Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

Ugradio sam i AC Rasic plin u stila i zaista iskustva su pozitivna pre mesec dana sam menjao filter kod njihi mogu da kazem da su veoma profesionalni tako da ti ih preporucujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Migun

koliko si platio?

Izvini na kasnom odgovoru. Platio sam 420 jevreja i plus 50e za kapalicu, ja mislim da je to mnogo manje nego npr kod Rašića koji ga ništa bolje ne bi uradio. E sad ko hoće i ko voli nek izvoli, ja lično ne volim da plaćam više nego što to realno košta. A priče tipa "tehnička podrška je bolja, svi mi kažu da je on dobar e zato je skup..." bla bla bla. Dovoljno me krade država pa ne moraju i majstori. A i + Vlada je extra lik (majstor koji mi je ugradio plin).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se malo raspitivao za gas za moj auto i cene su sledeće

RR Electronic : 900evra

AC Rašić : 800evra

GTA Servis : 750evra

Pane AG : 900-1300evra

Star Gas : 620evra

Jos treba da se cujem sa nekim likovivma iz Borče i Siriga pa da odlučim, ali bas veliki raspon u cenama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se malo raspitivao za gas za moj auto i cene su sledeće

RR Electronic : 900evra

Ovo računaj 850 eura jer:

Članovi Fiat-Lancia Club Serbia sa važećom članskom karticom i ličnim identifikacionim dokumentom koji izdaje Republika Srbija ( ili druga država koju Srbija priznaje ), ostvaruju sledeće popuste:

- Ugradnja gasa ZAVOLI na motorima sa 5 i više cilindara - 50 eura popusta

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42209

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam juce lovato za 630evra, i mogu ti reci da se potpuno isto ponasa kao i na benzinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razbiće se uskoro taj ''internet monopol'' da samo dva majstora u Srbiji znaju da rade gas... :thumbup:

Slažem se. Ima i "treći" u Novom Sadu u Partizanskoj. Seqent za Punto (Zastavu 10) 400E. Ne znam da li smem postaviti pune podatke da ne ispadne reklama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://dizajn24.com/auto_gas/

Kod njega sam prošle godine ugradio gas u desetku. Isplatilo mi se iz BG ići u NS. Vreme ugradnje kao i svuda 5-6 sati. Otišao lepo do NS ostavio auto, prošetao gradom, svratio u par "birtija" ručao u Kamenici i na gas se vratio za Beograd. Četvrtkom mu dolazi čovek sa tehničkog fakulteta i radi ateste. Opet se malo provozao starim putem preko Fruške uradio atest i milina. Od tada do danas nikakvih problema. Beograd-Zagreb potrošnja za 15E (koliko i putarina).

Toliko sam zadovoljan da razmišljam o ugradnji gasa i u Lancia Y. Jeste malo troši, ali vozi se dosta.

Gazda je bivše vojno lice i vojnim licima daje popust. Pa ako imate nekoga u toj branši možete i popust iskoristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko info gde se moze ugraditi povoljno sekvent za puntica a da je proveren majstor?

video sam u jednoj temi neki servis u ns u partizanskoj ali link ne radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradi neki pouzdan i kvalitetan sistem, kod pouzdanog majtora, nemoj gledati na cenu, da ne bude posle ko ne plati na Drini plati na cupriji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da l je povoljno ali ac rasic vazi na najbolji u bg-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

on je npr 200 evra skuplji od ovog na nbg kod buvljaka,ne znam cime opravdava toliku razliku?

dal ugrajduje toliko kvalitetniju opremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ugradio kod jednog drugara a/c gas, to je bugarski uredjaj, stavio mi je covek neku novu generaciju rasplinjaca i za sad se odlicno pokazao, presao sam skoro 20 000 za 8 meseci i nemam primedbi, boca je neka italijanska nemam pojma ionako je nebitno, sve u svemu ja sam zadovoljan za tih 500eur sta sam dobio :thumbsup: tako da nemora da znaci da je najskuplje uvek i najbolje . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam spominjao pa evo i ovde cu... Ugradjen gas prosle godine kod jednog drugara u Zr, veoma korektno sa dopunskim kontrolama bez nadoknade... Prezadovoljan sam evo vec cca 15k ! Cena je i sada aktuelna i iznosi ~400e a uredjaj je Tomaseto. Sve preporuke... Ako ste zainteresovani , javite se. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek je bilo koliko para toliko muzike. Koliko je bitan kvalitet,pouzdanost uredjaja toliko je vazno da li je instalater obucen, strucan i pedantan da sve to sprovede u delo. Takodje treba obratiti paznju na vrlo veste prevare prilikom ugradnje jer instalateri lako prodaju poljske AC uredjaje pod Tomasseto (Tomasseto ne radi sekvent sisteme) i Zavoli govoreci kako je to to, ali u sustini od njih je samo uzet reduktor. Tu nastaje ta bitna razlika u ceni. More ljudi me zove u zelji da urade servis na tzv. Zavoli sekvent uredjaju, ali u principu ne znaju da su dobili samo Zavoli isparivac a ostalo poljsko. Tu onda nastaju problemi...

Cene su sarene i za 4 cil auto idu od 400- 750e u zavisnosti od proizvodjaca. Verovatno ima nesto kad su cene toliko razlicite. Garancija, servisna mreza u zemlji, kvalitet i dugotrajnost uredjaja, kvalitet propratnog softvera i mogucnost ugradnje na zahtevnija novija vozila. Sve to diktira cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa prethodnim recima ! :yes

@Vasa- Kombinovana voznja sa temperaturom 35c pri kojoj prebacuje na gas iznosi cca8,5L+benzin.

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio urednu garanciju i sve je uradjeno besprekorno, a on je jedan od prvih u BG koji je poceo da radi plin, tj njegov cale pa je on nastavio . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo link za gas servis Endre NS http://www.autogasendre.com/index.html

Pre pet meseci sam pisao o svojem iskustvu sa ovim servisom. I dalje sve funkcioniše uglavnom besprekorno. Jedino me ovih dana zeza pokazivač nivoa gasa, ne pali crvenu kada dođe na rezervu,već dugo drži na zelenoj i kada nestane gasa zapišti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...