Jump to content
FAS Goran
alaala

Lancia Lybra - iskustva sa BOSE ozvučenjem?

Recommended Posts

Kako se pokazalo ozvucenje Bose u Lancia Lybri...?
Da ne zna neko specifikaciju snagu, frenkvenciju...
Koliko zvucnika ima i koje su snage?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona šema za Lybru limuzinu nije tačna. Pored tih bočnih u prednjim (dupli) i zadnji vratima postoje još dva zvučnika pozadi na polici. Dakle 4+2+2+subwoofer = 9

Edited by LybraJTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona šema za Lybru limuzinu nije tačna. Pored tih bočnih u prednjim (dupli) i zadnji vratima postoje još dva zvučnika pozadi na polici. Dakle 4+2+2+subwoofer = 9

Nisam zagledao ali sad vidim da stvarno nije tacna.

A sa Bose sajta direktno skinuta...svasta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mik sa foruma ima bose u libri koliko znam odusevljen je al recice on nesto vise

Ja imam BOSE u lybri karavan, sto se mene tice utisci su prilicno pozitivni, ali nista spektakularno.

Reprodukcija zvuka je prilicno dobra, cd i kasetofon rade odlicno, jedino sto je antena dosta slaba i bas lose hvata stanice.

Edited by vvlajko

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam stila sa fabrickom muzikom i ne bi je menjao ne znam za koju muziku sto se tice radio stanice znaci sta sa njom uhvatim ne znam sa kojom bi aftermarket muzikom uspeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bih se sa Vvlajkovim utiskom. Antena je integrisana u zadnji grejač, možda je to razlog malo lošijeg prijema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zadovoljan sa prijemom po Beogradu. Nikakvih smetnji nemam ni u jednom delu grada, a svih 18 predbiranih stanica mi rade bez greške. Što se broja zvučnika tiče - ja ih bar imam 8: U prednjim vratima (srednji i visoki) u jednom - mada su ljudi ugradjivali i visokotonac odvojeno u gornji mrežasti deo.., na zadnjim vratima srednje tonce, a bas i "podbas"-sa sopstvenim pojačalom iza zadnjeg desnog sedišta. Ukupno 8. Sve to poterano pojačalom smeštenim u zadnjem desnom delu prtljažnika.

Sam kvalitet zvuka, bar za moje prohteve je iznad svakog očekivanja. Možda je bas malko prenaglašen - ovo mi se naročito čini kod govornih emisija, gde svaki muški glas dobija na dubini, a ženski kao da je alt. Medjutim tokom emitovanja muzike, utisak je impresivan tako da nema potrebe za ekvilizacijom.

E sad. Ko očekuje diskoteku - neće je dobiti. Jačina zvuka koje pojačalo može da istera, a zvučnici posle 8 godina svirke mogu da izdrže nije onakva kakvu ste navikli da slušate sa nekom "alpinom", ili nekom bombom predvidjenom baš za uterivanje pritiska u uši i dijafragmu. Zahvaljujući odličnoj zvučnoj izolaciji vrata i cele kabine (kad zatvorite prozore, koji su posebno elastično lagerovani u vodjice) - imaćete utusak "gluve sobe" i vrlo prijatne muzike, čak će vam možda biti i glasna. Kod otvorenih prozorq utisak se kvari uticajem spolje buke.

U svakom slučaju jako kvalitetan radio. Možda bih mogao da mu zamerim prijem srednjih i dugih talasa, tu bi mu trebala ječa antena. Ova FM bar mene zadovoljava potpuno. Nisam siguran da li je ulivena u zadnju šajbnu ili je postavljena celim obimom krova. Pojačalo u svim frekventnim opsezima - skoro perfektno. Nešto što je potrebno posebno istaći je kvalitet zvuka na niskom pojačanju - recimo opšta bolja "snagaša" je da svoj pravi kvalitet zvuka postižu kada predjete 30% jačine, dok se najbolje čuju na 50%. Ovde to nema: Od najtišeg do najglasnijeg pojačanja - svi frekventni opsezi su zastupljeni u podjednakoj razmeri. Posebno je kvalitetna opcija "samopojačanja" glasnosti sa povećanjem brzine.. Recimo, kada jurcate po autoputu, i kada se se pored motora čuju i gume, pa i vetar - jačina zvuka će se pojačati tako da nemate potrebe vi da pojačavate radio. Distorzije nema čak ni na 80% puštene jačine, više nisam probao, smetalo mi...

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, sad sam pogledao i meni je raspored zvucnika upravo kako je nacrtano u onom pdf-u sa Bose-ovog sajta.

Imam odvojeno nisko/srednje od visokotonskih zvucnika u prednjim vratima, dva sirokopojasna u zadnjim vratima i woofer na zadnjoj polici.

Postoji priprema pozadi za jos dva zvucnika ali je prazno.Postoji samo woofer nakacen odozdo i to je to.

Zvuk je odlican ali je ocigledno da se nije toliko islo na snagu koliko na kvalitet.

Greota sto takvi zvucnici nisu upareni sa nekim cd playerom...nisam verovao kad sam video kasetofon... :no

E da, i nemam problema sa prijemom radio stanica.

Doduse, jos se nisam sa njom makao od Beograda, ali po gradu je sve ok.

Podaci iz uputstva:

BOSE HI-FI SOUND SYSTEM

(where fitted)

The HI-FI sound system consists of:

– two high-performance woofers

(168 mm diameter) fitted in front

door panels

– two coaxial tweeters (50 mm diameter)

built-into the front door

woofers

– two high-performance, wide-band

mid-range speakers (160 mm diameter)

fitted in the rear door panels

– one high-performance subwoofer

(230 mm diameter) fitted on the rear

window shelf (saloon versions)

– one bass box volume (14 dm3) fitted

on the right-hand side of the boot

(Station Wagon versions)

– a high power HI-FI amplifier with

6 channels each with 37W, two of

which for class D subwoofer or bass

box, with digital signal equalization.

Overall musical power 220W.

fig. 181

P4T0282

The HI-FI sound system was specifically

designed for the Lybra to offer

the best acoustic performance and the

musical realism of a live concert in

each seat in the passenger compartment.

System characteristics include crystalline

treble and full, rich basses.

Furthermore, the complete range of

tones is played in the entire passenger

compartment embracing the passengers

with the feeling of space typical

of live music.

The system components are

patented and result from state-of-theart

technology. At the same time, the

system is easy and intuitive to use and

allows even the least experts to use the

system to the best.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na zadnjoj polici imam dva zvučnika. Jedan veliki - levi i jedan otprilike istog prečnika samo jako dubok... Ostalo sve isto. Sve u svemu boju mu daje subwoofer, a utisak prostornosti i ambijentalni zvuk - ostali zvučnici. Lepo to svira. U mnogim sam se vozilima vozio, ali nisam stekao ustisak da sam čuo neki bolji zvuk u kolima - bar po mojim merilima.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woofer u berlini i SW-u se razlikuje u velicini za dobrih deset inca... Jel znaci da je u berlini jaci (bolji) nego u SW verziji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mik sa foruma ima bose u libri koliko znam odusevljen je al recice on nesto vise

Ja imam BOSE u lybri karavan, sto se mene tice utisci su prilicno pozitivni, ali nista spektakularno.

Reprodukcija zvuka je prilicno dobra, cd i kasetofon rade odlicno, jedino sto je antena dosta slaba i bas lose hvata stanice.

To kod mene nije slucaj,takodje vozim Lybru karavan,prijem radio stanica mi je vise nego dobar,cak i AF funkcija(automatsko trazenje jace frekvencije) savrseno radi,pa tako ako slusate neku stanicu koje ima na vise mesta na skali,radio mi sam pronalazi najbolju varijantu iste te stanice,a pritom u kolima redovno uhvatim par radio stanica,koje su mi na kucnim uredjajima losije ili ih ne hvatam.

Imam radio,kasetu i cd sarzer(koji je isti Grundigov,kao i za Fiat Brava i Mareu) i naravno sve to odradjeno u varijanti BOSE,zvuk je ODLICAN,znaci mozete ga pojacati do kraja(sto nije po mom ukusu) i nece biti izoblicenja i krcanja ili sustanja-po cemu se vidi da je sistem sa pedigreom,i da su zvucnici jos citavi.

Sve u svemu cist zvuk,sa diskretnim basom i sasvim dovoljnom zvucnom snagom,bar za mene.

Inace na netu sam uspeo da pronadjem audio CD koji je BOSE specijalno izdao za Lanciu Lybru i zvucni sistem koji je odradio u njoj,a na tom CD su klasici Jazz-a,to vec samo po sebi govori o profilu ljudi kojima su namenjeni ovakav auto i BOSE u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woofer u berlini i SW-u se razlikuje u velicini za dobrih deset inca... Jel znaci da je u berlini jaci (bolji) nego u SW verziji?

Nije 10 inča nego 10 cm. ;)

Verovatno je manjak u dimenziji membrane nadoknadjen bas-reflex kutijom u SW verziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami imam neku kutiju :unsure: ,u kojoj je bas zvucnik :yes

i nije mala :no ,zauzima mi dobar deo unutrasnjeg zadnjeg krila i nalazi se baš iznad pojacala :nuke: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bih se sa Vvlajkovim utiskom. Antena je integrisana u zadnji grejač, možda je to razlog malo lošijeg prijema.

Kod karavana je antena spoljna, na krovu. Probao sam sa raznoraznim antenama i nista!

BTW. Ako neko zna gde ima/ ima na prodaju sarzer po nekoj pristojnoj ceni neka vice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja u mojoj Lybri SW imam Bose i prezadovoljan sam zvukom i gruva taman koliko treba, a sto se tice radija, hvata dobro signale mada ja ne menjam stanicu roadstar (mislim da se tako zove) koja bi trebalo da bude na istoj frekvenciji po celoj Srbiji. A sto se tice sarzera ja sam pre za one stvarcice tipa xcarlink itd.. isplativije je cisto zbog optike u sarzeru koja zna da zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na zadnjoj polici imam dva zvučnika. Jedan veliki - levi i jedan otprilike istog prečnika samo jako dubok...

Ja sam sve do danas bio u zabludi da na zadnjoj polici imam zvucnike. Ustvari to su samo ukrasni poklopci. Pozadi je znači samo WOOFER (koji se unutra u kabini ne vidi)

Estetski lepo izgleda ali zvučnika nema :unsure:

ex74A.jpg

Moguće je se kod Lybre bez BOSE-a tu ugrađuju zvučnici (umesto na zadnjim vratima)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

LybraJTD

Potpuno si u pravu. Posto ja nemam BOSE, ali ga ocajnicki trazim da kupim, imam ``fabricku`` muziku, ali u zadnjim vratima nemam zvucnike. Doduse, imam predvidjeno mjesto oznaceno za zvucnik, koje bi trebalo da se izreze ukoliko se ugradjuju BOSE zvucnici, alu zato imam na zadnjoj klupi dva zvucnika i to elipsastog obilka, spojeni basovi u u produzetku visokotonci. Dakle, pored onih basova u prednjim vratima i visokoonaca kod retrovizora, imam jos i taj par zvucnika na zadnjoj klupi. Da li postoje pripremljene instalacije za zvucnike u zadnjim vratima nijesam opbracao paznju. Inace, zvuk mi je dobar i sa fabrickim zvucnicima, mada bih rado ugradio BOSE sistem. Ukoliko ga ubrzo ne nadjem, razmisljam da malo pojacam postojeci zvuk ugradnjom nekih jacih zvucnika tipa pioneer ili sony i da ubacim neko manje pojacalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam da li je tacan, nesto razmisljam, mozda postoji neka verzija koja ima zvucnike i na zadnjoj klupi, mozda je BOSE pravio obije varijante pa da je prilikom kupovine bila mogucnost da biras opremu. Jednino mi je to logicno rjesenje, jer da je neko htio da ti uzima zvucnike, uzeo bi i one iz vrata, pretpostavljam. Kako god, ne bi gore bilo i da imas pozadi jos dva zvucnika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da podijelim i ja svoje iskustvo s BOSE sistemom, prije ove Lybre SW imo sam također SW lybru i nije imala BOSE, 4 zvučnika naprijed i u gepeku 2 i moram priznat da je to sasvim u redu zvučalo dakle nije bilo loše, e sad u ovom imam 4+2+2+woofer i nakon šta sam namjstio sve kako meni odgovara (jačina bassa, srednjih tonova...) koliko god pojačam nema krčenja i moram priznat da me sistem ugodno iznenadio jer radi glasno i veoma kvalitetno :) po kvaliteti nije ništa lošiji od prijateljevog u Toyoti Landcruiser sa sistemom 10+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...