Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

Ako neko moze nek da neki pametan savet...zasto isti plinski uredja u AC RASIĆ kosta skoro 200EURa vise nego u AC BABIĆ. (AC STAG 300 isa-2).

Jel to ona priča...poznati su pa su zato skupi ili stvarno mozda ugradjuju nesto bolje.

Istu dilemu sam ja imao. Pre par godina sam ugradio AC Stag+Tomaseto+Valtek kod Rašića u moju staru Alfu 164 TS, pukao 650€ i stvarno sam bio prezadovoljan. Prešao sam ~30000 bez i jedne greške sa tim uređajem. Potrošnja u gradu 13l (benzin 11-11.5), na otvorenom manje od 8! Kad sam prošle godine promenio auto počeo sam opet da se raspitujem za ugradnju i došao sam do iste dileme kao i ti. Zašto je Rašić toliko skuplji a ugrađuje identične delove kao i svi ostali (svi kupuju od istog uvoznika). Iskreno nemam pojma, verovatno se malo više ugrađuje, poznat je, siguran, ima više radnika koji su verovatno prijavljeni i radi po PS-u. Ja sam po preporuci ipak otišao kod Babića (Vlada Error) i uštedeo preko 200€ a zaista sam vrlo zadovoljan za ovih 6-7000 koliko sam prešao do sada. Da nije kriza verovatno nebi ni razmišljao i otišao bih kod proverenog majstora, ovako...Ispostavilo se da je i Babić dobar majstor.

BTW Stampedo je imao dosta problema sa Makedo gasom na njegovom Sportingu, jedva su nekako uspeli da mu našteluju da sve radi kako treba. Sada je sve ok, ali je morao da ide 10 puta kod njih. Menjali su mu čak i dizne, bez potrebe naravno...Imam utisak da Makedo nije baš neki servis, dijagnostika im je nula. Ali bi bilo najbolje da Stampedo to sam napiše ako uopšte više čita ovu temu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvale za Bojketa iz Kraljeva. Zezalo me prebacivanje na gas, ponekad jednostavno nije hteo da prebaci i on je jako brzo pronasao los kontakt jedne zice. Sad je sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se pridružujem, juče sam ugradio plin u mog Brava (1.6 16v '98), u servisu Makedo, sve u najboljem redu za sada. Oni ugrađuju novi uređaj LPGTECH, kažu da je nova generacija računara, dosta "pametniji" od STAG-ova, sam se prilagođava i uči tokom vožnje, pa tako daje optimum - bolji rad, manja potrošnja. Garancija je 7 godina, cena 430e.

 

Što se tiče servisa, momci su predusretljivi i normalni, primili su auto kasno i radili ga preko r. vremena - subota uveče.

 

Kod mene je problem što se rezervoar za benzin nalazi odmah ispod mesta za rezervni točak, pa nije mogla varijanta sa cevima na dole uz rezervoar kao do sada, već je morala boca sa multiventilom sa strane, da bi sve bilo ok za atest - nova pravila, da znate bravadžije. Cena 15e više.

 

Javljam dalje utiske

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se pridružujem, juče sam ugradio plin u mog Brava (1.6 16v '98), u servisu Makedo, sve u najboljem redu za sada. Oni ugrađuju novi uređaj LPGTECH, kažu da je nova generacija računara, dosta "pametniji" od STAG-ova, sam se prilagođava i uči tokom vožnje, pa tako daje optimum - bolji rad, manja potrošnja. Garancija je 7 godina, cena 430e.

 

Što se tiče servisa, momci su predusretljivi i normalni, primili su auto kasno i radili ga preko r. vremena - subota uveče.

 

Kod mene je problem što se rezervoar za benzin nalazi odmah ispod mesta za rezervni točak, pa nije mogla varijanta sa cevima na dole uz rezervoar kao do sada, već je morala boca sa multiventilom sa strane, da bi sve bilo ok za atest - nova pravila, da znate bravadžije. Cena 15e više.

 

Javljam dalje utiske

 

E i ja sam razmisljao o ovoj opciji za to što daju i na rate a i 7 godina garancije... Valjda ne bi toliko garantovali za nesto sto ne valja. :) za sada je ovo prva opcija al sam jos uvek po malo skeptican.

A atest? koliko se ceka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomaseto / Stag kombinacija. Pise stag 200 tacnije. Turska boca od 43 litre (sta je oko 35 otprilike). Cena je 350eur za kes i 380 na 3 rate. Kod njih moze i da se odradi atest svake druge srede. Atest je 5300 ali to je svugde ista cena. Garancija je 5 godina i na svakih 10 000 imas kontrolni pregled. Ako zakasnis preko 400-500km nece prihvatiti garanciju.

o kom servisu pricas?

 

Ako neko moze nek da neki pametan savet...zasto isti plinski uredja u AC RASIĆ kosta skoro 200EURa vise nego u AC BABIĆ. (AC STAG 300 isa-2).

Jel to ona priča...poznati su pa su zato skupi ili stvarno mozda ugradjuju nesto bolje.

Istu dilemu sam ja imao. Pre par godina sam ugradio AC Stag+Tomaseto+Valtek kod Rašića u moju staru Alfu 164 TS, pukao 650€ i stvarno sam bio prezadovoljan. Prešao sam ~30000 bez i jedne greške sa tim uređajem. Potrošnja u gradu 13l (benzin 11-11.5), na otvorenom manje od 8! Kad sam prošle godine promenio auto počeo sam opet da se raspitujem za ugradnju i došao sam do iste dileme kao i ti. Zašto je Rašić toliko skuplji a ugrađuje identične delove kao i svi ostali (svi kupuju od istog uvoznika). Iskreno nemam pojma, verovatno se malo više ugrađuje, poznat je, siguran, ima više radnika koji su verovatno prijavljeni i radi po PS-u. Ja sam po preporuci ipak otišao kod Babića (Vlada Error) i uštedeo preko 200€ a zaista sam vrlo zadovoljan za ovih 6-7000 koliko sam prešao do sada. Da nije kriza verovatno nebi ni razmišljao i otišao bih kod proverenog majstora, ovako...Ispostavilo se da je i Babić dobar majstor.

BTW Stampedo je imao dosta problema sa Makedo gasom na njegovom Sportingu, jedva su nekako uspeli da mu našteluju da sve radi kako treba. Sada je sve ok, ali je morao da ide 10 puta kod njih. Menjali su mu čak i dizne, bez potrebe naravno...Imam utisak da Makedo nije baš neki servis, dijagnostika im je nula. Ali bi bilo najbolje da Stampedo to sam napiše ako uopšte više čita ovu temu :laughing:

 

hahaah...bolje da ne pricam ja o MAKEDO gasu ... hahah... majstori koji rade su definitivno full likovi 

1. problem:

nakon ugradnej nije mi radio indikator nije se palilalampica crvena naravno odem i krenu u resavanje problema kad nesto plovak nije ok postavljen vadi ga backo i na keca ko ti bre ovo radio...hahahaha...sa ogromnim kezom na licu mu kazem pa VI... :D

2. zaletao se na nizim temperaturama 

   2.1 nakon 5 - ogputa gazda preuzima problem  i kaze manje kubikaze imaju problem sa plinmom ( znaci ja treba da uzmem nek ujacu masinu 2.5 kubika da bi STEDEO i vozio na plin !!! sjajana konstatacija.

   2.2  nevroza sve veca dolazim 10 put ostavljam auto i sutradan kaze sef direktora gazda sve radi :) sreca pa temperatura bila u plusu ahahaha, a da dobio sam i BRISK svecice gratis ajeeeeaaaaa :D

   2.3  majstor ( veliki) konstatuje da se oseca benzin iz auspuha znaci nesto nije u redu 

   2.4  odem kod mehanicara dodatan trosak :p nema veze sve za moju ljubav :p svecice nisu bile zategnute dve jedna biiip pretegnuta full nove svecice jbg :) 

   2.5  naravno auto jebe pa rastura ista prica a dakod stavke 2.2 zamene dizne ma nista ahahaah...

   2.6  vreme za redovan servis mal inaravno sitnica 2500 din

  3.0   posle 20 put ubaci nek unocu mapu a da i nju su 3 puta menjali eh.. i da temperatura je jebavala kao komp je ne vidi ono shou tebra sam otakav :) odlepim ja i ...

  3.1 kod vlade erora mali servis 1000 din korektan covek full lik 

  4.0 VISE NISAM IMAO SNAGE I PRODAO AUTO CAO ZDRAVOOOOO:D

 

 

 

 vlada eror preporuka u stila ugradjujem kod njega...

 

 

 

                                                                                    sergio : jel sam dobro ovo objasnio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dalibor Briska

 

Da li si i Nenadu sa Mečkom R129 500SL ugradio nešto od tog krša, pa mu se auto zamalo zapalio :D Znam da je imao ugrađen plin, a kod tebe je radio neki servis...


 

Pitam, nemam nameru da zajebavam. Upravo iz gore navedenih razloga i neću da vozim na plin, da ne bi dobio nervni slom, iako je isplativije nego na dizel, ako se vozi neki malolitražni auto, poput punta 1.2. Jes da su loše performanse, smaraš se rezernim točkom, autonomija je smešna, ali je manji udarac na džep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemate nameru da zajebavate, ali pravite zajebanciju. Auto je dimio jer mu je curilo ulje po izduvnoj grani i vlasnik auta to zna. Zamolio bih da sa neproverenim informacijama ne nastupate javno, već prvo proverite dal je nešto tačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa VIKTOR PLIN MK kod hipodroma?

Ja imam iskustva. Mogu da kažem da je servis veoma dobar, tada su radila dvojica ljudi. Viktor i još jedan (zaboravio sam mu ime). Viktor je inače Makedonac i dobar je lik. Tada mi je uradio plin na laguni i imao sam samo jednu reklamaciju na 20.000km u vezi začepljene dizne. dobio sam novu, naravno za dž. Bilo je to pre oko 6g

Edited by mica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam iskustva. Mogu da kažem da je servis veoma dobar, tada su radila dvojica ljudi. Viktor i još jedan (zaboravio sam mu ime). Viktor je inače Makedonac i dobar je lik. Tada mi je uradio plin na laguni i imao sam samo jednu reklamaciju na 20.000km u vezi začepljene dizne. dobio sam novu, naravno za dž. Bilo je to pre oko 6g

 

Greška! Lik se ne zove Viktor nego Dalibor! Izvinjavam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege molim Vas za preporuku.

Brat hoce da ugradi TNG u Punto mk2 1.2 8v ,pa bih voleo to da se odradi korektno a da bude sto jeftinije :smoke: .

Ako je moguce da je servis u BGD ili Pancevu!

Naravno i savet kojii uredjaj staviti!

Edited by STARVIN MARVIN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi po kojoj ceni  se nabavlja i koliko se uzima za ruke... Nije isto ako uzimam mesecno 100 ili 10 uredjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguce prepraviti brc na sekvent plin? Bez ponovnog radjenja atesta? Sta treba sve da se menja, dodaje izbacuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi mogla da košta ugradnja plina u moju Fiat Ideu 2005 godište (benzinac 1400 kubika)? Zanimaju me samo najkvalitetnija rešenja i servisi... Može i na PP.

 

Hvala!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...