Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

On 10/9/2021 at 9:03 PM, shuxx said:

Ovo je ventil koji se nalazi na rezervoaru za gas.

 

20211009_105849.jpg

 

Vidis sta je "pljacka", za 15min posla, i utrosak od oko 600 din, tj za zamenu oba filtera, uzeo 3000 din. Bas skupoooo


Poklopac filtera tecne faze. Sa tri imbusa

 

20211009_105936.jpg

Znaci taj ventil se samo zavrne rukom,treba li da brojim kolko puta ga okrenem das bi ga isto tako vratio?
Svuda naplacuju 3000 zamenu filtera

Stvarno ne vidim gde mi je taj filter sa imbusima,gde li ga zavukose?

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, shuxx said:

Ovo je isparivac. A gde je na njemu filter. Odavde ne vidim.

 

Screenshot_20211016-193613.jpg

И ја се питам,сликао сам цео мотор,а шта је ово?

2021-10-16 11.05.57.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj tvoj isparivac, uslikaj sa vise strana. Da ga malo pogledam. Jos bolje ako znas koji isparivac ti je ugradjen, pise i u papirima, atestu. Pogledaj pa javi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, shuxx said:

Ovaj tvoj isparivac, uslikaj sa vise strana. Da ga malo pogledam. Jos bolje ako znas koji isparivac ti je ugradjen, pise i u papirima, atestu. Pogledaj pa javi

Jedino slike ovako,ako ti znaci.

ATEST-GAS.jpg

2021-10-17_20_16_30.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora,imas na prethodnoj stranici sta sam radio. Ali ne znam sta je ovo na ovoj slici?Lici na neki mali filter...mozda

 

2021-10-16 11.05.57.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/17/2021 at 8:43 PM, shuxx said:

Koliko vidim imas AC R02

https://www.ac.com.pl/products-autogas/reducers-lpg/stag-r02/344/

To je novije generacije isparivac, i koliko vidim, NEMA filter, barem ne onaj koji ja imam.

Ovo sam sad nasao na netu:
"AC STAG predstavio novu verziju R02 isparivača. Integrirani ventil i filter tekuće faze čine isparivač još kompaktnijim čime se olakšava montaža na vozilo i održavanje u budućnosti. Sa zadovoljstvom vas možemo obavjestiti da će ovaj "updejtani" R02 već za nekoliko tjedana biti u našoj ponudi."
Da li ovo znaci da on ima integrisan ovaj filter???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da povatam sta se desava.Prvo paljenje u toku dana upali tek iz 3-4 puta,vergla normalno, upali, ali se posle 2 sek ugasi i dzabe dodajem gas u toku tih 2 sek. E sta sad ja LAIČKI mislim,da on upali na benzin i posle  1 sekunde prebaci na plin i zato se odma ugasi.? Kada prilikom kontakta rucno iskljucim plin,upali normalno.

Sad pitam ,jel moguce da posle paljenja odma prebaci na plin:rant: i kako je to moguce?Zar ne treba automatski da se prebaci na plin tek kad se zagreje.Uredjaj STAG AC R02. Bio kod Tome na Ledinama na zameni filtera i map senzora,racunam pa valjda bi video da nesto nije podeseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako palis na benzin, i radi normalno, i normalno možeš da voziš. A cim prebaci na TNG, on se gasi, onda je do TNGa.

E sad sta ne valja, senzor temperature vode, jer bi trebao da čeka do npr 40 C, pa tek tad da prebaci.

Obrni okreni, moraš kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shuxx

 

Ne znam dal si me razumeo.Moram prilikom kontakta rucno da ukljucim benzin,iako bi to moralo automatski da radi,sto i radi ali samo prvih 2 sek i onda sam posle te 2 sek prebaci na gas i tad se gasi. Kad ga (tako da kazem) rucno upalim na benzin i posle npr 20-30 sek takodje rucno vratim na gas ,radi na gasu normalno.

Znaci pitanje je...Zasto prilikom prvog paljenja prebacuje na gas posle samo 2 sekunde kad nije zagrejan?

Nadam se da sam dobro sad objasnio.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasni bolje.
Da li ti auto radi normalno na benzin. Možeš dugo i normalno da voziš.

Da li kad je zagrejanu motor, možeš da prebaci na TNG, i kako tad radi auto.

Ako radi u oba gore navedena slučaja, verovatno je do senzora temperature vode, jer ti ona odmah prebaci na TNG, a nije zagrejan isparivac. Pa ti loše radi, ili se ugasi auto.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi normalno u oba tvoja navedena slucaja.

Taj senzor temperature vode,to je deo plinskog uredjaja,i to radi plinadzija,jel tako? Mislim da nije onaj termostat za temp vode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, to je mali senzor temperature, na samom isparivaču, barem je kod mene tako. Lako se menja, odšrafi se. Ali ima žice, i treba ga povezati.

Bilo bi dobro da ti majstor pogleda.

Ranije je koštao oko 10eur. Ne znam sada koliko je, a i tvoj isparivac je drugačiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko imao sumanutu ideju kao ja sada ,da izbaci TNG a ubaci METAN? Moze li se to i dal je isplativo uopste?:wallbash:

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno isplativo, odi  na spritmonitor, ubaci punto, potrošnja oko 3,5kg CNGa, što ti je 365din za 100km. Pitanje je koja će cena biti za mesec dana, kada nam ističe prethodni ugovor sa Rusijom.

 

e sad koliko ti para teba da izbaciš TNG a ubaciš CNG...cenim puno... oko 1000eur

 

kao i uvek, matematika je povoljnija kada puunooooo prelaziš godišnje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/1/2022 at 10:04 PM, shuxx said:

definitivno isplativo, odi  na spritmonitor, ubaci punto, potrošnja oko 3,5kg CNGa, što ti je 365din za 100km. Pitanje je koja će cena biti za mesec dana, kada nam ističe prethodni ugovor sa Rusijom.

 

e sad koliko ti para teba da izbaciš TNG a ubaciš CNG...cenim puno... oko 1000eur

 

kao i uvek, matematika je povoljnija kada puunooooo prelaziš godišnje

Vozi se dostava hrane,tako da se prelazi.E sad kad bi taj skinuti otkupili od mene,mozda se i isplati sve to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Y , 1,2,8v,2002,i dalje trosi oko 13L gasa,sta da radim,bio kod Tome na Ledinama,on nesto podesavao i opet nista.Sta bi mogao da odradim po ovom pitanju.I da li potrosnja benzina ima veze sa potrosnjom gasa...i obratno.

Vozi se svaki dan u rezimu dostave hrane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

13L TNGa, je oko 10L BMBa, za jaku stani kreni gradsku voznju... To je to

Isteraj je na otvoreno, pa testiraj potrosnju na npr 300km puta. Pun podji, na isto mesto posle dopuni TNG, pa ces videti koliko trosi.

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...