Jump to content
FAS Goran
zvaramiro

Saveti oko kupovine Stilo 1.2 16v

Recommended Posts

Jeste na oglasu jedno 2-3 meseca najmanje, izgleda perfektno, mada sa obzirom da stoji tako dugo, verovatno je za to glavni razlog cena koja može da se ubije na licu mesta jer posle toliko vremena svaki prodavac počinje da bude očajan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 meseci tacnije :)

Sad videh da je napisao fixna cena

Ispade da je auto prelazio 10 000 km godisnje,i ovi racuni ne znam koliko se tome moze verovati.

Idu mi na q ovi auti bez tablica.Realno bez servisa ne mozes previse da saznas tj mozes ali nedovoljno da bi se odlucio za kupovinu,a da vadim probne stvarno mi je bzvz.

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da je stvarno toliko dobar kao sto pise, za kilometrazu ne znam, sve je moguce, ali za 3000+ eura( koliko bi ovaj izasao sa registracijom i barem malim servisom) imas bas veliki izbor, i mladjih stila( stanja?) i dobrih benzinaca sa plinom cak i dobrih jtd-a sa bogatom opremom, ima cak i dva novija 1,4 sa 6brzina sto je po meni extra kombinacija....

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

jtd ne gledam trazim iskljucivo benzince,a i varijantu sa ugradjenim plinom izbegavam,posto mislim da je takav auto presao boga oca kao i da mu je motor vec nacet,pa onda i servis plinskog uredjaja...tako da ako bih ugradjivao plin ja bih ga ugradio.

Ne znam sta da kazem sto se tice izbora.Gledam od 2500 do 3000 da me sve izadje i u tom cenovnom rangu mi nista ne izgleda dobro.

A ono sto bih i pogledao il' nema tablice il' je na kraj sveta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 meseci tacnije :)

Sad videh da je napisao fixna cena

Ispade da je auto prelazio 10 000 km godisnje,i ovi racuni ne znam koliko se tome moze verovati.

Idu mi na q ovi auti bez tablica.Realno bez servisa ne mozes previse da saznas tj mozes ali nedovoljno da bi se odlucio za kupovinu,a da vadim probne stvarno mi je bzvz.

Drugar je uzeo novu Z10 i za 4 godine prešao sa njom manje od 10000km čini mi se, rekao bih da je na oko 8000km sad tako da je sve moguće, a ne verujem da bi mu neko verovao za to da prodaje kola.

Ja bih na tvom mestu našao nekog ko hoće za male pare da ti preveze kamionom auto ili prikolicom još bolje(jeftinije), na primer do Gorana, usput ga istovariš na pola Altine i isprobaš koliko želiš jer baš retko tamo ima policije iil odeš do Batajnice na put za Dunav i voziš kao na autoputu :)

Druga opcija ti je da uzmeš tablice od nekog na kratko, mene po danu nisu više od 3 godine zaustavili tako da nisi valjda toliki baksuz da te baš tad zaustave :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I vole tad i da poprilično šaraju, bolje vozi bez tablica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

im'o jedan komsija takav stilo ovde kod mene, sluzio ga je 4 godine pa ga je prodao..

Nista mu ne fali, kolko se secam solidno je i iso... Potrosnja minimalna jos ja mislim da ima 6 brzina..Za nase puteve ti ionako ne treba jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da objasni cemu sluze ti "hidropodizači" i kako se to cuju kad su neispravni,tj kako da proverim u kakvom su stanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se lupkanje iz motora, kuckanje, ne znam kako da ti napisem....uglavnom, dobar motor se ne cuje kada radi, ne bukvalno, ali sem jednolicnog rzvuka motora nesme nista drugo da se cuje, ni lupkanje ni kuckanje ni skripa ni trokiranje itd.

Hidropodizaci su ti inace veza izmedju bregaste i ventila, prosto receno oni steluju ventile u motoru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem jedan da pogledam,pa cu naculjiti usi :)

Bas mi rece prodavac sve je ok,samo malo trzne kad das jaci gas,kao nije divljao sa njim pa mora da se malo produva :)

Na sta da obratim paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može stvarno to da se desi. Ja dugo nisam vozio Astru, a moji stalno voze po gradu i to dosta lagano. Provozam je pre neki dan,a ona samo što se ne ugasi. Cima se ako krećem bez gasa, neće da vuče i totalno je mrtva. Odmah sam je produvao, malo je bacila dima i sad opet odlično vuče(koliko i može za taj motor).

Reci čoveku da zajedno produvate auto pa da ga onda probaš i odvezeš kod majstora :) Lepo kad se zagreje u 3/4 ga lagano podigni na 4500-5000obrtaja da se provrti 5-10min, neće mu ništa faliti i videćeš da li je do toga :) Ako nastavi da se cima i dalje, definitivno ima neki drugi problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voli taj motor visoke obrtaje i ne smetaju mu, ali ako uvek bude tako vozio imaće potrošnju 10 litara :laughing: Najbolje je lagano šaltati na 2500-3000 i posle ga jednom mesečno stisnuti ili po ppotrebi u preticanjima da se ne uguši, barem ja tako radim i za 3 godine sa 16v benzincem nikakavih problema sa lenjošću ili nekim delom u motoru nisam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je kupovina veoma izvesna,pojavio se problem pa vas sve molim da pomognete.

Proveravajuci podatke u ePER-u plasim se da dezen enterijera nije odgovarajuci kao ni paket opreme pa se plasim da je neki frankestajn u pitanju.

slike enterijera auta :

006.jpg 007.jpg

slike iz ePER-a:

111.jpg activ_pravi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da povežemo priču, evo oglasa

http://www.polovniau...t_stilo_12_16v/

Untitled.jpg

Što se sedišta tiče, ja bih rekao da je to to, ali me buni nešto drugo.. EPER kaže da je auto deseti mesec 2003. a on je napisao 2004, a to mrzim da vidim, i ja sam rođen u decembru, pa nisam krenuo sa mlađom generacijom u školu, nego sa svojom.. Druga stvar, zar Active nije najsiromašniji paket bez klime?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se godišta tiče to svi rade i mene takođe užasno to nervira :wallbash: (Ko hoće malo da se nervira neka pogleda Stia jtd 2003 za koga je čovek naveo da je 2007 jer "nije vožen" :popo:).Inače, koliko znam, svaki Stilo ima klimu. Ovom Stilu na prvi pogled ništa ne fali osim alu felni :) Lepo izgleda i očuvano, cena bi mogla koju stoninu evra da bude niža, ali to je to otprilike.

Dante jel bolje vuče posle produvavanja? Kako sad radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga stvar, zar Active nije najsiromašniji paket bez klime?

Najnizi paket na Stilu nije Active nego Actual. Zvanicno je na oba manuelna klima bila opciona, mada ja sam u zivotu posle goooomile Stila video samo dva bez klime, u svim mogucim kombinacijama motora i opreme. A mlatim se sa njima jos od 2005. Evo starog Deltinog spiska nivoa opreme:

packet_full.jpg

ali me buni nešto drugo.. EPER kaže da je auto deseti mesec 2003. a on je napisao 2004, a to mrzim da vidim, i ja sam rođen u decembru, pa nisam krenuo sa mlađom generacijom u školu, nego sa svojom..

Sto se tice boje enterijera i meni deluje OK. Inace, masa Stila je uvezena iz Italije, a u njihovim papirima cini mi se da stoji datum prve registracije. Meni se takodje u papirima vodi da je auto godinu dana mladji nego sto je u Eperu. Sve 100% regularno, auto ko zna koliko puta bio "u roamingu" - tako je uvezen za mene od poznatog coveka, tako se vodilo u njihovoj saobracajnoj i papirima, bez ikakve namere da se neko za*ebe.

To mladje godiste mi je stajalo i u nasoj staroj saobracajnoj (u novoj nema tog godista, bar na ovom stampanom delu, ne znam u cipu), tako da i to treba imati u vidu, mozda je i ovde to slucaj, pogotovo sto je auto 10/2003.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sikter to je taj.Oglas je bio bez slika ali sam ih ja dobio na mail pa sam tako kacio.

Za klimu nisam ni obracao paznju posto sam mislio da je obavezna,ono sto me je zbunilo su kozni volan i menjac kao i kljuc sa daljinskim komandama (posto sam vidjao samo obicne skakavce u najnizem paketu)

Zbog godista sam se smorio,ali i dobio jos jedan razlog za korigovanje cene.Mada je prodavac tvrd po tom pitanju :rolleyes:

Sve u svemu,zakazan je servis pa cu javiti sta sam uradio.

Hvala svima :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godiste za tih par meseci nemoj da ti odvlaci paznju, gledaj opste stanje i sve ostalo sto treba, ionako je model pre restyle u svakom slucaju...

Nemoj da te zbune ove kombinacije opreme, Zabari su poznati po tome, svasta sam vidjao zavisno od zelje prvog kupca. A naravno da kod nas dolaze i pakovani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog godista sam se smorio,ali i dobio jos jedan razlog za korigovanje cene.Mada je prodavac tvrd po tom pitanju :rolleyes:

Po eperu je moj punto 2000god. tacnije oktobar 2000. A u saobracajnoj 2001.god kako? Pa, evo kako.

Originalna saobracajna iz Svajcarske je bila sa datumom 07.01.2001. U tehnickoj knjizici zaista postoji dokaz o kupovini auta sa tim datumom. Ja cu svoj auto prodavati kao 2001. god, a ne 2000. god. Prosto-tad je prvi put registrovan i pusten u saobracaj. Zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se setih, biće baš veselo kada Edo bude prodavao Punta, niko neće moći da utvrdi koja je oprema (ili auto) u pitanju :rofl: A Italijani stvarno pakuju šta im padne na pamet, ja imam fabrički mp3, a nemam digitalnu klimu i asr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...