Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cao drustvo,

Crome tek dolaze cena je povoljna a dobija se vise u odnosu na Stilo. Ja sam svoju uzeo krajem septembra 11/2005 sa 150KS najvisi Emotion paket sa 146000 km. Auto mi se jako svidja, komforan, stabilan, potrosnja ok za tako jak motor. Presao sam sam 6500km od oktobra bez nekih velikih problema naravno odradjen mali i veliki servis.

Kad budem imao malo vise vremena slikacu i napisati vise.

Pozdrav,

Stevan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se ovaj auto sve više sviđa i čini mi se da bi mogao da postane "best buy" za novac posebno za one koji vole fiate.

Juče sam bio na jednom auto placu (u potrazi za nekom Pandom) i privukla me je i očarala jedna Croma 1.9 MJT zlatne boje sa bež enterijerom i gomilom opreme. Nisam mogao da verujem... auto je 2007. godište a cena tek negde preko 7.500 EUR! Po meni to nije neka velika cena (naprotiv) za auto star tek oko dve godine iako ima kilometražu nešto oko 100.000 km.

Igrao sam se posle na jednom konfiguratoru na Fiatovom sajtu (www.fiat.de)... doduše krenuo sam od najskuplje 2.4 MJT, i uz malo neke ekstra opreme, na ionako prebogati spisak, lako sam pregurao 40.000 EUR! Kako onda dileri mogu da je prodaju za oko 7000 nije mi jasno, pogotovu što njih taj auto u nabavci verovatno košta 4.500-5000 EUR? Toliki pad cene za samo 2-3 godine. Dobro kupuju na angro, ali opet...

Inače auto deluje moćno, onako voluminozan, visok i dugačak. Malo imate i onaj saabovski utisak... doduše tako se i pali, ključ se gura kod ručne kočnice. Nije ni čudo kad dele istu GM platformu. A i stara Croma, sećate se, je bila neki rod Saabu 9000.

Još samo Miki da nađe "domaće rešenje" za filter čestica... :book:

Stevo, očekujemo fotografije i naravno utiske iz vožnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i stara Croma, sećate se, je bila neki rod Saabu 9000.

Tačnije, bila mu je sestra od tetke. A sestričine su mu bile i Alfa 164 i Lancia Thema.. . :book:

I meni je ova nova Kroma vrlo privlačna, naročito kao idealni porodični auto... samo, ne znam koliko ih je dosad prodato i koliko će ih uopšte stizati kao polovnjaci. Još malo pa će i restyling modeli biti na placevima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te sluzi Croma,bez mnogo problema :thumbsup:

postavi fotke :yes i svrati na neko okupljanje :gathering: ,sa Cromom,naravno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bre vide Emotion paket za 7.500.

Ima li neko preporuku za placeve. Ganjam neku 2006/7. Za sada mi je najbolja ponuda 7500 za 1.9-120 2007 god.

Danas mi je tip sa nekog placa (preko drugara dosao sam do njega) rekao da se 1.9-120ks bolje pokazao od 1.9-150ks. Da li je to dacno. Nesto mi malo izgleda 120 ks na 1590 kg.

Notorni daj svoja zapazanja.

Pozzzzzz :sweat:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi je tip sa nekog placa (preko drugara dosao sam do njega) rekao da se 1.9-120ks bolje pokazao od 1.9-150ks. Da li je to dacno.

Nije tačno već naprotiv.

Meni nova Croma spolja nije baš nešto (stvar ukusa).

Unutra međutim komfor je znatan u poređenju sa Stilom, počev od prostranosti pa nadalje.

Ona u kojoj sam se vozioi malo je vozio bila je 1.9, 120 ks.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izuzetno praktican,prostran porodicni auto-po jako,jako pristojnoj ceni :thumbup:

za tu klasu vozila i to godiste,pa jos dizelka :yes ,tesko da ima bolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bre vide Emotion paket za 7.500.

Ima li neko preporuku za placeve. Ganjam neku 2006/7. Za sada mi je najbolja ponuda 7500 za 1.9-120 2007 god.

Danas mi je tip sa nekog placa (preko drugara dosao sam do njega) rekao da se 1.9-120ks bolje pokazao od 1.9-150ks. Da li je to dacno. Nesto mi malo izgleda 120 ks na 1590 kg.

Notorni daj svoja zapazanja.

Pozzzzzz :sweat:

I ja se ne bih slozio da je jaca varijanta losija mada je to manje vise ista stvar obe imaju GM 6-stepeni menjac ralzika po mom shvatanju je 16V umesto 8V i mozda varijabla geometrija turba.

Ja sam uzeo jacu varijantu ne toliko zbog dodatne snage koliko zbog standardnog ESP koji je opcija na slabijem a nije ga bilo na nijednom od primeraka kod nas. Nisam se pokajao;)))

Sto se tice izbora za kupovinu bez reklame jer i nisam kupio od njih plac New Balkan na starom sajmistu je u trenutku kada sam ja uzimao planirao uvoz od 15-tak komada. To bi trebalo da vam govori da su povoljne preko. E sad od onih koje su imali neke su bile lupane, druge ne, neke su imale servisnu ostale ne itd. Znaci pamet u glavu, pregled pa kupovina.

Sto se tice istrazivanja dobro sam iscitao UK forume i reviews i nisam nasao da su nesto kvarljiva roba, nize ocena je vise do ljubljenja dizajna a ukusi su subjektivne stvari o kojima ne treba diskutovati. Tako da sto se tice pouzdanosti, sigurnosti, isplativosti ima ocene pet a dizajn i gubitak vrednosti ocena tri pa je prosek 3.5. A mi ga i uzimamo zbog pada vrednosti jer se dobija puno auta za malo para.

Sto se tice kilometraze 40000km je vrlo realno za ovakav auto u Italiji, plus je sto su uglavnom u pitanju dobri putevi i autoputevi pa se na mom ni ne primecuje ALI nije nerealno ni 250000 za 4 god staru Cromu pa treba obratiti paznju na skidanje kilometraze. Ja sam da bi bio siguran zvao prijatelja u Italiji pa mi je on proveravao kod dilera gde je kupljena i odrzavana i sve je ok iako nisam dobio servisnu, miran sam.

Meni je auto legao u svakom pogledu a vozio sam razne automobile, manje zamerke na nedostatak MP3 do 2007 i gabaritnost (parking u BG). To je to otprilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos zaboravih da pomenem jedine probleme koje sam nasao da englezi pominju na fiat forumu je zadnje vesanje ali kod ljudi koji vuku kamp kucice i nekima su prestali da rade altenatori, nista servo niti neke druge stvari,

pozdrav

notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja sam nasao neka objasnjena koja sam trazio. Odnose se na pakete opreme.

Posto jos uvek trazim i razmisljam se da li ili ne nova Croma od razlicitih prodavaca sam dobijao razlicite komentare (uvek nedorecene) sta koji paket opreme ima.

Kako i drugi u slicnoj situaciji ne bi imali slicne probleme u attach dajem prikaz paketa opreme sa osnovnim karakterisitikama.

pozz

Sory. velik doc za atach.

ako nekom treba nek stavi mail poslacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo par brosura i uputstava koje ja imam

nece ni meni da prikaci, sve je vece od 500kb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da ozivim temu, obecao sam slike pa ih nisam ni stavio. Ove slike su iz avgusta a slikano je na placu, auto nije opran nego sam ga uslikao onako usput da imam par slika. Tad sam slikao i nove krovne nosace iz AP Sporta.

IMG_4572.jpg IMG_4573.jpg

IMG_4575.jpg IMG_4576.jpg IMG_4577.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo lep, velik i upotrebljiv auto... posebno sa ovim nosačima pravi je sportwagon!

Noje mi jedino jasno što Fiat kod tih svojih velikih limuzina ne ponudi i verziju sa 4x4 pogonom (kao "alfa 156 q4"). Onda bi i "croma" bila spremna za razna tumaranja po prirodi u bilo koje doba godine i umerene off-road avanture.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i slika enterijera sa mojom manekenkom i par mojih modifikacija (samozatamljujuci retrovizor, voltmetar cukica, itd)

IMG_4876.jpg IMG_4877.jpg

IMG_4879.jpg IMG_4880.jpg IMG_4881.jpg

IMG_4882.jpg IMG_4883.jpg IMG_4884.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da gepek je pecina, mesta ima i napred i pozadi, siguronost na najvisem nivou (5 zvezdica kres test, ABS,EBD,ASR,ESP i hill holder sve ima), mislim da ce ostati dugo u porodici.

Mali update auto uzet poslednjih dana septembra 2009 sa 146800km sada 170200 znaci predjeno 23400km za 13.5 meseci.Vozen na predprodajnu inspekciju u Bogunovic (bilo najblize) sve bilo ok, kilometraza potvrdjena u Italiji preko prijatelja. Radjen veliki (oko 23000din) i mali (oko 10000din) servis kad je uzet, pa jedan mali servis u meduvremenu. Spremam se za jos jedan mali uskoro.

Modifikacije:

Presvlake po meri s obzirom na plis bez enterijer i malo dete

Samozatamljujuci retrovizor

Voltmetar cukica

Dodatni set zimskih Bridgeston LM25 205/55/16 guma i celicnih 16" felni

Greske i kvarovi:

Na pocetku fantomske greske ABS,ESP,hill holder ne rade pa rade i tako 2-3 puta a onda nestalo samo od sebe i nije se vratilo najverovatnije vlaga ili voda u kompu od pranja motora koje su radili u Srbiji pred prodaju

Curenje zaptivke zadnjeg brisaca na petim vratima i delimican prestanak rada zadnjeg brisaca, resio skidanjem ciscenjem i podmazivanjem osovine brisaca i zaptivanjem silikonom

Plasticni obruc elekropodizaca suvozacevog prozora se pojeo i prozor je mogao da se spusti ali ne i podigne, resio zamenom celog originalnog polovnog dela (70 eur). Ovakve gluposti se ne mogu menjati pojedinacno vec kao ceo deo.

U zadnjih dva meseca tri puta greske P1205 P 2453 vezane za DPF sistem (razlika u pritisku senzora DPF). Greske su se pojavile samo na autoputu na brzinama 170,140 i 110km/h. Ovo nije jos reseno najverovatnije ojedeno gumeno crevce od 5cm izmedju motora i DPF ili taj senzor. Goran ima delove samo da stignem. Inace DPF mi nije pravio ikakve glavobolje regeneracije se obavljaju u rasponu od 400-600km i traju oko 5min u voznji. Nikada nisam ni primetio da su u toku, tj samo jednom mi je digao potrosnju u nekom medjugasu sa 2 l na 4.5 l i to je bio jedini znak da je regeneracija u toku.

I dalje trazim MP3 koji cu resiti ili xcarlinkom ili fabrickim modelom sa MP3 podrskom. To bi bilo to, o da jos jedna stvar auto ide 212km/h (provereno;)).

Pozdrav,

notorni

Edited by notorni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da sam zamenio i sva 4 amortizera sa Bilstein B4 ovo je bilo vise preventivno jer su fabricki Sachs posle 155000km bili na 70% vrednosti na ispitivanju, ali s obzirom na dobra iskustva sa Bilsteinom uradio sam zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update Croma i dalje lepo sluzi. Isla je na druzenje sa svojim sestrama u Italiju i nazad i odradila djir od 2500km bez ijednog stucanja. Prosecna potrosnja na tom putu natovareni sa koferom od 320l na krovu i finim tempom od 150 se kretala oko 7.4l. Neke filmice preticanja Crome restyling i drugih Fiata na autostradi su nazalost volsebno nestali sa kartice foto aparata tj ostale su samo neke slike koje i nisu toliko zanimljive ali cu ih prikaciti svejedno i par drugih slicica sa Fiat tematikom.

Juce sam je odvezao na pranje i isla je na sastanak i slikanje sa novinarkom i fotografom SAT revije. Dakle, ful ekspoze iliti rubrika polovnjak izlazi u sledecem ili broju iza njega (17 februar ili oko 3 marta). Pricali smo sat vremena i dao sam podatke o odrzavanju, problemima, kvarovima i moje utiske o autu.

U petak idem sa porodicom do Grcke na 4 dana i to ce biti jos 1600km+ na 175100 postojecih.

IMAG0169.jpg IMAG0170.jpg

IMAG0171.jpg IMAG0172.jpg

IMAG0173.jpg IMAG0174.jpg

IMG_5910.jpg IMG_5718.jpg

IMG_5754.jpg IMG_5756.jpg

IMG_5761.jpg IMG_5762.jpg

IMG_5766.jpg IMG_5780.jpg

IMG_5781.jpg IMG_5850.jpg

IMG_5869.jpg IMG_5899.jpg

IMG_5901.jpg IMG_5904.jpg

IMG_5906.jpg IMG_5907.jpg IMG_5908.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma presla 1600km do i nazad i 200km u lokalu po Halkidikiju za pet dana. Potrosnja u proseku za ovaj put 6.7l.

Evo i rubrike polovnjak sa mojom Cromom iz poslednjeg broja:

http://hotfile.com/dl/106728806/4a95...jak_1.jpg.html

http://hotfile.com/dl/106730088/afd0...jak_2.jpg.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...