Jump to content
FAS Goran
piromaniak

Punto 1.2 8v - problem sa motorom

Recommended Posts

te blage oscilacije nisu nista strasno za tako neki auto,posebno ,ako treba imati uvo kao tvoj cale,pa da se osluskuje.

Mozes odvesti auto na dijagnostiku,ocisti dizne,senzor leptir gasa itd...kreni od neceg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam radio servis mojim roditeljima na z10 pre 700km i pre neki dan auto radi cas normalno cas na 3 klipa.oteram kod druga na dijagnostiku gde je prikazao gresku na 1 cilindru.skinemo svecicu i stavimo drugu kad auto radi normalno.svecica je trajala cak 700km.champion kvalitet :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sanse da ne skontas da radi na tri klipa.. motor totalno promeni zvuk, brunda, moras da stisnes gas do patosa kad kreces, ubrzanje do 40km/h tezi beskonacnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/20/2012 at 10:21 PM, STARVIN MARVIN said:

Postovane kolege forumashi mozda se tripujem a mozda sam i u pravu u svakom slucaju trazim savet ili mozda odgovor.

Desava mi se sledece:

Pri radu motora na leru oseca se blag prekid ritma ja to ne bih ni primetio nego moj ćale je ceo zivot popravljao mashine pa ima osetljivo uvo na nepravilan rad i raznorazne zvukove koji proizilaze iz istog. Kada sam menjao servo volana prikachio sam auto na dijagnostiku koja mi je prikazala neku nepravilnu detonaciju na prvom cilindru (opet cu prikachiti dijagnostiku da bih precizirao tu gresku).

Mislio sam da su svecice i kablovi medjutim to je promenjeno i ista stvar se desava. Kada sam skinuo prvi kabal sa desne strane tj. najkraci na metalnom delu koji se kachi na svecicu se nalazila kao neka korozija. Ako se nekom desavalo nesto slicno molim da podeli iskustvo.

Samo da napomenem uradjen je kompletan servis.

Unapred hvala...

 

Konacno se pokazalo u cemu je bio problem !!!!! :smoke: Crkao senzor na radilici!!!!Verovatno je bio pred riknjavanje!!!!

Ovo je jos jedan vrlo uspesan nacin da otkrijes sta je problem na kolima ,pusti da rikne!! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Već godinu dana vozim svog punta 1.2 8v, 2001. bez problema, nikakve popravke (pre godinu dana sam ga uzeo i odmah uradio veliki servis)... Malopre sam se srdao sa ortakom i resio da ga preteknem a tek smo krenuli, nabio sam mu opasno obrtaje u prvoj i upalio mi je lampicu check engine. Vozio sam tako normalno 5 minuta, nez problema, stao do prodavnice, ugasio motor, vratio se u kola, ubacio kljuc i on ga vergla par sekundi, cuje se da se muci, i cim dam malo jaci gas on krene da stuca i smanji obrtaje dok potpuno ne ugasi auto.

Probam ponovo, upalim auto, vegla duze, i cim dam gas za pokret , opet isto... treci put pokusam, bukvalno lizem papucicu gasa koliko lagano dajem, i on pokrene auto... Stignem nekako kuci,  ispod haube gori koliko je vruce, pustim ga da se oladi malo, proverim ulje, normalno je, ali posto pada kisa uspeo sam da vidim dugu na stazi ispod motora, znaci verovatno je malo pustio ulje zbog nabijenih obrtaja, odem u auto, dam kontakt, ali ne gasi lampicu motora, i upali normalno, bez verglanja, dam gas normalno i radi ok, ne moram da lizem papucicu gasa da bi se pokrenuo... pustim ga malo da radi, ugasim auto, i reko aj da probam jos jednom, kad  on opet odjednom vergla, muci se sa paljenjem, i kako dam gas on krene da obara obrtaje i ugasi se, ugusi se bukvalno...

 

Da li neko zna sta to moze biti, ima iskustva s tim, sutra ga teram kod majstora pa me zanima da li je neko imao slicna iskustva ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam ulje, ima ga kao i pre 2 meseca kad sam sipao, skoro puno, izmericu ponovo ujutru za svaki slucaj... A ako sam ga preterao sa obrtajima, sta je onda? Da li postoji mogucnost da sam preterao sa obrtajima i da se sve to pregrejalo i da ce se vratiti u normalu kad se ohladi, odnosno da nije zapravo nista vec da moram samo na dijagnostici da resetujem lampicu ? Mozda sam neki kais sjebao ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ne razumem se... nabio sam ja obrtaje gadno, nisam siguran koliko, mislim da sam isao i preko 50 000...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Xander said:

Iskreno, ne razumem se... nabio sam ja obrtaje gadno, nisam siguran koliko, mislim da sam isao i preko 50 000...

 

Kakvu to masinu krijes kad moze da vrti do 50.000 obrtaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/12/2016 at 11:40 PM, Axic said:

Kakvu to masinu krijes kad moze da vrti do 50.000 obrtaja :)

 

Ako ti kaze morace da te ubije :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...