Jump to content
FAS Goran
srdjos

Stilo - vozacko/suvozacko sedište, klizači

Recommended Posts

Zdravo

Problem pa pitanje

Radi se o tome da suvozačevo sedište se daleko teže pomera od vozačevog kad neko treba da sedne nazad.

Plus, ne radi mi ona fora da se vrati u stari položaj nego kad neko sedne, moraš sedište gurnuti nazad do

kraja pa da bi držači dole ponovo "uhvatili" pa tek onda namestiti kako tebi/suvozaču odgovara i onda je ok.

Jedno pitanje

ima li leka namestiti sedište, te klizače i ostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene isti problem sve gledao i nista otkrio malo podmazao i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

druze isti problem kod mene... Nisam ga resio, ali znam sta je , bar kod mene... Na klizacu,sini do centralne table (rucna kocnica, o toj strani ti pricam) imas jedan sivi plasticni deo. kod mene je pukao i parcici mi se prosuli po patosnici. Ima tu i jedna opruga i neki metalni deo. Kada budem isao do nekog odpada moracu da skinem taj deo, cim kupim to pokusacu da namestim. ako ti je taj deo ispravan vidi kako stoji, posto sam na vozacevom sedistu imao problem ali sam ga tako sto sam pritisao tu plastiku i legla je na mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milos_85

Skidao sam juče sedište i imam isti problem, ta siva plastika je pukla i isto se

rasula unutar levog klizača (kad sediš na sedištu) i ne možeš mu nikako prići.

Pa da te pitam, da li si našao taj klizač da kupiš i ako jesi, gde?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala što si napisao, tj. sam sebi odgovorio :D , jer uvek informacije koriste i značiće nekome ko će ko zna kada ponovo čitati ovu temu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je se rasula ta plastika u parcice, a i pukla mi sajla, juce sam rasklapao.Negde sam procitao da ima da se kupi nova sajla samo gde :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti problem, na otpadu ne,mozes kupiti samo tu plastiku vec ceo klizac. Sada ne moze ni to mora celo sediste. Zvao Sabac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće, to je jedna od boljki Stila, puno ljudi traži pa se i ti na otpadima opametili :-)

Probaj da zoveš još koji otpad, možda izađu u susret.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

sajlu sam resio posto otac ima fiestu mk3 uzeo sam njenu sajlu od vrata koja je dosta duza, a bogami i za polovinu deblja od puntove u sustini ono nije sajla nego kao zica i provukao kroz onu plastiku i za metalni deo samo dobro zakreno radi kao sat.E ta plastika sto se skrunila je prsla pa kad pomeris sediste moras ga vratiti u krajnji gornji polozaj da bi se ukopcalo...Ali sad bar neko moze da udje pozadi sa moje strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stila 3v, jutros kada sam krenuo na posao treba povesti još dvije osobe i htjedoh da oborim i gurnem naprijed sjedište, međutim nisam ga mogao gurnuti nego samo preklopiti ka naprijed naslon za leđa i vrlo lako je otisao naprijed što znači da mehanizam nije uredu, a možda je i neka sajla pukal.

Pa ako je neko imao sličan problem da mi kaže kako to mogu riješiti i kako izgleda taj mehanizam za pomjeranje sjedišta.

Unaprijed zahvalan.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je taj isti problem, pukla je sajla, a nisam ni pokusavao da namestim, sad preklopim sediste desnom rukom, a levom povucem ispod sedista onu polugu, kad treba nekog da ubacim pozadi. Kazu da nije tesko namestiti, pogledaj vozacevo sediste i ustanovi sta fali kod suvozacevog i to vrati tamo gde mu je mesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Stilo, 3v. Pre par meseci sam nešto vozio u autu i baš sam čačkao sedište, kako se desilo ne znam ali zaglavilo se po šini, znači ne može ni napred ni pozadi.

Poluga za obaranje naslona radi i sedište može da se previje ali ne mrda. Gledao sam da nije nešto upalo preko šine, pipao, probao, upoređivao sa suvozačevim sedištem ali ništa nisam uspeo. Ima li ko iskustva?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...