Jump to content
FAS Goran
Stilo_jtd_Mania

Fiat Stilo - ABS, EBD, ASR, ESP failure

Recommended Posts

Očistio sam map i krenuo po akumulator, posle 20km nije bili gašenja i zadnjih 500m do stana ugasio mi se 3 puta, haos. Map je bio samo malo masan nista slično u temi za čišćenje. Sad sam zamenio akumulator i idem do grada i sutra ako stignem menjam mu i prekidač kočnice. Greška za map i dalje stoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drže, nisi razumeo. Simulacija u MES-u nema veze sa stanjem na tvom autu.
Ko što si rekao, ne prijavljuje greške.
Proveri ti klapnu i TPS senzor a nebi bilo loše rasturiti osiguračku kutiju i pripadajuće kpnektore pa sve očistiti.
Uzrok gašenja na leru može dolaziti i od loših svećica.

trt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne gasi se na leru samo nego i u vožnji i to češće u vožnji, izbacuje ASR i ESP grešku. Sad je izbacio io grešku C1521 engine>abs data line. Provericu klanu i tps, kutiju osigurača ću da ostavim za kraj ako ovo ne uspe. Naručio sam i prekidač kvacila pa kad menjam ovaj za kočnicu da zamenim i njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daj Bože! Nadam se da nije, mislim da je ipak do nekog senzora, za sad najviše sumnjam na neki abs senzor s obzirom da jedino tu grešku izbacuje kad ocitavam, ovo ostalo je samo na simulaciji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel su isti abs senzori na svim točkovima? Naručio bih jedan ali da ne bude posle da je za napred a meni treba nazad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo prednje abs senzore, stanje katastrofa, baš prljavi. Očistio sam ih i naručio oba nova

 

20171222_134436.thumb.jpg.d25d595ab896a73013a62cb748444c4e.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad sam ocistio pednje abs senzore nema vise gasenja. Pekjuce sam zamenio i dalje ide bez greske. Prekidac kocnice sam isto zamenio i utorak treba da mi stigne i za kvacilo pa da menjam i njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupi stilo! Par dana je bilo sve ok i posle je poceo opet da se gasi. Prodao sam ga tako, nisam vise hteo komp da saljem za Srbiju na opravku. Vratio sam se opet bmw-u, treci po redu, e61 525 xi, takvih gluposti kod njih nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani pre dva dana pocele su da izlaze greske ASR,ABS i EBD failure.Izredja te greske na instrument tabli pa onda zavergla,a danas kad sam dao kontakt ponovo je izredjao te greske i kad je trebao da upali pocela je da treperi cela instrument tabla i nije se uopste pokrenuo alnaser i nisam mogao da ga upalim.Molim vas ako mi mozete pomoci!Koji je problem u pitanju?Unapred hvala.pozzz...

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, potrebna mala pomoc. Stigla danas dijagnostika od kolege Prijatelja (elm327 + kkl). Zasto kad zakacim kkl i hocu da proverim abs pali na tabli abs i ebd failure? I nikako ne mogu da pristupim body kompjuteru?

Takodje mi javlja veliko kasnjenje, ali samo kad hocu da proverim abs.

Ove greske je izbacio pa sam pobrisao. Moze li pomoc i oko njih?

 

72b0f4f9086bfb2208667436491dd35a.jpgd00d1f91a54872426b8e4b572ae27ab1.jpgf4ea755482053ac7633dc638c036b704.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

 

Daaaavnih dana na pregledu pre kupovine, jedan Stilo je isto izbacio grešku CAN linije. Sijao check engine zbog toga. Međutim, auto je išao ok, nikakvih problema nije bilo. Auto nije kupljen jer je u servisu rečeno da su te CAN greške najgore u smislu da je najteže naći šta je konkretno problem. Da sa njima auto može da se ponaša skroz ok, da ide normalno...ali i da može iza krivine da se ugasi i stane.

 

Tebi ne pali check zbog toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i zaboravio da sam ovo pitao.
U medjuvremenu sam saznao da je ovo normalno u trenutku konektovanja dijagnostike. Inace je sve u najboljem redu, samo se tada pojavi.
A kasnjenje sam resio smanjivanjem latencije u device manageru.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Flex said:

Ja sam i zaboravio da sam ovo pitao.

Ja nisam ni video do malopre da si pitao, već kad sam prebacivao ovde :D:D 

Bitno da si saznao šta je, a sad će znati i drugi koji budu nekad čitali temu na kojoj smo. :thumbup: 

 

Ono o Stilu na proveri sam pričao sa povezivanjem na Examiner, tu verovatno nije ok da prijavi CAN grešku prilikom povezivanja, tj. stvarna je greška bila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje ikad no nikad. :D
Ne znam za Examiner ali za ove "divlje" je normalno. Ovako, da se pohvalim, nemam gresaka. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro (bilo malo u minusu kao danas) prilikom verglanja izbacio greske za asr i esp ali je upalio normalno i odmah pogasio greske. Evo jutros (opet mali minus) opet isto. Na trenutak upalio greske i odmah izbrisao. Akumulator je nov, uzet pre 2 meseca. Napon akumulatora 12V, upravo izmerio. U kom pravcu gledati? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinac :lol: .

Salu na stranu, nagli pad napona i elektronika odmah reaguje. Jesi li bese ti skoro reparirao anlaser (znam da te zezala i ona aftermarket multimedija)?

Proverio bih obavezno i to, pod uslovom da imas ispravne grejace, dobro punjenje alternatora (cca 14+V), kao i napunjen taj novi accu.

Da ti slucajno ne padaju i kazaljke na tabli pri verglanju (sledeca faza)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo mi on fali.

Nisam reparirao nista. Merio punjenje, bilo dobro (13.9/14). Skinuo mediju, prestao da vuce struju. I od tada palio odlicno i bez ikakvih problema.

Grejace sam menjao skoro (sva 4) i to je sada ok. Akumulator je bio na punjacu par sati (kada sam utvrdio skoro da medija zeza) i od tada je bilo sve ok. Mozda je sada problem sto odmah startuje mediju cim dam kontakt (cekam da malo otopli pa da ubacim prekidac o kom smo pricali) pa verglam sa vec upaljenom? Mada i prosli put je izbacio iste greske a bio je fabricki radio.

Kazaljke miruju.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li čistio kleme, ranije sam ti to isto pisao, kod mene su samo kleme bile problem, pad napona kazaljke prošetaju, popale se greške pa se nakon 5 min vožnje pobrišu.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...