Jump to content
FAS Goran
Sirius9

Šus plehovi - naknadna ugradnja

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

da li je neko možda probao da zatvori rupetinu ispod motora kod punta, baš glupo izgleda kad neko uslika motor a ono se vidi trava ispod njega ili šljunak... mogu tek da zamislim šta se tu dešava kad se vozi po mokrom/kiši ili snegu... Mnogo je glupo što to fabrički nije rešeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo-malo pa po oglasima naiđem na sliku gde se lepo vidi travica "oko" motora :thumbdown:

pa sam pomislio da toga nema... dobro je onda ako ima, samo su ljudi lenji izgleda, neće da stave kad krenu da prodaju auto, prebacuju troškove na kupca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da u YU Lucasu nude za MkI sus pleh po ceni od 2400 rsd.Pasuje i na MkII al mu izduv udara u pleh pa mora da se prepravlja.Inace kacene pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

suspleh iz YU Lukasa za Punta Mk2 kazu da ne pase za 1.2 jer udara u granu ali da moze da se ukroji. E sad ako neko zna kako bi legao na 1.3MJ, da li bi morao i onda da se uklapa. U YU Lukasu kazu da "verovatno" ne bi trebalo. I jos jedno pitanje, sliku sam nasao na netu nisam licno video nov deo kako izgleda pa mi recite jel su one 2 "kocke" naknadno izrezane ili je tako fabricki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj ako ih kontaktiraš već pitaj imaju li ? ili dal planiraju da naprave plastične Zadnje unutrašnje blatobrane za mk 2, b ???

naravno cene ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zvao sam pre 2 dana, imaju ali treba da se najavite kako bi doneli iz magacina, tako barem kazu. Cena je 2000 ili 2100 din. Zadnje blatobrane nemaju, pitao sam i to :(. Da li to uopste postoji u originalu, jel ima bre neko te zadnje blatobrane. Imaju sus i u KIT comercu, slicna cena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne postoje ti zadnji blatobrani u originalu, nego sam predpostavio da će početi da ih proizvode kad Zunto postane nacionale... naravno ko po tradiciji pogrešna predpostavka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas namontiram sus pleh na puntishu, iz YU Lukasa. Odlicno je legao, ne kaci nigde. Zadnje rupe se gadjaju, a jedna napred (srednja) je morala da se prosiri za koji mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko ti je montirao - pošto montaža ??? i koja je svrha tog čuda osim estetske i pretpostavljam protiv prljanja ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod prijatelja u garazi montirano. Danas zima jbg pa malo ubrzali, mozda ta rupa sto smo prosirivali bi i legla bolje da je bilo malo toplije. U mom slucaju problem nije bila estetika -hvala bogu pa ne gledam bas cesto ispod haube da bi to uopste i primetio. Stavljeno najvise zbog prljanja.

Lako za montazu, mi smo prisrafili sa 5 srafova (3 napred i 2 nazad) ali ima i predvidjeno mesto da se pricvrsti i sa strane u neke plastike sto mi nismo uradili. Ma to bi verovatno moglo i onim plasticnim vezicama, ne bi to nigde mrdnulo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li punto 2 jtd 2000 treba da ima sus pleh ispod motora,na stilu jtd ga imam a motori su isti,zbog pk kaisa i sl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u YuLucas-u i cifra je oko 2200din. Ja sam taj stavio na 1.3 mjt 2005god. E sad jedino ako bude morao da se isece mali deo zbog izduvne grane (takav je slucaj barem za 1.2 Punta).

edit: evo u ovoj temi malo opsirnije

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama,nego me buni dal treba da se stavlja,znam da je bolje kad ga ima(prljanje motora i sl)ali da li ga je fabrika propisala zbog cuvanja nekog dela kao sto je kajis ili ga nije planirala jer neugrozava nista kad ga nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao neki polu šuspleh samo sa desne strane motora (kad gledaš spreda). Takav nije bio nigde da se kupi i uzmem u kit-u veliki- veći je 4x, ali je bio problem što nema upuštene matice na levoj strani za pričvršćivanje pa sam stavio plastičnu vezicu umesto šrafa. Imaš napred tri šrafa , nazad dva i po jedan u svakom plastičnom podkrilu. I na rupe za šrafove u krilima sam stavio vezice pošto nisam inao šrafove na fabričkom.

Ne sviđa mi se ni na staro ni na novim što šuspleh dodiruje crevo od turbine prema interkuleru i žulja se. Crevo je najniži deo koji štrči ispod motora napred. Samo je pitanje kad će ga proseći.

Ne znam da lije tako kod svih, ili je moj slučaj jedinstven.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine sam imao problem...imam dosta macaka i jedna se nasla pametna da prespava u haubi pored kaiseva i ebiga ostala je bez noge.Sada i po ovoj vrucini imam problem,ulaze u auto oko kaiseva.Imao sam havariju skoro...zup.kais...ventili...tako da mi se to ne bi ponovilo,da li neko ime ideju kako da zastitim odozdo.Neka mreza ili sta vec.A smucio sam se komsiluku svako jutro trubim da bih isterao!Sve ideje sem likvidacije macaka :)

Fiat Marea 1.6 Weekend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šuspleh. Plastični. Ugrađuje se, samo što je tvoj verovatno odavno polomljen.

Zamenski nije više od 35, 40 eura

Pozovi ih i pitaj:

Bože Jankovića 2 (ugao sa Vojvode Stepe),

11000 Beograd,

tel : 011/3910-318

011/3910-328

063/439-574

Mislim da šalju po Srbiji.

Pitaj da li je ceo iz jednog komada, ili možda postoje i bočni. :thumbup:

Više se ne sećam kako je to kod Bravo/a/Marea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta kera(ako si mislio na kuce),imam sarplaninca koji se igra sa njima i one zimi spavaju sa njom :) (naravno tudje macke kida).Ok hvala,pozvacu ih .Nisam znao da to postoi...primetio sam da imaju neka "mesta za kacenje" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,treba li mi uopste tkzv "Šuspleh" na puntu (ono parce lima ispod motora)?Cuo sam da ako uletu u neku duboku vodu posle nece da upali!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lim, a nije bas ni parce :) plastika je i ima ga barem pola kvadrata. Mislim da Punto nema tih problema, ja barem nisam cuo. Imas u YULukasu, cena prosle godine bila nekih 2000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...