Jump to content
FAS Goran
Red Orph

Fiat Stilo JTD - ratkapne i pojas

Recommended Posts

 

Drugari, kad pojas izvucete do kraja, naprskajte ga sa obe strane silikonskim sprejom. Moze i onaj za kokpit. Naravno, ne preterujte pa da sve curi sa njih. Moze da pomogne. Javite je l resilo problem.

dnas ja poslusao kolegu i izvucem skroz pojas i prskao ga sa nekim mlekom sto mazem kokpit i tako par puta u krug,i sad se vraca nazad kao iz puske ispaljen :D

 

 

  :thumbsup: Godine koriscenja cine da se mikrovlakna iz pojasa izvuku u stvaraju vise trenja tamo gde treba da prodju. Silikon ih malo vrati u normalu. Verovatno i razelektrise.

Jel ostaje pojas prljav/masan od toga? :)

i sta bi jos moglo da se iskoristi u te svrhe?

Od silikona u spreju ili nekog malo boljeg kokpit spreja ne. Moze i sprej za impregnaciju(stvara vodoodbojni sloj) odece/obuce ako imas. 

 

Sapun, slaninica...

Profi, nema sta!  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto podmazivao nekim sprejom za obucu. Za nijansu se bolje vracao, ali opet nije to to.
Kod mene je ocigledno neki drugi problem. Meni se pojas nekako okrenuo, ne znam ni ja kako. Ja ga ispravim i tako ga vratim unutra, izvucem do kraja, normalno...A on se jos gore vraca nego kad je okrenut.

 

Evo na 3. slici se najbolje vidi kako je upleten

 

CAM01662_1.jpg CAM01663_1.jpg CAM01664_1.jpg

 

Hteo sam da skidam pragove i onu plastiku sa stuba da vidim u cemu je problem, nego video sam da prednji prag ima sraf jedan tamo kod onog prekidaca za prekid dovoda goriva, a posto je ostalo jos malo od dana nisam hteo da se upustam u pustolovinu. Drugi dan cu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Juce kada sam spustao zadnji naslon i pri vracanju mi se desilo ovo.

CAM00283.jpg

 

CAM00284.jpg

Na jedvite jade skinem par delova da dodjem do sledeceg.Kad medjutim nema resenja,

ovaj deo na koji se namotava pojas jedva malo se rucno odmota,svegapar milimetara i nece vise. 

 

CAM00286.jpg

 


Posto vise nisam mogao da napravim mesta a nisam ni vedeo nacina kako da skinem daj deo, 

da li je mozda neko imao slican problem i da li neko ima resenje.

Da napomenem da podmazivanje je radjeno ali nikakve vajde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao konkretan problem sa namotavanjem pojasa, ali cisto iz radoznalosti sam naprskao silikonom vozacki i suvozacki pojas.

Stvarno sad namotava kao blesav, a i kopca se mnogo lakse pomera duz pojasa prilikom kopcanja. Plus od mene, nadam se samo da silikon ne pravi nikakav problem strukturi pojasa.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji silikon sprej si prskao da probam ja pošto mi sad malo zagolicaste radoznalost pa da probam i ja......nemam neki problem sa pojasom ali mi se vozački za nijansu sporije vraća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motip Silicone Spray. Bez zezanja sad, nema nikakvih tragova i pojas je bas gladak na dodir. Lako se namotava i kopca leti, milina.

 

90fba545_04de_4a33_9330_cde3ca6cfdb3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto podmazivao nekim sprejom za obucu. Za nijansu se bolje vracao, ali opet nije to to.

Kod mene je ocigledno neki drugi problem. Meni se pojas nekako okrenuo, ne znam ni ja kako. Ja ga ispravim i tako ga vratim unutra, izvucem do kraja, normalno...A on se jos gore vraca nego kad je okrenut.

 

Evo na 3. slici se najbolje vidi kako je upleten

 

CAM01662_1.jpg CAM01663_1.jpg CAM01664_1.jpg

 

Hteo sam da skidam pragove i onu plastiku sa stuba da vidim u cemu je problem, nego video sam da prednji prag ima sraf jedan tamo kod onog prekidaca za prekid dovoda goriva, a posto je ostalo jos malo od dana nisam hteo da se upustam u pustolovinu. Drugi dan cu

 

Kolega, nije se pojas okrenuo, vec samo snala...

Desavalo mi se vec na ladi isto ovo (da da, ima i pojaseve  :)), pohabala se plastika snale od stalnog trenja pa ima malo vise lufta nego kad je izasla iz fabrike i uz nespretan splet okolnosti (maler kolega s posla) i meni se prevnula snala na pojasu (mnogo lako se prevne, a nezgodno se vraca).

 

Lagano presavij jednu od ivica pojasa ka unutra (centru snale) i pomeraj snalu gore dole da "najashi" na tu ivicu. Sad ce ti trebati 3. ruka da drnda snalu gore dole dok ti sve vise i vise previjas pojas ka unutra. U jednom trenutku, negde na pola previjanja, ce to ici nenormalno tesko ali ako uspes da se ne iznerviras i zaglavis ga, snala ce se prevrnuti kako treba. Pomaze da se taj deo pojasa malo namaze nekim sapunom pre nego sto krenes ovo da radis. Ja sam sebi tako resio (na ladi), na stilu za sad nije bilo potrebe (pu, pu...)

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prorez na kopci je toliko uzak a pojas sirok, da mi je prosto neverovatno da tako nesto moze da se desi :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

To preskakanje pojasa se obavezno desi na srednjem delu snale, gde je najsira zbog onog "dugmeta" na kome inace visi kad nije u upotrebi. Ja odatle krenem da prevrcem pojas kad moram na ladi da intervenisem.

 

 

@majkicbane

 

Prosto mi je neverovatno da se ceo pojas prevrne, ja bih po slici rekao da je samo snala. Uporedi kako lezi pojas na levoj i desnoj strani (nije da ti ne verujem, samo mi neverovatno zvuci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno se vidi da je prevrnut....Kad namestim da je odozgo ravan, onda se vidi dole kod srafa na sedistu da je okrenut.

Mozes i sam da probas, okreni ga za 180 stepeni i pokusaj da ga uguras unutra... Lagano ulazi, snimicu i video ako mi ne verujes :)

Verovatno sam vozio nekog nemarnog koji je to na silu ugurao unutra, iako je pojas perfektno radio do tada.

 

Sad me buni samo zasto se jos teze vraca kada ga normalno ispravim i vratim unutra.

 

Pre 3 dana sam bio voljan da skinem plastiku sa B stuba. Skinuo zadnji prag, onu plastiku unutra, skinuo prednji, crna plastika B stuba se drzi na 2 srafa (jedan ispod zadnjeg praga, drugi ispod prednjeg) ali sam ipak odustao kada sam video koliko je ta plastika uvucena pod gumu oko vrata, i koliko je ta guma pritiska. Nisam bio siguran da cu to na kraju moci da vratim pa sam odustao

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna sistem skidanja one plastike za pojas suvozacevog pojasa .desava mi se da kais na suvozacevoj strani ne vraca kako treba pa bih to da proverim ...ako neko zna kako ili ima neki video kako da rasturim taj deo da pogledam o cemu se radi bio bih zahvalan.inace auto je stilo 1.9 jtd 2004.

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan-Topola :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvuci pojas do kraja par puta i proveri da se nije usukao.
Kad to uradis, naprskaj pojas silikon sprejom, neuporedivo bolje namotava.
Ja bih rasturao tek ako ovo ne pomogne.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala puno nasao sam i video u medjuvremenu gde kais cistis omeksivacem kako bi smanjio trenje i ocistio ga od prljavstine zbog lakseg namotavanja mozda nekom bude od pomoci ...

probam neki dan pa javljam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...