Jump to content
FAS Goran
nikoldije

Punto 1.2 16v - svetli lampica check engine

Recommended Posts

Može da se desi da ne možeš da upališ auto,dok se senzor ne ohladi.Valjalo bi da ga zameniš što pre

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam punta 1.2 8v,kupljen u januaru ove godine,odradjeni su mu servisi,presao od tada oko 2500,a danas se par puta palila check engine lampica,upali se,auto stucne,pa se ugasi lampica,tako se naizmenicno palila i gasila. Odvezen na dijagnostiku i nije pokazao nijednu gresku,majstor nam je rekao da su mozda kablovi. Otisli do kuce,sve ok. Posle krenuli do grada i opet isto,s tim sto se gasio auto,onda jedva upali i odmah se ugasi.Pumpa se cuje,vergla,upali nekako,ali kad treba da primi gas,ugasi se... Sada je kod majstora,da vidi redom sta moze da bude,ali ne moze pre ponedeljka :( :(
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno mi da na dijagnostici nije nista izbacio. Kad je meni riknuo kabl svecice, isao je, ali uz trokiranje. I dijagnostika je odmah uocila to ludovanje struje koja je probila kabl. nadam se da nece biti neki gadan kvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni,mislila sam da je lose gorivo kad je stucnuo,otkud znam,ali posle sve gore i gore. Posumnjali su na pumpu za gorivo,izgleda da nije ona,sta bi moglo da bude? I ja se nadam...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 8V cest problem su bobine. Mislim da ih ima 2, za razliku od 16V koji ima jednu. Tek na kraju oko struje moze biti da je centralina, tj komp zveknuo. pu, pu, da ne ureknem!  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to nam je rekao,da je mozda komp... :(  tih. Ja sam posle otisla,ali kazu da se kasnije i pumpa jace cula. Prezivecu i taj komp,samo da nije nesto gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje ćeš gore od kompa :)  

Meni tu smrdi na kombinaciju loše gorivo+kablovi/svjećice/bobina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj za to da pitas inace ce srcka da te drmne :D I da je do komp-a obicno moze da se popravi (100e otprilike)

Skuplja je pumpa za gorivo nego reparacija komp-a

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se i meni desavalo na 16v i konstatovao da su kablovi u pitanju od svecica.Moze biti da je i do goriva,ali ako se nije ranije pojavljivala lapmica nije do toga nego deo sa strujom.Ne moj majstoru nikad reci na sta sumnjas pusti ga neka on odradi svoje odnosno neka kaze sta ima,ako ne mas poverenja u njega.Kasnije mu ti predlozi da proba prvo jedno sto je najjeftinije,a razunar sigurno nije najjeftiniji i sad u oticaju.Neka ti on zameni kablove pa neka prikaci na komp da se lepo ocita jer mora da pokaze sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam poverenja,sam je rekao da sumnja na komp,ali ce redom da trazi sta je,jer ne prikazuje gresku. Zasto i kako ne prikazuje,ne znam. Do pre par sati je radio kao sat :(
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam prvi put odneo Punta (tada sam bio jako neiskusan i nisam puno listao ovde po forumu)na servis kod majstora i to kod onog gde sam i juga nosio,a i cale Lanosa samo sam slusao sta on kaze i tada je uvek pred svaki neki takav kvar rekao to je racunar on je pun elektronike i to mora da je racunar.na kraju se ispostavi da nije.Zato sam i batalio ove neiskusne majstore i za neki veci problem odem do Gorana u Zemun i covek kaze sve kako jeste na keca ti kaze problem.Ako si iz BG otidji do njega pa vidi sta je nista ti neskodi provera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Imam punta 1.2.8V 2002 godina.Prije par dana u vožnji počne ta teza kao da nema goriva (u rezervoaru oko 20 litara) teza samo kada se zagrije kada ga ugasim neće da upali dok se ne ohladi,kada počne da trza pali se lammpica žuta ona na tabli javlja neku grešku.Išao na dijagnostiku kaže senzor radilice promijenio juče jutros opet jedva upalio pumpa radi čuje se a nije prijavio druge greške.I da ona lampica se gasi sekund dva kad upalim auto.Šta dalje da radim zna lu neko

Edited by Suad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je problem u: gorivu, svecicama, kablovima, bobini.

Meni se danas upalila lampica kada sam se vracao sa posla i kada sam hteo iz niskih obrtaja a u lll stepenu prenosa da predjem traktor i ona se upali. Ali to je samo sonda registrovala losu smesu u tom trenutku, tako da ocekujem da se sama ugasi psle drugog ili treceg startovanja motora.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto 2004 1.2 8v .. dijagnostika kaze greska p1220 .. recite mi molim vas da li je skidanje pedale gasa mnogo komplikovano jer bih zeleo da prvo proverim stanje potenciometra gasa? .. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je kod majstora vec 15 dana i nista .. gledao ga majstor u pocetku i kao nesto je oko klapne gasa ali ne moze da namesti jer se ne slaze sa klasicnim modelima .. onda je dao auto nekom "elektronicaru" i sad stoji kod njega 10 dana .. navodno izgleda da je neki deo kompjutera otkazao ali to sve kao navodno .. (auto mi je odjednom u preticanju totalno izgubio gas-pali lepo ali papucica gasa skoro da ne reaguje-odvukao sam se do kuce i posle toga samo na leru kada se zagreje moze da podigne obrtaje od 1300 do 1800-u brzini samo cimne malo i kraj-na usb dijagnostici mi je pokazivao gresku p1220-gori lampica check engine i onaj trougao sa uzvicnikom i ta greska ne moze da se obrise tj uvek se javlja i ocitava iznova-auto je sav u elektronici) .. sutra ponovo zovem i ako nisu nasli o cemu se radi,malo gubim ideju sta dalje .. drugi majstor ili ovlasceni servis .. mada i ovaj kod kog sam auto ostavio vazi za dosta dobrog i kvalitetnog auto mehanicara a ima i sve dijagnostike ..

Edited by dzindzin16

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nekih informacija o mom puntu .. kaze majstor da u srbiji bilo kog da je zvao,svi su mu rekli da punto sa selespeed menjacem u nasoj zemlji ne postoji pa ni delovi za njega .. kaze da je otisla klapna gasa i kompjuter .. opravka sa novim delovima iz inostranstva oko 1000e .. pokusace jos ako bude moglo da zameni neki deo na kompjuteru da se dobije gas bar oko 2000 obrtaja i da auto koliko toliko bude mobilan dok ne odlucim konkretno sta cu sa njim da radim,ali ne veruje ni da ce to uspeti .. eto pravo veselje .. uvek mi zapadne neki specifican auto kog nema niko i onda nagrabusim kada se nesto pokvari .. ne znam sta da kazem ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se da na niskim obrtajima krene da se gusi stica auto.iako to potraje lampica krene da bkinka.cim se stabilizuje prestane da blinka.krenuo sam sa ciscenjem klapne gasa i map senzora pa cu videti sta i kako.(nije moj auto nego od prijateljice i isto je 1,2 16v punto 2002)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocistio sve gore navedeno.i jos izvukao one zice od iberlaufa i to ocistio ono je strasno sta je sve bilo unutra.klapna se nije videka na sta je licila isto tako i one zice dve od map senzora.sve sam lepo ocistio i malo oko motora kontakte razne i proverio sve osigurace sto spoljasnje sto unutrasnje cisto reda radi.Stucanje i dalje prisutno lampica svetli.cekam da instaliram dijagnostiku pa cemo videti sta ce da prijavi.Sumnjam u struju jer se alternator cuje kako zuji.menja zvuk kada ukljucim ventilator i tad pocne malo da se muci odnosno da stuca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zuju onda je verovatno poceo rotor da grebe

Ili se lageri cuju, sve jedno, mora pod hitno na remont

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona kaze da ga je vec nosila negde da rese alternator ali se neseca kada i gde.sta da kazem zene i auto.videcu veceras da instaliram dijagnostiku pa cemo videti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...