Jump to content
FAS Goran
Sale 46

Fiat Bravo/a, Marea 1.2 16v / 1.6 16v / 2.0 20v - curenje antifriza / bušan hladnjak

Recommended Posts

Ja sam na Puntu sipao ovo u hladnjak i drzalo je 2 godine posle toga, ali mi se zapusio mali hladnjak i ventilacija u kolima je uzasna (jedva nesto malo duva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet je da ne sipas nista u hladnjak, jer se moze desiti da zacepi i tamo gde ne treba...Ako mozes, kupi nov...jes da ti nisam puno pomogao ali nisam ni odmogao...Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naj radije bi ja kupio nov ali zima je ne radi se nema se para..Za polovan na fiatovom otpadu mi trazi 40 evra ali ne garantuje mi nista da li je ispravan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ono...ja sam skoro kod mene na stilu menjao hladnjak...bilo je da stavim polovan ili nov...razlika je bila 30 40 evra...i izabrao sam nov! Sta znam, nekako sam sigurniji...Probaj sa tim prahom za hladnjake...ali mene je strah da ne zapusis hladnjak za grejanje a onda veci problem nego sto je bio>_>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam 3 hladnjaka za grejanje promenio :D Novi su relativno brzo poceli da pustaju vodu tako da nisam bas nesto ni siguran u novo...Probacu sa ovim pa cu videti sta mu bog da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje uzmi onaj obican prasak za ladnjake kosta 80-90 din

i kad zatvori rupe isperi ceo sistem i to je to.... tako sam ja uradio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prašak može da napravi problem, ''šljokice'' ne prave problem.

Ali, obe stvari mogu da pomognu samo za mala oštećenja, za male rupe na hladnjaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam tecnost liquy moly nekako mi ozbiljnije delovala... I u njoj ima kao neke sljokice koliko sam video...Sipao sam je sacekao da 3 puta upali ventilator i na dalje cu videti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problema sa hladnjakom. Posle sudara koji sam imao, probio sam hladnjak, tacnije nosac branika mi je presekao 3 cevke u hladnjaku. Zakrpio sam kad sam sredjivao auto, i ispao glup jer opet je krenulo da pusta. Nije mi frka sto pusta vodu po malo, nego zato sto uvuce vazduh izgleda ili sta vec, i onda mi napravi cep, pa dize temperaturu i plin mi zamrzava. 2 puta sam ozracavao sistem u zadnjih 5 dana samo da bih otisao od tacke a do tacke b. 
Pitanje je da lida opet pokusam sa krpljenjem, da kupim polovan sa sve termostatom (posto mozda i on zeza), ili da kupim nov bez termostata. Ne mogu da se otvorim i za nov hladnjak i za termostat nikako. 
Ima tu i troskova za antifriz koji nije sica. 
bas me pred odmor snadje ovo sve. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate Miske,mislim da je najbolje da kupis nov hladnjak a kasnije i termostat...to je najbolje resenje. Bar bi ja tako uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili probaj da "zastopujes" te tri cevke, pa da vidis kako ce da se ponasa..Mada mislim da nov nije skup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec je to uradjeno, i pustile su 2. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa curenjem antifriza na luli koja se nalazi pored čepa gde se sipa antifriz,kad auto radi u leru vdi se jedva da curka al čim se nabije pritisak počne jače da curi i kad malo to crevo mrdnem u stranu ono jos jače curi e sad me zanima da lije oštečenje neko u sisitemu ili je došlo do pucanja lulle na koju se crevo nabije.unapred hvala      auto je fiat marea 16.16v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je do lule problem. Mozda je neko nekad zakacio pa popustila ili vremenski od starosti popustila... zameni je drugom. Bolje nego da krpis pa da zapusis to ne daj Boze nekako i da dodje do nekih vecih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je ta cantra napukla sama od sebe,i na jacem pritisku vise curila.kupi drugu na otpadu, ali pazi cantre nisu iste za auto sa i bez klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e tu je problem,ona je ulivena zajedno sa posudom i mislim da se nemoze zasebno promenit,nisam  skido crevo sa te male lule jel bojim se skinut da nebi jos vise osttetio tu lulicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti svakako moraš skinuti crevo.
Kad ga skineš,videćeš da je u luli metalna cevčica,koja je 5-6mm. van plastike. Uguraj je unutra da se izravna sa plastikom lule i rešićeš problem. Tečnost će ići kroz cevčicu (neće biti golog dela plastike),ona zato i služi, bem li ga kako izađe napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo sam crevo i  ta metalna cevčica je bila napolju ali je nisam mogao vratit nazad sa rukom nego jedino čekićem da je uguramjel to mora tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je,i treba tvrdo da stoji. Učukaj je polako da se izravna sa plastičnom lulom!

Njena svrha je da ojača lulu da ne bi pukla.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...