Jump to content
FAS Goran
Karlo2105

Lancia Lybra - navigacija i mp3?

Recommended Posts

...htio bi slušat muziku u autu i to po mogučnosti mp3, e sad u prvoj Lybri sam si složio mp3 tako da sam napravio cavo kabel sam doma i na aux spojio obični mp3 player i sve je ok štimalo. e sad u ovoj Lybri stvar je drugačija jer je ona centralna jedinica s navigacijom i gsm-om pa me zanima ako itko imam kakav prijedlog a da nije LOUDLINK jer to kod nas u Zg nema kupit a i stvarno mi je PRESKUP.

stvari koje bi mi pomogle:

1. shema ics (navi+gsm) sa stražnje strane, dakle što je na tu jedinicu gdje spojeno

2. kod navigacije imam kablove od cd-changer - L i R i onaj unilink kabel, jel bi mi mogo netko objasnit što sve ide preko tog unilinka (nekakvo napajanje 12V, komande na volanu... ili što ??? )

svaki je prijedlog dobrodošao, pogotovo solucije da komande na volanu rade i za mp3 ali to nije presudno :p

 

wqwqsr410.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj i pregledaj :coffee: linkove na ovom postu

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=39746

Italijani su vec postavili sve moguce el.sheme za pravljenje kojekakvih kablova za Lybru,ima i za tvoj tip sa navigacijom :yes

ako se malo razumes u to mislim da pravljenje audio-kabla za MP3 ne bi trebalo da bude previse komplikovano :rolleyes: ,a ako ne nadji nekog ko pravi te kablove i eto resenja :thumbup:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektricne sheme su sasvim razumljive,oznake kanala levi desni,masa su uglavnom na engleskom,tako da ce ti svako kao radi te kablove,uz pomoc nekog od ovih uputstava moci napraviti vezu za MP3.

A ako ti bas neka rec na Italijanskom pravi problem,uvek imas gomilu prevodilaca na netu,jeste malo cimanje,ali svaki trud se isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karlo Je u pravu ima Lybru sa navigacijom i ne odgovaraju opisane seme na linkovima jer se tamo opisuju Lybre bez navigacije.

Treba samo informacija koje dve zice spojiti na onom unilink kabelu ili sta vec da bi prihvatio signal iz MP3. A nije za isprobavanje

da se ne bi spojilo sa +12V i izbio problem. :crybaby:

Na te iste kablove se spaja loudlink znaci moze samo kad bi neko dao semu ili informaciju, koja je jeftinija

Do tada :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi unimer i pipkaj malo, vidi kakva ces merenja ocitati. Tu gde ti daje 12V ne spajaj player. Probaj sa ostalim kontaktima, mozda ces na neka dva dobiti zvuk. Trial and error metoda uz malo istrazivanja. Ubedjen sam da ces uspeti. Mislim da tu nema mnogo mudrosti, mislim da je samo jedna zica pod naponom a sve ostale su za kontrolu i zvuk. Mislim, to je moja pretpostavka, uzmi lepo i izmeri, tako ti je najsigurnije ako vec ne nadjes semu. Srecan rad.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uspeo,

Prvo sam utvrdio da ni na jednoj nema napona, odnosno na dve ima samo 1.5 V.

Probao sam na sve zice spojiti sve moguce kombinacije, ali nista.

Odnosno na displeju nista ne pise a onda sam za svaki spoj probavao pritisnuti CD dugme, ali ne reaguje.

Ne znam kad uopste ispice taj AUX na displeju?

Sad trazim nekoga sa iskustvom da izvucem ceo radio iz table pa probam direktno spojiti.

Nervira me cinjenica da mnogo losiji automobili istog godista imaju nirmalan otvor, pa lepo ubacis Radio sa USB prikljuckom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi druze, i ja sam imao dilemu oko mp3 i Lybrinog radia. Razmisljao i ovo i ono. Na kraju, kupio sam fm transmiter, pomirio se sa malo losijim kvalitetom zvuka i sada nemam problema. Bice tako dok jednog dana ne odlucim da uzmem taj famozni Loudlink i slusam muziku kao covek.

Ako ti bude trebala pomoc oko vadjenja radia javi se, pomoci cu ti. Ako si u Beogradu, mozemo se i naci pa to zajedno odraditi. I onako moram i svoj radio da vadim, vibrira mi handsfree jedinica u tabli i uzasno me nervira. Hocu da je spakujem u neki sundjer ili sta vec.

U drustvu je lakse i zabavnije raditi.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi mala pomoć, imam Lybru sa navigacijom, ali imam problemčić da mi ne prihvata code koji sam dobio na kartici uz vozilo. postoji li neki način da se izvrši dekodiranje i ko bi to mogao da uradi u Bg? Unapred hvala!

inače za sam auto samo reči pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji mogucnost da ti u ovlascenom servisu izvade uredjaj i na osnovu serijskog broja posalju upit za kod. Samo je problem sto i kad posalju kod nije sigurno da ce biti odgovarajuci za tvoj uredjaj a moras trazenje koda da platis unapred, secam se da je cena bila oko 70 evra pre 2 godine. E sad, mozda se nasi samo ogradjuju za svaki slucaj a kod uvek bude pravi. Da li neko moze da dekodira uredjaj nisam siguran, mozda da pitas u OVOM delu foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme me nervira sto lybra nema mp3 plejer, e sad ubacivati mp3 plejer je lepo ali ako se vec maltretiram, ubacicu i neku normalnu navigaciju.

Displej je 5'' 4:3, zanima me koje je rezolucije displej i koji su mu ulazi, komponentni ili kompozitni.

Ideja je da nadjem neku navigaciju sa mp3 plejerom, 5'' 4:3 displejom i sd card slotom, da je rasturim i zamenim postojeci displey u lybri. Na masci se isece prorez za sd card slot i za jedan prekidac sa kojim bi se birao ulaz, board kompjuter ili navigacija. Mp3 plejer bi vezao na aux ili umesto cd-a. NAvigacija ima sve komande na displeju a dugmici ostaju za bord kompjuter.

Najveci problem bi bio naci navigaciju sa odgovarajucim displejom.

Ako neko ima informacije o displeju molio bi da napise ovde pa da vidimo za dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo rešenja za ISC sa navigacijom

1.jpg2.jpg3.jpg

20160321_100503.jpg20160321_100527.jpg

 

Ko se razume u elektroniku malo nije ništa komplikovano pa to izgleda ovako 

 

IMG_20190620_201808.jpg

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...