Jump to content
FAS Goran
Bokili

Gde ugraditi (održavati) plinski uređaj?

Recommended Posts

Prvo ugradiš pa posle razmišljaš gde mi je bila pamet i što nisam ugradio ranije.

Kupio Stila u aprilu, uložio pare u veliki servis, gume, prešao 7000km i sad računam da sam odmah ugradio sad bi imao otplaćeno sve gore navedeno i ušteđene zimske gume.

Da ne gledamo samo ekonomski deo treba pomenuti i pozitivan uticaj na trajnost motora.

Što se tiče same ugradnje biraš majstora, on bira uređaj koji će ugraditi, i da, ne može za 300€ i da valja. Ja sam četvrti put birao Doru i opet ću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukupno sagledavši nemam toliko veliku godišnju kilometražu, a tu je i mnoštvo kratkih gradskih relacija. Uračunavši održavanje plinskog uređaja, sa atestom, doduše jednokratno, i novom saobraćajnom dozvolom, isplativost je moguća ukoliko bi sistem funkcionisao besprekorno a iz pisanja ovog foruma vidim da se radi o samo par dobrih majstora, a pomalo i sreći da bi to tako zaista i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga otplatio za godinu i po dana, gradske voznje, kratkih relacija.. Nikakvih problema nisam imao jer sam pametno izabrao majstora i uredjaj ali i motor sa agregatima besprekoran i odrzavan...

Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.12.2012. at 9:56 AM, Palio said:

E.. posle skoro godinu i po od ugradnje kod Endrea u NS ja samo opet da ga pohvalim jer vidim da ga neki popljuvase ovde...nikakvi problemi sa uredjajem.... vec se otplatio sam.. eto toliko...pozz

 

Evo došlo vreme za reatest i nakon 60000 km. i pet punih godina  ja sam iz Bgd. naravno otišao kod Endrea u Novi Sad da mi  pripremi auto za reatest.

Isplatilo se sa sve putarinama i gorivom jer su ovde svi majmuni / blaga reč za "stručnjake" za gas koje sam kontaktirao, a izvinjavam se pravim majmunima/ predlagali da za početak zamenimo skoro kompletnu instalaciju za svaki slučaj i to za  cca 80-130 evra - bez pregleda nego onako rutinski kao što sve redom šišaju - telefonski...."znate to je najbolje..u najgorem slučaju 130 evra ....zbog bezbednosti, a i brzo se otplati...." ....barabčine. Neću da  navodim imena prepoznaće se.

 

Kod Endrea je to bilo 2200 din creva + .....eeeeeeee sad ide moj biser i minus,  a  Endreov plus -PRVI servis  tj. prva zamena filtera 1300 din - dakle drugari 3500 din. ukupno.

 

Prvi servis znači da sam vozio STAG4  sekvent 60000  km bez zamene filtera..održavanja ....štelovanja....priznajem ....lud sam... eto.....ljutio se Endre...filteri zabetonirali, ali auto radi normalno.... na kompjuteru kod njega testirano - dizne ne lupaju, nije morao ni da podešava - auto prošao regularno reatest na NS fakultetu - prepodne sve završeno.

 

To je majstor....

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, voodoons said:

A zasto nisi radio servis plina 60k km?

Sent from mighty voodoo magic ;)

Može mi se ...čista je istina .....mrzelo me .....pa eto .....ispao odličan supertest i majstora i STAG-a...benzin radio lepo za rezervu.

Ovog Palia u svakom slučaju neću da prodajem jer je još super na originalnih 1380000...pa me je baš briga za navođenje sopstvenih gluposti na forumu, manje više svi otvore temu o svom autu i apdejtuju informacije a servisima koje rade da bi bolje prodali na kraju...

Ovim sam stvarno hteo da se zahvalim Endreu na profesionalnosti. Imam i Punto automatik 16v -verovatno ću ga uskoro  odvesti kod njega da mu ugradi STAG.

 

 

paliobg3 (2).jpg

Edited by Palio

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to lepo super ali mislim da gresis kad kazes da svi predstavljaju svoj auto da bi bolje prodali, ja mislim da su ovde ljudi slicnih razmisljanja i ljubavi prema kolima cim provode ovde vreme i pisu svoje gluposti. :), ja ne znam nikog da je prodao svoj auto zbog pisanja na forumu o servisima ili cega vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo plin da se oseca u kabini i potrosnja porasla (negde pusta). Spricao sapunicu, nigde ne pusta. Otisao do plindzije, kaze isparivac je u pitanju sa sigurnosnim ventilom. 100e novo, remont 60e. Moze li preporuka, da li remontovati ili ici na novo? I imate li preporuku za neki konkretan isparivac ili to zavisi od celog gasnog sistema?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/27/2016 at 6:43 AM, uglavnom.bezopasni said:
Prvo ugradiš pa posle razmišljaš gde mi je bila pamet i što nisam ugradio ranije.
Kupio Stila u aprilu, uložio pare u veliki servis, gume, prešao 7000km i sad računam da sam odmah ugradio sad bi imao otplaćeno sve gore navedeno i ušteđene zimske gume.
Da ne gledamo samo ekonomski deo treba pomenuti i pozitivan uticaj na trajnost motora.
Što se tiče same ugradnje biraš majstora, on bira uređaj koji će ugraditi, i da, ne može za 300€ i da valja. Ja sam četvrti put birao Doru i opet ću.

I ja razmišljam o Dori,uvezao sam Punta8v 2001. letos...
Kakve su cene za AC Stag?
Jel treba neka priprema auta pre ugradnje?

 

@uglavnom.bezopasni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam o ugradnji plina u moj 500l,poslao sam mejl AC Rasic ,jer vidim da ih mnogi ovde hvale i da su zadovoljni. Ovo je njihova preporuka ,sta mislite o ovome ?posto ja o LPG u kolima pojma nemam.

Screenshot_20180511-123502_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporučujem GTA servis u Beogradu (Višnjička ulica).

5 automobila iz bliže i šire familije je ugradilo plin kod njih i niko nije imao primedbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/25/2018 at 11:55 AM, alfini0507 said:

Idi onda kod Ivana u AC Rasic

Ac rasic trazi 520 evra za obican stag goo fast,a a ovlasceni brc servis 450 evra..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Eskimko

 

Vrlo moguce... Samo jedno znam, pre 15 godina kad sam kod njega ugradjivao bio je skuplji od ostalih 30ak € a to se isplatilo time da je uredjaj radio kao svajcarac bez ikakvih stelovanja, podesavanja i sl narednih 6 godina... Dvojica koje sam poslao kod njega su prezadovoljni a komentar jednog kad je posle ugradnje otisao na atest je bio da je radnik na atestu samo prokomentarisao "a kod Ivana si ugradio, sve je to OK 100% samo da okinem 2-3 fotografije..."
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.9.2018. at 3:05 AM, alfini0507 said:

@Eskimko

 

Vrlo moguce... Samo jedno znam, pre 15 godina kad sam kod njega ugradjivao bio je skuplji od ostalih 30ak € a to se isplatilo time da je uredjaj radio kao svajcarac bez ikakvih stelovanja, podesavanja i sl narednih 6 godina... Dvojica koje sam poslao kod njega su prezadovoljni a komentar jednog kad je posle ugradnje otisao na atest je bio da je radnik na atestu samo prokomentarisao "a kod Ivana si ugradio, sve je to OK 100% samo da okinem 2-3 fotografije..."
 

Da li neko moze da napise svoja iskustva sa ecoforte servisom za plin na lestanskom putu?
Meni traze 450 evra za ugradnju brc plina u punto 1.2 8v. Dok mi na drugim mestima za brc traze oko 700 evra a za stag go fast do 400 do 500...
Nekako mi postade sumnjiva sad ta cena od 450 evra za brc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji ti je AC za Punta.BRC je i skupli za održavanje...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...