Jump to content
FAS Goran
nikoldije

Punto 1.2 16v - svetli lampica check engine

Recommended Posts

Upalila mi se check engine lampica, dijagnostikom skinuta greska ali posle 5 min rada u leru se ponovo pojavila .

PO135 01

P1135 08

PO130 04

U1602 08

Nisam odlazio kod majstora. Sta da radim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se lampica palila i gasila u 2 navrata. Na dijagnostici je pokazao gresku oko nekakvog grejanja lambda sonde. Majstor izbrisao i sad ne prijavljuje gresku, mada mi mirise da cu uskoro morato da menjam lambda sondu, jer im je vek, kako negde procitah oko 100 000km.

Ono pre neki dan izazvalo prvo blinkanje, pa stalno upaljenu check engine lampicu je bio neispravan kabl za svecicu. Osetilo se trokiranje i gubitak snage na usponu i blesav rad na leru. Kabl je zamenjen posle dijagnostike, uz moje odusevljenje sto nije bobina, ili nesto jos gore (nisam mogao da spavam kad sam procitao temu o ECU).

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima nov sam vozac kupio sam skoro fiat punto 1.2 16v benzinac 2002 probem je sto mi na sato mi pokazuje pumpa nonstop gori sta moze da bude ili da odnesem majstoru ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam kod majstora sredio mi to kao sada video dacuri rekao da je bio nek sraf nije bio dobro zategnut, a za lampu sto gori rekao da moram na dijagnostiku da se vidi to i kaze valjda treba resetovati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam zapravo dva problema iznecu oba ovde:

1.Od nedavno mi se upalila lampica ona za gresku na board-u, i od tad sam primetio malo stuca na prelazu 1/2, 2/3 brzina , ali samo u pocetku posle nastavi ok,i kad potpopim gas do kraja isto se desava, ako dajem postpeno gas bude malo bolje.Razmisljam da lije do goriva jer sam sipao na nekoj bzvz pumpi za kojoj su mi svi rekli da je loseg kvaliteta.Jer opet, to mi se od jednom pocelo desavati, ne verujem da bi moglo biti do kablova, svecica, evetualno dizni.?

2.Ustanovio sam da mi fabricki radio vuko struju i crpeo aku kada prenoci..kad sam ga iscupao vise se nije desavao taj problem.Sad me interesuje kako da ustanovim u cemu je probelm kako da proverim da li je do samog radia ili do instalacija?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što je praznilo akumulator to si rešio. A ovo streckanje i neprimanje gasa, zaista može biti kvalitet goriva. To ćeš vrlo brzo znat, kada ti nestane goriva sipaj samo na drugoj pumpi i biće ti jasno. Ako nastavi da zeza moraćeš da uradiš dijagnostiku, zato što sa dve različite vrste goriva pravi iste problem. To samo jedno znači, a to je da problem postoji. E sad da lisu dizne, lamba sonda ili neki drugi senzor to će dijagnostika pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče lampice, obavezno vozi auto na dijagnostiku kod proverenog majstora, tamo će da očita grešku i ako treba nešto da se menja, pravac AP sport ili Kit Komerc, oba su u Bul. Kraljice Marije u t.c. Ozon, najbolje su snabdeveni u Kg-u, a i najpovoljniji, a što se struje tiče, verovatno negde vuče, a to jedino da ustanoviš unimerom ako znaš da ga koristiš, ja lično ne znam, pa sam par puta starim autom svraćao kod električara Zokija na Sušici, ima veliku garažu i par zapošljenih, odlična ekipa majstora za preporuku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ukljucila lampica check engine jedno 10-ak dana posto sam ugradio plin, ali nisam primetio nikakve promene u radu motora. Isao juce kod majstora i obrisao mi gresku, kaze da je lambda sonda dobra, mora da je zbog lose plina naisla losa smesa i upalila se ta lampica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam mislio da sam se oslobodio lampice kada se opet upalila danas.Isao da se nadjem sa Milutinom da mi da okvire za tablice i malo popricali.Ja mi spomenuo da sam stavio novu pumpu za gorivo i da od tada pa evo do sad nekih dve nedelje ne prijavljuje nista.I eto vracao se sa posla i ona se upali kad nisam poludeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz drustvo,vozim punta 2 1.2 16v kupio sam ga pre 4 meseci od dobrog kolege...punto je bio ok dok nisam otiso na OMW pumpu.Samo sto sam krenuo sipao sam benzin on je poceo da stuca(inace pumpa za gorivo kablovi i svecice su menjani pre pola godine)

Krenuo sam na kraci put od 50 km auto je na pola puta poceo da naglo stuca i da pali chek engine,isao je sporo i kao da je gubio snagu. Kada sam stigao izaso sam on je imao rad motora kao da radi na 3 klipa. Kada sam se vracao kuci isao je kao sasav ali je i dalje drzao chek engine.

 

Posumnjao sam da je gorivo pa sam dodao jos 2000 na NIS-U i on je automacki ugasio chek engine...Sa istim tim gorivom sam krenuo na isti taj put isto se ponasao stucao je lose je radio i blinkao je chek engine (a pre toga sam ga vozio u gradu jedno 300 km totalno se normalno ponasao) sta bi moglo da bude svaki savet je dobro dosao unapred hvala....

Auto je pre ovog problema presao 2000km kod mene(i to se nije desavalo) odradjne mu je mali servis proverili su ga u servisu na sve nacine i kazu da je auto babaroga sta bi moglo biti pitanje je sad? :DDDD

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako po opisu bih rekao da moze da bude bobina, kablovi ili svecica. Kod mene su bili slicni simptomi, nekad ga upalim, radi ok. Sledeci put ga upalim radi na dva klipa. Meni je konkretno riknula bobina (na mom 1.2 8v su dve bobine). Zamenjene bobine i sve je sada pesma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ga hladnog upalim veoma neprimetno moze da se uoci kao da secne ko da ima neki prekid u struji...verovatno da je bombina....inace kablovi i svecice su menjani skorije po gradu ide ko metak desi se po neki put da zastuca na kratko,dok malo kraci vangradski put on zastuca ko blesav i upali chek engine...posle se sama ugasi kad ga hladnog upalim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

resen problem....oteran je na dijagnostiku i prijavio je gresku ( u prevodu nema varnicu na cilindru 1)

Kabal na cilindru 1 je probio zamenili smo i sad je sve u fullu.......samo sapucee. 

 

Hvala Fikrete sto si pokusao da mi pomognes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu grešku (missfire na tom i tom cilindru) prijavljuje i kada bobina ne radi kako treba, ali je kod tebe eto bio problem u kablu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

 

Juce mi se upalila lampica check engine, pre dva dana kad sam bio na dijagnostici rekli su mi da je prijavljen problem sa senzorom radilice, ali su samo resetovali gresku da bi proverili hoce li se opet upaliti.

E sad posto se upalila ponovo, verovatno je taj senzor problem. Mene interesuje koliko je to veliki problem, i da li mogu da vozim sa tim problemom jos neko vreme ili moram to urgentno da sredjujem?

 

Unapred hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...