Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Šus plehovi - naknadna ugradnja

Recommended Posts

ccc

jel ti znas da je ovo rucni rad jednog moderatora sa foruma

jel ti znas da je ovaj plek pretrpeo mnogo toga u zivotu

jel ti znas da je ovo sve upisano u servisnu knjigu

:harhar:

salu na stranu, mnogo dobra stvar, sredicu ga da bude ko nov

mislim da nije tesko bas da se izradi a verujem da je mnogo jaci od plastikanera

Pa zato je taj i napravljen. Posto je prethodni vlasnik tvog auta "odvalio" tri plasticna komada morao je ovaj alu da mu se napravi. Vidis da ni on muka nije preziveo. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema razlike. Nije šuspleh tu da bi motoru bilo toplije ili hladnije, nego da zaštiti od prljanja, kvašenja motornog prostora i sitnih mehaničkih oštećenja. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam bre najbitniju funkciju shus pleha,bas sam zato napomenu da me zanima ventilacija motora. :smoke:

Zanima me iskljucivo cirkulacija vazduha,sinos sam ima neku diskusiju na tu temu pa me zanima vase misljenje. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sigurno pored fizičke zaštite i ulogu u vezi opstrujavanja vazduha (nema vrtloženja ispod branika) ispod vozila kao i izvlačenje toplog vazduha (od hladnjaka) ispod i oko motora pa ispod vozila. Slično sam diskutovao sa ortakom, recimo Stilo ima turbinu do hladnjaka i verovatno strujanje vazduha je rashlađuje (pa je trajnija nego recimo kod golfa kod koga je kod požarnog zida). Sigurno nisu velike razlike sa šus ili bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema razlike, vozio sa i bez šuspleha, sada opet bez onog centralnog i nema nikakve razlike oko temp. motora ni leti ni zimi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne možeš da znaš, jer imaš informaciju samo o temperaturi rashladne tečnosti. :-) Na aerodinamiku mora da ima uticaja, na zvučnu izolaciju, brže grejanje zimi, a verovatno pri vožnji usmerava tok vazduha tačno kuda treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto mali info:

Buraz moj je pre nekog vremena iskeširao skoro 400eu za reparaciju menjača, nasadio se kad je išao na pecanje, zaglavio se na ispupčenju, odglvaio se i sve OK....

Posle par dana mu stao auto i on kod majstora... U menjaču bilo trave i zemlje, kompletna zamena gomilu stvari...

Renault je u pitanju... Da je imao šupleh tga ne bi bilo...

Tak' da ko nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aerodinamika ispod automobila je važna pri brzinama koje naši automobili ne mogu da postignu. Da bi strujanje vazduha ispod auta bilo od značaja, mora da se ide mnooogo brzo...

Na grejanje ne utiče jer motor ionako uvek ima viška toplote. Neće mu biti hladno ako nema šuspleh, niti će mu biti prevruće ako ga ima. Kao što znamo, šuspleh ne spada u uređaje za hlađenje motora.

Zvučna izolacija...tu verovatno ima razlike, moralo bi da ima.

Najvažnija funkcija mu je što štiti motorni prostor od prljanja, ne kvasiš npr. alternator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u koja polemika,ugradite sus pleh i necete pogresiti, kao sto vam nesa pise par postova unazad,imacete veliki plus u zastiti motora, motornog prostora od vode, blata,kamenja, granja ,cudnovtih zivotinja itd... Imali smo slucaj i to ne jedan vec vise gde udje macka, kuce u motorni prostor i napravi stetu po 100e, 200e itd...a da je bilo sus pleha ne bi doslo do toga, takodje bitna stavka koju nesa spominje je alternator!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao temu, pa moram da pitam za moj auto: Da li lancia y 01' fabricki treba da ima sus pleh? Moja nema, pa me zanima da li je neko ugradjivao naknadno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari...

Zbog kise,par puta mi se desavalo da mi se okvasi alternator i onda pisti dok se ne osusi. Da ne bi crkao isti,ja planiram da stavim sus pleh. Imam punta 1.2 16v. Vidjao sam kod punta,ali dizelasa da imaju sus plehove,ali na benzince nisam. Ja sam zvao jednu radnju i kosta 2600,ali ne znam da li ce odgovarati za moj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj da li punto ima sus pleh iz 3 dela kao i Stilo.Cena koju si naveo je za centralni na Stilu.Ovi bocni su oko 1500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je ugraditi nebitno da li je dizel ili benzinac a cena je oko 3000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na forumu jedan punto sa sus plehom naknadno ugradjenim. Mislim da je onaj zuti sa blejd 15'' felnama.

Sent from my LT25i using Tapatalk 2

Ima nas više ;)

 

Ja sam moj malo budžio, sekli smo oko izduvne grane i malo ga "odaljili" da se ne greje, i prosekli smo ispod čepa za ispuštanje ulja.

 

Baci pogled na ove teme

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/52927-punto-mk2a-jtd-kakav-je-suspleh/

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/47456-punto-13-mjet-ugradnja-donje-zastite-motora/

P.S. Za ovih godinu dana, samo mi je dva puta zapištalo nešto kad prođem kroz neku dublju vodu, i to na svega par sekundi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na temama,dosta su korisne. Ma meni zapisti alternator,zato sto je ispod kompresora klime,a nije pokriven ni malo   :)  Cim malo dublja voda,kao sto ti kazes,odmah pisti dok se ne osusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da liIMA NEKO DA POKZE SLIKE ZA SUS PLEH  FIAT STILO 1.2 BENZINAC DA MOZE DA SE URADI RUCNO DA SE SECE  DA NE BI SE KUPOVALA TA PLASTIKA DA BUDE OD LIMA NESTO TAKO HVALA POZDRAV GORAN 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...