Jump to content
FAS Goran
oktopod

Poređenja HU / plejera

Recommended Posts

Kaci slobodno slike automobila! Evo, npr. moj nije nista ekstremno sredjen. Sitnice koje meni druzenje sa autom cine lepsim. :) Nije obaveza neko ekstremno sredjivanje da bi se predstavio auto, samo cepaj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se bas nerazumem u auto ozvucenja, zanimame ako bih mogao da dobijem neki predlog u vezi toga, gde bih mogao da odradim, sta da stavim, koja marka...

Neo cekujem previse, samo da se cuje snaznije i da je cist zvuk.Inace u autu mi je sve fabricki.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenis elipse u vratima,one su 5X7" koliko se secam. Turis elipse 6X9" pozadi na policu,mozes i dvokanalno pojacalo da ih tera i eto ti za prvu pomoc. To ce sve da te kosta 100e,znaci dva para novih elipsi i polovno pojacalo. Naravno fabricki kasetofon vadis i stavljas neki CD/MP3. Za nesto ozbiljnije treba mnogo vise para. Najbolje da napises koliki ti je budzet pa ces onda dobiti predloge za ozvucenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak prelistaj ovo ICE odeljenje foruma i tu ces videti sta ljudi uglavnom stavljaju i njihova iskustva. Najbitniju stvar nisi rekao a to je koliko si spreman da udjes u dzep i da li ti je neophodan vufer i pojacalo. U svakom slucaju, drzi se proverenih brendova i izbegavaj jeftina resenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tu mi je budzet do 150 eura.Pa stavio bih i neko pojacalo.

Sta mislite o ovom pojacalu i pleyeru.

http://www.novel.rs/shop/evertone-pojacalo-za-kola-ce-am4120.html

http://www.novel.rs/shop/sony-autoradio-cdx-gt44u.html

Ovo bi mi odgovaralo da uzmem, posto mogu i na rate.Pod uslovom da je dobro.

A imam i neki pionirov pleyer star 4,5 god, al ga nebih stavljo posto je osvetljenje plave boje, a ja bih da uklopim sa zelenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To EVERTONE pojacalo ima kvalitet zvuka kao kineske muzicke cestitke. Bolje uzmi firmirano polovno nego to kung fu nefirmirano. Taj SONY moze ako nisi zahtevan a i ima USB pa ne moras da rezes diskove. Ako vec radi taj PIONEER koristi njega,sta te briga za boju osvetljenja. Za 150e moze dva para elipsi i dobro pojacalo. Uglavnom radice bolje nego fabricko ozvucenje. Sto se tice marki ima dosta. Recimo HERTZ ima dobre i osetljive zvucnike koji mogu lepo da rade i bez pojacala ali su skupi tako da ti se to bas i ne uklapa u budzet. Sve u svemu ako iskoristis taj PIONEER koji vec imas ostatak para potrosi na zvucnike i pojacalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na predlozima i savetima.Jos malo cu da prelistam ovaj deo foruma, pa cu se valjda u narednih nekoliko dana odluciti sta mi najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi gde bih ja mogao da nađem upustvo za korišćenje Evertone 3310 cd playera, ne znam kako se podešava sat.... :)

Na netu ga nema. Jedino da zamolis ove ljude sto ih prodaju po oglasima da ti slikaju tu stranu uputstva ili da odes npr u tehnomaniju i zatrazis manual da bi pogledao nesto, like a boss :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se bas nerazumem u auto ozvucenja, zanimame ako bih mogao da dobijem neki predlog u vezi toga, gde bih mogao da odradim, sta da stavim, koja marka...

Neo cekujem previse, samo da se cuje snaznije i da je cist zvuk.Inace u autu mi je sve fabricki.

Pošto ti je budžet toliki a ne ocekuješ previše od zvuka onda prvo i osnovno zvucnike pozadi na tablu-ako ih sad nemas biće to ekstra promena. Moze cak i bez pojacala.

Ja sam nekada imao pozadi dvosistemce na dasci (visoki i srednji) samo da dopire zvuk sa svih strana a u gepek sam satavio nesto sto se zove aktivni wufer :) marke SAL

evo na limundu je jedan otisao jeftino a ima na p.a. ali je cena loša

http://www.limundo.com/kupovina/SUBWOOFER-ACTIV-SAL-XB-10-A-/5644365

http://www.polovniautomobili.com/oglas2507253/aktivna_bazooka/

to čudo ne tuče da izuva ali od onoga sto ocekuješ od ovako male sprave-obara sa nogu + ogromna promena u dozivljaju u kolima

Veliki minus je sto moras da dovlaciš kablove do gepeka, ako ništa makar (+).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi ,ne mora da znaci da ce da radi kao cestitka,ahahh dobra fora.....ti i ne mozes da izvuces ne znam sta iz auta,pa da kazes ima zvuk,naravno mislim na nesto normalno,tako da ,ako mozes da pazaris za male pare,kupuj... i ako ne vozis sa sobom aposlutnog sluhistu.....

Isto tako savet,gledaj da auto ima i napred i pozadi zvucnike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju sam ipak posluso savet tuborga i u ubacio pionirov plejer.Odlicno se slaze osvetljenje jer je zeleno a to nisam ni znao posto sam mislio da je plavo.Velika razlika izmedju ovog plejera i fabrickog kasetasa, mnogo je cistiji i jaci zvuk.Vec sad je ogromna razlika u zvuku.Promenio sam i zadnje zvucnike.Tako da sam za sad odustao od ulaganja u muziku jer sam i sa ovim zadovoljan.Fali jos samo maska koju cu sutra da kupim u ap sportu.

DSCN2280.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno,jos se i slaze boja plejera sa plastikom okolo. Ta blenda/maska sto ide oko pionira kosta 800-900 kinti u AP-u tako da ostatak para mozes da ulozis u nesto potrebnije na kolima. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi ubacivanjem kvalitetnih elipsi (6x9), recimo Pioneer, bio još zadovoljniji. Imaš dobar plejer, još da ubaciš još bolje zvučnike, to je to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze pomoc oko ozwucenja oce neko da mi kaze koje ozwucenje da ubacim u yuga ali da bude sto jeftinije? :D :D :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi onda neku polovnu muziku. Po mogućstvu da čita usb i memorijske, veruj mi da mnogo znači :) Ja još ne mogu da prežalim što nema više prebacivanja muzike sa kompa pa slušanja 2min kasnije u kolima :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze pomoc oko ozwucenja oce neko da mi kaze koje ozwucenje da ubacim u yuga ali da bude sto jeftinije? :D :D :D

sutra lepo na bubanj i za crvenu kupis neki funai/panashiba plejer sa sve zvucnicima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi za sta bi ste se vi pre odlucili izmedju ova dva uredjaja?

Sony DSX-A30

http://www.tehnomanija.rs/autoradio/sony-autoradio-dsx-a30.html

ili

Pioneer MVH-1400UB

http://www.tehnomanija.rs/autoradio/pioneer-autoradio-mvh-1400ub.html

Ne odvaja mi se nesto previse para ali nikako ne bih neki krs, uzeo bih bez CDa, ne pamtim kada sam narezao neki disk, samo usb mi je dovoljan.

Nemam pojacalo niti ga planiram, imam za sada fabricki HLX setup ali cu promeniti zvucnike u vratima i pozadi. Za vrata sam vec uzeo Pioneer TS-G1721i, visokotonci ostaju i woofer u gepeku ostaje fabricki. Jos samo da se odlucim koje male prdavce za pored daske. Ni manjih zvucnika i vece cene!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam ja preskočio, ali čini mi se da se Sony-ju ne skida prednji panel? To je po meni velika mana u Srbiji jer kakvo vreme dolazi velike su šanse da ćemo morati da nosimo i točkove i volan kad idemo negde da nam neko ne bi odneo..Što se ostalog tiče prilično ujednačeno mi deluju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preskocio si, skida se

667314_v02_m.jpg

Inace ka Sony-ju i naginjem, imao sam Sony i bio prezadodovljan, sada imam neki Panasonic koji cu da uvalim caletu i uopste nisam zadovoljan. Mislim, radi on korektno ali nije mi legao, nervira me i fali mi USB

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu koji god da uzmes neces pogresiti. Ostaje samo da vidis koji ti se vizuelno najvise svidja i uklapa u enterijer. Meni licno je lepsi SONY.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni, najverovatnije ce i biti Sony. On ima i daljinac (koji mi ni najmanje nije potreban). Uklapa mi se i jedan i drugi, puntic ima ono narandzasto osvetljenje, u principu to je to.

Ajd pisacu utiske kad ga uzmem, mozda cak i sutra ako uspem da zbrisem s' posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...