Jump to content
FAS Goran
zvaramiro

Saveti oko kupovine Stilo 1.2 16v

Recommended Posts

@zeljko_mo

 

Nije puno. Jeste puno. Uzimaj taj auto. Ma, beži od tog auta glavom bez obzira. :D

 

Iako su kontradiktorni, sve su ovo mogući odgovori za to što si pitao. Auto je 2003. godište i ne može imati 100k kilometara. Pojma nemamo kako je održavan, u kakvom je stanju, ima li barem podataka o servisima poslednjih godina od kad je u BiH, da li troši ulje, kako radi, koliko troši goriva, nemamo nijednu sliku motornog prostora da barem nešto vidimo oko motora... Prosto, previše je promenljivih koje kod svakog konkretnog auta utiču na mogući odgovor.

 

Ako je iole održavan kako treba nije mu mnogo 210k kilometara, možeš da se navozaš. Ako je održavan samo kad stane negde, onda je situacija dosta drugačija. Zato pre kupovine auta starog skoro 20 godina teraj u servis na pregled. Tamo će videti kako radi, ima li nekih grešaka...i da li mu je tih 210k previše, ili je u pristojnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš kako ti je Neša rekao, zavisi od primerka do primerka. Ja sam se sa mojim fino navozao, još ugradio plin. To ne znači da primerak koji gledaš će biti kao moj.

Jedna od najbitnijih stavki je da li je urađen veliki servis skoro jer ako pukne kaiš, obavezno pravi haos i lom.

Vidi sledeće:

-da li izbacuje greške na kompjuteru,

-da li curi ulje na dihtungu kartera ili dihtungu glave,

-takođe da li curi antifriz tj. da li se sliva, problem je neki senzor temperature čija zamena košta oko 100 evra, ja sam menjao pa znam

-slušaj zvuk motora, da li nešto klokoće u motoru

-probaj menjač sve brzine, naročito šestu čiji sinhron zna da strada (ja sam menjao kod mene, 40 evra zamena)

 

I ostalo je vezano za svaki auto, očuvanost, pohabanost spolja i iznutra, znači opšte stanje

 

Ništa na njemu nije skupo za zamenu, ali ako ima brdo stvari za zamenu, nakupi se cifra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam maloprije ovog fiat stila 1.2 na prvi dojam nije loš ,pokazao  mi je sve račune, veliki servis nije odrađen,  u petak idemo u jedan servis da se pogleda auto ako sve bude uredu uzimam ga. Pa ću mu ja uraditi veliki servis.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...