Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

Da li ima neko iskustva sa "Autoenginering-om" vidim da su uvoznici Zavolija, koliko sam skapirao Zavoli je mnogo bolji i kod njih je skroz ok cena, nisam video da ih neko ovde komentarise. trebala bi mi preporuka jer planiram ovih dana da ugradim plin, obisao sve zive sajtove a i dalje sam u nedoumici?

Radili su ovaj moj automobil što vozim. Čovek je, koliko znam, inžinjer elektronike (ili slično).

Jako su korektni. Sva preštelavanja su mi uradili džabe (posle 1.000km, hteo sam više snage itd.). Čovek nije prepotentan i lako se dogovoriti sa njim. Ja se spremio na klasičan majstor dunđer vs nezadovoljna mušterija odnos, kad ono... osramotih se svojim nastupom.

Razgovarao sam i sa drugim ljudima koji su čekali na sitne intervencije. Pozitivni utisci. Ne nateže se sa ljudima oko reklamacije.

Ova porodica od koje sam kupio punta su tu uradili 4 automobila i ne menjaju ga.

Ako te interesuje više... Da vidiš plin u mom autu, probaš kako ide... PP da se dogovorimo.

I da... nisu uvoznici, pravo Martini zbori. Ovlašćeni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, hvala na odgovoru, auto mi je relativno mlad, bolje da ugradim dobar uredjaj kod dobrog majstora jer ga skoro necu menjati da se kasnije ne mucim, vidim da svi hvale Zavoli, da je mnogo bolji od AC-a pa valjda necu pogresiti ako dam koji evro vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ugradio kod Endre-a i bio ubedjen da je sve ok dok nisam odterao kola kod drugog majstora kad ono haos od 4 dizne tri bile male a cetvrta da 2.5mm popizdeo sam :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti se desavalo na kolima kad vozis ili uopste? Zbog tih dizni, posto i ja imam problem sa kolima, a ugradio sam kod njega u jesenas? Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraj to odma kod nekog na dijagnostiku prvo sto je dizna verovatno pre mala on ne busi sa 1.5 i nista ne podesi na kompu a problem mi je bio siromasna smesa,a ona znas valda i sam sta radi motoru.Uglavnom sad kako sam uradio kod drugog majstora ne reklamiram al recu o kome se radi Dora iz Novog Sada auto ide super potrosnja znatno manja i sve lepo radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi Dora?Hteo bi da proverim moja kola.Jel ga znas od ranije ili te neko poslao kod njega(Dore).Ulica i broj mi treba i ako imas neki kontakt telefon.Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo za njega preko cbc foruma tamo je dosta hvaljen i stvarno covek zna svoj posao evo kontakt Novi Sad - Bele Njive 16 - Tel: 064 236 9992.Platio sam dijagnostiku stelovanje mape i stelovanje diznji posto i to mora da se radi platio sam 3500 din

pa se javi kad odradis da cujemo kako si ti prosao

Edited by Alexandar86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ovih dana aktivno trazim gde da ugradim plin u moje tandrkalo dobio sam od kuma preporuka za nekog Dejana iz Jagodine koji je njemu i svim njegovim drugarima ugradio plin i koji se kunu u njega. Inace decko je sa cenom ugradnje jeftinij za 70 evra od ljudi koji rade ovde u Kg-u. U pitanju je Lovatov uredjaj sa nekim poljskim softverom, tako da me interesuje valja li cemu to, posto se u takav isti uredjaj kune jedan od najpoznatijih plinadzija u Kg-u? Takodje me interesuje zna li neko nesto o ovom decku ili servisu iz Jagodine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martini

Interesuje me koja je razlika tog poljaka u odnosu na Lovato, i kako ga prepoznati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod novog Lovato Smart-a su sve komponente italijanske, od ECU-a preko instalacije, senzora... Kod poljaka je sve poljsko osim isparivaca i dizni jer ispraivac ugradjuju od razlicitih italijanskih proizvodjaca u zavisnosti od potreba vozila, a dizne koje stignu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valja li cemu taj poljak, ili da ga zaobidjem u sirokom krugu? Da li su svi uredjaji sa poljskim softverom vecinski poljski kao sto kazes, ili ima i italijanskih sa poljskim softverom i kako to uopste radi, mislim italijanski uredjaj i poljski softver?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega ugradjuje se Tomasseto isparivac,valtek dizne,stag 4 ecu kod mene to odradjuje odlican posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradio san plin kod Bojketa, sve preporuke. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Punta 1.8 HGT 16V Racing e sad imao je neko cudo od plina to sam povadio i bacam, da se ne zapalim.

Zanima me vase misljenje gde je trenutno najjeftinije staviti tng. u Beogradu.

Nasao sam SEQUENT za 350 eura Autocentar Rašić

Ako neko ima iskustva sa ovim autom da mi kaze pribliznu potrosnju.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pardon, moja greska auto Radic je upitanju i jeste iz NS-a. Zato htedoh da pitam gde ima u BG-u po ovako povoljnijoj ceni.

Jos da pitam na computeru mi pise da mi trosi 11-12 l/km da li je on merodovan po ovom pitanju racunanja? Zanima me da nekako izracunam potrosnju da vidim kako bi to izgledalo sa plinom. Ako ovo treba da postavim odvojeno kao drugo pitanje u drugom forumu izvinjavam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan drugarski savet je da prvo DOBRO proveris sta kupujes i koji je uredjaj u pitanju. Prvo stavi na papir da zadnji deo sa prosecnom opremom izadje 100e, tu stavi uslugu ugradnje koja takodje nije ispod 100e pa vidi sta mozes da dobijes za 150 koliko bi ispalo da kosta prednji deo sa sve cevima, crevima, elektronikom, diznama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu!

Ima drugar jednog majstora u Pancevu njemu je radio i dve godine nema nikakvih problema. Ja se slabo razumem u automobile tako nemam iskustva ni oko ovoga. Raspitacu se koji je uredjaj u pitanju pa da mi kazete da li to vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Novog Sada sam. Hocu da ugradim gas u grande punta. Cuo sam za Endrea i Danji servise, al ih i hvale i kritikuju. Ima neko preporuku za Novi Sad i okolinu za servis? Da nije preskupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam za njih, al nisam primetio da ih je neko pominjao. Jel si ti ugradjivao kod njih ili si cuo da su dobri? Moram sve da ispitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kod njih ugradio na puntu i stvarno nije bilo nikakvih problema za 5 godina koliko sam ga vozio, na bravu sam ugradio kod drugarovog drugara (preporuka), u pocetku mi je palio check engine lampicu, problem je bio u nekim crevima koja je ovaj odmah zamenio i opet nema nihahvih problema... mogu ti dati i njegov br, momak je skroz ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...