Jump to content
FAS Goran
radoznali

Šta imate od alata u kolima?

Recommended Posts

Kupio sam u Tempu kombinovane kljuceve, sa jedne strane okasti sa druge obicni od 8 do 22 mm. Ne bih uzeo kombinovane, nego sam kasno primetio i mrzelo me da se vracam. Kostaju 400 dinara.

Set za zamenu gume, naravno imam, WD, tecnost za prozore, destilovana i antifriz se podrazumevaju,. sad ostaje jos par sitnica i to je to.

Hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i kod novih, relativno pouzdanih kola treba imati set alata u kolima. Preporučujem kupovinu lijepo upakovanih setova u megamarketima. Nisu kvalitetni ali se ne koriste često i zauzimaju malo prostora (npr. na rezervnoj gumi). Pazario sam jedan za 20€ u Tempu, a kvalitetan alat prebacio u stan. U tom setu treba da su ključevi, viljuškasti obavezno, inbusi, par klješta, čekić, bar 4 šarafcigera i par sa raznim nastavcima.

Dodao sam skalpel, lampu iz dedine Lade (povezuje se na akumulator), obavezno ŽICA (zatrebala kod lancie :whistle: ), svjećice i filter benzina. Par šarafa raznih dužina sa maticama i podloškama. Plastične vezice takođe imam ali žica je ipak must.

Kod juga sam u gepeku uvijek imao, a sad mislim da pretjerano:

1. klinasti remen (trauma iz mećave '84, kanjon vrbasa)

2. sajlu kvačila

3. razvodna kapa i ruka

4. crijevo za benzin

5. kabl za svjećice

Ćebe, kablovi za paljenje, litar ulja se podrazumijeva. Mislim da je u Rusiji svijeća obavezna, sprečava smrzavanje u kolima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovni alat Fiat Stila, 1l Ulja, 2l Destilovane vode :thumbsup:

Za sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nosim samo sprej za krpljenje i pumpanje gume ABRO i kljuc za tockove ali neodgovara jer su mi safovi IMBUS a dodatak koji ih osafljuje ne moze kljuc taj za tockove jer je mali :rofl: to sam ustanovio neki dan a vec 4 godine tako vozim nije mi trebalo :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen u Bubanj potoku - komplet za vožnju po Srbiji:

1. BEZbol palica Mk6 painless

2. Bokser Alu dental smile with nose catcher

3. 2m lanca za izvlačenje oborenih stabala

4. Flaša vode

5. Tečni sapun

6. Čista i ispeglana košulja

7. Kesica karamel bonbona

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam ništa osim onog fabričkog ključa za točkove, dizalice i šrafcigera. E ustvari imam i po 1L ulja i vode, i par onih elastičnih gurtni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek da vidim :)

u sport bili torbi imam: mali set gedora, noz, wd40, kljesta (obicna i ona za seckanje) , kompresor, izolir traku, litar ulja, antifriz , vodu, srafciger sa raznim dodacima, punu kutijicu raznih srafova, malo one gumirane zice, obicnu zicu, puknuti kljuc za tockove - stalno zaboravljam da kupim novi, sapun, magicnu, vlazne maramice mer za staklo, obicne vlazne, sprej za staklo, tecnost za stakla, jelensku krpu skorenu, parce nekog platna za kojesta, nosac za bajs, rekete za badminton :) ........moracu opet reviziju da napravim :) ......i od popa usi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ako ćemo da nabrajamo BAŠ SAV alat, ja imam i naočare za sunce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je Megi stalno u gepeku :thumbsup: služi kao obezbeđenje & šlep služba, a ako ikad stane Punto onda je tu da me odvede kući :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kabini: orbit, par gumica, wc papir, vlažne maramice. :)

U gepeku: ključ za točak, šrafciger, set ključeva, kablovi... + vreća za spavanje (iznenadno kampovanje, pecanje), lopta za mali fudbal, patike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

11.10. se otvaraju prvi Lidl objekti u Srbiji, pa evo šta su u tom prvom talasu izdvojili u ponudi od alata:

 

tn289279-41-5.jpgtn289279-41-2.jpg

 

Ergonomski oblikovane drške za udoban rad. Uključuje zidni nosač sa držačem bitova za pregledno odlaganje. Svi odvijači sa magnetnim vrhom. 37 delova

Set sadrži:

    4 krstasta odvijača: PH: 1 x 75 mm, 2 x 38 mm, 2 x 100 mm, 3 x 150 mm
    4 ravna odvijača: SL: 6,5 x 38 mm, 5,5 x 75 mm, 6,5 x 100 mm, 8 x 150 mm
    8 odvijača za preciznu mehaniku: SL: 2-2,5-3 mm, PH: 0-00, T: 6-8-10
    20 bitova (25 mm): H: 2-2,5-3-4-5-6 mm, T: 20-25-30-40, SL: 4-4,5-5,5-6 mm, PH: 0-1-1-2-2-3
    1 magnetni bit adapter sa drškom: dužina 75 mm
    Uključen materijal za montažu

 

Cena: 999 dinara

 

---------------

 

297710-41-1.jpgN297710-41-2.jpg

 

Set viljuškasto-okastih ključeva. Zglobna račna sa 72 zuba - okretna za 180°
Od hromiranog i poliranog čelika. Veličine ključeva: 8-10-13-14-17 mm
Komplet od 5 komada

 

Cena: 1.299 dinara

 

---------------

 

nn300033-41-4.jpg300033-41-3.jpg

 

1 x ručna testera (''lisičji rep'') 508 mm (20"): debljina lista: 0,9 mm
1 x testera 300 mm (12''): debljina lista: 0,8 mm
1 x ubodna testera 150 mm (6''): debljina lista: 1,4 mm

 

Cena: 999 dinara

 

---------------

 

N282351-41-1.jpg

 

Od hrom-vanadijum i hrom-molibden S2 čelika. Pregledno sortiran u praktičnom i stabilnom koferu. 216 delova.

 

Cena: 7.999 dinara

 

---------------

 

Prvi katalozi (od 11.10. do 14.10., i od 15.10 do 17.10.)

11-14.10.

15-17.10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...