Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Šus plehovi - naknadna ugradnja

Recommended Posts

Tacka,zarez ......mala slova.Dzabe nam skola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre uleteo u neku baru, kad od jednom krenuo da trokira. Ja stanem, malo gas i vidim kada mu dam gas krene da trese. Stignem do kuce (oko 200m) i parkiram ga. Mislim da su mu se kablovi malo nakvasili. Moram da sacekam da se osuse. Da li za Punta postoji suspleh?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu onda dodje kao i da nisi.

 

Sta si uradio sa onom nakazom na kraju auspuha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu onda dodje kao i da nisi.

 

Sta si uradio sa onom nakazom na kraju auspuha?

Ma nisam. Nemam kada. Nadam se da nista ne moze da se sjebe tako? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi šuspleh, i nemoj da divljaš kroz bare. Da ti povuče vodu, pa da se slikaš. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre uleteo u neku baru, kad od jednom krenuo da trokira. Ja stanem, malo gas i vidim kada mu dam gas krene da trese. Stignem do kuce (oko 200m) i parkiram ga. Mislim da su mu se kablovi malo nakvasili. Moram da sacekam da se osuse. Da li za Punta postoji suspleh?

 

Postoji suspleh za Punta 1.2 (8v i 16v) ali ih Fiat fabricki ne stavlja na benzice, ima samo kacenje za isti.

 

Izbegavaj da ga vozis kroz vodu, alternator je nisko, pa ga voda zapljuskuje, a kajsevima (PK pogotovo) razbacijes vodu po motornom prostoru.

 

Tako da verovatno nisi pokvasio kablove, nego si pokvasio PK krug, pa alternator nije proizvodio ili barem nije mogao u trenutku da proizvede svu potrebnu struju za sve potrosace kojih ima i haj, te ti je zato zatrokirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece valjda :o ima neko na prodaju? Ma i ja debil, posto sam obilazio rupu uletim u baru (oko 40,50). Moram da pustim da se lepo osusi do sutra. Sutra idem na bubanj pa cu da vidim. Zna li neko cenu toga?


 

Malo pre uleteo u neku baru, kad od jednom krenuo da trokira. Ja stanem, malo gas i vidim kada mu dam gas krene da trese. Stignem do kuce (oko 200m) i parkiram ga. Mislim da su mu se kablovi malo nakvasili. Moram da sacekam da se osuse. Da li za Punta postoji suspleh?

 

Postoji suspleh za Punta 1.2 (8v i 16v) ali ih Fiat fabricki ne stavlja na benzice, ima samo kacenje za isti.

 

Izbegavaj da ga vozis kroz vodu, alternator je nisko, pa ga voda zapljuskuje, a kajsevima (PK pogotovo) razbacijes vodu po motornom prostoru.

 

Tako da verovatno nisi pokvasio kablove, nego si pokvasio PK krug, pa alternator nije proizvodio ili barem nije mogao u trenutku da proizvede svu potrebnu struju za sve potrosace kojih ima i haj, te ti je zato zatrokirao.

 

Pa da ga kupim i stavim? Ne bih bas da se igram. Ovo mi je prvi susret sa benzincem, do sada vozio dizelasa. 
Videcemo kad se osusi sta kaze. Valjda je sve oke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre sisao do kola, upalio, sve radi kao i pre. Ide, vuce, koci, radi. Sledeci put polako kroz vodu :D

P.S. Moze li on ovako da se vozi bez susa samo polako?

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi šuspleh, i nemoj da divljaš kroz bare. Da ti povuče vodu, pa da se slikaš. :D

Rece Bogi koji je to svojevremeno radio, jurio bare jer mu bilo interesantno kako se cuje :D:laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel nisam nista seebao? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi nista. Samo ga nemoj ganjati i voziti po dubokim brarama, jezerima, morima.

 

Ako gajis afinitete kao Bogisa, kupi camac, idi na Dunav pa slusaj kako zapljuskuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhahahahahahahahahah :D

Ne gajim, samo mi nije sve jedno. Nov sam u benzinskom delu...barem se lepo okupao motor :D

Dok ne uzmem suspleh polakoo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Stavi šuspleh, i nemoj da divljaš kroz bare. Da ti povuče vodu, pa da se slikaš. :D

Rece Bogi koji je to svojevremeno radio, jurio bare jer mu bilo interesantno kako se cuje :D:laughing:

 

Ne kako se čuje, nego kako pršti na sve strane! :rofl:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mogu da kazem da se bas lepo cuje :D mada padne brzina, dosta i onda opet moram da ga zalecem :'D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam šuspleh na Puntu, pa su bare i dalje bare. Jednom sam prošao kroz jednu na Čukaričkoj padini, samo je zapištao na par sekundi (verovatno neki kaiš), i kao da ništa nije bilo ;)

 

Nego, zar nije bolje ići brže kroz vodu, jer na taj način razgrćeš vodu, i potiskuješ je na stranu :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje zaobići.

Ne treba preterivati ni sa brzinom jer onda prodire svuda , a ni sa dubinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako moze mala pomoc...

Ako neko zna, da li je isti suspleh (onaj srednji najveci ispod motora) na Delti 1.6mjt i na Bravu 1.6mjt, gledao sam u ePeru i tamo su isti brojevi dela ali reko mozda postoji nesto sto ne znam.

Nedostaje mi taj suspleh pa da vidim da nadjem polovan, original je oko 100e a kinez oko 30e, pa reko da vidim po ovim otpadima da nadjem original...

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@S.V.E.T.A.

Pitanje je iz teme o savetima za kupovinu Delte prebaceno u odgovarajucu temu o naknadnoj ugradnji suspleha.

 

U ePer imas i Compatibility listu za sve sto te zanima. Tj. po svom VIN nadjes sifru dela i u detaljima vidis Replacements (da li je neki SN menjan sa nekim drugim SN, tako da i to eventualno moze da se iskoristi), kao i Compatibility listu (na koje je jos modele/godista taj SN isao). Ako se SN poklapa, u pitanju je ista stvar, samo proveri imas li i one bocne delove kako bi mogao da se pricvrsti.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imam bocne delove sa obe strane sem tog najveceg u sredini ispod motora. Jbg, verovatno ga nisu vratili tamo negde kad je bio na servisu... Mislim nije nista strasno i urgentno ali cisto da ga kompletiram;)

Pokazuje mi ovaj broj dela 51787454 a isti je i za Bravo 1.6mjt...

 

Ne znam kakvi su kineski susplehovi ako neko ima iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za Mareu suspleh kupovao u Lukasu, ok je bio, odgovarao je.

Mislim da ce i ti kineski biti dobri, samo ih mozda treba uklopiti negde, negde rupu prosiriti, izmestiti kako bi uhvatili.

Odlivci su im losi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovarajuca tema:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...