Jump to content
FAS Goran
Karlo2105

Lybra 2.4 JTD - podizanje stražnjih prozora

Recommended Posts

E, meni se tri prozora otvaraju i zatvaraju automatski, jednim pritiskom na dugme se sva tri podizu i spustaju kada je auto iskljucen, ali samo suvozacev nece, za njega moram da drzim prst na podizacui dok se ne podigne do kraja. Mora da je svima nama u pitanju neka kalibracija, mada sam ja probao ove fore sa 3-5 sekundi i nece za ovaj suvozacev prozor. Mozda moze da postoji problem sa automatikom nekom, ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko shvatam :whistle: ,iz ovih vasih iskustava,a posebno iz poslednjeg Skimyou-ovog,a i mog

sva 4 prozora bi trebalo da se spustaju i podizu automatski :yes

i onda bi bilo logicno da i kad se dugo drzi pritisnut taster za zakljucavanje centralne,automobil sam zatvori bilo koji otvoren prozor :)

ali iz nekog razloga svakom od nas neki od prozora ili vise njih je "neposlusan" :blink:

pocinjem da sumnjam,da li je to do kalibracije ili do same elektronske jedinice koja upravlja otvaranjem i zatvaranjem prozora :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je možda procedura sa kalibraciju na Bravi slična? Konkreno me interesuje automatsko spuštanje i dizanje suvozačevog prozora... mnogo iritira što moram stalno da držim prekidač da bi se prozor digao ili spustio :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas resena misterija prozora na Lybri :thumbup:

svi prozori na Lybri se automatski zatvaraju dugim pritiskom na kljuc za zakljucavanje :yes ,ali se takodje i otvaraju dugim pritiskom na otkljucavanje na kljucu (sto je jako zgodno kada zelite da proluftirate auto koji je stajao na suncu :X )

majstor Miki :smoke: iz TIM-a odradio inicijalizaciju i kalibraciju da sve radi kako treba :p ,tajnu :question: mi jos nije odao :o ,ali polako tiha voda breg roni :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa rekao sam ti-moras bajalicu da kazes ali na italijanskom drugacije te ne razume :harhar::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki kolega ajde reci sta da radim da resim problem i kod mene.A ja obecavam ti kad dojem dole docicu sigurno da ti se revansiram.

Doci cu da ocistis usis i dizne. :rofl::rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno vadio akumulator, pa su se prozori "resetovali". Dakle, nije varijanta da se pomeri samo desetak cm pa stane, već je varijanta da neće sam da se popne do gore / spusti do dole na kratak kontakt, već mora da se drži sve vreme. Onda sam se setio da sam jednom čitkarao ovu temu, kad te probleme nisam imao.

Evo da prenesem sadašnja iskustva:

Prvo vozačev prozor: Spustiti prozor od kraja i ne puštati dugmence još oko 3 sec (ja brojao do pet :thumbsup: ). Zatim dugmence na gore i držati i kad se potpuno zatvori još opet oko 3 sec. Nakon te operacije - sve kao pod konac ! Kratki kontakt dugmeta - i prozor nastavi do kraja, bilo na gore ili na dole.

Zatim redom: suvozačev prozor, pa zadnji levi, pa zadnji desni.

Ako operacija ne urodi plodom - ponoviti ! Proradiće sigruno :thumbup:

Zadnji levi prozor se nekako "mučio" i pomerao se sporije od ostalih. Podmazao sam onim sprejom za kokpit, i ovaj odmah živnuo !

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uzbudjuj se puno kolega i ja pokusao 100 puta i nije uspelo.

Ne znam sta je razlog,ali jednostavno nece i kraj. Samo vozacev prozor radi automatski, a ostali mora da drzi dugme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i kod mene, samo vozacev prozor se ponasa kako treba, svi ostali se samo spuste automatski ali za dizanje moram da im drzim dugmad. Probao kalibraciju i nista. Na kljuc ne reaguju. Mora da postoji fora da se to preko compa ukljuci ili iskljuci. Morace kod mikija na italijansko bajanje :) A mozda to zavisi i od opreme. Mozda ovi sa boljom opremom to imaju. Tipa ovi sto imaju automatsko sklapanje retrovizora kao mik. Miku ta fora na kljuc radi.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam stvarno sve od opreme osim chanagera :( pa ništa, a budući da je moja 2001. nemam skakavac pa ni opciju prozora preko ključa, morat će na kompjuter očito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno vadio akumulator, pa su se prozori "resetovali". Dakle, nije varijanta da se pomeri samo desetak cm pa stane, već je varijanta da neće sam da se popne do gore / spusti do dole na kratak kontakt, već mora da se drži sve vreme. Onda sam se setio da sam jednom čitkarao ovu temu, kad te probleme nisam imao.

Evo da prenesem sadašnja iskustva:

Prvo vozačev prozor: Spustiti prozor od kraja i ne puštati dugmence još oko 3 sec (ja brojao do pet :thumbsup: ). Zatim dugmence na gore i držati i kad se potpuno zatvori još opet oko 3 sec. Nakon te operacije - sve kao pod konac ! Kratki kontakt dugmeta - i prozor nastavi do kraja, bilo na gore ili na dole.

Zatim redom: suvozačev prozor, pa zadnji levi, pa zadnji desni.

Ako operacija ne urodi plodom - ponoviti ! Proradiće sigruno :thumbup:

Zadnji levi prozor se nekako "mučio" i pomerao se sporije od ostalih. Podmazao sam onim sprejom za kokpit, i ovaj odmah živnuo !

Danas odradio kalibraciju. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da se setim kako moji rade.... Ali glavno je da sva četiri rade. Znam sigurno da moj prozor podiže skroz ako ga držim dugme povučeno jedno dve segunde, ako držim kraće stane. Isto je i sa spuštanjem. Medjutim svi ostali se otvaraju ili zatvaraju na dodir, a ceo njihov "put" može se prkinuti (zaustaviti) dodatnim dodirom. Ja ne očekujem ništa više.....

Gospon Katrlo, proverite:

1. da li vam rade elektromotori.

2. Proverite da vam nisu pukle sajle.

3. Proverite da li je graničnik na sajli otpao....

(skinite oblogu vrata sa strpljenjem i ljubavlju, dajte kontakt i kontrolišite kako ceo mehanizam radi)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to isto desavalo sa prozorima i majstor (drug) mi je otklonio kvar spustanjem prozora do kraja i drzanjem 5 sek. pa podizanjem i drzanjem 5 sek.

i to redom vozacev suvozacev pa zadnje levi i na kraju zadnji desni (kao to ima veze) i od tad mi lepo rade spustaju se i podizu automatski a kad mi se desilo da pobrljave uspeo sam sam da namestim

istom procedurom :) Inace on mi je radio sva cetiri podozaca jer su crkavala jedan za drugim i nikad mi nije naplatio vise od 2 500 din. za jedan sam cini mi se platio samo plasticnu vodjicu 500-600 kinti i to je to !

ako iko bude imao muku mogu da vam dam kontakt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde, daj, ja imam muku. Mada, ja sam probao tu proceduru i nije mi pomogla. Ima li neka fora sa kontaktom mozda ili sta vec?

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da se setim kako moji rade.... Ali glavno je da sva četiri rade. Znam sigurno da moj prozor podiže skroz ako ga držim dugme povučeno jedno dve segunde, ako držim kraće stane. Isto je i sa spuštanjem. Medjutim svi ostali se otvaraju ili zatvaraju na dodir, a ceo njihov "put" može se prkinuti (zaustaviti) dodatnim dodirom. Ja ne očekujem ništa više.....

Gospon Katrlo, proverite:

1. da li vam rade elektromotori.

2. Proverite da vam nisu pukle sajle.

3. Proverite da li je graničnik na sajli otpao....

(skinite oblogu vrata sa strpljenjem i ljubavlju, dajte kontakt i kontrolišite kako ceo mehanizam radi)

ma rade meni zadnji prozori no stvar je u tome da se spuštaju normalno, kolko dugo držim dugme spuštaju se, no kod podizanja, bilo sa vozačevnog mjesta ili na jednim od zadnjih vrata događa se sljdeće; prozor je recimo spušten (nije bitno koliko, ili do kraja ili do pola, nema razlike), pritisnem dugme za dizanje i držim, prozor se digne za nekoliko cm i stane bez obzira što ja i dalje držim dugme za podizanje, zatim moram pustit dugme i ponovno ga staviti u položaj za podizanje da bi se prozor počeo podizati, kad krene opet nakon nekoliko centimetara stane. tako da ako je prozor spušet do kraja moram cca 5 puta držat pa pustit pa opet držat da bi se digo do kraja, to vrijedi za oba zadnja prozora. prednji funkcioniraju savršeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni tako radi zadnji levi prozor sa komandom iz mojih vrata. Zaključio sam da prekidač nema najbolji kontakt, nego ga je potrebno prvo pritisnuti (utisnuti), pa onda zadati komandu za podizanje....onda ide bez greške. Pokušajte tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KArlo,

Meni isto tako prozori zadnji funkcionisu. S tim, sto kada odradim kalibraciju (3 sec, a ne 5 sec ako to ima uopste kakve veze). Prozori onda pocnu potpuno normalno da rade (zadnji). Suvozacev prozor NEMA SANSE da mogu da napravi ni da se spusta niti da se dize automatski. E, to onda radi, ali sam provalio da funkcionise sve dok se ne iskljuci auto. TAda se resetuju, po mojoj pretpostavci, i onda opet nastave kao prije, spustanje automatsko, a dizanje samo za po 5 cm. To me nervira, jer redovno zaboravim spusten neki zadnji prozor!!!! Ali, na racunaru se (mislim da samo moze na EXAMINERU) moze podesiti i ta opcija, nesto mi je tako pomenuo majstor, nije bio siguran. Definitivno ne moze biti mehanicki problem, makar u mom slucaju, jer ako hoce nekad da radi, onda je samo problem u elektronici.

JA cu za par dana da idem do majstora, jer mi se ukljucila lamp. od airbega pa cu da ga pitam detaljno i za to pa javljam. U medjuvremenu, probaj fore saresetovanjem, mislim da je to problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skimyou

meni je isto to majstor reko preko kompa da bi se moglo probat, moram mijenjat vozačev podizač kroz koji dan tako da ću onda vidjet, nadam se da ću ulovit vremena sljedeći tjedan :)

čim ga riješim javljam što je bilo i što se moralo napravit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u Bgd-u majstor koji se bavi popravkom tih mikroprekidača...Trebalo bi da ima i u ZG-u....Ako ništa, na nekom otpadu bi trebalo da se nadje ceo taj snop od 4 prekidača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, juce, kao za inat, izlazim iz kola, hocu da podignem zadnji prozor, kad, nece....gledam ja, gledam sta je,cujem kao da unutra nesto zuji, ali ne reaguje prozor. u jednom momentu, prozor samo pade do kraja :)

Izgleda da se nesto raskacilo, ili prekinulo, slijedi skidanje tapacirunga i pokusaj da se popravi zadnji prozor. Samo se nadam da nece biti neki veliki kvar. Slikacu onda postupak pa cu kaciti slike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi......sada mi treba neophodna pomoc....

Naime, prozor zadnji lijevi mi je jedan dan ‚‚otkazao‚‚ kao sto sam vec pomenuo. Odlucih sada da skineme tapacir, nadajuci se da je nesto sitno. Kad ono, imam sta da vidim!! Plasticna zabica, koja ide u prozor i koja drzi sajlu, pukla na tri dijela. Ne mogu da nadjem druge postove, jer znam da sam prije negdje citao o tim zabicama, ali nema sanse da mogu da nadjem post.

Da li ste d-gine Damjanovicu isli kod Bobana da rijesite Vas problem?

Kako bih mogao rijesiti moj problem, a ne lijepi mi se ta plastika, jer me je strah da bi to bilo kratkog daha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam nego šta. Popravio mi je prozor (zadnji desni, koji nikad nije radio). Nisam zadovoljan servisom, zakazuju, a na zakazivanje se čeka po par dana. Popravka koja može da se obavi za pola sata, ume da potraje i 4 sata (u zavisnosti koji majstor radi). Celu golgotu sam opisao u nekom od predhodnih postova, ali poenta je da čovek odvede auto u zakazano vreme, da se pomiri sa činjenicom da mu auto NEĆE biti gotov za pola sata, kao i sa činjenicom da će ostati bez 3.500 din., koliko otprilike košta skidanje tapacirunga, vadjenje prozora, zamena sajle, zamena plastičnog podizača metalnim, vraćanje tapacirunga...sva moguća štelovanja..

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, e, evo upravo sam nasao par postova i dobio odgovore na sva moja pitanja. Dakle, ono sto meni treba je plasticni dio, kojic cu morati da kupim u Delti, mislim da je bolje nego da pravim neke imrpovizacije druge. Javljam kada rijesim problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu imao srece. Samo sam kupio metalni klizac i sam ga zamenio za pola sata. Na moju srecu sajla je bila dobra pa sam mogao tako. Da je sajla bila unistena, morao bih i nju da pravim.

zamena klizaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...