Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Veži se, počinje stroga kontrola

MUP Srbije saopštio je da će od nedelje 14. februara, pojačano kontrolisati korišćenje sigurnosnih pojaseva u vozilima.

U saopštenju se navodi da će akcija biti sprovedena radi veće bezbednosti učesnika u saobraćaju.

"Sva istraživanja sprovedena u ovoj oblasti pokazuju da su vozači i putnici, koji koriste sigurnosne pojaseve, znatno manje izloženi riziku od stradanja u saobraćajnim nezgodama", navodi se u saopštenju.

Akcija će istovremeno biti sprovedena u svim zemljama članicama Evropske unije, a organizuje je TIPSOL (mreža evropskih saobraćajnih policija).

Novim Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima kazna za nekorišćenje sigurnosnih pojaseva je 5.000 dinara.

Prema zakonskim odredbama, u vozilu moraju da budu vezani vozač i svi putnici na

čijim sedištima postoji sigurnosni pojas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslednje vreme svejedno moram da se vezujem da ne bih ispao kroz prozor zbog kvaliteta nasih krasnih drumova

hvala na obavestenju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jos prekjuce dobio jednu cestitku! :realmad: iako poznajem pola saobracajne policije naleteo sam na coveka koji je,verovali ili ne, rodjenom ocu napisao kaznu!nije pomagala ni pomoc prijatelja ni najdrazi nam drug mito!

al tako mi i treba kad sam kreten.vec jednom sam na tom mestu platio kaznu za pojas i znam da tu uvek cekaju al mene mrzi da se vezem!

:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U saopštenju se navodi da će akcija biti sprovedena radi veće bezbednosti učesnika u saobraćaju.

Kakava bezbednost , falii para bato :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuce mi suze na oci :crybaby: koliko nasa DRAGA policija :police:

brine :innocent: o nasoj bezbednosti. cak mi se cini,s obzirom na odnos :no visina kazni/prosecna primanja,da su i PREVISE BRIZNI :rant:

ostaje samo pitanje :huh: motiva njihove briznosti

otud mislim da je Kole :welcome: u pravu :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka se niko ne naljuti na ovo što ću reći, ali vezivanje pojaseva u kolima itekako ima veze sa dragim prijateljem Darvinom i njegovom teorijom evolucije. Prosto nisu svi predodređeni da prežive i selekcija se odvija baš kao u prirodi, doduše po malo drugačijim pravilima u urbanim uslovima.

Kazne za pojas postoje jer je IQ prosečnog vozača očigledno jako nizak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezivanje je :thumbup: ,

al da panduri brinu o bezbednosti :thumbdown:

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam prvi put seo napred u kola, sa nekih 12-13 godina, prvu stvar koju me je cale naucio je da cutim dok on vozi :thumbup: , i da se vezem. To je bilo prilicno davno, mnogo pre nego sto je pocelo da se prica o kaznama za nevezivanje pojasa.

Uopste nije tesko staviti pojas, a ako smeta, jbg, dok ne smisle nesto bolje, to je najbolji nacin da ne izletis kroz soferku brze od metka. :)

Dakle, osmeh na lice, pojas preko tela i voziii... Kad smo se za 2 dana naucili da palimo svetla po danu i ovo ce morati da profunkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja apsolutna nepodrska za bilo kakav zakon o nevezivanju i kaznjavanje istog cina.

Samo treba precizirati da ako si nevezan, a neko te u sudaru ubogalji/ubije - ne odgovara. Oooooodma' bi se svi vezivali. Odma'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima pametnih stvari u tom zakonu samo ga treba sprovoditi kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su me ljudi pogresno razumeli :huh: ,posto je posle mog posta krenula prica da li treba ili ne vezivati pojas

pricao sam o BRIZI i motivima nase dobre policije,a ne o nevezivanju pojasa

a sto se tice vezivanja i ja sam za :yes ,prvenstveno zbog sigurnosti sebe i svojih saputnika

mada znam par ljudi koji tvrde da im je zivot u udesu spaslo upravo to sto nisu bili vezani,navodno da su bili vezani gore bi prosli,ovo naravno ne treba uzimati zdravo za gotovo i verovatno se odnosilo samo na specificne uslove u udesu u kom su oni ucestvovali.

Ipak se pojas ne zove za džabe SIGURNOSNI pojas.sto je pogotovo bitno u novijim vozilima sa Air bagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar je ispao kroz stakleni krov prilikom jednog teskog sudara, da je bio vezan :no

To je kao sto je receno pojedinacnni slucaj, treba se vezivati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, nadovezacu se ovde iako je mozda malo ot, zanima me sta se desava npr ako bi me zaustavila policija i napred smo vezani, a pozadi imam pojaseve ali nemam ono cudo (ne znam kako se zove) sto se ubadaju pojasevi u njega, znate na sta mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš na "ženski" deo? Pogledaj da nije zapao ispod sedišta...ako ne, onda pravac otpad.

To ti je najbezbolnija opcija, dok ti nekome objasniš kako nemaš, pa kako ne može da se zakopča, itd...nadam se da si me razumeo. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar je ispao kroz stakleni krov prilikom jednog teskog sudara, da je bio vezan :no

To je kao sto je receno pojedinacnni slucaj, treba se vezivati...

I jel mu se otvorio padobran???

Stvarno mi nije jasno zasto nece ljudi da se vezuju??

Ja se tako neprijatno osecam kad nisam vezan da to nije normalno. Drugarica slomila ruku na instrument tablu kad sam zakocio (htela da se zadrzi da ne bi glavom zveknula u sajbu) jer je budala koja vozi mini bus krenula da obilazi autobus u stanici bez gledanja - i sve to se desilo pri mozda 35-40km/h. Od tada ko god mi krene da mitinguje sto sam mu rekao da stavi pojas, ja stanem i iz menija mu iskljucim i AIRBAG - kako onda stavljaju pojas iz momenta:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se tema pretvorila u polemiku treba li se vevezati ili ne?

Narvno da treba radi sopstvene bezbednosti.

Meni samo smeta formulacija da kao šatro policija vodi računa mnogo o bezbednosti pa zato proverava pojaseve.

Uvo ih zabole za bezbednost, fali para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja apsolutna ne podrska za bilo kakav zakon o nevezivanju i kaznjavanje istog cina.

Samo treba precizirati da ako si nevezan, a neko te u sudaru ubogalji/ubije - ne odgovara. Oooooodma' bi se svi vezivali. Odma'.

Jeste, a ko ce da finansira ako se ubogaljis tvoje inicajalno lecenje, onda tvoje dozivotno izdrzavanje od invalidske penzije, dozivotno lecenje po banjama... Onda ti to sve treba oduzeti jer to ce sve ici iz budzeta jer ti nisi hteo da se vezes. SVI TREBA DA SE VEZUJU, jer je u vecini slucajeva korisno. Ovo velikim nije dranje nego naglasavanje cinjenice... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima stvarno slucajeva da je nevezivanje spasilo zivote pojedinima, kao sto je na primer sletanje, drugar nije bio vezan i u toku pada je "bacen" na zadnje sediste i tako prosao sa ogrebotinom na uvetu, jer da je bio vezan, smrskan bio bio napred.

drugi primer u sudaru se zapalio auto, nije mogao da otvori vrata i prolaznik je pomogao tako sto je nozem isekao pojas i izvukao vozaca kroz prozor, ali sve je to na manjim brzinama, sa 120km/h nece te spasiti ni pojas ni airbag, samo sreca..

Ja sam se nekada vezivao, dok sam vozio taxi odvikao sam se od toga stalo vezi se, skini, i tako to, medjutim kako mi stizu cestitke, sve cesce sam poceo da ga koristim.

Inace stvarno je tacno kad naviknes da se stalo vezujes onda ti je cudno kad se ne vezes, osecas se nebezbedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kad ne stavim pojas,ko bez gaca.Neprijatno i nezgodno.Ja jos koristim stipaljku da me ne davi pojas,i prakticno ga ne osecam,pa opet kad se ne vezem...sve mi nekako natraske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na puntu mi se desava da kad hocu da vratim pojas u prvobitni polozaj,ostane da visi (otprilike kao kad gajtan od usisivaca nece da se uvuce nazad) i redovnno mi viri napolju kod suvozaca...

da li se ovo svima desava ili samo meni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ lol fiat...i meni i još dosta njih koje znam imaju taj problem...navikni se... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na stilu taj proble, vec sam pisao negde o tome! E sad vise nemam problem, ostalo mi samo pola problema :) Delimicno sam resio tako sto sam vise puta pojas odmotao i iscimao do kraja i pustio ga da se pod pravim uglom vrati u kuciste! Izgleda da se naguzvao negde unutra i da se zbog toga nije motao, a izgleda da je i onaj mehanizam vremenom malo oslabio... Uglavnom bolje je nego sto je bilo, sada se nekada vrate do kraja, nekada ostanu labavi pomalo, ali bar ne vise vise i ne mogu da ispadnu iz kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto ili slično u svim fiatima što sam video, od italijana me ne čudi. Vrljiva neka nacija.

Problem im bio da vide kako to rade drugi (da prekopiraju), ovako svaki drugi put kad zalupim vrata kopča od pojasa mi ostane u štoku i gledam kad će da pukne nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...