Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

Samo nemoj kod najjeftinijih. ;)

Salu na stranu,ima ih dosta za preporuku.

Ja sam konkretno kod Rasica ugradio tomaseto/stag (isti motor samo sa 60KS) i slatko se vozim (redovan servis na svakih 10.000 km i nemas problema).

P.S.kako se nosi tih 65KS sa povecanom tezinom (u odnosu na punta mk2)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio Landi u ovlašćenom servisu (za Landi Renzo).Dizne MED i rezervoar od 42 litra. Pri prvom punjenju je stalo 38 litara gasa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca da nam je plin jos prihvatljiv za novcanike....

Edited by galex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam ugradio plinski uređaj u Punta u jednom ovlašćenom servisu.

U servisu su mi rekli da ugrađuju Landi renzo uređaj, i to je napisano u radnom nalogu. Danas sam preuzo auto i vidim da nigde ne piše Landi renzo već svuda samo Landi.

Da li je Landi Renzo isto što i Landi? Vidim da je sajt za landi renzo www.landi.it , a nigde ne vidim poseban sajt za Landi.

xx3.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upucen, to bi trebalo da je to. Milsim da se danas i u tzv. "fabricku" ugradnju, ugradjuje isti uredjaj. Ja sam Landi ugradio pre 2 nedelje u ovlascenom servisu za Landi Renzo uredjaje u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Hteo bih da ugradim sekvencijalni plin u moj auto u servisu GASLINE na Kanarevom brdu. Da li je neko bio kod njih i kakva su iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da preporuci dobar Auto servis za ugradnju sekvent auto-gas uredjaja u Novom Sadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima, Hteo bih da ugradim sekvencijalni plin u moj auto u servisu GASLINE na Kanarevom brdu. Da li je neko bio kod njih i kakva su iskustva?

Ugradio plin kod njih i vrlo sam zadovoljan. Svaka preporuka. Momci su pedantni, brzi i povoljni sa cenom.

Jel ima neko da preporuci dobar Auto servis za ugradnju sekvent auto-gas uredjaja u Novom Sadu?

Auto gas DORA

Edited by npesic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice AUTO GAS RADIC , iz Veternika, jel imao neko iskustvo sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam čuo da su neki imali loše iskustvo sa Radićem,

inače ja preporučujem LUKAR u šajkaškoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam Zavoli u Autoengineringu na Banjici.Cena 520 ili 530, ne secam se, pocetkom avgusta meseca...Atest odradjen.Za sada se ne mogu zaliti na uredjaj i nisam se pokajao.Presao sam oko 5000 km sa uredjajem...Zamerka je indikator sa 5 led dioda koji pokazuje napunjenost boce i koji na pocetku nije bio dobro povezan, a posle povezivanja je poceo relativno ok da funkcionise...S'tim da mi se nikada ne pali crvena lampica.Kada je puna boca pokazuje 4, pa 3, pa 2, pa 1 zelenu i onda prebaci na benzin i upali se crvena.Da li tako treba ili treba da se upali crvena, kao rezerva i da onda imam jos 20-30 km voznje na plin, pa tek onda da prebaci na benzin?

Potrosnja, evo bas zadnja gledana, je 9,3l/100km strogo po gradu.Primetio sam i da Punto, kao da zadrhti kada na leru spustam/podizem prozore ili kada stanem na semaforu i pri izbacivanju iz brzine i pustanju kvacila.

Mozda je malo off, ali juce sam sipao na pumpi MBG, na vozdovackom kruznom putu (izmedju Banjice i B. Jerkovica) i odavno nisam bio razocaran uslugom.Decko totalno nezainteresovan da radi, prenemaze se, moras da ga molis da dodje da ukljuci i iskljuci.Naplacuje na licu mesta, bez racuna.Troje u smeni i samo jedan iole normalanog ponasanja.Da sam im gazda, znalo bi se sta sa njima...A ako nisu tatini sinovi, neka im gazda (sef) posalje nekog nepoznatog da vide kako im radnici, ljubazni pre svega, rade...Sto se mene tice prvi put sam kod njih sipao na preporuku mog prijatelja, ali sada cu ih zaobilaziti...

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice rezerve na indikatoru, treba da se pali, samo sto kos tebe nije podesena. Podesavanje se vrsi tako sto na potpuno praznu bocu sipas za 200-300 dinara i odes u servis da kompijuterski nameste plovak. Barem je kod mene na Landiju tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugovi, prvi pu sam na forumu pa me zanima ugradnja gasa na mom puntu koji je 2011 godiste i jos je pod garancijom ali to je nebitno posto sam odlucio da je ponistim

ugardnjom gasa. Lutao sam po sajtovima za ugradnju i danas zvao auto gas Momu koji mi je preporucio ugradnju zavoli sistem za 550 evra i da nije isto ugradjivati u punta

2002 i u godiste mojeg. Zeleo bih da mi neko da misljenje o tome.

Edited by neshaoct
spojeno by podvarak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlike u ugradnji nema, ali bih ti savetovao da ga pitas za cenu Zavoli Alisei N sistema. Ovo sto ti je on ponudio je sigurno Zavoli Smile i on je najpogodniji za Euro3 vozila. Alisei N ima OBD korekciju smese i posto je Punto nov i Euro4/5 moj savet je on. To je prevashodno radi ocuvanja sistema za korekciju goriva(lambda sondi, katalizatora) od lose kalibrisanih gasnih uredjaja. Kada se uredjaj dobro kalibrise i aktivira se opcija korekcije smese, smesa se dozira u najtacnijim mogucim merama i mogucnost paljenja MIL lampce motora je minimalna. Razlika je nekih 60-70e ali vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cao drugovi, prvi pu sam na forumu pa me zanima ugradnja gasa na mom puntu koji je 2011 godiste i jos je pod garancijom ali to je nebitno posto sam odlucio da je ponistim

ugardnjom gasa. Lutao sam po sajtovima za ugradnju i danas zvao auto gas Momu koji mi je preporucio ugradnju zavoli sistem za 550 evra i da nije isto ugradjivati u punta

2002 i u godiste mojeg. Zeleo bih da mi neko da misljenje o tome.

Zašto da poništavaš garanciju kada ne moraš? Idi u neki od Fiat ovlašćenih servisa i raspitaj se za cene ugradnje, iznenadićeš se. Doduše, garanciju ti verovatno na dalje daje taj servis a ne fabrika, no baš te briga, opet bolja solucija nego nikakva garancija... :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlike u ugradnji nema, ali bih ti savetovao da ga pitas za cenu Zavoli Alisei N sistema. Ovo sto ti je on ponudio je sigurno Zavoli Smile i on je najpogodniji za Euro3 vozila. Alisei N ima OBD korekciju smese i posto je Punto nov i Euro4/5 moj savet je on. To je prevashodno radi ocuvanja sistema za korekciju goriva(lambda sondi, katalizatora) od lose kalibrisanih gasnih uredjaja. Kada se uredjaj dobro kalibrise i aktivira se opcija korekcije smese, smesa se dozira u najtacnijim mogucim merama i mogucnost paljenja MIL lampce motora je minimalna. Razlika je nekih 60-70e ali vredi.

moram da kažem svaka cast, :thumbup: ovakvi postovi su najznačajniji deo foruma (osim druženja :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

SVAKA CAST vrh ste. Bio sam siguran da cu da ugradim gas kod Mome, rekao mi je i za taj Zavoli Alisei N sistema i objasnio bas kao i ti sto si rekao, kosta 620 e, ali juce slucajno svratim kod ovlascenog prodavca i servisera AUTO CENTAR PIVASEVIC Pancevo, tamo sam i kupio novog punta ali nisu ugradjivali gas. Hteo sam da proverim da lisu poceli da ugradjuju i stvarno se iznenadih, ugradjuju kazu fabricki uredjaj LANDIRENCO i ostaje mi garancija na auto a cena 550 eura a u tu cenu je uracunat i ATEST, neverovatno odusevio sam se. Definitivno tu ugradjujem. Ako neko ima kao ja, punta koji je u garanciji eto novih informacija koje bi mogli da vam pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, fabrički, Landi Renzo... Takav stigao direktno iz Kragujevca, od prvog kilometra se vozi na gas. :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, hvala ti puno na informaciji, znaci posteno su mi rekli. Interesuje me kako se pokazao taj uredjaj, koja je potrosnja na 100km? Dosada sam preso 34000 km, kada sam ga kupovao trebao sam da uzmem sa fabrickim plinom, dvoumio sam se i poslusao savet drugara koji mi je rekao da mi netreba sa plinom jel nije neka velika razlika u ceni, posto punto malo trosi benzina. Sada vidim da nije bas tako, dosad bi uredjaj odavno bio otplacen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najniža potrošnja koju sam do sada imao je bila 6.8 litara (skoro sve otvoren put). Najčešće je od 7.2 do 7.5 l + benzin, naravno. Čisto grad (što retko imam) ide preko 8 pa i 9 litara. Najviše troši pri većim brzinama na autoputu i kratkim gradskim relacijama sa puno kreni stani situacija. Tu je oko 9 l, pa i više. No i to je vrlo ekonomično kada pretvoriš u pare. :)

p.s. Što ga kasnije ugradiš - više se kaješ. Moj je za 18 meseci prešao preko 30.000 km, sve na gas, pa računaj... :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...