam sitnu decu napravo bi kakvu glupost ,ubio ili osakatio nekog zbog 20-30 litara nafte.Radim dva posla a po potebi i treci vikendom ,placam kredite i nadje se neko da me j...e svaki 15 dana .valda ce se nesto promeniti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je tako najbolje da se nikad ne sretnete, ali kad mozes ti da radis 3 posla, mogao bi i on da radi nesto posteno, jer on verovatno radi 3 posla za vece, ali ovakva nepostena i necasna, sto se neko od tih lopova ne zezne pa da izvlaci gorivo sa sluzbenih automobila ovih lopova iz vlade, nego uvek na sirotinju udare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ti naši divni zakoni. Nađeš nekog kako ti pajserom lupa auto da bi ga otvorio, udariš mu 2 šamara da prestane to da radi i posle ga izdržavaš ceo život.. Ne kažem da treba biti agresivan niti nekog povrediti, ali lepo se dozvoli držanje oružja kod kuće i ko ti bespravno uđe na posed(i u kola) imaš puno pravo da ga izrešetaš i sutra pozoveš policiju i prijaviš šta se desilo kao da je najnormalnija stvar. Da je tako kod nas malo bi bilo krađa ako ti neko ulazi u kuću i razmišlja da li će živ izaći.

BIlo je pre neko veče priče o tome na tvu. Savetuju ljudi ako vam provalnik uđe u kuću da ništa ne radite i pustitie čoveka da radi, a kasnije ga prijavite policiji i opišete. Mogla bi i neka slika ako nije stidljiv čovek :laughing: A pretpostavlja se da će taj isti provalnik da radi svoj posao dok ga mi crtamo/slikamo i slično..Ko li samo smišlja takve stvari :wallbash:

Gorance gledaj gde parkiraš auto i stavi barem nalepnice alarm i lavlja kandža. To ove jajare prilično plaši. Nije rešenje ni obračunati se sa bagrom jer sam se naslušao priča da su par dana nakon batina ti isti ljudi demolirali dotična vozila ili zapalili..Prijavi policiji. čisto da imaju evidenciju, pa kad im stigne par hiljada prijava moraće više da patroliraju po noći i uvedu malo restriktnije kazne za krađe.

A za posao ste u pravu. Ne znam šta je sa ljudima. Niko ne bi da radi, a svi bi da imaju pare i onda idu linijom manjeg otpora. Bolje 5min straha i da se zaradi 30e nego 8 sati fizikalisanja za istu stvar. Ako ih neko uhvati, opet im ne sme ništa jer će da ih tuže i ovde su pošteni ljudi u najgoroj poziciji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

vladina vozila su uvek prazna pre nas lopova tu vozaci sami posrcu sve sto ima ostave samo po litar dva da se dobatrgaju do posla

u ovoj zemlji covek ne moze vise posteno ni da krade... ccc zadnje vreme doslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolja metoda otici kod elektricara i da napravi na poklopcu rezervoara neki osigurac tj kao kada otvaras vrata onaj pipak se "otpusti" pa ti upali svetlo, e tako kada otvoris poklopac a auto pocne da svira (fabricka sirena).Znam jednog koji je na busu tako uradio zamislite kako izgleda kada neko krene usred noci da mu otvori i kad krene ona truba ttuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, ceo kraj grmi xD odma begaju xD a usput ako si pri dvocevki izletis pa mu malo.... stim da punjenje caure ide sledece biber u zrnu i so, i naravno barut pa kada mu se to zarije u guzicu :2guns: nece sedeti godinu dana ko covek a pritom ga nece ubiti :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ti naši divni zakoni. Nađeš nekog kako ti pajserom lupa auto da bi ga otvorio, udariš mu 2 šamara da prestane to da radi i posle ga izdržavaš ceo život.. Ne kažem da treba biti agresivan niti nekog povrediti, ali lepo se dozvoli držanje oružja kod kuće i ko ti bespravno uđe na posed(i u kola) imaš puno pravo da ga izrešetaš i sutra pozoveš policiju i prijaviš šta se desilo kao da je najnormalnija stvar. Da je tako kod nas malo bi bilo krađa ako ti neko ulazi u kuću i razmišlja da li će živ izaći.

BIlo je pre neko veče priče o tome na tvu. Savetuju ljudi ako vam provalnik uđe u kuću da ništa ne radite i pustitie čoveka da radi, a kasnije ga prijavite policiji i opišete. Mogla bi i neka slika ako nije stidljiv čovek :laughing: A pretpostavlja se da će taj isti provalnik da radi svoj posao dok ga mi crtamo/slikamo i slično..Ko li samo smišlja takve stvari :wallbash:

Gorance gledaj gde parkiraš auto i stavi barem nalepnice alarm i lavlja kandža. To ove jajare prilično plaši. Nije rešenje ni obračunati se sa bagrom jer sam se naslušao priča da su par dana nakon batina ti isti ljudi demolirali dotična vozila ili zapalili..Prijavi policiji. čisto da imaju evidenciju, pa kad im stigne par hiljada prijava moraće više da patroliraju po noći i uvedu malo restriktnije kazne za krađe.

A za posao ste u pravu. Ne znam šta je sa ljudima. Niko ne bi da radi, a svi bi da imaju pare i onda idu linijom manjeg otpora. Bolje 5min straha i da se zaradi 30e nego 8 sati fizikalisanja za istu stvar. Ako ih neko uhvati, opet im ne sme ništa jer će da ih tuže i ovde su pošteni ljudi u najgoroj poziciji..

Alarm imam na oba auta,na Stilu je fabricki a na Puntu je ugradjen sija dioda oci da istera, inace sad parkiram da ih vidim s prozora oba ,cca max 150 metara i onako nisam isao u lov odavno :2guns: ,al u karabin ne ide biber so origano i ostali zacini a od lovacke municije (olovne bez kosuljice tesko ko moze da zakrpi) a meni se ne robija znaci ostaje samo :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj to nikako da radiš. Tebi će auto i dalje tu stajati, a posle toga ko zna šta možeš da očekuješ na kolima sledeći put. I da li uopšte možeš kola da očekuješ. Ne znam da li je istinita priča, ali sam čuo da su nekom dečku odgurali auto u Dunav pre par godina jer je nekom lupao šamare pošto ih je uhvatio da mu mokre po kolima.. a i video sam par potpuno demoliranih automobila(ni za delove posle ne valjaju) jer su se ljudi verovatno nekom zamerili.. Gnjavi policiju da dolaze i ovo što je Zile rekao je sjajna ideja ako može da se izvede uz male troškove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...