Jump to content
FAS Goran
zaki

Stilo 1.6 16v ili 1.9 JTD

Recommended Posts

nije paket. to je kao i skyroof, doplatna oprema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, nesto mi ovde nije jasno..po kojoj računici je jeftinije voziti na dizel nego na plin..ja računam da bi 1.6 trošio 10 litara mešovite vožnje, uključujući i to malo benzina (60% grad), a jtd 6 litara...i nikako ne mogu da dođem do zaključka da je jeftinije na dizel? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko 20 auta sam promenio, svi sem jednog do ovog sad su bili benzin/plin. Od JTD-a pa nadalje nemam nameru da se razdvajam, razlozi su mnogi već nabrojani u temi da ne ponavljam. Mene najviše impresionira elastičnost motora i ta odlučna ubrzanja u bilo kojoj brzini već sa 1500rpm. To ni jedan benzinac ne pruža (ograđujem se od novih turbo benzinaca) pogotovu na plin. A glavobolje sa plinom da ne navodim, na JTD-u se hauba retko diže. U redovnom održavanju malo skuplji ali za to ne treba žaliti kako bi dobro i dugo služio. Istina to podizanje haube na JTD-u uglavnom košta više ali mislim da ako se podeli sa pređenim KM opet je povoljnije od benzinca.

@VladaNS u @zulurbr

Pogledaj ovo, ovo je onako grubo poređenje, čipovani JTD može biti i ekonomičniji od ovoga pa eto računice. A pre par meseci ovaj odnos je bio još povoljniji u korist JTD-a kad je plin bio na maksimumu.

potrosnjamart2011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ To toliko je 20% više od benzina. Mada meni je 1.2 8v trošio u gradu 10-11l plina, tako da 1.6 ako bude trošio 12l/100km budi prezadovoljan.

Čak i da je taj odnos malo drugačiji pa da na plin bude jeftinije, razlika je jako mala a početno ulaganje je veće za cenu plinskog uređaja, koji sad ne znam koliko košta ali cenim 600-800€ za sekvent. Ako tu dodatnu cenu podeliš sa malo razlikom uštede (recimo 1din./km) dobiješ da treba auto da voziš 80 000km da bi ti se isplatila investicija.

Nekada je ovaj odnos bio drugačiji pa je vožnja na plin bila upola jeftinija, sad više nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ikakve pretenzije ipak se ne mogu sloziti sa pomenutim podatcima jer moja iskustva govore suprotno. Naravno , uvek je pozeljna konstruktivna rasprava. U cilju boljeg razumevanja sadasnjih kretanja tehnologija apelujem na edukatore foruma da bi se izbegao svaki nesporazume i nedoumice oko aktuelnih stavova. :harhar:

To su proizvoljni podatci. Taj dizel ce malo vise potrositi u gradu nego sto je navedeno. Tu sigurno ulazi u obzir i nacin eksploatacije i odrzavanja.

U apsolutnim vrednostima i dalje je gas u prednosti tako da ne vidim potrebu za daljom debatom po ovom pitanju.

Iskreno se nadam da su svi koji koriste dizel automobile zadovoljni kao mi koji koristimo auta na gas! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnos cena benzina/TNG/dizela je veoma promenljiva kategorija, kod nas pogotovo.

Moja iskustva sa Mareom 1.6 su u gradu 13-15L TNG. Verujem da Stilo sa sličnim motorom i savremenijinn uređajem troši oko 11-12. Jtd na istim relacijama troši oko 7.

Kao što rekoh cene goriva nisu konstantne. Do nedavno je vožnja na TNG bila malo jeftinija.

Kao i Bravo JTD dugogodišnji sam vozač bentinaca, a prednosti savremenih dizela sa moje tačke gledišta su nemerljive sa eventualno malo skupljim pređenim kilometrom u odnosu na plinaše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro , ovde su cene spomenute u drugom planu. Necemo porediti savremene dizel motore sa prethodnom generacijom benzinaca. Znate onu "Babe-zabe" ?!

U kakvom je stanju bila ta marea? Necu ponavljati, naveo sam momenat oko-lo eksploatacije itd. Moja iskustva govore drukcije ali dajem i vama za pravo da tvrdite suprotno. Jako je bitno gledati ove dve kategorije u apsolutnom smislu.

Sto se tice ekonomskog momenta, ne znam da li ste culi da gas ide dole za oko 10din. U svim normalnim sredinama je gas tamo gde mu je i mesto a to je negde na pola od benzina. Mi tezimo ka takvim drustvima i hteli ili ne , moracemo dovesti i ove stvari na mesto.

Dakle , poredeci vozila "slicnih" kategorija, misli se na cenu i godiste itd., mogu da tvrdim da je tng u prednosti u odnosu na diesel zbog same konstrukcije motora i zbog tendencije rasta cena derivata. Ponavljam , bitan cinilac je izbor polovnjaka u slicnoj kategoriji. Zbog toga smo i poceli o svemu. :smoke:

p.s.

Uostalom, ako bude vise "dizelasa" , vise ce gasa ostati za mene ! :harhar:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necemo porediti savremene dizel motore sa prethodnom generacijom benzinaca. Znate onu "Babe-zabe" ?!

O tome sam upravo pričao.

Ispadne da ne mogu da se porede jer je jedan prethodna generacija pa je zastareo.

Ali zašto da ih ne poredimo?

Ugrađivali su se u isti model, pravili se u usto vreme, tema se zove "1.6 16v ili 1.9jtd"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni pravio razliku izmedju ova dva u tehnoloskom napretku jer su vrlo blizu. Upravo sam njih i poredio. Sve ono receno se i odnosi na iste. Upravo tu se zavrsava sva prica o poredjenju u potrosnji pa i ostalom. Shvatam da ima velikih ljubitelja 1,9JTD ali isto tako ja nisam gadljiv na iste. Moju odluku u odabiru automobila presudile su tri stvari:

1. Cena.

2.Odrzavanje.

3.Potrosnja.

Moglo bi se tu dodati jos po nesto ali su ova tri uslova morala biti ispunjena! Naravno , sve primereno svojim mogucnostima i potrebama. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zulurbr

Da li si bio vlasnik ili si imao priliku da svakodnevno voziš neki common rail auto bar 3 meseca, da si prešao bar 10kkm sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja nameru ni tebe ni druge da ubeđujem a ni da čitam tamo neke linkove. Ja pričam iz svog ličnog dugogodišnjeg iskustva a ti na osnovu informacija koje si negde pročitao. Pitanje je očekivano i skroz na mestu i što bi naš narod rekao "Ne kudi konja kog nisi jahao", milione kilometara sam proveo za volanom da bi trebalo da čitam o tome šta je šta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

He-he Calm down ljudi, :thumbsup:

Ionako smo svi u istom sosu :thumbdown:,benzinci, dizelasi,TNG, itd...Sto se cena goriva tice, pa zar stvarno mislite da mozete zaj.b.ti ovu drzavu? Pa sta god da udje u veliku upotrebu i potrosnju opalice takav porez na to da cemo se svi pusiti :rant:

Ja sam pre Stila vozio nekoliko auta na gas, od Juga do Vektre sve sa venturijem, u ono malo bolje vreme i bio sam prezadovoljan. Tako i moj prvi pick je bio Stilo 1.6 16v u koji bih naravno ubacio sekvent i teraj Misko. Ali kad sam procesljao forume malo sam se zamislio i bacio stvari na papir...

Prvo iole krsten sekvent nije ispod 650e sa atestom,

Drugo ako nesto sa autom ili plinom nije u redu dobijate igranku na relaciji majstori za plin i majstori mehanicari,

Trece 1,6 Stilo po gadu trosi 10-11l benz (ja bih bio zadovoljan sa 13l plina),ali uz taj plin evo neka kazu ljudi koliko im benzina potrosi po Gradu narocito zimi,...

Cetvrto ovaj plin sto se toci ovde je blago receno djubre koje vi treba da sipate u svoj sofisticirani auto pun elektronike sa modernim sekvent uredjajem- ne ide...da smo barem Holandija ili Belgija... :crybaby:

Peto koga god da sam pitao za Stilo, svi rekose uzmi JTD neces se zaj... i behu u pravu, naravno birao sam mladjeg dizela :thumbup:

Po mojoj nekoj proceni ustedeo bih oko 1e na 100km vozeci benz. sa plinom + manja registracija, sto nije lose ali nisam bio spreman na eventualnu zaj.b.ciju... :whistle:

No hajde, voleo bih da neki korisnik 1.6 16v sa plinom napise neke svoje utiske hocu da vidim sta sam propustio.... :) Taj isti motor ima u Multipli fabricki CNG tako da verujem da je dugovecan i na TNG, Da je malo bolje situacije vredelo bi uzeti jedan kupe 1.6 16v ili GP sa plinom kao back-up :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nije me mrzelo da pročitam i ovaj tekst sa navednog linka, tekst je očigledno pisao obožavalac VW a pisao ga je negde u trenutku kad je VW shvatio da treba odustati od PD motora. Vidim da je skeptičan prema CR motorima kao da ih je VW upravo u tom trenutku patentirao pa će kao vreme pokazati kakvi su, a Fiat plasira automobile sa motorima te tehnologije 10 godina pre toga.

Zapravo, više kompanija Bosch, kao idejni tvorac sistema… Ipak, danas se pojavljuju znacajno moderniji tipovi dizel agregata, pa ce VW od 2007. godine u potpunosti odbaciti >singl< sistem direktnog ubrizgavanja, do sada znan kao TDI >pump-duese<.
Ovaj deo bi trebalo malko ispraviti ako se već pominju idejni tvorci. VW-u je trebala decenija da to uklaviri :rolleyes:

Svakako u ovom trenutku nepotrebno je komentarisati pouzdanost CR motora u JTD izdanju (na koje se autor teksta jedva šturo osvrnuo) kad je od prve ugradnje prošlo 14 godina a teško je naći slučaj da je na nekom bilo potrebe za generalnom. Ja još nisam naleto na mehaničara koji je JTD-u radio generalku.

Ima tu i delova koji su tačni, tipa

O potrošnji je izlišno i govoriti – otprilike na nivou 60% od potrošnje ekvivalentnog benzinskog agregata! Zahvaljujuci turbo-kompresorima razlicitih tipova, i snažniji su od benzinaca

Ima i delova koji su smešni u ovom trenutku, previše bi bilo da sve to citiram, generalno zaključujem da se autoru teksta u tom trenutku krio strah od nove njemu ignorisane tehnologije koja je kod Fiata u tom trenutku bila davno, davno primenjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tekst je očigledno pisao obožavalac VW a pisao ga je negde u trenutku kad je VW shvatio da treba odustati od PD motora.

Apsolutno tacno, btw tekst je iz 2005. godine :whistle: .

Ne zelim nikoga da ubedjujem, dosta toga je vec receno, izneo bih samo svoje generalno iskustvo. Posle skromnih 14 godina vozackog staza, tesko bih se lisio svih prednosti koje pruza jedan moderan CR diesel (vozim ih intenzivno od 2004, sto svoje, sto sluzbene) i vratio na benzinca. Imajuci u vidu performanse (pre svega), a zatim i cenu predjenog kilometra i odrzavanje.

U ovom trenutku +1 za CR diesel, tj. u ovoj temi JTD/Multijet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JTD i jeste oko 7mice, koju malo predje kad su poptuni zastoji u gradu. Sigurno fabrika ne meri potroshnju tako shto auto stoji sat vremena u mestu chekajuci da se ukljuchi na Gazelu.

Proshli rezervoar sam imao 6.6, a nisam izashao van Begea. Nisam merio po bordu, nego od chepa do chepa, bord obichno slaze u plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.6 Benzin Godina proizvodnje: 2005 god.

Predjeni kilometri: 91000 km Cena: 3500 € Oznaka motora: 1.6 Benzin Snaga motora: 76kW (103.36KS)

Standardna oprema: Klima uredjaj, Električni podizači stakala, Elektro podesivi retrovizori, Priprema za radio, Radio/kasetofon, Branici u boji vozila, Deljiva klupa, Podesiv volan, Podesiva sedišta, Podesivi farovi, Preklopiva zadnja klupa, Putni računar, Servo upravljač, Zadnji nasloni Sigurnosna oprema: Vazdušni jastuk za vozača, Vazdušni jastuk za suvozača, Bočni vazdušni jastuci, Centralno zaključavanje, Daljinsko zaključavanje, ABS, Kodirani ključ http://www.nsautomob...ilo_27557_1.jpg

Ajmo ljudi šta mislite o ovom Stilu :question: drugarica zapela oće HRV-a 1.6 105ks 2001 3v ; ja je ubeđujem ka ovom Stilu - pa reko da podelim sa vama šta mislite o ovom primerku :whistle:

inače zahtevi su joj: nešto veliko i udobno za vikend vožnje nje i njenog čopora (ima 3 psa), i povremene selidbe (nema sreće sa gazdama) i sve to naravno što povoljnije za održavanje, potrošnja i mlađe :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti stvarno mislis da je ovaj Stilo presao 91000km, i to po ceni od 3500evra, plus 2005.godiste? Meni ovo mirise na neku mutljavinu, i otvorio bih cetvore oci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim ja ništa -znam u šta se upuštam jer sam tamo uzeo svog Punta i zadovoljan sam evo 3 godinu :thumbsup: naravno da će ići na proveru pre toga, samo me kopka taj 1.6 u karavanu :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto te kopka taj 1.6 u karavanu? da nije preslab? Pa nije karavan pola tone teži od hečbeka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa baš to ... nisu bez razloga 99% sa JTD -om :question: a i ti si druže u NS, pa ako imaš lufta baci mi pogled na taj karavan nalazi se kod najlon pijace :whistle: Pozz i unapred hvala :thumbup::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ljudi šta mislite o ovom Stilu :question: drugarica zapela oće HRV-a 1.6 105ks 2001 3v ; ja je ubeđujem ka ovom Stilu - pa reko da podelim sa vama šta mislite o ovom primerku :whistle:

Neka uzme HRV. Nece se pokajati. Imao ga ja. Sila od autica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...