Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

Evo link za gas servis Endre NS http://www.autogasendre.com/index.html

Pre pet meseci sam pisao o svojem iskustvu sa ovim servisom. I dalje sve funkcioniše uglavnom besprekorno. Jedino me ovih dana zeza pokazivač nivoa gasa, ne pali crvenu kada dođe na rezervu,već dugo drži na zelenoj i kada nestane gasa zapišti.

cek pa jel besprekorno ili nije?

zvao sam coveka i kaze 350-430 mu je cena?

ne znam dal je atest uracunat u to?

jel ima jos neko da je ugradjivao kod njega ili samo zeki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da l je povoljno ali ac rasic vazi na najbolji u bg-u.

totalno neprofesionalan servis kad su u pitanju reklamacije kojih su imali more.

Ovo vam pisem iz iskustva drugova koji su ugradjivali kod njih .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vasa

besprekorno, već 30000 km ili 2 godine, ono uglavnom odnosi se na pokazivač nivoa goriva-gasa koji "šteka" od pre mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaso moje mišljenje i saznanje

Od gasne instalacije poljskog porekla je samo elektronska jedinica - oni raznorazni STAG-ovi

http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/en/ENG-STAG-200_STAG-4_STAG-300%20PLUS_STAG-300%20PREMIUM%20manual.pdf

Isparivači su italijanski: Tomaseto, Lovato, Landi, BRC........ mada ima i turskih isparivača

Toroidne boce su najčešće turske: Atiker ili bugarske: ???

Creva, ventili, račve: Boga pitaj

Lično ne podcenjujem proizvode iz Turske i Poljske. Pogotovo Turske. Linea se proizvodi u Turskoj, Reno Talija takođe. Konačno, oni MAN autobusi što nam je poklonio Japan su original Made in Turqia......a tek ove turske serije90.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaso moje mišljenje i saznanje

Od gasne instalacije poljskog porekla je samo elektronska jedinica - oni raznorazni STAG-ovi

Njihova je i delimicna senzorika uredjaja, dizne su Valtek a isparivaci rznorazni. Sto otaca kilava deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradiš autogas pa ti auto za pola godine troši i gas i ulje! Toliko obično treba da se stvrdnu gumice ventila, a zbog visoke temperatire sagorevanja gasa i drugačije izrade ventila! Obavezno staviti i sistem za hladjenje ventila! Recimo Flashlube!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da pricati nesto sto si mozda nacuo ili se tebi slucajno zalomilo. Ukoliko auto ne trosi ulje nece ni poceti. Motori razlicito reaguju na gas tako da sve zavisi od modela do modela. Flash lube je dobra stvar, ali nije neophodna na svim vozilima. Na japancima je pozeljna a sto se tice fiat grupacije nije neophodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki Fiatovi motori imaju problem sa autogasom, ne mogu da kažem koji jer me to ne boli više. Kad me je bolelo znao sam! Sada vozim punta sa fabričkim gasom i namerno sam uzeo sa fabričkim gasom jer znam za jadac. Alfe i Lancie imaju osim potrošnje ulja problem i sa elektronikom, opet kažem pojedini motori!

Što se tiče potrošnje ulja, poveća se zbog toga što se gumice ventila stvrdnu pa ih motor provlači kroz ležišta i vodjice ventila, a pogotovu kad je motor hladan i kad se koči motorom. Što se tiče snage motora, ja sam imao utisak da motor još bolje vuče kad krene zbog toga da troši ulje.

100% znam da nove Mazde, Fordovi, Micubiši, pojedini VW, Škode itd. moraju da imaju sistem za hladjenje ventila!!!!

Na netu postoji spisak automobila kojima je potreban ovaj sistem kod naknadne ugradnje gasa.

Ovo sam napisao krajnje dobronamerno, neka se ljudi informišu o tome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, vidim sad cene ugradnje u ovom servisu Endre u Novom Sadu..piše cena za sekvencijalne sisteme 350 eura..? Kakva je to cena, kakav je to sistem, valja li išta? Jel moguće da je cena tako pala? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko druze da je bas tako pala cena.Ja isto gledam da ugradim plin i gde god da sam pitao nije bilo ispod 650e,ali da dodam da motor ima 5 cilindara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, vidim sad cene ugradnje u ovom servisu Endre u Novom Sadu..piše cena za sekvencijalne sisteme 350 eura..? Kakva je to cena, kakav je to sistem, valja li išta? Jel moguće da je cena tako pala? :question:

Ako ti ovo NS uz ime znači da si iz Novoga Sada prošetaj do Endrea, uveri se i obavesti ostale. Kod njega sam ugradio gas još oktobra 2009. Do sada 40000 bez problema.

Edited by zekiveteran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam uzeo vizit kartu od servisa gde sam ja ugradio Gas

Servis se zove AUTO GAS, u Milana Rakica 88 kod sportskog centra Olimp ako je nekome lakse, sad da neispadne da nekoga reklamiram ne znam da li smem da pisem kontakt telefon ali ako nekoga zanima neka pise na pm :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drušvo,

vidim ima vas koji vozite 2.0 na tng,

pa reko' da priupitam, koji sekvent ste ugradili i koliko

ste zadovoljni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, vidim sad cene ugradnje u ovom servisu Endre u Novom Sadu..piše cena za sekvencijalne sisteme 350 eura..? Kakva je to cena, kakav je to sistem, valja li išta? Jel moguće da je cena tako pala? :question:

Ljudi ja sam juce izbacio Stargas iz auta i u servusu ENDRE autogas ubacio STAG4.Zadrzao sam bocu i cevi do motornog dela.Prezadovoljan sam,jer sam od ranije cuo za majstora Endrea.Uredjaj radi perfektno.Pisana garancija 2 godine ili 30.000 predjenih kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavoli daje 2 godine ili 100000. Pa za razliku od 100e sami procenite kvalitet. Inace star gas je kvalitetniji uredjaj od Staga, jedino sto nije zastupljen kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li mi neko preporuciti kompletan sistem za Punto GT? Ukoliko vam nije problem, voleo bih da ispisete svaki deo ponaosob koji je najbolje uzeti za motor sa turbo punjacem i gde kupiti. Ne zelim da stedim 200-300 eur a da to posle ne radi kako treba, posto sam cuo da je malo teze odraditi sve kako treba. Koliki je problem da ovaj sistem odradimo sami posto smo vec radili nekoliko standardnih, ali do sad ni jedan sekvent?

Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim boce i multuventila treba ti i kit koji moze biti sa ili bez creva i fitinga, ali sadrzi osnovne komponete sistema. One se ne kupuju posebno nego se sve dobijaju u kitu. Ne savetujem da sam radis ukoliko nemas iskustva sa tim jer ugradnja nije ni slicna klasicnom. Isto je i sa podesavanjem jer se ono radi softverki i zahteva iskustvo i na toj bazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, vidim sad cene ugradnje u ovom servisu Endre u Novom Sadu..piše cena za sekvencijalne sisteme 350 eura..? Kakva je to cena, kakav je to sistem, valja li išta? Jel moguće da je cena tako pala? :question:

Ljudi ja sam juce izbacio Stargas iz auta i u servusu ENDRE autogas ubacio STAG4.Zadrzao sam bocu i cevi do motornog dela.Prezadovoljan sam,jer sam od ranije cuo za majstora Endrea.Uredjaj radi perfektno.Pisana garancija 2 godine ili 30.000 predjenih kilometara.

koliko ti je naplatio ugradnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim boce i multuventila treba ti i kit koji moze biti sa ili bez creva i fitinga, ali sadrzi osnovne komponete sistema. One se ne kupuju posebno nego se sve dobijaju u kitu. Ne savetujem da sam radis ukoliko nemas iskustva sa tim jer ugradnja nije ni slicna klasicnom. Isto je i sa podesavanjem jer se ono radi softverki i zahteva iskustvo i na toj bazi.

Koji servis bi mi preporucio da odradi plin na Puntu GT?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, vidim sad cene ugradnje u ovom servisu Endre u Novom Sadu..piše cena za sekvencijalne sisteme 350 eura..? Kakva je to cena, kakav je to sistem, valja li išta? Jel moguće da je cena tako pala? :question:

Ljudi ja sam juce izbacio Stargas iz auta i u servusu ENDRE autogas ubacio STAG4.Zadrzao sam bocu i cevi do motornog dela.Prezadovoljan sam,jer sam od ranije cuo za majstora Endrea.Uredjaj radi perfektno.Pisana garancija 2 godine ili 30.000 predjenih kilometara.

koliko ti je naplatio ugradnju?

80 Eura samo prednji deo je vadjen i stavljen novi,inace ceo

sistem ugradnja 150 Eura..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...