Jump to content
FAS Goran
Stilo_jtd_Mania

Fiat Stilo - ABS, EBD, ASR, ESP failure

Recommended Posts

Posle zamene kocionih plocica na prednjim tockovima nakon nekoliko paljenja u toku toga dana pojavila mi se greska ABS ESP failure koja se posle startovanja motora odmah ugasi. Da li neko mozda ima ideju sta se desava jer dijagnostika ne pokazuje gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam taj problem povremenog pojavljivanja greske ASR i ESP failiture, i uopste nisam primjetio da li od cega zavisi kad ce se upaliti, nekad na kretanju nakad u voznji! a na dijagnostici isto nista nema! A oboje radi odlicno ukoliko greska se nije predhodno upalila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tahir,a koj auto je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Stila 1.6 16V. desava mi se da u toku voznje javi grešku ECU Falure a zatim ENGINE Falure i odmah se ugasi,sto moze da bude veliki problem da me neko ne udari od pozadi. Ovo se javlja jednom ili dva puta nedeljno. Pre toga sam imao problem kada je javljao grešku ASR falure, ali sam to rešio pritiskom na dugme ASR na OFF.

Molim za pomoć šta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se pojavljuje greska abs-a i esp-a... Ciscen je kontakt ali se posle nedelju dana opet pojavilo. Jako me iritira i ne znam sta da radim.

Koliko kostaju senzori..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali se greška u toku vožnje ili preverglanju?

Ako je pri verglanju, sve greške koje tada prijavi te ne zanimaju. Zanimaju te jedino one greške za koje upali odgovarajuću lampicu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjao sam ovde sta se meni desavalo - palio mi abs, asr, esp failure i to prilicno cesto. Uglavnom kada je hladan, mada se desavalo i kada ga duze vozim. Na dijagnostici se pominjala neka greska vezana za abs pumpu (ili tako nesto). Ali karakteristicno je da ako je hladan (jutro, prvo paljenje) nema sanse da se vec na prvom kocenju ne pojave upozorenja. A nekad vozim po sat vremena i sve ok, a kad krenem da se parkiram (malo napred nazad) eto ti ga pisti :wallbash:

Sve sam mislio da je mozda akumulator (zbog iskustava ljudi sa foruma) i reko sredice se kada uzmem novi.

Davno probao neki drugi akumulator i prvo sve bilo ok (valjda se tako pogodilo) ali vec sledeceg dana sve po starom - taj akumulator je bio nov ali ne bas jak pa opet nisam mogao da izvucem nikakav zakljucak.

Pre neki dan stavio novi akumulator, ali sipak. Sve isto.

Onda krenem da se igram sa prekidacem stop svetla. Kada ga otkacim, odmah pri davanju kontakta se pale greske za asr i esp ali ne i za abs i on funkcionise. Onda (na silu jer nije predvidjeno da se otvara) otvorim prekidac, malo prepakujem kojekakve kontakte, malo razvucem oprugu koja koja spaja kontakte kada se pritisne pedala, zatvorim i zalepim kuciste prekidaca i ladno se greske vise ne pojavljuju. A godinu i po dana cekam da majka akumulator! :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da mi kaže u čemu je problem pri davanju kontakta prijavljuje grešku ABS i EBD na Fiat Stilu 1,9 JTD 2003 godište?

Jednom mi se desilo i da je papučica kočnice malo više propala iako ima dovoljno i ulja i ima dobre kočione pločice.Da li to ima veze sa tom greškom_Hvala unapred!Pozdrav svima.

Edited by stilostyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

javlja mi se greska EBD-ABS-ASR ali ne uvijek...dijagnostika ne pokazuje ni jednu gresku..imate li neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre tvog posta (odgovora) u ovoj temi, napisano je još 86 komada. Nije valjda da si pročitao sve njih i opet nisi mogao da zaključiš zašto se te greške javljaju... :whistle::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mislim i da je nemoguce da dijagnostika nista ne pokaze, posto se takve greske cuvaju u memoriji... whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toku voznje,nekad upali nekad ne... I posle toga naravno ne radi ABS,ESP,ASR.

Kod najboljeg elektricara u mom gradu sam bio i rekao je da je mozda otisao senzor pa se pitam koliko to kosta i da li mozda postoji neki drugi problem koji uzrokuje to..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze biti da je zica prekinuta negde, a moze biti i da je crkao senzor...

Na dijagnostici cini mi se tacno pokaze da li je jedan ili drugi kvar....

Cena za senzor na jednom od prednjih tockova je oko 4 000, dok zadnji kostaju oko 12 000... Bar su toliko kostali u maju ove godine.

Edited by nsgaghy

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima..

Da ne bih otvarao novu temu.. Da li moze i kako da se proveri abs senzor da li radi bez dijagnostike.. posto imam tu drugare sa dijagnostikom, ali ne pokazuje im koji je deo otisao.. barem ne za fiat.. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze raskaci se na dzeku i premeri om metrom

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon zamene lezaja prednjeg desnog tocka ne radi abs i asr, na dijagnostici prijavljuje gresku da senzor brzine prednjeg desnog tocka ne radi, obrisem gresku ali ponovo ista stvar. sta moze biti, da li je neko imao iskustva sa time?

da li je lezaj neodgovarajuci, ili senzor abs-a (sto je po meni manje verovatno, radio je normalno pre)

Stilo 1.2 16v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjebali ste senzor ili ga loše zakačili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je lepo namesteno, vraceno na svoje mesto, pokusao sam sa wd-om, naprskao senzor, sacekao malo, upalio auto, nije prijavljivao gresku, nakon pokretanja auta predjenih 5-6metara upali se ponovo abs i asr.

Inteersuje me da li je senzor sigurno da ne pucam pare za dz, da li moze sigurno om metrom da se proveri ili da skidam sa drugog auta i proverim?

i jos jedno pitanje, da li ima razlike u lezajevima oznake skf vkba 3538 i skf vkba 6550, po dimenziji su isti, i karakteristike, jedino sto ovaj drugi pise da je za korsu d, a prvi za stila, da li se mozda sve ovo desava zbog tog lagera koji su mi da liu prodavnici, mozda je drugaciji magnet?

Okrenite rupu na segeru tako da senzor prodje kroz njega.......

okrenuto je lepo, inace ne bi mogao da udje drugacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ja zavrsim pricu sa mojim problemom , dakle lampica se upalila i nije htela da se ugasi

13022011053.jpg

posle diagnostike zamenjen i kabel zadnjeg desnog tocka a i prsten na lezaju i nista greska ostala

posto moj mehanicar nije hteo tako lako da odustane rastavio je pola auta i nasao OVO kazem jer je auto star 8 god a vec mu zice trule

image.jpg

image.jpg

eh to je fiat

uglavnom moj problem resen,hvala na savetima :unworthy:

Gde se nalazile te trule zice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name=stilo masina :)' timestamp='1340297226' post='822950] nakon zamene lezaja prednjeg desnog tocka ne radi abs i asr, na dijagnostici prijavljuje gresku da senzor brzine prednjeg desnog tocka ne radi, obrisem gresku ali ponovo ista stvar. sta moze biti, da li je neko imao iskustva sa time? da li je lezaj neodgovarajuci, ili senzor abs-a (sto je po meni manje verovatno, radio je normalno pre) Stilo 1.2 16v

Problem resen, auto radi kao sat, ne pali ni jednu lampicu, iz prodavnice gde sam kupio lezaj su mi da lineodgovarajuci lezaj (po dimenzijama i specifikaciji isti, ali nije za stila 1.2 16v, vec za korsu d), zato ako vam neko nudi zamenski ne prihvatajte, imacete muke i probleme i veci trosak zbog necije greske!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...