Jump to content
FAS Goran
zvaramiro

Saveti oko kupovine Stilo 1.2 16v

Recommended Posts

Sad se setih, biće baš veselo kada Edo bude prodavao Punta, niko neće moći da utvrdi koja je oprema(ili auto) u pitanju :rofl: A Italijani stvarno pakuju šta im padne na pamet, ja imam fabrički mp3, a nemam digitalnu klimu i asr

Imaš osnovne pakete opreme i raznorazne doplate. Tako da ništa ne treba da te čudi. Ako sumljaš na nešto , na svim delovima imaš one nalepnice sa datumom proizvodnje koji treba da se slažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ok kod mene i nema sad ni potrebe ništa proveravati, verovatno je onda kod mene bila standardna Dynamic oprema+doplata za mp3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi na Eperu. A Dynamic je obicno podrazumevao digitalnu klimu, kozni volan i rucicu menjaca, naslon za ruku napred, klizna zadnja sedista, alu 16''... Mada i tu ima raznoraznih varijacija ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Dobro si me ispravio, mislio sam da je Active najobičnija klot oprema, a viđao sam ih po oglasima baš koji nisu imali klimu, ili je prodavac preskočio to polje kada je popunjavao oglas.. A što se tiče godišta, opet si upravu, jer se carine prema prvoj registraciji, a ne onda kada su proizvedeni :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi na Eperu. A Dynamic je obicno podrazumevao digitalnu klimu, kozni volan i rucicu menjaca, naslon za ruku napred, klizna zadnja sedista, alu 16''... Mada i tu ima raznoraznih varijacija ;) .

Onda je moj neki polu-Dynamic :) Jel ima i 3v model klizna zadnja sedišta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda da ne smaram coveka za godiste :)

Zanima me u vezi papira,sta i kako to ide?

Kako se sastavlja ugovor,gde se overava?

Sta da trazim od papira?Da li da trazim te papire od uvoza?Posto sam mislio da uporedim i kilometrazu na koju je carinjen.

Na sta bih trebao da obratim paznju?

I jos jedna stvar-posto je auto registrovan jos 9 meseci a ja ga ne bi prevodio do tad na sebe,da li to nesto menja po ovim pitanjima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi na Eperu. A Dynamic je obicno podrazumevao digitalnu klimu, kozni volan i rucicu menjaca, naslon za ruku napred, klizna zadnja sedista, alu 16''... Mada i tu ima raznoraznih varijacija ;) .

Onda je moj neki polu-Dynamic :) Jel ima i 3v model klizna zadnja sedišta?

haha..poludinamik... :laughing:

I moj je poludinamik, imam digitalnu klimu, plišana klizna sedišta, ali gumeni volan i menjač i radio kasetofon :thumbdown:

To kod opreme u stilu je totalno šarenilo, viđao sam i aktiv (onaj lošiji materijal sedišta, bez klizajućih zadnjih, sa kvakama i retrovizorima crnim..) a sa digitalnom klimom :laughing:

@Dante BG

ako je auto registrovan, da bi ga preveo na sebe, kupoprodajni ugovor pravite u nekoj agenciji, ali moraš da ga overiš i platiš porez negde u..gde se to već plaća, mi je zovemo gradska kuća :laughing:

Onda još u sup-u plaćaš neku taksu i izdavanje nove saobraćajne na tvoje ime (i tablica ako nisu BG).

Sve ovo radiš ako prevodiš i prilikom registracije, plus registracija.

Papire od uvoza nema, osim ako ih nije kopirao, jer se predaju prilikom registracije

Edited by VladaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike ovako :) Ideš sa čovekom u opštinu i tamo pravite kupoprodajni ugovor. Od papira treba taj ugovor u 3 primerka, vaše lične i njegova saobraćajna. Košta ispod 2000 dinara i odmah se overava. Tu prestaje svaka uloga prethodnog vlasnika vozila. Zajedno sa tim ugovorom(u 5-6 primeraka) ideš u poresku upravu i tamo popunjavaš neki obrazac i predaješ ga sa zahtevom za prenos vlaništva, kopijom saobraćajne, tvoje lične,...verovatno sam nešto i zaboravio, videćeš već. Onda sačekaš jedan dan da procene vrednost vozila, posle toga dobijaš uplatnicu i kad je uplatiš sa njom ideš u policiju, popunjavaš zahtev za novu saobraćajnu i predaješ ga. Odmah dobijaš potvrdu sa kojom možeš da voziš koliko želiš, a saobraćajna stiže za oko 2 nedelje.

Prenesi odmah auto, ti ćeš to platiti pa platiti, samo može da se napravi problem čoveku i tebi ako se nešto zakomplikuje. Čuo sam da su ljudi imali par neprijatnih iskustava sa tim

@VladaNS nije lepo što su nas tako zakinuli za opremu :laughing:

Dođe mi da odem sad u Torino i da tražim moj naslon za ruku jer na računu za auto i specifikaciji piše lepo Dynamic(Ostalo ne razumem na Italijnasktom :laughing:), klizna sedišta ću im oprostiti, ali mora naslon fino da se ugradi. Ionako ne mogu nigde u Srbiji da ga nađem :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.italiaspe.../equipment.html

http://www.italiaspeed.com/newmodels_stilo_stationwagon_01_spec.html#equipment za karavan

Nema polu ovaj polu onaj paket, uzimali su šta im odgovara pa ako nešto fali onda doplate. Za masu opreme postoji opcija.

Cold climate pack bila opcija za sve pakete, postoje varijacije za pojedina tržišta.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemačka

oprema.jpg

Švajcarska

oprema_ch.jpg oprema_ch_2.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovom je moj u Active opremi+doplata za mnogo stvari. Pročačkaću malo po eper-u kada budem imao vremena da vidim sa čim je krenuo, a šta je nakadno došlo na njega, mada sad i nema neke velike svrhe sve to proveravati :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregled u servisu je odlozen za sutra,posto glavni majstor nije mogao da ga uradi a ja sam insistirao da ga bas on pregleda.

Prodavac mi je izasao u susret,pa cemo to sutra obaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina obavljena,tako da sam od danas punopravni clan :thumbsup:

Svima se puno zahvaljujem,vasa pomoc je bila dragocena :respect:

upravo sam usao u kucu i cim se sredim sledi detaljniji izvestaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je prosao servisnu proveru.U dobrom je stanju. Nije posedovao sus pleh tako da je bacao svasta na motor pa je iskrivio spaner koji je onda pomerio kais,pa se on stravicno istosio.Zbog toga ide na veliki servis koliko sutra. Dijagnostika kaze da je ok.

Ono sto mi je najvise zasmetalo je sto je udaran od napred,farovi su iz '04,ostala stakla '03 hauba ima veci zazor sa jedne nego sa druge strane :( majstor mi rece da to nije strasno posto su kosevi i stubovi ok i da nije bio jak udarac.Farbano je i desno krilo i mozda vrata. Limarijski je ostatak auta ok.Ima sitnih ogrbotinica,ali sam na sve to racunao.Pod je u dobrom stanju..

Enterijer je ok. Prodavac je bio uzasno tezak za pregovaranje i pored tih nedostataka,tako da nije bilo vece korekcije cene :thumbdown:

Trazio sam i kod karticu,za koju je on rekao da nema,pa kad sam hteo da spustim cenu zbog toga zvao je kuci gde su kao nasli "neku" karticu...

Zanima me kako izgleda originalna kod kartica.

Kako da znam da je od ovog auta-na sta treba obratiti paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sve to lepo zamaskirano i ne primećuje se u vožnji, onda i ne bi trebalo da bude strašno, sve u svemu čestitam ti na kupovini i da te služi što duže :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' da si se zajebao sto ne uze JTD, ali aj' sad ;) ... Nek je sa srecom i da te sto manje vidjamo u sekciji "Tehnicki problemi Stilo/Nuova Bravo" !

Konacno neko nesto i da pazari, sve se ljudi raspituju, ali vrlo cesto nista konkretno na kraju...

Pozdrav za novog kolegu Stilistu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini! Ja bih mu ipak malo oborio cenu zbog ovog čukanja i kartice, ipak si ti kupac i ne prolaze nešto dobro kola u zadnje vreme, ali šta je tu je.

Da se u zdravlju navozaš sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, posto vidim da je tema Stilo 1.2, mislim da bih, kolko-tolko bilo od pomoci da kazem. :)

U protekle 2 godine, imao sam 2 komada sa motorom od 1.2 16v. I jedan i drugi sam doterao iz Austrije, od PRVOG vlasnika, sa PRAVOM kilometrazom.

PREZADOVOLJAN SAM!

Sada takodje vozim Stila, 1.2 16v, 2004. godiste, zadnja verzija sa 1.2 motorom. Tamno ljubicasti, 3v takodje. Auto sam kupio sa 79.000km, sada ima negde oko 93.000km. No nebitno.

Ne znam iz kog razloga pisu da je auto uzasnih performansi. Auto je, kao prvo, startan, ume da povuce itekako ako se ne stedi. Mala registracija, 12.000din sam platio poslednju. Za 80e, zamenio sam zupcasti kais, spaner, pumpu za vodu, filter vazduha, kabine, ulja kao i 3l ulje, selenia. Itekako jeftin za odrzavanje.Menjac 6 brzina, sto itekako utice na potrosnju.

Sto se tice same potrosnje, u zimi, u gradskoj voznji mi je bila ko 8l, kako je pisalo na bordu, leti oko 7l, uzeti u obzir da su mi letnje gume na 17-ice felne (abarth-ove) :)

Jedina mana, da je nazovem tako, je slab trap (verovatno sto su nam putevi kao staklo) :D !!! Mada, ako se malo povede racuna o rupama, nece biti velikih problema.

Auto je zabavan za voznju, agresivnog izgleda. Tako da za te pare, bolji auto nema! MOJA PREPORUKA JE DA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilov komfor sa cenama odrzavanja motora i troskova registracije kao kod Punta. Za nekoga ko od auta ne trazi mnogo vec siguran prevoz od A do B-idealan izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i moja preporuka jer isto vozim 1.2 16v.  odusevljen sam kulturan auto. pre njega sam imao astru igolfa 3 neuporedivo lepsi za voznju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ziva tema jos, ja bih da je aktuelizujem...odakle da pocnem :-)

Cekam hvala Bogu blizance i imam punta 3 troje vrata, a bas kao sto napisah imam 3 vrat :-) ... prodam ja mog puntica u extra stanju i za novac koji trenutno mogu da izdvojim stilo mi se extra uklapao...nadjem ja jednog kod mene u krusevcu 1.6 16 v 2001..probam ga ide kao zmaj' sve super, cujem se sa mojim majstorom ( poz za majstor Zokija :-). ) i krece horor o tom autu... raspitam se kod jos 10 ak sto majstora sto BIVSIH VLASNIKA ovog auta i srusi mi se plan o kupovini tog auta...znaci crkava komp koji polovan kosta oko 300e, senzori svi moguci, nece da upali kad je hladno ako stoji jedno 3-4 dana, klapna gasa 120e crkava,sijalice, ma da vas ne smaram...e i onda se pojavi ova tema na forum za stila 1.2 16v gde sam opet oziveo zelju za ovaj auto..s obzirom da ih ima jako malo i procitanih vasih hvalospeva o ovom autu, odlucio se da uzmem ovaj auto ( iako sam vec uzeo punta 3 sa petoro vrata, tj stize mi. 2-3 dana uzgred 2200e ko jos malo stilo :-) ) no prodace se to lako..htedoh da vas drugari pitam kako vas i dalje sluzi ovaj stilo 1.2... hvala i poz drugari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje za vas iskusne vozace. Da li da kupim fiat stila 1.2 16v? Skoro sam polozio, ne razumem se mnogo a mnogi ga pljuju. Mislim pljuje skoro svaki auto jer se nadje neka mana, mada verujem da svaki auto ima neku manu.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...