Jump to content
FAS Goran
zvaramiro

Saveti oko kupovine Stilo 1.2 16v

Recommended Posts

Kao što si možda negde mogao da pročitaš, ja sam imao Stila 1.2 16v. Ti si probao Zunta sa 1.2 8v motorom, to je totalno drugačiji motor i ima 20ks manje. Stilo ima i mnooogo bolji menjač od zunta. Ovi što pričaju da je 1.2 16V preslab, verovatno su se rodili u blizini Hungaroringa ili ih tata vozio u formuli do pijace :harhar:

Jeste jtd jači i mnogo bolje povlači, ali za grad je to TOTALNO nebitno, trkanje od semafora do semafora nije za porodičnog čoveka.

Stilo 1.2 16v je jeftin za registraciju, jeftin za održavanje, delova im svuda, relativno malo troši, još ako ima plin, ihaha, uživancija.

Ja sam se slatko navozio sa mojim Stilom, išao i na more sa njim i tako to... Sad ga vozi moj brat, i on je prezadovoljan.

Savet... Ako imaš mogućnost, potraži posle 2002god, jer su rešeni problemi sa elektronikom (airbag...)

Po meni je najbolja solucija za Stila 1.4 16v motor od 95ks, ali on je skuplji jer je tek od 2004te. Ali dosta je bolji od 1.6 a mnogo jeftiniji za održavanje od JTD-a sa sličnom potrošnjom. Grad max 9 otvoreno max 7 pri normalnim brzinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlucio sam se za ovaj model e sada citam razne stvari zanima me od nekog ko se bas dobro razume u ovu masinu neka mi kaze sta da radim gledam i jel je to dobar izbor,hvalaaa

Edited by milos66
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinac 1.2 16v ima 80KS pri 5.500 obrtaja, sa maksimalnim obrtnim momentom od 114Nm pri 4.000 obrtaja. Maksimalna brzina je 172 Km/h, a kod verzije sa 5 vrata je 170 km/h. Naravno da performanse sa ovim najslabijim motorom u ponudi nisu zavidne, i do 100 km-h stiže za 13,4s. odnosno 13,8s. u slučaju verzije sa 5 vrata.

Ali, zato je potrošnja adut jer po gradu Stilo sa ovim motorom troši 7,9L, a prosečna potrošnja je tek 6,3L. Verzija sa 5 vrata prilikom gradske vožnje troši 8,3L.

Ono što dodatno poboljšava performanse je menjač sa 6 stepeni prenosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima nekoga na forumu ko ima stilo 1,2 16v? Interesuje me: pa - ukratko sve :question::D

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ma onaj prelepi beli Stilo 1.2 na forumu, pitaj tog dečka, nisam baš sguran kako se zove, ali pogledaj malo slike, ubadaš ga iz prve 100% :laughing: Ima 5 vrata, 17'' alu i baš dobro izgleda.

Što se 1.2 Stila 3v tiče, ja sam ga dugo želeo i tražio. Da je preslab i nije, ide bolje od moje Astre, a sa njom sam isto bio prilično zadovoljan,,tj i sad sam. Nije za neka opasnija preticanja, ali ide totalno ok. Ima fino raspoređene obrtaje pa može da se ubaci u 5. i po gradu na nekih 60 ili malo više km/h. 6. brzina je sjajna stvar za krstarenje i tu baš malo troši.

Najveća mana, ako je to mana je po meni što je većina u active opremi, za ostalo je po meni ekstra auto. Toliko od mene,a dalje će ti reći neko ko ga ima :)

Srećno sa kupovinom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam i ja bio u sličnoj dilemi, napisaću ti onoliko koliko znam sa papira, znači ne iz iskustva... Auto za neku nijansu bolje ide od Punta sa 1.2 8v.. Cena delova za veliki servis je bukvalno ista kao i za Punto 1.2 16v, jer je većina delova ista, cena registracije takođe ista kao i za Punta 16v (13-15 hiljada), kad mu upališ klimu, ide isto kao Punto 8v... Ono što konkretno mene odbija od kupovine Stila su ti neki senzori i standardni problemi koje Stilo ima u tim svojim prvim serijama, mada sve to može vrlo lako da se reši sa malo para.. Druga stvar koja me odbija od njega je to što poznavajući sebe ne bih mogao da ga ostavim da bude fabrički i tu bi morali da dođu pragovi, pa kačket, pa onda traži bar neke alu 16tice, a gume za njih su drastično skuplje od 15tica, tako da su to razlozi zašto je odluka kod mene pala na to da sledeći auto bude Punto sa istim tim motorom i menjačem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sve i pragove i kacket i felne, malo mu je slabija oprema, manuelna klima i nema cak ni fabricku muziku nego neki cd...Mnogo mi je "merak" da imam stila, a racunam da je ovaj 1,2 ok, jer bi vozio stila a odrzavao punta pod haubom, jer nisam nesto bas finansijski za onog najboljeg jtd-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Digitalna klima je čak i dodatak uz Dynamic opremu čini mi se, tako da ćeš to teže naći na Stilu. Ovaj 1.2 kada sam ga ja probao trošio je oko 5 litara ili malo jače na otvorenom i stvarno se fino ponašao, tako da neće trošiti više od Punta mnogo, znaš i sam za održavanje,a cena muzike je takva da lako možeš posle i navigaciju da ubaciš :) Koliko vidim, neki solidan cd za Stila je oko 60e,a cd mp3 oko 80.

Daj neku sliku tog tvog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno si ošacovao ovog?

http://www.polovniautomobili.com/oglas2815356/fiat_stilo_12_16v/

19c566f52b21_800x600.jpg

On se rasteže dugo po oglasima, bio je 2.300 na ime kupca u Rumi, pa ga je ovaj iz Beške uzeo i registrovao i isto ga je odma stavio na oglas.. E sad o čemu se radi jbm li ga, možda je preprodavac, a možda nije zadovoljan autom pa ga je odmah stavio na oglas...

Merak jeste pošteno, auto je za klasu iznad Punta i veći je i širi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj baš dobro izgleda! Bukvalno nemaš šta da mu sređuješ da bi izgledao lepše nego što sad izlgeda. Jedino ga treba dobro pretresti jer je stvarno sumnjivo da ga čovek registruje i odmah prodaje.. I unutra bi mogao da se sredi jer je baš slaba oprema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno si ošacovao ovog?

http://www.polovniau...t_stilo_12_16v/

19c566f52b21_800x600.jpg

On se rasteže dugo po oglasima, bio je 2.300 na ime kupca u Rumi, pa ga je ovaj iz Beške uzeo i registrovao i isto ga je odma stavio na oglas.. E sad o čemu se radi jbm li ga, možda je preprodavac, a možda nije zadovoljan autom pa ga je odmah stavio na oglas...

Merak jeste pošteno, auto je za klasu iznad Punta i veći je i širi..

Da li tebi nešto promakne po oglasima. Za svaki auto znaš istoriju, imaš više podataka nego ovlašćeni servisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svaki dan pregledam oglase u poslednjih 24h i trudim se da mi ništa ne promakne, a pamtim i ovako aute kada ih vidim uživo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovem te čim burazera budem nagovorio za Corsu ili Punta 1.3 MJ. Sad sam ga istreso 500 e za LCD, pa nek se malo oporavi. Nego neko tvoje mišljenje šta pre uzeti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ti njega....Jeste Sikter, to je taj, kako si znao :question::D Dobro je da barem ima jos nekoga da prati oglase kao ja, vec sam poceo da se brinem :D Kaze covek da je dobio drugo dete, nije radio veliki servis, kaze da je extra auto uopste, kao uzeo ga je sa nekim sto radi sa autima direktno u Austriji i tako to, sad 'bem li ga dokle nevidimo uzivo, ovako mi extra izgleda, samo da se stavi neki kasvetan uredjaj unutra, Mislim na navigaciju ili cd...Ma promakao mi je jedan ovde kod mene u gradu, uvoz Ch, registrovan, crn, ma kao lutka je bio, i ode za 5-6dana, da neverujes. Imas li neki za preporuku, nemora bas striktno da bude 1,2. moze i jaci ili sa gasom ili sa dobrom cenom :) , Ima i ovih jtd-a od 2000-2200 par komada, ali mislim da je cak uzaludno trositi i vreme na takav..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj jtd da gledaš za te pare, ja sam pisao već da sam gledao kod majstora Stila jtd koji je plaćen oko 2500e, dođe te više sređivanje nego kupovina nego od 3500e..

Ovaj 1.2 savršeno izgleda, ako stvarno bude dobar imaćeš zaista prelep auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj baciću koji link sutra u toku dana, danas baš nikako da uhvatim vremena da otvorim na polovne automobile... Što se tiče Corse i Punta, ja sam pre za Punta, povoljnije je održavanje, a mislim i da ima više delova i da je pouzdaniji, a možda čak i malo veći od Corse... Što se Stila tiče, onako bi meni konkretno bila merka 1.6, ali me sve više nešto plaši ta priča sa njegovim kompom jer je prikačen na motor, čak mi je to i majstor koji mi održava Punta naveo kao potencijalnu boljku, mada ne znam koliko izmeštanje kompa može da pomogne.. Sutra kačim linkove i za Stila i za Cromu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se blizi zamena zeninog auto, sve vise merkam da joj uzmem Stila sa 1.2 ili 1.4 motorom, posto mi se Punto nesto ne svidza, a za Gp-a trenutno ne mogu da se ispruzim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj 1,2 je mnogo redak i bogami je i skup( to je zato sto ga ja trazim, kada me nije zanimao bio je jeftiniji i niko ga nije hteo), a za taj 1,4 koji je po meni idealna kombinacija(licno) , mozes da uzmes Gp i sa plinom ili mjt jer je trenutno stilo 1,4 najjeftiniji 3000e i mislim da je losijeg stanja, a Gp imas od 3300e pa navise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.4 je stvarno ozbiljan motor koji ume dobro da počupa kad se pritisne. Ali zeza ih malo cena, inače su totalno ok. ja stalno u kući kukam kako smo mogli da uzmemo Stila 1.4 5v umesto Astre :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, videcu ili Gp ili Stilo sa jedan od ova 2 motora zavisi sta bude naletelo. Ako ne budem mogao nista ovde da nadjem, najverovatnije cu da odem preko i da doteram nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne gušim ovde temu linkovima, spakovao sam tri Stila koji mi na slikama pristojno deluju u temu

Neko_negde_nešto_prodaje.....

Što se tiče onog Stila iz Beške, moguće da je isti lik uvezao i prodaje ga i da je tačno to što ti je rekao, jer mislim da je auto slikan na istom mestu, ili su meni samo kapije u Vojvodini slične :turned:

Što se tiče Crome i GP-a sad ću da bacim neki link na istu temu :thumbup:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje potrosnja 1.2 i 1.4 motora u stilu, posto ce auto prelaziti oko 20000km godisnje. Za 1.6 znam posto ga imam u Bravi, ali za ova dva nemam pojma, a voleo bih da izvedem neku racunicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo manje troši ovaj 1.2 u Stilu jer ima šestostepeni menjač, a što se tiče 1.4 fabrika kaže da je potrošnja 5,5 na otvorenom, 8,2 u gradu ili 6,5 mešovite vožnje...

Nije prikladno za ovu temu, ali evo jednog pristojnog primerka u crvenoj boji

http://www.polovniautomobili.com/oglas2868385/fiat_stilo_14_16v_6brzina_full/

7da4ca63a021_800x600.jpg 97ddb29896ef_800x600.jpg 5534c82d1169_800x600.jpg d83da5170317_800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...