Jump to content
FAS Goran
neshaoct

UPOZORENJE

Recommended Posts

kada se isporuci morali bi da daju pare sutra.jer oni nisu kao aks i ostali koji donose pare bukvalno od -do vec ide preko postinog racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to me i zacudilo, u vecini slucajeva sam morao da cekam da mi postar donese kartoncic za isplatu pa da sa njim idem. Osim kad ubodem dan kad on treba da mi donese kartoncic a ja odem u postu.

Tad mi daju.

Desilo mi se jednom da sam podigao ujutru pare, a postar posle 2 sata doneo kuci kartonce. Da sam indijanac otiso bih da probam da naplatim opet :D

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

postar to ispise ako ne nadje nikog kod kuce, meni ker cuva dvoriste pa ne sme da udje, on vice malo, komsije ga cuju, ali ja nikako ... i onda odem u postu i uzmem pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

postar to ispise ako ne nadje nikog kod kuce, meni ker cuva dvoriste pa ne sme da udje, on vice malo, komsije ga cuju, ali ja nikako ... i onda odem u postu i uzmem pare :D

Pa da al ja nikad skoro nisam kuci u vreme kad on dolazi, tad mi je radno vreme pa onda ostavi kod mojih kartonce, a inace da sam ja kuci kad on dolazi on bi mi dao pare. Nece da da bez licne karte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod mene neki novi momak radi, mlad pa ne sme. Plasi se da ne da kome ne treba.

Inace prosli postar, egendarni brka davao i komsijama, samo ako se lepo dopingovao taj dan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo polako :)

Pošta radi po sledećem principu:

- danas si poslao

- sutra stiže

- prekosutra ujutru je novac u tvojoj pošti (naravno, ako je paket uručen juče). Ponekad se dogodi da pošta primaoca ne razduži pošiljku ali to su izuzetno retki slučajevi i uglavnom u manjim mestima gde im nestane struje, interneta i sl.).

Pošto je novac jutros tu, poštar ti ga donosi na vrata. Ako si kod kuće upisuje broj lične karte na poštansku uputnicu, a ti se potpisuješ i isplaćuje ti se keš.

Ukoliko nisi kod kuće ostavlja ti izveštaj o prispeću pošiljke (poštanske uputnice) na kome treba da piše broj poštanske uputnice. Na njihovom sajtu čak možeš videti i podatke o tome.

Ti sa tim izveštajem i ličnom kartom ideš u BILO KOJU Poštu i podižeš keš. Eventualno ako ti se ne slažu adrese u ličnoj karti i u adresnici onda poneseš i adresnicu kao dokaz da si ti to poslao.

Ako odeš istog tog dana, možeš naići na problem da službenica ne zna za neku opciju koju oni zovu "uputnica na današnji dan" ili tako nešto... pa možeš malo da je edukuješ. :)

Ako odeš neki drugi dan uglavnom nema problema.

E sad, ako para ni izveštaja nema dan-dva pozoveš njihov call centar 011 3 607 607 i po broju adresnice ti kažu kakva je situacija. Da li je paket uručen i kada i šta je sa novcem. Ako je novac poslat tebi, daju ti i broj poštanske uputnice pa ti onda sa tim brojem, LK i adresnicom ideš opet u bilo koju poštu po keš.

Radio sam sa mnogo kururskih službi, ali PostExpress je zaista najefikasnija, najorganizovanija i najjeftinija služba. Tačno je da u nekim manjim mestima ne dostavljaju PostExpress do kuće ili je isporuka nešto duža od jednog dana, ali ni privatnici nisu baš cveće kada su takva mesta u pitanju. Da ne pričam o ljubaznosti, dolasku na vrata po paket itd jer to nje tema sada... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako bi trebalo da rade.ali ja sam imao problem da kupac nije zadovoljan u potpunosti sa laptopom a posta tvrdi posle 4 dana da je paket jos kod njih.???? ovde u posti kazu da nije do njih i onda sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tek kakvih kupaca ima... posebna priča... :)

Uvek imaj na umu ovo kada nešto prodaješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzevsi u obzir kakvih nas ima, ovaj sto je kupio auto od prevaranta, kad vidi ovaj apel verovatno ce da rastavi auto u delove i da umanji svoju stetu.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je kupac kod nas na forumu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

doslo zadnje vreme - zato kad prodajes auto nikome vise ne dajes punomocje za nista ....... pa ko hoce OK a ko nece neka ide na drugo mesto i kupi  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ovu temu od pocetka pa moram nesto da dodam pomalo kao neko ko puno radi na internetu . Ko ce da cita neka procita, koga mrzi, izvinjavam se , ali ne mogu ukratko, neka procita makar zadnji pasus o prevari :)

Moram da iznesem da ljudi sto zaobilaze Limundo nisu u pravu . Kupovina Limundo Cash-om je apsolutno zasticena, i tu nema nacina prevare, sem sto mozete biti osteceni za postarinu u jednom pravcu . Tu je kupac zasticen sasvim, tu cak prodavcima manjka zastite, jer kupac moze ako hoce da tvrdi da mu je stigao prazan paket i to je to, dokaza nema . 

Limundo cini glavnu gresku sto je ukinuo maticni broj pri registraciji i sto se ne vidi ko je sta prodavao, jer nije isto kada neko ima 100 ocena za predmete od po 200e i za predmete od po 70din . Tako da je Limundo preplavljen laznim nalozima, ali kada malo bolje upoznate pravila, ne postoji nacin da vas prevare . Limundo Cash i kraj, nista drugo .

To sto se na Limundu dizu cene vestacki, to je manje bitno, jer vas tj nas niko ne tera da dajemo vise nego sto predmet vredi .

Cesto vidim i da KupujemProdajem preporucuju, sto je za mene najnesigurniji moguci sajt. Neki drugar od prevaranta moze da mu izdeli pozitivne i tako krene da vara ljude, nema apsolutno nikakve zastite od prevare i licno izbegavam taj sajt maksimalno . 

Takodje sto kolega kaze da ne bi kupovao od nekog sa negativnim ocenama . On kao prodavac za toliko vremena zna kakvih sve kupaca ima . Neko ce doci, kupiti nesto od njega, dati mu negativnu cisto zato sto mu je dosao takav dan, sto nece znaciti da je prodavac nekorektan . Mnogo je diskutabilno to oko ocena, ima primera gde ljudi nabili po 1000 ocena  boli ih uvo da li ce imati 2-3 negativne . A ima i ljudi koji imaju negativne jer nisu znali kako funkcionise sajt, sa kojima sam saradjivao i mogu Vam ih preporuciti . Takodje ima cuveni primer coveka koji je delio predmete za dz po Limundu, skupio 60 pozitivnih i onda prevario mnogo, mnogo njih, uzeo pare i zbrisao . Diskutabilno kao sto rekoh . 

Sto se tice ljudi koji ne kupuju nista sa placanjem unapred, razmislite i o drugoj strani . Ja sam prodavac, lazni nalozi moje konkurencije rastu svaki dan na Limundu . Kupe namerno nesto vredno od mene, posaljem pouzecem, ne prihvate naravno i meni se vrati dupla postarina 1000din . Kako da se zastitim ? Pa uplatom unapred naravno . A kako da bude kupac siguran ? Limundo Cash, vec sam rekao . Takodje, ako vam se nesto svidi a mora unapred, ponudite prodavcu postarinu unapred da uplatite i verujem da ce vam poslati . Jer tako je se zastitio da mu se ne vrati paket . 

Sto se brzih posti tice, nista sem Post expresa ne koristim . Posto sam kurire Aks-a jurio i jurio i jurio, dok nisam otisao u njihovo predstavnistvo da naplatim . Ja posaljem Post express-om danas, sutra stigne, i cim se uruci meni legne preko Post -neta, odem u Postu, podignem novac i zavrseno . O robi koja se polomi sa njima da i ne pricam . Takodje jos nesto . Od nekog lika blizu Kraljeva narucim opruge za Punta, posalje Aks-om, stigne sutradan samo uplatnica, da uplatim, a robe nema . Naravno ne platim i zovem Aks centar, dobijam odgovor da su opruge otisle u Beograd, ne znaju kako i da ce stici sutra, prekosutra . Strasna neprofesionalnost . 

Dakle, kupujem najvise preko Limundo Cash-a, nema nicega na poverenje . Moze da prodje da uplatim unapred kod nekog ko se bavi internet prodajom i ima dosta pozitivnih , jedinstvenih ocena . 


A evo jos da ispricam kako sam za dlaku izbegao da me prevare kada sam stigao na Limundo . 
Doslo zimsko vreme, meni trebaju dve zimske gume . Na Kupindu se nude povoljno dva komada u odgovarajucoj dimenziji, dobra marka, sve u full-u . Ja kao neiskusan ne gledam nista, kupujem i zovem prodavca . Prodavac fin, covek da ga pozelis, dogovaramo se da posalje Aks-om i to je to . Nema ga da salje, zovem ga . Izvinjava se bla bla bla i onda krece sa onim '' Saljem sutra '' . Posle nekog vremena vise se i ne javlja ni na telefon ni na Kupindo . Onda zamislite dokle ide, salje mi poruku kao mu je se drugar ubio, pa je na sahrani, ne moze da se javi, i poslace prvom prilikom . 
I onda sta se desava, posle nekog vremena dobijam negativnu ocenu u smislu da sam kreten i da nisam hteo da uplatim unapred kada je navedeno i ostalo . Pogledam uslove prodaje, stvarno uplata unapred . Ocenu su mi obrisali samo zato sto sam mu ja slao poruke na Kupindu a on nije odgovarao, sreca bio je za toliko glup da ne odgovara na poruke . A kako sam se zaleteo uplatio bih i unapred, jer mi je bilo hitno, a on imao pozitivne sve i eto, bio bih ostecen za 5-6 soma . 
Dalje, nije kraj, ja mu dajem negativnu, a njemu brisu ocenu jer '' saradnja nije obavljena po nacinima koji su navedeni na predmetu '' , trazio sam pouzece a bila je uplata unapred . 
Dalje, posle neki dan dobija covek negativnu za iste gume koje je prodao liku i isto pokusao da ga prevari na nacin kao sto je mene, ta mi je ocena ostala, i ne znam sta je se dalje desilo, ali od tada se zesce cuvam . 





 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kupujemprodajem i slični sajtovi su prepuni prevaranata. Postavio sam oglas da kupujem usisnik vazduha - šalju poruke, traže pare unapred, neće da se čujemo već samo SMS i tako dalje. Treba biti veoma oprezan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mi se desilo, ni sam nisam mogo da verujem ali evo..
Kupim ja pre par dana amortizere i oprgue od coveka sa kim sam saradjivao godinama..U pitanju su polovni delovi za Kappu..Zovem coveka pitam ga koliko ti kostaju amortizeri i opruge kaze da ima od 40e al ako hocu bas extra dobre amortizere i opruge onda 80e
Pristanem ja kazem mu hocu te bolje, stize meni paket sve ok..Odem na ugradnju, majstor nesto sumnjicav..Ugradimo mi te amortizere posto kako kazem, vec sam imao saradnju sa covekom i verovao sam mu..Spustimo auto, amortizeri u slicnom stanju kao moji LOSI a opruge jos gore..Auto lego, nista sa nicim, zovem ga ja i kazem mu da ne valja on poce da se vadi kako je to polovno kako je to tako itd..Na kraju ja platim 40e ugradnju, odem kuci i sednem da razmisljam..Imam njegovu adresu imam sve pa pokusavam sad da izvucem pare koje on ODBIJA da mi da dok mu ne vratim amortizere?! Jeste, ja da skidam amortizere da vracam moje to su jos 40e a to mu dodje TACNO toliko koliko kostaju njegovi amortizeri..E sad ne znam sta da radim, da pokusam nesto preko policije posto sam prevaren i to ocigledno i prodavac je svaki kontakt prekinuo samnom na grub nacin ili da mu odem tamo da mu nalomim lobanju i  da to tako zavrsim? Sigurno mu to tako nece proci samo zelim da probam sve metode, ova zadnja je daleko bilo, zadnja...Necu jos da otkrivam ime i prezime ali cu uskoro sigurno zato sto sam mu dao rok da se predomisli.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stisnes zube ,progutas knedlu i skupljas pare za nove stvari.Dok poskidas sve to i namontiras opet polovne to je ukupno 120 evra.Samo za rad.

Ne znam koliko su amorti i opruge za tvoj auto ali za 120 evra sigurno moze da se kupi nesto novo od toga.BAr par.

A covek je u pravu.Vrati robu,vraca pare.

Desava se...

 

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=32360

Jel ovi odgovaraju.5000 po komadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...