Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto mk.2 - problem sa zadnjim svetlima

Recommended Posts

neka sijalica ti riknula pusti da rade idi napolje i vidi koja ne radi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislio da mi gori to djubre zato sto su mi pozicije bile po 5w, zamenio danas obe sa 10w i djubre i dalje pokazuje, kroz dijagnostiku ne moze da se obrise, bas iritira

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj svetlosni signal ti govori da ti ne radi neko od spoljnih svetala (odnosi se na sva svetla, osim onog za osvetljenje tablice), pošto je zvuk migavca ubrzan, znači da treba da promeniš sijalicu migavca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mislio sam na zadnja svetla, pošto je tema o tome. I ne odnosi se na treće kočiono svetlo. Za farove ni ne treba signalizacija, valjda :D Inače, i bez upozorenja na tabli, ubrzani zvuk migavca je signal da on ne radi, na svim automobilima.

Edited by Timotije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema jeste zadnja svetla, ali si tako napisao da se može odnositi na sva spoljna svetla (osim za tablicu) pa sam zato napomenuo.

 

Za farove ne treba, osim ako ti po danu ne pregori neko svetlo u njemu, ali to sad nije tema.

Edited by Joker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno rade oba migavca samo sto kada dam desni i pritisnem kocnicu on krene da luduje odnosno ima taj ubrzan zvuk, a kad pustim kocnicu sve normalno O.o

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Markobgd said:

Onda imaš problem sa desnom stopaljkom odnosno sa kompletnom lampom. Skini je i očisti kontakte, konektor....

Ako ti nije problem da mi malo detaljnije objasnis najbolje neke slike ako imas da postavis posto sam POCETNIK, pa mi se ne ide kod majstora ako mogu sam da uradim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to će neko sa Puntakisom. Ja nemam slika ali verovatno ima negde po forumu.

Ukratko, skineš lampu zadnju komplet (uglavnom je drže dva šrafa iz gepeka) očistiš kontakte unutra nje i konektor koji se džekuje na nju.

Objasniće ti neko ko poznaje Punta sigurno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ovo sto napisa kolega Marko. Samo skines 2 srafa da bi skinu stop svetlo, izvuces dzek, njega recimo naprskas nekim kontakt sprejom. Ocistis kontakt na STOP lampi, dodatno mozes i da skines 3 srafa sa stopke i da poskidas svaku sijalicu ponaosob da pogledas da nije neki od kontakta korodirao pa ocistis i to usput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene zanima zasto mi stalno crkavaju sijalice na stop? i kad kad me pecne struja dok zatvaram vrata

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su to ovi konektori na snimku o kojima pisete:

 

Jos jedno pitanje kako da znam u kojoj je lampici problem? :)

Edited by abarth #

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo smo na njih mislili mada rekoh ti da po skidanju stop lampe odvrnes jos 3 krstasta srafa i skines onaj poklopac pa ces doci do sijalica i proveriti da nisu korodirali na onom delu gde  sijalica naleze.

 

1129cd90c9ce-800x600.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Axic said:

Upravo smo na njih mislili mada rekoh ti da po skidanju stop lampe odvrnes jos 3 krstasta srafa i skines onaj poklopac pa ces doci do sijalica i proveriti da nisu korodirali na onom delu gde  sijalica naleze.

 

1129cd90c9ce-800x600.jpg

 

 

ako rade sve sijalice onda je problem u konektoru? Cime ocistiti isti? I gde imaju da se kupe? :D hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko onaj dzek sto se ubada u stop svetlo?Na mom je otisao kontakt za masu, pa mi pravi problem.Resio sam, ali bih ipak da bude u fabrickom stanju.

Naravno, posteno placam.

Meni treba, da budem precizan, dzek kojim se zavrsavaju kablovi koji zavrsavaju iz auta, ka stop svetlu iliti onaj dzek koji otkacite kada zelite da zamenite sijalice u stop svetlu.

Ako ima, neka javi na pp da se dogovorimo.

Hvala.

 

ps. Ako neko zna ko ima, tj. gde moze da se nadje, slobodno na pp..

Obelezeni deo mi treba.Ako negde moze da se kupe zabice/papucice za ovaj dzek i ta informacija bi bila korisna.Hvala jos jednom.

Dzek.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@abarth # Probaj za pocetak kontakt sprejom, on ce ocistiti sve prljavstine. 

A za konektor/dzek probajte obojica kod Pedje iz Indjije, moguce da prodaje posebno samo njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Axic said:

@abarth # Probaj za pocetak kontakt sprejom, on ce ocistiti sve prljavstine. 

A za konektor/dzek probajte obojica kod Pedje iz Indjije, moguce da prodaje posebno samo njih.

Mene trenutno interesuje kako da znam sta mi je crklo recimo sijalice kako da proverim, a kako konektor trece nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upališ svetla i pogledaš pozadi, zamoliš nekog da sedne i pritisne kočnicu, da ubaci u rikverc i drži stisnuto kvačilo da vidiš radi li i rikverc svetlo. Snađi se, bar je to jednostavno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se stalno palila ta zuta signalna lampica na tabli a sve sijalice su radile, skinuo sam oba stop svetla, ocistio konektore, naprskao kontakt sprej, vratio, i nije se palila lampica sledeca 2 dana, posle je opet pocela. Onda sam ocistio i naprskao konektor od treceg stop svetla, onog gore na sredini, i evo vec par meseci je sve ok. Mislio sam da ono nema veze sa tom lampicom jer je drugacije napravljeno, od nekih led dioda cini mi se, ali eto izgleda da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@snebojsa U trecem STOP svetlo kod Punta su 5 malih ubodnih T10 (W5W) sijalica, iste one kao i za prednja poziciona svetla.

 

@abarth # Ovo sto kaze Sasa, samo ne moras da palis auto. :) Das kontaknt, desni migavac, poziciona svetla ukljucis, ubacis u rikverc i neko nek pritisne kocnicu. Tako ces videti koje svetlo radi ili ne radi.
Za levu stopku isti princip samo ukljucis levi migavac i svetlo za maglu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis, nije lose znati to za trece stop svetlo, recimo ako neka sijalica pregori moze da se zameni.:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

@snebojsa U trecem STOP svetlo kod Punta su 5 malih ubodnih T10 (W5W) sijalica, iste one kao i za prednja poziciona svetla.

 

@abarth # Ovo sto kaze Sasa, samo ne moras da palis auto. :) Das kontaknt, desni migavac, poziciona svetla ukljucis, ubacis u rikverc i neko nek pritisne kocnicu. Tako ces videti koje svetlo radi ili ne radi.
Za levu stopku isti princip samo ukljucis levi migavac i svetlo za maglu.

Kako bre ubodne kod mene zalemljene i nema sanse da se zamene.Bas samo skoro skidao u naid da je ensto ubodno kad ono mosa.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...