Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

Vi'š, nju nisam ni vid'o! Znam za ove dve koje drze u novom delu radionice, koji je cistiji nego smederevska bolnica, smem ladno da kazem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Planiram ugradnju plina u Z10, pa me interesuje da li neko može da mi objasni razliku između dva sistema: LOVATO SMART i LOVATO EASY FAST?

Tj.,koji je primereniji Z10, i šta se dobija ugradnjom skupljeg sistema?

Takođe, pronašao sam par iskustava sa servisom LUCAR iz Novom Sada, ali su dosta stara, pa me zanima da li je neko u skorije vreme ugrađivao gas kod njih?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da nema odgovora, ali da probam još nešto, sada ugrađuju i varijantu E-GO sekvent, nešto niža cena, navodno za moj auto nema razlike u odnosu na skuplju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam prenesem neka moja iskustva po pitanju ugradnje plina, a odluku o svemu sam doneo malim raspitivanjem i naravno uz pomoć ljudi sa ovog foruma.

Uzimajući u obzir cenu, kvalitet ugradnje i vrstu delova koji se ugrađuju, izabrao sam da mi sve to odradi Vlada iz AC Babić (mislim da je na forumu pod nikom error). Vlada  je odličan lik koji je ispoštovao sve shodno dogovoru i veoma pedantno i profesionalno je ugradio. Ugradio je uređaj Tomaseto (ventili i sl.), rezervoar torus Atiker (48l), dizne Valtek, a kompijuter je AC Stag 300 isa 2. Na moja pitanja je veoma stručno i strpljivo odgovarao (nadam se da ga nisam mnogo smarao!!! :book: ).

 

Prvi utisci su super. U vožnji ne osećam razliku benzin/plin, niti se oseća trenutak kada prebacuje. Jutros sam ga testirao koliko mu treba da prebaci (Vlada je naštelovao da prebacuje kada se voda zagreje na 40 stepeni).

 

Prema mojim nekim zaključcima na relaciji Batajnica - centar grada potrošnja bi realna da bude oko 9l plina, jer mi je GP trošio oko 8l (sada je motor 1.4 ali jači i auto je teži). Evo potrošio sam i prvi rezervoar plina i mogu da kažem da je potrošnja u granici očekivanja (do prvih 1000km), tako da mi je potrošnja ispala 9,6l plina, ali moram dodati da je u ovom periodu nastala velika gužva zbog radova oko mosta, tako da cenim da bi ova potrošnja realno bila nešto manja da nije bilo kreni-stani. Vlada mi reče da će se se nakon provezenih 1000km, na prvom pregledu, malo potrošnja korigovati na dole. Ja za sada zadovoljan.

 

U međuvremenu sam završio i atest plina i tehnički pregled u servisu Sve za vas auto.

 

Usluga i predusretljivost osobljla je dobra :unworthy::clap:, veoma ljubazno su me primili, predusretljivi su bili i relativno brzo sam sve završio (nemam zamerke). ALI za vreme dok sam tamo bio, čuo :devil: reklamacije od trojice vlasnika automobila koji su kod njih ugrađivali plin (jedan dolazi treći put na reklamaciju, jer mu auto nije naštelovan) :thumbdown: !!!

 

Za atest sam platio 280+280+3000+6000+1300=10860 din. + 1500 din za novu saobraćajnu.

 

O ovome i o još nekim detaljima sam pisao na ovoj temi Nuova bravo 1.4 16v.

Edited by malac1971

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ugradjivao plan u auto u Novom Sadu u AUTO GAS RADIC-vETERNIK

 

DA LI SU DOBRI,KAKO RADI,

Meene interesuje jer treba da uradim atestiranje,posto imam uvezen plin u lybri 1.8 2001.god.

kolko bi me stajala zamena,uredjaja i sl

i mene zanima ovaj servis ,da li je neko ugradjivao gas kod njih i kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh ljudi,procitao sam citavu temu i ostale vezane za ugradnju plina i sad vise stvarno nisam pametan kod koga otici na ugradnju.Skoro sam pazario brava 1.6 i hteo bih da od njega napravim koliko-toliko ekonomicnog i ugradim plin negde u Bg-u.U uzem izboru mi je bio servis "sve za vas auto" ali posle ovih iskustava vise ne mislim tako. :no Dosta njih hvali AC Babic ali vidim da njihov sajt vise ne postoji pa da li uopste jos rade i da li neko ima kontakt tel.? :blink: Na googlu mi je izasao i servis Markovic,zvao sam ih i javio mi se gospodin koji mi je dao i najbolju ponudu od 330e,u pitanju je AC STAG 200,pa me zanima da li neko zna kavi su oni i kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacna odluka je pala na Vladu iz servisa AC Babic.Pre odluke sam otisao da se upoznam licno sa njim i da se posavetujem oko nekih detalja.Covek je toliko cool lik da sam se bez razmisljanja odlucio i odmah tad smo ugovorili dan za Bravisu.Jako je korektan,ima puno iskustva i strpljenja i hoce da izadje u susret idejama i slobodno mogu da kazem izmisljotinama koje sam imao.  :laughing: Prezadovoljan sam uradjenim i sve preporuke imam za njega.  :thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ako moze preporuka gde odrzavati plinski uredjaj u Bg. wink.gif

http://www.autogasboban.co.rs/galerija.html 

trebas otici u servis da vidis kako rade momci...

 

Ugradnja i atestiranje plinskog uredjaja u "Sve za vas auto"

Zakazana mi je ugradnja jutros u 8:30.

Vozilo sam predao u 8:15

Prilikom predaje vozila, dogovor je bio da se ne busi branik za postavljanje ventila za punjenje, nego da se postavi "visilica" i da se puni ispod branika. Radnik koji je primio vozilo-Aleksandar, rekao mi je da ce tako biti uradjeno i da je to ok, tj. da tako moze da se atestira.

Dogovor je bio da ce biti gotovo izmedju 15 i 16h.

Oko 14:30 sam dosao u servis u nadi da ce biti zavrseno ranije i da necu morati da cekam.

Prvo sto sam uocio je bio PROBUSEN zadnji branik iako je na nalogu pisalo da se postavi visilica, da se ne busi branik.

Na moje pitanje kada ce biti gotovo, receno mi je za oko 3 sata, tj. oko 17:30.

Besan zbog nepostovanja dogovora i sto me nisu obavestili iako su imali kontakt tel da ipak mora da se busi branik, potrazio sam Aleksandra.

Rekao sam mu o cemu se radi i on je odmah otisao u drugi deo servisa gde je bio moj auto i proverio je sta pise na nalogu, te skrenuo paznju "majstoru" koji je ugradjivao.

Receno nam je da visilica ne moze da se postavi jer ne moze da prodje atest.

Besan zbog probusenog branika (srecom nije busen lim sa strane, sad bih sedeo u policiji) i nepostovanja dogovora oko vremena i nacina ugradnje iako sam vozilo dovezao i pre zakazanog termina, trazio sam da se vozilo vrati u prvobitno stanje i demontira uredjaj.

Tada se pojavio neko ko se predstavio kao vlasnik servisa i tu je krenula rasprava. Tada mi je ponudjen vaucer za besplatno servisiranje klime (ja sam frigomehanicar), neki servis i sl. sto sam odbio i trazio demontazu uredjaja i vracanje vozila u stanje u kakvom sam ga dovezao.

To je prihvaceno i ponudjeno mi je da oni saniraju rupu na braniku i da ga ofarbaju sto sam odbio jer sam samo zeleo da odem odande.

Ipak, nakon jos malo razgovora i obecanja "vlasnika" kako se predstavljao, a kasnije sam tek saznao da se radi o suvlasniku koji je po meni ispao jako nekorektan, da ce postaviti trojicu da rade na mom vozilu kako bi radovi SA ATESTOM koji sam platio kad sam dovezao vozilo bili gotovi do 16h, pojeo sam govno (zamolicu da se ovo ne cenzurise jer jos osecam ukus u ustima) i prihvatio da se zavrsi ugradnja. Na to sam najvise pristao jer je karoserija vec bila izbusena gde je trebalo, a to nije bilo moguce sanirati.

Vratio sam se oko 15:30 i cekao ispred servisa.

U 16:13 neko izvozi moje vozilo napolje i umesto da ga uveze na atest u drugi deo garaze(koji je po dogovoru i obecanju suvlasnika trebao biti gotov do 16h) , na moje zaprepascenje, bez moje dozvole, bez pitanja prolazi pored mene, ukljucuje se u saobracaj i odlazi u meni nepoznatom pravcu.

E tu mi puca film!!!

Posle magarcenja od strane suvlasnika i praznih obecanja, a zatim i odvozenju mog vozila iz servisa bez moje dozvole od strane meni nepoznatog lica iz servisa, pozovem 192 da prijavim kradju vozila.

Nakon sto sam preko telefona objasnio o cemu se radi, upucen sam na policijsku stanicu na N.Bgd.

Tamo su me prvo poslali u sobu 3 kod inspektora, zatim u sobu 1 kod dezurnog sa kojim je jos i moglo da se razgovara dok mu nije dosao nadredjeni kog, zbog pravila lepog ponasanja, zabranjenog psovanja i sl. na forumu ne bih komentarisao. Nakon razgovora sa nadredjenim, a kako bih izbegao eskalaciju sukoba sa njim i neke teske reci koje bi mogle biti protumacene kao vredjanje sluzbenog lica na duznosti, demonstrativno napustam prostoriju i opet pozivam 192 gde ponovo objasnjavam sta se dogodilo i u servisu i u stanici policije, a oni mi vezu prebacuju opet na ovog sto ga necu komentarisati. U tel. razgovoru sa njim, a vec vidno iznerviran, svasta sam mu rekao.

Opet zovem 192 pokusavajuci da izdejstvujem da neko ode do servisa i postara se da mi vozilo bude vraceno.

Spajaju me sa stanicom Savski venac gde sam se izvikao na zenu koja se tamo javila i koja me je ubedjivala da moram da se obratim novobeogradskoj stanici. Znam da ona nije kriva i zao mi je sto sam bes u tom trenutku iskalio na njoj, ali nervoza je cinila svoje.

Na sve nacine sam pokusavao da izdejstvujem da policija ode tamo jer u onom stanju mogao sam samo da napravim problem sebi da sam usao u servis i pronasao slatkorecivog suvlasnika.

Tada kontaktiram devojku, ona ode kod komsija (supruznici rade u policiji) i uspostavim tel kontakt sa njima. Sve sam im ponovio sta se dogadjalo, ljudi nisu mogli da veruju. Oni su kontaktirali poznanika u policiji i tada mi je receno da je novobeogradska stanica najgora i da bih trebao otici u bul despota Stefana i tamo prijaviti dezurnim kriminalisticarima.

Seo sam na 16-icu i krenuo tamo. Jos mi je u autobusu prisla kontrolorka, ja bez karte. Rekao sam joj da nemam kartu i gde idem, na njenu i moju srecu zena je imala razumevanja i prosla je dalje.

Dezurni u despota Stefana su me uputili na privatnu tuzbu i rekli da trazim napismeno od vlasnika servisa od kada do kada je vozilo bilo kod njih (kako bih se zastitio od odgovornosti za eventualno pocinjene prekrsaje mojim vozilom ili jos gore-krivicna dela) jer sam u medjuvremenu, a to je bilo oko 18h obavesten da je sve gotovo i da mogu da preuzmem vozilo u servisu. Gde je vozilo bilo od 16:13 do poziva ja ne znam. U servisu tvrde da je bio na pumpi da sipa gorivo. Ne znam koja je bila tacna kilometraza kada sam dovezao auto u servis, pa ne znam ni koliko je vozilo preslo dok je bilo kod njih.

Oko 19h sam bio u servisu gde sam docekan od strane drugog suvlasnika (onaj prvi je zbrisao iako sam prilikom obavestavanja od strane servisa da dodjem po vozilo rekao o cemu se radi, gde sam bio i trazio da me "vlasnik" saceka i pripremi papire)

U servisu sam pregledao vozilo da nema vidljivih ostecenja na karoseriji, a odbili su da mi vrate vozilo i trazili da idem sa drugim suvlasnikom u despota Stefana pa, ako se vratimo do 20h, vratice mi vozilo. Ako ne stignemo, da dodjem sutra po njega.

Tu je pala rasprava sa drugim suvlasnikom koji niti je sta dogovarao sa mnom, niti je sta obecavao, ali je ostao da me doceka umesto partnera i samim tim se umesao u sve ovo.

Kako je i dalje odbijao da mi vrati vozilo, opet sam se zvao 192 i patrola je dosla u servis.

Tek nakon dolaska patrole, razgovora sa njima, nove preporuke da podnesem privatnu tuzbu i da oni ovde ne mogu nista da ucine da bi mi vratili vozilo pored kojeg smo stajali, a koje je bilo zatvoreno u garazi, suvlasnik koji je bio tu popustio je i vratio vozilo.

Prilikom preuzimanja sam hteo da proverim da li je ispusten vazduh iz rashladnog sistema vozila i tada sam uocio da to nije dobro uradjeno. Tada je uoceno i da fali rashladnog sredstva u sistemu iako sam doneo litar sa sobom kako bi se dosulo nakon ugradnje sto sam i rekao kad sam ostavljao vozilo u servisu, a primeceno je i da jedna selna nije dobro stegnuta i da na njoj curi gas. To je odmah reseno zamenom selne.

Pitanje je sta su proveravali nakon ugradnje ako nisu primetili da selna ne valja, da ne moze da se stegne, nisu ispustili sav vazduh iz sistema i nisu dosuli antifriz koji je predamnom dosuo drugi suvlasnik.

Krivo mi je sto su u celu pricu bili umesani zena koja se javila na tel u stanici Savski venac, zena koja radi u servisu i koja me je zvala da dodjem po vozilo i drugi suvlasnik jer sam sa njima koji realno nisu nista skrivili imao problem zbog besa koji je kuljao iz mene, a nakon cele ujdurme za koju je zasluzan onaj prvi sto se predstavlja kao vlasnik i radnik koji je primio vozilo i sa kojim sam se dogovarao o roku za zavrsetak radova i nacinu na koji ce isti biti izvrseni, a koji nisu ispostvoani niti sam telefonom koji su imali obavesten o potrebi da se nesto od dogovorenog menja.

Servis sam napustio oko 20:30h

Na kraju, krivo mi je sto sam uopste usao u taj servis. Iskreno se nadam da nece biti reklamacija i da necu morati tamo da se vracam.

Ono sto zasigurno mogu da tvrdim je da vise nikada, osim u slucaju reklamacije na ugradjeni uredjaj, moja noga tamo nece krociti.

Jedina greska koju su oni napravili je ta sto nisu pozvali i pitali da li pristajete na busenje branika i naravno sto obecavaju da ce neki radovi biti zavrseni u kracem vremenskom periodu nego sto je to izvodljivo sve ostalo je cista glupost. Pa naravno da ce da odvezu kola do pumpe da bi natocili TNG i naravno da su prosli pored vas sa vasim kolima a nisu stali posto naravno da nije svaki radnik upoznat sa tim ko je vlasnik i kako izgleda. Koliko ste se vi vremenski zadrzali u servisu pre nego sto ste otisli u policijsku stanicu prvi put? Da li ste uopste pitali gde je i zbog cega covek otisao? Kako mislite da se uradi atest bez gasa u boci?

Naravno da na kraju pola stvari nisu zavrsili kako treba kad im neko konstantno sedi nad glavom i preti policijom.

Taj isti Aleksandar je na oba moja auta i ugradjivao uredjaj i radio servise i nikad ni najmanjeg problema nije bilo.

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

I da naravno da su vozili vase vozilo bez vaseg odobrenja posto se to podrazumeva prilikom ove intervencije i to je jedan od razloga zbog kog ste im ostavili saobracajnu.

Послато са GT-I9070 користећи Тапаток 2

 

ti si decko mnogo umisljen,i nadobudan, puko sam od smeha dok sam citao :D

http://www.autogasboban.co.rs/galerija.html  Ja sam prezadovoljan kako ugradjuju plinske sisteme, ima 5 godina kako su mi ugradili i nemamm ni jednu zamerku na njihov rad, a i JAKO su ljubazni za razliku od ostalih lopova po gradu, koji su ljubazni dok vam ne uzmu novac,a kasnije kad dodjete na reklamaciju oni se ponasaju bahato,i jednostavno vas oteraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam umisljen, najbolje je da pogledas fotografije njihovih radova na mom autu. Imas ih u nekom od prethodnih postova. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam ranije u ovoj temi u kom sam servisu ugradio plin ali da ponovim GASLINE na Kanarevom brdu. Ukratko od samog pocetka auto nije lepo radio na plinu, dvaput sam kod njih radio servis plina na 10000km, decko koji tu radi kaze tako treba da radi na plinu, a auto se trese ceo, plinske dizne samo udaraju i auto radi nemirno na leru.

 

Naredne zamene filtera sam radio kod drugara u servisu, a kalibraciju i ponistavanje intervala u drugom servisu za plin, mala garaza u Rakovici ali ljudi rade stvarno korektno.

 

Proslo je oko 40000km od ugradnje plina, auto se cuje na leru gore nego golf 2, trese se ceo auto, kada dam i pustim gas u toku voznje auto cima kao neki nosac da ne valja, a na benzinu radi odlicno na leru, mirno, ne trese se, ne cima.

 

Odvezao sam auto u ovaj drugi servis u Rakovici da vidim da to rese, gde je ustanovljeno sledece

 

DA SU UGRADJENE POLOVNE PLINSKE DIZNE !!!, nema ni jednu plombu na imus srafovima,cuju se kao da su presle 100 000km, ostao lepak gde su bile zalepljene na nekom drugom autu

 

kad je ugradjen plin, postavljene izmedju hladnjaka i bloka motora nize ka kateru da se ne vide

dizne nisu razbusene dovoljno za odgovarajucu snagu motora

 

Fuseri na Miljakovcu su mi uvalili polovne dizne, tako da otpada prica da je fabricka greska ili losa serija, a dizne nije niko dirao od kako je ugradjen plin. U ovom drugom servisu su stavili nove dizne, stare nisam hteo da repariram i sad auto radi odlicno i na plinu  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugradio bih plin u multiplu 2002 god 1600 kubika 103 konja interesuje me da li je neko ugradjivao u multiplu koja su iskustva sa servisima koji se uredjaj ugradjuje i koje su dizne 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugradio bih plin u multiplu 2002 god 1600 kubika 103 konja interesuje me da li je neko ugradjivao u multiplu koja su iskustva sa servisima koji se uredjaj ugradjuje i koje su dizne 

Ja sam ugradjivao u multiplu i najbolja varijanta za nju ti je stag 4 racunar,tomaseto isparivac,dizne rail apache,a sto se tice servisa to sve zavisi. ja sam radio u jednom servisu u Novom Sadu koji je bio na dobrom glasu ali gazda tog servisa zaposljava bukvalno i molere pa ih uci kako da ugradjuju gas tako da je taj servis sveo na veoma los glas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je problem i ovde u beogradu ,masa ljudi se zali da kad treba da se plati ugradnja sve je ekstra a posle nastaju problemi .ja sam mislio da ugradim zavoli sistem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima i bolji uredjaj...

104ka je za klasu bolja od AC Staga.

Softver je znatno napredniji, što je ključna razlika...

u set ide i OMVL isparivač i dizne,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Makedo servis sam saznao preko ovog foruma, pozvao, zakazao i našao mesto gde ću održavati plinski uređaj. Majstori smireni, znaju šta rade, ne oštećuju, ne lome, ne prljaju. Dalibor i Ljubica ljubazni, imaju vremena da saslušaju, da odgovore na sva pitanja i daju sve od sebe da maksimalno pomognu. Jedan od retkih servisa u kojem ne važi moto: "uzmi pare i teraj napolje".

Share this post


Link to post
Share on other sites
ima i bolji uredjaj...
104ka je za klasu bolja od AC Staga.
Softver je znatno napredniji, što je ključna razlika...
u set ide i OMVL isparivač i dizne,

 

sad si me zbunio - totalni sam laik ne znam ni sta je 104 ni sta je ac stag .jel ac stag ustvari zavoli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...