Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fiat Punto mk.2 - problem sa zadnjim svetlima

Recommended Posts

Vec sam vise puta po gradu vidjao puntice kojima pri kocenju svetli migavac umesto stop svetla i cudio se.

E sada se meni desava nesto cudno...

Od pre par nedelja i onih velikih snegova, pa topljenja istog, desava mi se da kad upalim auto i drzim kocnicu, prijavljuje mi na tabli gresku u svetlosnoj grupi, a pri vizuelnoj proveri vidim da mi umesto levog stop svetla, svetli levi migavac!!!

Cim ukljucim poziciju, greska sa table nestane i levo stop svetlo normalno radi!?

Probacu, cim nadjem vremena da proverim i ocistim kontakte, da vidim da li ce problem nestati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto-negde bije na masu, da ne kažem varniči :lol: najverovatnije je problem u samom levom stop svetlu... Čim nađeš slobodno vreme, šArAfciger u ruke i rešićeš problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zboj sjajnog resenja stopova na kutiji u kojoj su kontakti se skuplja mulj i blato, skini stop ocisti to i ocisti kontakte i bice sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sa tim svako malo mucim muku!!! nista drugo nego skidam stop i cistim kontakte!!! sad mi je vizuelno i sve OK ali zuta lampica se cas pali cas gasi...ma to je lose konstruisano i sta da radimo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od kontakata se slepi sa plastikom u konektoru za zadnje svetlo, njega iscackajte iz plastike, povucite na gore, poprskajte svemocni wd40 i radice kao novo ;-) Naravno mora da se skine zadnja svetlosna grupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle zime sam imao slicnih problema, tada mi je prijavljivao gresku i desno stop svetlo je slabije tinjalo. Problem sam resio bas na taj nacin, pa cu verovatno i ovog puta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnja zica u konektoru stop svetla crne boje ,masa ima los kontakt sa lampom.ocisti i malo nategni buksnu u konektoru resice ti zez

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kada već rasturaš, očisti i zajedničku masu koja ti je na limu odmah ispod levog stop svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturio sve, kontakti od mase bili skroz razdvojeni, patinirali, cak je i plastika malo progorela.

Ocistili, "stisnuli" i sada sve opet funkcionise normalno ;)

Jedno pitanjce apropo teme, da li ima negde da se kupe ovi konektori koji su korisceni za zadnje grupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema posebno vec postoje neki setovi za auto elektriku poveci su i skupi a slabo se trosi pa retko ko od majstora narucuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su upaljena oborena svetla i kada se upale sva 4 migavca ili samo desni migavci, pocinje na stop svetlu light show, znaci pocinje da se pali i stop svetla i to onako naizmenicno sa migavcima...da li je u pitanju ona ploca na kojoj se nalaze sve one sijalice, prodaje li se to odvojeno...? Ako je to u pitanju jel vredi uzimati novo ili polovno negde na otpadu...

Da li je imao neko slicna iskustva?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalila mi se lampica sijalice sa znakom uzvika, sada mi ne radi leva pozicija, a ni stop svetla. Malo mi je cudno da stop svetla prestanu da rade i levo i desno i srednje svetlo na staklu odjednom. 

 

Da li je to do sijalice ili moze biti neki drugi veci problem, ne razumem se oko elektronike?. Hteo sam da pogledam sijalice ali ne znam kako se skida svetlo :) Takodje brat mi je proverio onim aparatom osigurace i svi rade.

 

Ako moze pomoc i koje sijalice da trazim za njega. 

 

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad otvoris gepek sa leve i desne strane iznad visine police gepeka imas po jedan cep na obe strane, skines cepove, odvijes srafove i oslobodio si gornji deo, posle u gepeku potrazis ispod tapacira isto ima jos 2 srafa, to odvojes i stop svetla izvuces i gotovo ... mada mislim da nije do sijalica, mozda je negde u instalaciji problem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala !

To sam probao da odvrnem ali nisam nasao druge srafove, pogledacu sutra preko dana. 

 

Takodje od kako sam stavio zeder na ovom puntu ponekad zna da se upali lampica za servo, i kada ugasim pa upalim auto bude ok lampica za servo se  ugasi se. Kada zakacim auto na komp nista ne pokazuje nema ni jednu gresku. Nisam pametan, sad me jos ovo strefilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima god dana da sam stavio zeder, i tako po nekad se to desi. Ne znam da li je bas do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rešen, crkla mi jedna sijalica na poziciji, a kočnice nisu radile jer mi se kablić otkačilo negde iznad papučice za kočnicu. Tako da inace nije bio neki veći problem posao od par minuta. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko kako rešiti problem mase na stop svetlu? konektor skidao čisti natezao trajalo neko vreme sad ne vredi više. neka buksna nova da se stavi konetor ne mogu da nadjem nigde ima li neko ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konektor jedino da potrazis na nekom auto otpadu, ja se bas malopre zanimao sa tim, primetih da se konektor mase malo istopio, u samom štopu prodrla voda pa kontakti katastrofa, ni jedna sijalica mi nije radila u levom, parce smirgle i stvar resena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

savjeti-instrument-tabla-signalne-lampic

 

Meni pojavljuje ova lampica i sad kada sam dao migavac (znate vec koji zvuk se proizvodi kad se upali migavac) krene neki nenormalan zvuk isti taj ali ubrzan :D O cemu se radi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...