Jump to content
FAS Goran
Stilo_jtd_Mania

Fiat Stilo - ABS, EBD, ASR, ESP failure

Recommended Posts

Nisam menjao akumulator od kada sam kupio auto pre 2 god.

 

Probaću sa akumulatorom, da li je moguće da je nešto drugo pored akumulatora u pitanju?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio na diagnostici i nije pokazalo nikakavu gresku,merio mi je punjenje alternatora i kad sve popalim pokazuje 12,8,

lik reče da je možda do alternatora,koliko bi trebalo da pokazuje ako je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni akumulator, svakako ćeš ga zameniti na zimu. Bolje sad odmah, a može da ti reši probleme. Novi automobili su JAKO osetljivi na slabe akmulatore.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde se nalazi prekidac stop svetla :question:

i kako izgleda

Edited by zidar74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 2009 stavio plavu Vartu od 74Ah. Uzmi barem to, ili još bolje Silver, ali ono što bi mi bio prvi pik je neki od boljih Exide.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji mogućnost da odete na dijagnostiku jer je auto upalio neku grešku, a da greške nema na dijagnostici. To je samo dokaz da ste bili kod nekoga ko nema dijagnostiku za vozila Fiat grupacije nego neku od lošijih univerzalnih koja onda ne može da vidi sve.

 

Inače, o akumulatorima ova tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=31753

 

Neće da se upali dok se ne ohladi, ova tema:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=47520

 

Pretraga foruma ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se desilo da sam jedva došao iz grada do kuće. Grešku je izbacivao na svakih 300 metara, i naravno gasi se i ključ koji ne dozvoljava da ga odmah upalim nego moram da čekam da se odblokira.

Čini mi se da mi se ovakav problem nije dešavao dok nisam zamenio prednju levu sijalicu, od tada kreću svi problemi sa greškama ASR, ESP, lose connetion. Pored ovog danas mi se desi da trzne i onda dodam gas pa prokine, ali nedugo zatim opet greška.

Kada mi se prvi put desilo pre 5-6 dana bio sam kod mastora i nije bilo greške, danas sam ga zvao i reče mi da idem kod električara pošto je moguće da gubi negde kontakt.

 

Ima li neko iskustva sa sličnim problemom?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi svi, citao sam ovu temu, jutros mi se javio problem u voznji mi se upalio i abs i asr, cak je i bila tvrda papucica kocnice, nisam mogao da verujem. Uoci praznika sam menjao remenicu alternatora i pk kais , Stilo jtd 2003. Acc nisam menjao, jos, mislim da je malo slabiji. Majstori ne rade jos dva dana. Sta moze da bude, senzor ABS a ili nesto drugo. Auto je posle kocio, ali je ostalo da svetli ABS i ASR. :( Jel ima neko neku ideju?


Inace SRECAN USKRS svima koji ga slave! Ja ga slavim radno, na zalost :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše u prethodnih 134 posta (odgovora) na ovoj temi. :thumbup: Možda je samo senzor bio prljav, možda je spala žica...možda je negde u instalaciji prekid, tek treba da vidiš u servisu.

Do tada imaš kočnice kao na Yugu, dakle koči, radi, ali ako zatreba oštro kočenje blokiraće ti točkovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos nesto. Dok sam se danas dovezao do kuce, abs i asr naravno svetli, ali auto koci, mekano. I rekoh, ajd jos jednom da probam da ugasim, izvucem kljuc, pa upalim, i na moju nevericu nista ne svetli. Jos sam u mestu stiskao kocnicu, i dalje nista ne svetli. Mislim da cu svakako promeniti acc, samo ne znam da li da uzmem od 60 ili 70 Ah, jer sam mislio dogodine da svakako menjam stila za novi bravo... :robo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je i bila greška. Kod tih grešaka treba nekoliko vožnji da se ugase. Ostanu upamćene u memoriji i na sledećem servisu ćeš znati šta je tačno zezalo.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem na servis, ipak mislim da je do senzora , videcemo. :sweat:

PS. Nece meni nista da pisti! :whistle:

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici su videli da je u pitanju prednji desni tocak-tj senzor na njemu. Kad su skinuli tocak, videlo se da je kabl od senzora malo pojeden, otprilike 5 cm od senzora, ne znam kako, verovatno je to bilo pre nego sto sam uzeo auto pre tri god. Auto sam oterao kod drugara koji ima garazu, sam skinuo tocak i svojerucno zalemio, (ima dve zice). Naravno , upozorenje abs, asr se ugasilo. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...videlo se da je kabl od senzora malo pojeden, otprilike 5 cm od senzora...

 

Možda je samo senzor bio prljav, možda je spala žica...možda je negde u instalaciji prekid, tek treba da vidiš u servisu.

 

Dobro je da je najjeftinija varijanta.

A, što nisi to sredio u tom servisu, pitao si za cenu ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se desilo da sam jedva došao iz grada do kuće. Grešku je izbacivao na svakih 300 metara, i naravno gasi se i ključ koji ne dozvoljava da ga odmah upalim nego moram da čekam da se odblokira.

Čini mi se da mi se ovakav problem nije dešavao dok nisam zamenio prednju levu sijalicu, od tada kreću svi problemi sa greškama ASR, ESP, lose connetion. Pored ovog danas mi se desi da trzne i onda dodam gas pa prokine, ali nedugo zatim opet greška.

Kada mi se prvi put desilo pre 5-6 dana bio sam kod mastora i nije bilo greške, danas sam ga zvao i reče mi da idem kod električara pošto je moguće da gubi negde kontakt.

 

Ima li neko iskustva sa sličnim problemom?

 

Pozdrav

 

 

Zdravo,

 

Rešio sam problem, bio je problem senzora radilice. Zamenio sam i sada je sve ok.

 

Proverite obavezno pre nego što se odlučite da zamenite kompjuter. Tako sam i ja išao od jednog do drugog majstora (i svi isto pričaju komjuter za menjanje). Dok na kraju nisam našao pravog majstora koji ima original FIAT dijagnosatiku

 

Nadam se da sam vam pomogao sa mojim iskustvom.

 

Pozdrav,

Aca

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pozdrav.... evo mog problema u pitanju je 1.8 motor....upalim auto i sve normalno,cim malo dam jace gas ili jace startujem (nekad i kad samo upalim) on pocne da pali asr i esp ... auto pocne da radi u safe modu,cak nekad auto zakuca na 2500 obrtaja i ne pusta kao da imam tempomat....e onda ga ugasim i moram da vozim ko penzioner da se to ne desava.... Isao sam kod majstora kao na dobru dijagnostiku i kaze da je problem u onom sklopu kod leptir gasa i maf senzora,cistio sam  klapnu i maf, stanje prljavosti ni na vidiku....ima li pomoci za mog stilica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi tamo gde imaju Examiner.  Mora da izbaci check engine ako već ode u safe mod, onda mora da piše koji su mogući uzroci.

Možda i da premere kako ti puni alternator, u kakvom je stanju akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da mi stilici 70 % vozimo pod check engine i da moze bez nekog veceg problema,tako da i vozimo a tako i ja....akumulator je godinu dana star a i paljenje je ok....probacu da odem na neku bolju dijagnostiku pa cu videti...jel neko zna gde imam originalna dijag. u Novom sadu za fiate? hvala neso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ni na jednom nisam video check, a znam ih bar 15.

Nađi pravog majstora i reši problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec kad vidim Stila na ulici, mogu da zakljucim da li ima light-show na tabli.

Jbg kad je nazalost zamenio Golfa II .

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,9 JTD,2004.god,uzeo sam ga pre pola godine,motor je 'cist' akumulator radi ,mada sam ga uzeo kad je vec bilo toplo pa ne znam kako bi se ponasao zimi.....danas se ne pale lampice ABS i EDB failure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...