Jump to content
FAS Goran
oktopod

Poređenja HU / plejera

Recommended Posts

ja osim slabog prijema radio stanica i nemam nekih zamerki ca ni na izgled a jel sam se ja zeznuo nesto ili ovaj uredjaj ne moze da prikaze naziv mp3 pesme

Naravno da može, čita i ID3v1 i ID3v2 tag, međutim ima fora da namestiš da li da ti ispiše ime pesme ili ime izvođača....mada i meni se nešto tu čudno dešava, nekad ispiše izvođača (koliko može da stane, pa ostatak) pa zatim ime pesme, a nekad zakuca na prvih 9+1 simbola naziva izvođača ili čak albuma (?)

I zna da pravi problem kad postoji artwork, tj sličica albuma ili čega već pa izbaci file format unsuported, onda iz winamp liste ideš desni klik, view file info, artwork, remove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt isekoste mi najaci deo posta :D ... Elem, Oktopodu covece :) posto si vec resio da prodas kas ajde samo ako si u prilici pre prodaje pozajmi neki drugi i probaj ga, cisto da vidis kako ce se cuti na tvom setupu. To ti je moj prijateljski savet pa ako i dalje budes hteo da otudjis tu alpinicu javi mi i ja cu ti naci kupca. Eto mislim da je posteno skroz.

E sad, kad smo kod poredjenja, jel moze neko da mi preporuci neki head unit koji ima aux pozadi (pozeljno 2 - front i rear). Da li takvih ima uopste u prodaji? ... E da, ne treba mi ni mp3 ni usb ni nista, samo aux-i.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pozadi Pionir DEH-4000UB al neverujem da se ima da se kupi mozda njegov naslednik.A sta ce ti aux i to pozadi?Nabodes lepo usb i slusas :band:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oktopod:

"I neću da menjam ni desetkice ni doboš, to sam takođe istakao, hteo sam samo "nešto" što pušta mp3 za što manje para...

I jeste, dovoljne su mi opcije ekvalajzera, ne vidim ni šta je tu loše, mene jednostavno davanje para za tehniku ne zanima...

Kompjuter mi je model od pre 10 godina i to mi je takođe OK, surf, mail, multimedia i office paket je ono što mi je dovoljno."

Evo Šta sam ja stavio: http://www.evertone.net/avtoakustikaENG.htm Onaj prvi odozgo. Smešno? Ne. U Metrou je bio oko 6000.

Ima 4 NEZAVISNA izlaza po 18W sinusa (uostalom to je max na 12V), daljinski, CD, MP3-svi tagovi, USB, MMC - zamislite čita memory card.

Napunio sam memorijsku karticu od 2GB i svira danima. Možda nije šminka kao brendovi ali sam skoro sve brendove isprobao (imam TV servis) - možda je razlika u odnosu na neke starije Beckere i novije Alpine, da imaju nešto bolji radio prijem. I naravno dobri zvučnici - bez njih ništa.

Dolaze mi na popravku svi brendovi i kad ih otvorim ljudi se tako razočaraju kad vide šta je unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam Kenwood pa zamenio Pioneerima, ali mi je želja Dynaudio (skupo-imam kućne), Bose, bang-olufsen ili JBL.

Ali i dobri Pioneeri lepo zvuče. Punto je mali i mali su i rezonatori u vratima. Sve je skučeno ali kod tebe je odlično za zvuk.

Ne vrede puno saveti - kad bi mogao da probaš razne zvučnike (pozajmica, drugari) našao bi nešto i za sebe,vredi se pomučiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pozadi Pionir DEH-4000UB al neverujem da se ima da se kupi mozda njegov naslednik.A sta ce ti aux i to pozadi?Nabodes lepo usb i slusas :band:

Da, malo sam posmatrao trenutnu ponudu, nema vise novih uredjaja sa auxom, jedino neki stari da iskopam. Treba mi zbog kompa i izlaza sa zvucne karte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa media plejeri svi imaju aux.Znaci USB,AUX,iPod control.Sta ces vise?Jedino sto im je AUX pozadi,sto po meni nije lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Da, morace da se udje u dzep izgleda. Cekam usb fm da vidim kakav je prijem sa auto antenom i ako ne bude zadovoljavajuci moracu da uzmem sporting konzolu i ubacim dole neki head unit sa auxom, prvenstveno zbog fm-a... No da ne offujem vise ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUX je pozadi kod skupljih plejera... :whistle:

Zasto?Ja sam moj platio po KGB-ovskoj ceni od 9000rsd.I sretan sam sto nemam CD.Dobijes vise grafike i kvaliteta ako se odreknes vrtaljke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Šta sam ja stavio: http://www.evertone.net/avtoakustikaENG.htm Onaj prvi odozgo. Smešno? Ne. U Metrou je bio oko 6000.

Ima 4 NEZAVISNA izlaza po 18W sinusa (uostalom to je max na 12V), daljinski, CD, MP3-svi tagovi, USB, MMC - zamislite čita memory card.

Napunio sam memorijsku karticu od 2GB i svira danima. Možda nije šminka kao brendovi ali sam skoro sve brendove isprobao (imam TV servis) - možda je razlika u odnosu na neke starije Beckere i novije Alpine, da imaju nešto bolji radio prijem. I naravno dobri zvučnici - bez njih ništa.

Dolaze mi na popravku svi brendovi i kad ih otvorim ljudi se tako razočaraju kad vide šta je unutra.

Sve to OK, samo sto sam ja siguran da najjeftniji Alpine HU ima mnogo bolji zvuk od najskupljeg Evertona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AUX je pozadi kod skupljih plejera... :whistle:

Zasto?Ja sam moj platio po KGB-ovskoj ceni od 9000rsd.I sretan sam sto nemam CD.Dobijes vise grafike i kvaliteta ako se odreknes vrtaljke.

Ok, ali kod tebe su već uštedeli na tome što nema CD čitač...pa taman posla da su još stavili i AUX napred... :thumbup:

Plejeri koji imaju CD, AUX, USB i kod kojih su AUX i/ili USB pozadi...su skupi.

Par primera sa Pioneer sajta:

- Pioneer DEX-P99RS

F9zPr.jpg

AUX napred

USB pozadi

- Pioneer DEH-P88RS-II

F9JO0.jpg

AUX pozadi

USB nema

- Pioneer DEH-P8100BT

FZSsA.jpg

AUX pozadi

2x USB pozadi

- Pioneer DEH-P7100BT

7gvO0.jpg

AUX pozadi

USB pozadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,to su sve serije 6,7,8...Po meni nisam uskracen sto nemam CD,to je stvarno beskorisna stvar kad imas USB.Zvuk je odlicno odradjen,jedino me nervira sto nema sat.Mada za 9000 mislim da sam dobio punu kesu muzike.rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si cd-i su prevazidjena stvar imas i pioneer sa flesh memorijom u plocici mada je usb bolji podrzava do 180gb.Mislim da je keenwod prvi izbacio cd plejer iz hu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija koji ti na kraju uređaj imaš? :D

Bane, voleo bih da probamo jedan dan da svratim do tvog servisa, pa stavimo moju Alpine kod tebe i tvoj Evertone kod mene i na licinom mestu probamo razlike u zvuku?

Evo uputstva za AlpineCDE101-RM pošto vidim da neki pitaju za opcije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto se moze nabaviti u Srbiji ide ovako po kvalitetu (Licno iskustvo, a ne rekla kazala):

1. Alpine

2.

3.

4. Clarion

5. Pioneer

6. Panasonic

7. Sony

8. LG

Mana Alpine-a je sto je poprilicno konfuzan a i dizajn mu nije nesto, ali meni licno to nije toliko bitno jer ne uzimam HU da ga gledam nego da ga slusam, a tu je Alpine bez premca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bokija koji ti na kraju uređaj imaš? :D

Bane, voleo bih da probamo jedan dan da svratim do tvog servisa, pa stavimo moju Alpine kod tebe i tvoj Evertone kod mene i na licinom mestu probamo razlike u zvuku?

Evo uputstva za AlpineCDE101-RM pošto vidim da neki pitaju za opcije...

HDLAr.jpg

Placen 100e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima samo za americko trziste,i tad ima i sat.Za nas ostale je ova zelena bez sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidim ja da sam se zaleteo pri kupovini, odličan je ovaj Bokija i još i jeftiniji! I ima bluetooth, CD ni meni ne treba, a ni ne provaljuje se gde ide USB dok je kod mene gumeno poklopče koje kad ga isčeprkaš noktom tj otvoriš visi o gumeno kanapče koje neće dugo...

Mada ni meni zelena boja nije nešto al ne može sve za te pare da se bira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto ga je bokija kupio na nekoj promo akciji. Kasnije sam gledao za sebe, ali po toj ceni vise nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...