Jump to content
FAS Goran
ilkebgd

Fiat Punto 1.2 8v - rad na 2 cilindra do davanja gasa

Recommended Posts

Punto 2 1.28v iz potpisa... Povremeno je pocelo da mi se desava sledece: auto upali iz prve ali radi jako jako lose, zapravo rekao bih da radi na 2 cilindra i onda kad mu dodam gas prvi put do npr 2500-3000 rpm, nakon toga prestane da radi tako i pocne da radi normalno na sva 4 cilindra... i posle toga koliko god da vozim, cak i stotinama kilometara, svo vreme radi najnormalnije...

Sta bi to moglo da bude?

Procitao sam temu vezanu za problem ECU-a na puntu 1.28v, i tamo je jedan forumas izneo upravo ovakav problem i dobio je odgovor od Mikija da to nije do ECU-a, jer ne bi ni kasnije radio normalno... ako me pamcenje dobro sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da budu uzrok kablovi ili svecice ali nesto mi sumljivo da se kod tebe mozda radi i o prljavim diznama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 2 1.2 8v iz potpisa... Povremeno je pocelo da mi se desava sledece: auto upali iz prve ali radi jako jako lose par sekundi kao da radi na 2 cilindra i onda kad mu dodam gas prvi put do npr 2500-3000 rpm, nakon toga prestane da radi tako i pocne da radi normalno na sva 4 cilindra... i posle toga koliko god da vozim, cak i stotinama kilometara, svo vreme radi najnormalnije...( nove svecice,kablovi,ciscene dizne,akumulator,mali servis)

Šta sad ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sr desava sledece...prvo paljenje,upali bez problema,radi normalno 3~5 sekundi a onda se ugasi...drugo paljenje,upali i radi na dva cilindra 3~5 sekundi,a onda se ugasi...treće paljenje,upali,radi normalno,a onda se natežemo da primi gas,tj dok ne proguta knedlu,kad primi gas radi bez problema (ali je još uvek prisutna mala knedla prilikom davanja gasa) a kad prebaci na plin,svi problemi nestaju.Primetio sam da se to dešava na odredjenoj jutarnjoj temperaturi ,10~15 stepeni,jer je počelo da me zeza jesenas,pa cele zime nije,a počelo je čim je otoplilo.Pretpostavljam da su dizne,jer da je do struje (svećice,kablovi,bobine...) problema bi bilo i na plinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljene nove svecice NGK bkr5ez pre 1500 km,probao sam da ga vozim na benzin,normalno ide i normalno prima gas,ne znam da li bi se normalno ponasao da je dovod goriva ili plovak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi su posle stavljanja novih svecica vracali stare jer nove nisu bile dobre. To se i meni desilo.

Mnogi su cistili dizne pa su utvrdili da se jos gore ponasaju. Nisam imao tu "srecu" ! :D

Mnogima radi pumpa goriva ali ipak nema dobar pritisak...

Mnogi su utvrdili da im ventil u plovku ne zaptiva pa se po pokretanju motora javljaju vibracije jer nisu sve dizne napojene gorivom a mozda pri tome neka i curka.

drugima pak, racunar pavio probleme dok ih nije ostavio naputu. Ovako mi deluje da nije slucaj kod tebe.

Opet neki su imali taj slucaj da im je bobina probila pa malo radi malo ... Pukotina jedva vidljiva.

Ovih slucajeva sam se setio, a neko ce verovatno dodati neko svoje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja neke slične čudne simptome. Elem danas nakon kiše upalim auto i on trokira, kao da radi na dva klipa, isto i kad dam naglo gas. Provozam se nekih 700-800 metara ( može da se vozi kad se miluje gas) ugasim, sačekam 5-6 minuta upalim i radi i ide sasvim normalno  :sweat:

To mi se već drugi put dešava i zajedničko je da se dešava nakon obilnih padavina (auto je parkiran na travi) :)

Svećice,kablovi,čisćene dizne,akumulator ništa nije dirano (s tim da mi je prije par dana akumulator zakazao jer nije paljen par dana), kao kod druga Šime,  

Mali servis je u planu za nekih 1000km , a koliko vidim biće rađeno sve gore nabrojano.

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

vase misljenje i iskustva menjao sam  kablove  svecice  bombinu i dalje mi auto radi na 2 ili eventualno na 3 klipa  jer je moguce daje u pitanju ecu. na italianskom se kaze  centralina  molim vas  za savet mislenje i iskustvo 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...