Jump to content
FAS Goran
Stilo_jtd_Mania

Fiat Stilo - ABS, EBD, ASR, ESP failure

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, imam problem pocele su da mi se pale lampice za ABS, ASR, EBD failure ali samo kada stisnem kocnicu i pustim ali kad upalim auto ne prijavljuje nikakvu gresku (u pitanju je fiat stilo 1.8 16v 2001 godiste), otisao sam na dijagnostiku i pokazao je da je kvar na senzoru pritiska C1460, sad me interesuje da li neko od vas na sta je taj senzor, gde se nalazi, gde ga kupiti i koliko bi to kostalo. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je dijagnostika javljala neku gresku na abs pumpi a ispostavilo se da je problem bio u prekidacu stop svetla. Cudno zvuci, ali meni je tako bilo. Imas stranu dve unazad opis (a i resenje) mog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle si druze?

Senzor apsolutnog pritiska je MAP senzor. Imam ga ja ,novog, ali je za 1.6 i ne znam ... aj' da pogledam...uh , koliko vidim ne odgovara!

Pogledaj moju borbu sa istim pa ce ti se samo kasti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Imam problem kod stila 1.9 jtd. Naime, jutros da upalim auto, on neće. OK, nisam vozio 5-6 dana, oslabio akumulator. Nakačim kablove,upalim, mislim to je to, kad posle 2-3 minuta počelo nešto da cakće i ugasio se. Izbacio mi greške EBD,ASR i neki conection. Pa molim za savet šta raditi i hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je do akumulatora. Nakačio sam ga ponovo na kablove, pustio da dopuni, upalio i sad radi normalno i ne pokazuje nikakvu grešku. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, krenuli ovi hladni dani i pre neko jutro, na displeju kaže spoljna temeperatura +2 oC. Kontakt dam i sve u redu, odradi Check i startujem ga - kad ono abs failure, asr failure! Auto startuje normalno, normalno radi, nema nikakvih drugih problema. Posle 1-2 minuta ugasim ga i ponovo startujem - Check OK. Primetio sam da mi se pomenuto dešava samo pri prvom paljenju ujutru po hladnom vremenu. Šta može biti u pitanju? Akumulator sam kupio pre mesec dana - 66 Ah, namerno sam uzeo jači. Ne garažiram, auto je napolju. Da li je moguće da je neka masa, konektor, loše punjenje. Inače auto ide sasvim ok, nisam primetio ništa drugo tj. nikakav drugi problem.

Stilo 1.6

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ne diraj. Nemaš stvarne probleme bilo koje vrste. :thumbup:

Ako baš imaš viška vremena, izvadi akumulator, videćeš u njegovom prostoru i oko njega neke konektore, iskopčaj i naprskaj kontakt sprejom i ponovo prikopčaj. Pripremi kod za fabrički radio ako slučajno bude zatrebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Ovako...juce sam bio na dijagnostici,ni jedan jedini problem nije izbacio na kompu,a na tabli izbacuje AIRBAG,ESP,ASR i ABS...totalno mi je nejasno kako je to moguce? :D

-Drndao me je akumulator pre neke 2 nedelje,mislio sam da zbog toga izbacuje greske,jer je los akumulator...kad sam ga izvadio provalio sam da je prethodni vlasnik stavio akumulator od 44Ah...nezamislivo,poludeo sam...stavio sam novi akumulator od 70Ah i ocekivao sam da ce se pogasiti ti problemi,ali,oni su i dalje tu cak i posle par dana (cuo sam da nece odmah nakon prvog restartovanja kompjutera da pogasi greske,odnosno nakon nakon prvog paljenja i gasenja sa novim akumulatorom,nego treba par puta da se upali i ugasi)...Da li se nekome javljao slican problem,odnosno da li znate sta moze da bude problem?Kutija sa osiguracima na akumulatoru mozda? :) Hvala unapred na odgovorima... :*

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,ali stavljen je novi akumulator pre 3-4 dana,juce je bio na dijagnostici,obrisane su sve greske i nije izbacio ni jednu gresku posle...a na tabli i dalje svetli abs,ono ispod abs-a odmah i airbag,i izbacuje mi stop engine,abs failure,esp failure,asr failure,airbag failure...vozen je mnogo u ta zadnja 3-4 dana,i paljen i gasen...u sustini meni to samo vizuelno smeta...drago mi je sto sve funkcionise super,i abs i sve...za airbag hvala Bogu ne znam da li radi ili ne,al moram to da sredim za ne daj Boze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

totalno mi je nejasno kako je to moguce? :D

Tako što je Stilo. :D

Pogledaj:

http://www.fiat-lanc...showtopic=40267

Samo kada ostane da sija odgovarajuća lampica greška postoji, i ukoliko ostane da sija. To šta sve ispiše na ekranu board kompa, naročito pri verglanju i odmah posle, nije od značaja... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da,sijaju stalno :/ ABS i ono sa strelicom ispod,to je valjda ASR...i izbacuje textualno ABS,ASR,AIRBAG i ESP...ma zlo,nadam se da je do osiguraca :D

i da,nisam rekao,ja na kolima nikakav problem ne vidim,i abs i sve radi normalno,samo mi lampice sijaju...jbm li ga :D

Edited by alekssa93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam slican slucaj kao kolega Zoranbr1, kad je pocelo hladnije vreme nekad se desi da signalizira ESP/ASR failure, tako stoji sve dok ne ugasis i ponovo upalis auto, greska nestane. Pretpostavio sam da je neka greska u konektorima, pisano je vec o tome nekoliko puta. Evo sad kad je pao sneg, rade i ASR i ESP, samo se pali onaj trouglic na bordu kad malo preteram sa gasom po snegu ili kad se zanese u krivini...znaci radi, a to sto pali gresku...pa jel' Stilo ili nije!

''bes Stila kome ne sija nesto na instrument tabli, to i nije Stilo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima.Imam problem sa svojim FIAT stilom vezan za pojavljivanje asr,esp failure kada skrećem,najčešće na levo.Nikada se ne pali kada upalim auto,abs normalno radi a lampica sija i ne gasi se. Kada restartujem,tada se izgubi pa se opet pojavi. Ranije ređe, a sada sve češće...pocinje da iritira bas. A da, dešavalo se pre snega još. Ima li neko objašnjenje za ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je opasan auto,mislim,za manje para bolji auto nema.Ali tako iritira airbag faiulure,asr,esp i ostalo da je to neverovatno.

Nisam imao ozbiljnih problema,hvala Bogu,ali opet ove sitnice stvrno nerviraju.Ako ga zbog nečeg budem prodao,to će biti zbog ovih lampica. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesko_ca jesi ikako resio problem? Ja imam isti problem, jednom sam prosao skoro 200km u komadu i na izlazsku u Budimpesti isbaci mi ASR/ESP Failure da ne poverujes. :wallbash: Posle se malo umirilo, sad pre neki dan napunio akumulator i konstanto izbacuje gresku... :wallbash: U 95% slucajeva je skretanje u levo, malo kocenje i tik kad pustim kocenicu, pipnem gas, volan namotan na levo eto ti smajlija na tabli :sleeping: . Menjao sam i prekidac za kocenicu, nema pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desava da skoro pri svakom verglanju upali ASR, ABS failure...

Kako mogu da resim ovo? Akumulator je nov, na dijagnostici nista ne pokazuje, abs i asr rade normalno.

Vidim iz prethodnih postova da ovo uopste nije problem vec neki stilov bag ali mene nervira i voleo bi da ga resim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam maltene celu temu,kod mene se pali ABS,ASR I ESP failure kad pritisnem kocnicu,ponekad se i ne upali prilikom kočenja ali uglavnom se upali čim počnem da kočim,

e sad da lije do senzora ili akumulatora možda i do prekidača stop svetla,ne znam,samo me interesuje gde se taj prekidač nalazi i kako zgleda pa da pokušam da ga očistim?

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidač na papučici? Naprskaj sa wd40, i kočnica i kvačilo ga imaju. Može da zeza i kontakt na nekoj od dizni, kontakt na ležaju, itd. Dijagnostika bi znala gde da tražiš problem tačno, tako da savetujem da posetiš servis, iako je verovatno neka glupost.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6 danas mi se desi da se u toku vožnje po gradu upali ASR feilure, pa se odmah ugasi auto na sred ulice.

Zatim sam pokušavao da ga upalim, ali non stop mi je pri davanju kontakta izbacivao zaključan katanac sa porukama, ASR faile, ESP failure, Loose Connetion. Tek nakon 15 min upalim tako što je nestao katanac i odmah sam otišao kod majastora. Omah ga nakačimo  na komp. - nije izbacio ni jednu grešku. Takođe smo ga vozili nekih 5-10 min sa nakačenim kompjuterom da vidimo da li će nešto pokazati ali ništa od greške.

 

Šta je moglo da mu se desi, da nekoliko minuta ne dozvoljava da upalim auto, kakav je to problem u pitanju.

 

Pozdrav,
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...