Jump to content
FAS Goran
nemmen

Bravo - veličina felni

Recommended Posts

interesuju me prednosti i mane vecih felni generalno, od nedavno sam vlasnik fiat bravo 1.6 pa bih voleo da cujem vas savet - da li da prodajem 17ice koje sam uz njega "dobio" ili da vozim...menjao sam obe viljuske i spone, manzetne..pa predpostavljam da nije isplatljivo ostati na ovoj velicini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako.Sto tezi tockovi,vise lupa na rupama.Ja se patim sa 16,al ne rastaje mi se od njih.Osim estetike moze se reci da u krivinu ide ko voz.Mislim da je 195/45/16 puna kapa.E sad,i tu sam malo pretero jer su mi felne 7,5 J a bilo bi idealno 6 do 6,5.Mislim da je 17 bas preteska al sad ko kako voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesuju me prednosti i mane vecih felni generalno, od nedavno sam vlasnik fiat bravo 1.6 pa bih voleo da cujem vas savet - da li da prodajem 17ice koje sam uz njega "dobio" ili da vozim...menjao sam obe viljuske i spone, manzetne..pa predpostavljam da nije isplatljivo ostati na ovoj velicini?

Druze vozim bravu sa istim motorom 1.6 ,kad sam je uzeo bila je na 14"-icama,posle par meseci presao sam na 15" i nisam primetio neku razliku sto se tice udobnosti ni ubrzanja.Krajeve spona i viljuske sam menjao letos,a pojma nemam kada su i da li su pre toga menjane,ali mislim da bi u svakom slucaju dosle tada na red za zamenu,ne vezano za dimenziju tockova,jer to im je otprilike vek trajanja. Od pre neki dan sam na 16"-icama sa 195/45 i opet nema neke razlike u odnosu na 15",barem ja ne primecujem. A sto se tice viljuski,videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje gume imaš? Mora da je profile ekstara nizak.

trenutno vozim na fabrickim 14icama a ne razumem se bas previse - evo fotke 17ice

dUrkJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ako se ne varam kupio si zuti 1.6 100ks sa kw sport amortizerima i oprugama?

Za tu felnu moras da imas gumu 205/40/17.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj me krivo shvatiti ali za dobro svog auta naj bolje ti je 15, ali ako voliš style onda 16... znam dosta ljudi koji su skidali 17 jer auto je sporiji na ubrzanju, teži na volanu u sporoj vožnji, o opterećenju na ovjesu da ne govorim, ne znam kako kod vas ali koda nas kad te murija vidi s tolikim felgama pogleda u prometnu i vidi 14 pa va tehnički, a homologacija s 14 na 17 :thumbdown:

ja imam 15 i prezadovoljan :thumbsup:

jeftina guma,dobro izgleda, neme opterećenja na trapu, samo gas gas, bez brige...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ne znam kako kod vas ali koda nas kad te murija vidi s tolikim felgama pogleda u prometnu i vidi 14 pa va tehnički, a homologacija s 14 na 17 :thumbdown:

Još toga nema kod nas, tj. u saobraćajnoj nema podatka o veličini felne.

Ne kažem kad bi neki Policajac bio toliko zaludan ne bi mogao i kod nas da šalje na tehnički, ali zbog većih felni još nisam čuo da je neko išao na vanredni tehnički. :thumbup:

A, npr. za Stila...njemu u knjižici piše feličina felne od 15, 16 i 17. Naravno, navedene su i odgovarajuće gume. Kad neko ima 17-ce, zašto bi ga slali na vanredni tehnički i tražili homologaciju, kada je taj auto već ušao na tržište i nosi jednu od propisanih fabričkih dimenzija? Razumem ako bi imao 18-ce...ali da li kod vas zezaju i npr. u ovoj varijanti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ako se ne varam kupio si zuti 1.6 100ks sa kw sport amortizerima i oprugama?

Za tu felnu moras da imas gumu 205/40/17.

eto :thumbsup: covek zna bolje nego ja-nisam se bas udubljivao...hvala na intervenciji. Sta ti mislis o voznji na 17" s obzirom na opremu koju imam (amortizeri,opruge..) da li ce praviti probleme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još toga nema kod nas, tj. u saobraćajnoj nema podatka o veličini felne.

Ne kažem kad bi neki Policajac bio toliko zaludan ne bi mogao i kod nas da šalje na tehnički, ali zbog većih felni još nisam čuo da je neko išao na vanredni tehnički. :thumbup:

A, npr. za Stila...njemu u knjižici piše feličina felne od 15, 16 i 17. Naravno, navedene su i odgovarajuće gume. Kad neko ima 17-ce, zašto bi ga slali na vanredni tehnički i tražili homologaciju, kada je taj auto već ušao na tržište i nosi jednu od propisanih fabričkih dimenzija? Razumem ako bi imao 18-ce...ali da li kod vas zezaju i npr. u ovoj varijanti?

smiješ imati npr kod brava je hgt imao 15 pa to smiješ ili za 1" veće ali sa 14 na 17 bi te zahebavali i morao bi skidati, ali opet ako imaš neku vezu na tehničkom ili uvališ paru u prometnu možeš na neki način proći iako je i to malo sad sje**** jer u svakoj stanici za teh imaju kamere...

:realmad:

Edited by stipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ako se ne varam kupio si zuti 1.6 100ks sa kw sport amortizerima i oprugama?

Za tu felnu moras da imas gumu 205/40/17.

eto :thumbsup: covek zna bolje nego ja-nisam se bas udubljivao...hvala na intervenciji. Sta ti mislis o voznji na 17" s obzirom na opremu koju imam (amortizeri,opruge..) da li ce praviti probleme?

Naravno da znam kad sam u njega ulozio dve godine zivota i brdo para :) Da ne pricam sta sam sve morao da izvodim da bi doterao te amortizere iz nemacke pa felne i gume iz madjarske jer kad sam ja njega sklapao kod nas nisi mogao da kupis nista od tjunerske opreme. Kad mu stavis 17 sa gumom 205/40 tocak je napred knapiran na rub, tj stoji idealno. Auto se sa tim oprugama i gumama ponasa fenomenalno e sad da je praktican i nije. Sportski je tvrd i nije bas udoban za svakodnevnu voznju a o putu da ne pricam :) Burazer i ja smo imali dva brava pa smo se lako snalazili. Na drugom su bile 15ice fabricke gt i on je za voznju skroz druga prica. Dakle ako planiras da sa njim prelazis neke kilometraze stavi 15ice jer je udobniji, gume su ti neuporedivo jeftinije a naravno imaces i mnogo manje problema sa trapom. A ako ces kao ja svojevremeno da jurcas i da se palis stavljaj 17ice i pazi na rupe :)

p.s. Jel jos uvek na autu montiran K&N 57i induction kit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na mom bravu imam 15ice dimenzija 195 50 15 i mogu ti reci da je takodje tvrd kao kamen! Ja se ne bi usudio da stavljam vece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji je ET fabrickih felni 14" za bravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

17ice imaju svoju manu kao i pozitivnu stranu.Ako zelis izgled a ne bas toliku funkionalnost onda slobodno idi na tu velicinu.Trap sa tom velicinom dosta trpi zbog same tezine felne,volan je tezi al zato super ulazi u krivine sa tom velicinom jer je i guma sira.

Najveca mana mozda zbog svega toga je sto ako putujes malo duze cimas se da se ne stvori neka rupa i sl zbog bas niskog profila guma, ja sam upao u veoma malu rupicu sto bi sa 15icama mozda cuo samo cak dok sam sa ovim cuo takav udar kao da mi je spao tocak.

Sto se mene tice ja bih ostavio 17ice jer ja sam sada na zimskim 15icama i jedva cekam da prolepsa vreme da se vratim na 17ice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na mom bravu imam 15ice dimenzija 195 50 15 i mogu ti reci da je takodje tvrd kao kamen!

Uf. Šefe, ti onda ne znaš šta znači "tvrd kao kamen" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

beli kadet? :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

beli je ipak bio sampion, jos pamtim prolazak kroz lakat krivinu kod Galenike po talasastom asfaltu sa 80-90km/h. mislim da jedino sto bi moglo da se uradi na fiatu bravo da bude tako tvrd je da se zavare amortizeri

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta reci ali vozio sam od 14 do 18 na stilu i nabolje je neka sredina 17 sa gumama 215 50 , trenutno sam na 215 45 malo je tvrdji ali cu se vratim na 50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice menjanja viljuska i spona, najvecu zaslugu za to vuku nasi putevi.

Evo kod mene ziv primer, kupljenog polovnog automobila, koji je kad je preuzet sa placa bio bukvalno kao casa, zvuk se nijedan nije cuo. Nakon svega 6 meseci, i to ne redovne voznje, ne znam koliko je presao, lupa prednji tocak nesto, a poceli su i zadnji. Sta da kazem, sem uzas!

Zalosno je sto je tako.

E da, u pitanju je Saab 93.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno na svom bravu imam al 15 sa bridgestone 195-50-15 i imam utisak da osetim svaku rupu na putu da li bi dobio nesto kada bi ih menjao za celicne 14

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi da vozis sa npr 175/65 R14 gumama kojasue udobnije i osetno jeftinije.  40ak eur po komadu za srednju klasu guma. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vozim isto 195/50/15 i nije neka velika razlika u odnosu na zimske koje su mi 185/60/14,pogledaj na nekoj pumpi koliki ti je pritisak u gumama,meni su vulkanizeri napumpali gume na skoro 2.7 bari i auto je skakao kao jarac,sad sam spustio na 2.2 i mnooooogo je bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko su ti stare gume? Ja sam vozio istu dimenziju, gume stare 9 godina i sto kazes osetio je svaku rupu. Kad sam kupio nove gume auto je postao mnoogo udobniji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...