Jump to content
FAS Goran
Bokili

Fiat Brava - grejači zadnjeg stakla

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam problem sa grejačima zadnjeg stakla , u opšte ne rade. Da li je neko imao problem sa grejačima i kako ga je rešio?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo izmeri da li uopste dobijas napon na izvodima za grejac, ako ne, pravac autoelektricar a ako da onda pravac prodavnica delova i kozmetike za auto. Imas po radnjama za auto kozmetiku i slicno srebrnu vodicu sa cetkicom (cca 700 din). Postavis neku lampu ispod stakla da vidis gde je pukao grejac i belezis markerom, spolja gledano, mesta prekida. Posle toga iznutra sa tom tankom cetkicom namazes ta mesta iznutra, po samom grejacu, i to bi trebalo da bude to. Ako jos koja linija ne radi ponovi postupak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da je jos neko imao problem, ali dok se ne javi neko drugi, ja samo mogu da ti kazem da prvo proveris osigurace u kabini, mozda je osigurac pregoreo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na bravo-a cesto ume da pravi problem kontakt koji se nalazi izmedju gepeka i zadnjeg veznog lima treba da ima 4 bakarna stubica na gepeku i isto toliko plocica na z.limu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki, svaka ti dala za ovo objasnjenje gde se nalaze kontakti od grejaca zadnjeg stakla... :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Cime ocistiti a ne zeznuti kontakte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

usled slabog kontakta ti bakarni stubici se greju pa i plastika oko njih se malo zatopi i onemogucava pomeranje i naleganje stubica na kontakte u veznom limu.pazljivo ukloni ta zadebljanja (ako ih uopste ima kod tebe.ali jako pazljivo da ne izlomis sve jer je vrlo krto) i isprskaj WD sprejom.nekoliko puta ih ispritiskaj rukom da prorade i to je to.usput ocisti i kontakte u veznom limu,i oni su bakarni pa oksidiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ih cistim vodenom smirglom i kontakt sprejom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, pronadjoh sebe i u ovom postu ,meni na Bravi neradi grejač z.stakla ali sam ja proveravao malo ,grejač je ispravan .Ne dobijam struju do zadnjeg dela vozila + nemam na onim limovima gde naležu mesingane limene četkice . Pa i kada uključim prekidač upali se svetlosna signalizacija na prekidaču . Imali gde kakav relej ili da me uputite šta je možda učestali kvar?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam odradio i javljam se sa rezultatima:

Svi osigurači su ispravni , i izmerio sam grejači dobijaju struju. Takođe svi su provodni , nisu u prekidu , ali jednostavno ne rade. Ali jutros sam ponovo probao i radili su normalno. Tako da stvarno ne znam šta im je bilo i što sada normalno rade....... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pada mi na pamet da je mesto gde su buxne zaletovane za grejac popustilo i da se drzi samo na prvi pogled.Probaj blago da prodrmas krajeve.I na kraju kako znas da ti struja dolazi na grejac?Naso si + ?A imas li masu?Moras da izmeris 12V na krajevima grejaca.

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rešio problem grejač zadnjeg stakla proradio "RELEJ" je bio u pitanju i to smo čak popravili kolega i ja odlemljena žica u releju! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relej o kome se govori, da li se on nalazi ispod instrument table (gde su prekidaci za grejac zadnjeg stakla, maglenke, temperaturu itd) na fiat bravi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

osiguraci_bravo.jpg

Trebalo bi da je ovaj F11 (20A) od grejaca zadnjeg stakla.

Ovo je tabla sa osiguracima ispod volana levo.

edit:sad vidim da ti treba za Stila.Ovo je za Bravo ali ko zna mozda je isto.

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne za stila.Treba mi bas za bravu. :thumbup:

Taj osigurac mi je ok.Jos da lokalizujemo relej zadnjeg stakla koji se ovde spominje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bi da je ovaj E3.

Cuje li se da "cakce" kada ukljucujes na prekidac?

bravo_osiguraci_i_releji.jpg

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na grejaču zadnjeg stakla rade mi samo 2 gornje i 2 donje žice koje lepo otope led a ostalo između ostane zaleđeno,

može li se tu nešto uraditi da prorade i ostale ?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

tecno srebro i lepljiva traka ti resavaju problem. Negde smo pisali o tome, search

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mojoj Bravi grejaci zadnjeg stakla ne greju najbolje, samo greju prve dve linije odozdo, vizualnim pregledom nisam uocio nikakv prelid u linijama grejaca. Na koji nacin mogu da ispitam grejac?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican "slucaj" i kod mene. Tacnije, prekidac radi sasvim OK, a ne rade mi samo dve trakice pri dnu. Ostale su sasvim ok. Negde sam procitao da bi cak trebalo zameniti sve jer nema popravke. Nadam se da gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...