Jump to content
FAS Goran
Jovans

Brava 1.4 12v - tesko u prvu i drugu

Recommended Posts

U trecu I cetvrtu I rikverc ide lepo. Citao sam na netu o ovome I kada ide tesko u prvu I drugu (tesko upada) navodno je problem u menjacu. I koliko sam shvatio postoje dve vrste menjaca. Na jednom treba tada da se zameni neki lezaj I to navodno nije neki problem, a na drugom ne znam sta treba ali treba da se skida menjac.

Da li postoji mogucnost da je mozda problem u poluzi I sajli menjaca ? I kako resiti tada ? Da je mozda potrebno samo neko stelovanje ?

Ako je problem u menjacu kako da znam koji je tip menjaca ? I sta I kako treba zameniti na menjacu koji ja imam ?

Nivo ulja sam kontrolisao I u redu je. Takodje me zanima za cega sluzi otvor na menjacu koji je na slici I da li on treba da bude zapusen. Cime je zapusen I I da li I tu negde treba da se sipa ulje ? Nelogicno je da fabricki stoji ruba zbog toga sto pri pranju moze da udje voda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj sa dostelavanjem ali ako je korpa ostecena ocekuj da uskoro posle stelovanja rikne skroz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na dostelavanje sajle I poluge rucice menjaca ?

Za cega sluzi ona rupa na menjacu koju sam na slici obelezio strelicom I da lid a je zapusim sa nekim gumenim cepom ?

Nije mi jasno to usecanje druk lezaja u korpu kvacila. Koliko znam na kadeta druk lezaj pritiska lamelastu iprugu na korpi I odvaja se potisna ploca. Zar u tu oprugu moze da se usece lezaj ?

Podigao sam pedalu kvacila malo vislje I isti slucaj, isto ide teze u brzine. Da li je moguce da zbog tog usecanja ne odvoji skroz lamelu bez obzira sto sam dosta visoko podigao pedalu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta se to dešava, kod mene je stavljen ceo novi sklop na menjaču,premešten ceo rotor od novog punta, nova korpa, lamela, druk ležaj...od onda u drugu i prvu kao da malo pred kraj ubacivanja zapinje...šta bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledajte saltericu ocui reci sajle od salterice domjenjaca ako ih imate jer mogu one da yeyaju~!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se neki dan desiloo na stilu, nece da ubaci u 1. i 2. i onda prokinu pa ponekad tesko i to je trajalo jedno 20 min voznje dok nesto nije pukklo, neki kontra teg ili kako se vec zove , sto pomaze pri saltanju da se lakse uklopi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na dostelavanje sajle I poluge rucice menjaca ?

Za cega sluzi ona rupa na menjacu koju sam na slici obelezio strelicom I da lid a je zapusim sa nekim gumenim cepom ?

Nije mi jasno to usecanje druk lezaja u korpu kvacila. Koliko znam na kadeta druk lezaj pritiska lamelastu iprugu na korpi I odvaja se potisna ploca. Zar u tu oprugu moze da se usece lezaj ?

Podigao sam pedalu kvacila malo vislje I isti slucaj, isto ide teze u brzine. Da li je moguce da zbog tog usecanja ne odvoji skroz lamelu bez obzira sto sam dosta visoko podigao pedalu ?

Onda ti nije do kvacila! Pogledaj salter ili kako vec neko rece, a ako nije ni to onda je sa menjacem i vrlo verovatno ces morati da ga skidas! neki lezaj, sihron ili... to bi veterani sa foruma trebali da znaju koja mu je slaba tacka u menjacu!

Edited by chila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi trazio sam dosta o ovoj temi ali nisam nasao nista sto konkretno resava moj problem. Primetio sam da u zadnje vreme nece da ubaci lepo u prvu brzinu ili u rikverc i jutros primetim da mi je menjac labav  klima se. Kada sam podigao kozu oko menjaca video sam da je pukla plastika odgore sto drzi rucicu menjaca dali neko zna dali moram da menjam ceo birac ili mogu da skinem samo nju na licu mesta i zamenim i gde to ima da se kupi. Hvala unapred.

 

20161005_140740.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...