Jump to content
FAS Goran
Stilo_jtd_Mania

Fiat Stilo - ABS, EBD, ASR, ESP failure

Recommended Posts

Kod mene kad je prazan aku. ne prijavljuje nista od gresaka. Nije bitna cena zato sto moj auto nije Fiat (ja koristim Pezoovu elektroniku). Sve sto je Fiatovo na njemu je znak i oznaka u saobracajnoj JTD. Zato nisam napisao tacnu cenu u dinar jer mislim da je bespotrebna posto je mozda razlicita za Stila. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Stila je cak i zamenski skuplji od tog, bili su oko 850 din, pa navise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam da sam platio tacno oko 490-500 dinara. Nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebeni imbus na senzoru nece da se odvrne...sad je proklizio sta da radim? Abs zadnjeg tocka

Edited by gocamanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi uzmi sledeci veci, nabij ga nekako, malo udari cekicem, pa odvij senzor, i posle zameni taj sraf drugim.

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto je dijagnostika pokazala abs zadnjeg desnog tocka moguce je lezaj kao sto kazu majstori posto mi se cuje u voznji da nesto cvili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu vise ni to posto sam rezao sraf da udje srafciger pa ni to nije upalilo sad mu negine rezanje. ...budala

Edited by gocamanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema prilaza za klesta...mislim da je jedino resenje skidanje celog diska i kocnica a ja bas nisam strucan za sve to...Jel neko zna za taj lezaj abs-a ili sta je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem.

Upalim kontakt upali se i ugasi lampica od ESP ABS ASR , i sve ok. krenem sve zavisi nekada odmah pri kocenju a nekada posle pola sata voznje , nema pravila....  od jednom u toku voznje se popale sve lampe od navedenih delova. sta moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto meni odmah pada napamet je senzor obrtaja tocka (ima ih 4 na svako tocku po jedan), moguce da je prljav ili da brljavi, ali da bi bio siguran sta je, mora dijagnostika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo resen problem....

Danas je odradjna diagnostika, senzor na papucici od kocnice je lazirao i ne pravilno radio... pa je davao lazne signale, zbog toga se sve popali.

Resenje je jednostavno ocistiti kontakt ili kupiti drugi senzor... Ako sam nekome pomogao, drago mi je... pooz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

Na mom Fiat Stilu 1.8 16v, na displeju mi već duže vreme izbacuje tekstualne greške ABS, ESP i ASR failure a na tabli mi sijaju lampica od ABS-a i ona druga sa prikazom "trougla sa uzvičnikom u krugu" (predpostavljam da je to ili ASR ili ESP greška).

Konačno je došlo vreme da i to sredim na autu i na dijagnostici su ustanovili da je problem u senzoru prednjeg levog točka.

Hteo bih sam to da zamenim, zato što postoji mogućnost i da se samo zaprljao (tako rekoše....), pa mi treba savet/uputstvo kako da to uradim sam i slike ili video tog senzora (na youtube svih automobila ima ali za stila nisam našao).

P.S: Molim vas samo konkretne postove, pročitao sam svih 10 stranica ove teme i sve je "trla baba lan" ili "otiđi kod majstora", ili samo problemi (čast izuzetcima), nigde nekih slika, videa ili drugog uputstva, što mi moglo da pomogne i meni i drugima. HVALA unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budi prvi i pokupi zasluge!

Bez šale, ako si vičan majstorisanju neće ti biti problem da dođeš do senzora.

Verovatno (nisam čitao temu) ljudi nisu imali problema te vrste pa otud i nedostatak slika.

Dosuše, ima na engleskom forumu sigurno.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nekad na paljenju javlja ovaj problem + alternator failure, a ECU je sredjen kompletno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Arguso

Moze biti da se prekinuo kablic, kao sto se meni desilo.

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se taj simptom prvi put javio sa slabljenjem akumulatora i to odmah nakon kupovine auta a greška se toliko brzo pojavi i izgubi da sam jedva stizao da je pročitam. Desilo se par puta i aku je vrloo brzo nakon toga riknuo i nakon stavljanja novog nikad se više nije palila ista greška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je i kod mene slična situacija i da ću zamjenom aku dovesti stvari u red...jutros ni mrc, ne vergla, pojavi se rečena poruka, provjerom akua utvrdim da je pred izdisajem, BOSCH silver star 7-8 godina...dopunio sam ga, ali primjetno teže pali nego recimo prije 2 dana...jeli moguče da se tako brzo strmoglavi snaga?...u Utorak planiram novi kupiti, molim za prijedlog snaga i marka.

 

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam menjao lezaj prednjeg levog tocka. Zamenjen je samo lezaj a onaj neki senzor nije diran, lepo je sve raspakovano i spakovano kad se radilo. Cim sam krenuo pokazao mi je gresku ASR i ABS failure i majstor mi rece da ce to da prestane samo za koji dan dok valjda taj senzor nesto uhvati neki magnet nesto pitaj boga i ako ne bude da dodjem da promenimo naknadno i senzor. I ajd sve to tako prodje, ja, kad pokaze gresku i zapisti, stisnem dugme menija da sklonim te greske sa ekrana i desava se sledece. Pocnem da kocim, lagano, malo jace, nebitno kako i pocinje nesto da struze napred kao ono kad hoces u brzinu bez kvacila pa pocnu da struzu zubi, zatim pocne papucica kocnice da vibrira onako solidno, kao da je nesto otpozadi kucka i malo slabije koci. Sta bi to moglo biti i koliko je opasno?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...