Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pravilnik o postupanju policijskih službenika

Recommended Posts

Sudili ili ne po izgledu, njegovo ponasanje i ono sto govori nije u skladu sa stvarima koje se desavaju u saobracaju... I to da li mi radimo ovako ili onako ne opravdava njegovu laz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 30 godina kada sam polagao voznju prvo si polozio psp, pa posebno prvu pomoc, pa tek onda si mogao izaci na 30 obaveznih casova voznje od kojih si na poligonu proveo minimum 5, pa tek onda na ulicu + ako instruktor nije zadovoljan uzmes jos 5-10 i 2 pred ispit voznje. Prvo se polagala voznja na poligonu pa ako prodjes poligon tek onda na ulicu.Polagalo se na fici u kome su sedela dva policajca kao od brega odvaljeni i polagalo se velikom vecinom na Karaburmi, Mirijevu, Banovom brdu ili Dorcolu gde su ulice toliko uske da jedva proteras ficu a sve dvosmerne i uzbrdno nizbrdne.Mnogi su padali na nepostovanju znakova, pesaka, prava prvenstva, nedavanju pokazivaca pravca, polazenju iz mesta pod rucnom, ne gledanju u retrovizore pa cak i koliko ste sigurni u sebe kada sednete za volan. Moj skolski je polagao 14 puta voznju a vozio je kao da je rodjen u kolima razlog previse siguran u voznju ( citaj "kao da vozi kola bez dozvole " ).Posle ovoliko godina vozackog iskustva i predjenih xxxxxxx km nemam ni jedan prekrsaj, nisam platio ni jednu kaznu za pogresno parkiranje i ne pamtim kada me je policija zaustavila, ne divljam u saobracaju a opet stignem gde sam se zaputio i na vreme a najvaznije nisam ugrozio ni jedan zivot sve ovo vreme za volanom.

Necu da kazem da li se polaze preko veze ili ne ali evidentno da se zakon o saobracaju ne postuje i da sankcionisanje i te kako moze biti delotvorno, da se voze automobili mnogo jaki za ove nase puteve i guzve. Primera radi dovoljno da pri registraciji kola dobijete duplo vecu cenu za osiguranje zbog opasnosti da cete mozda u toku sledecih godinu dana napraviti neku stetu. To se zove MALUS koji se opet duplira ukoliko napravite stetu a ako ne dobijate nagradu od 5% na svaku godinu kada ne napravite stetu to se zove BONUS. Pre raspada ove zemlje i te kako je imalo efekta BONUS i MALUS osiguranje. Primera radi registracija kola mi je bila samo usputna obaveza a ne finansijski trosak i udarac po dzepu.Za one koje ovo ne dotice postoje sankcije koje su u novom zakonu o bezbednosti u saobracaju donete i te kako ce biti delotvorne samo i ako samo se budu i sprovodile.

Primera radi u SAD obavezno je zaustavljanje na raskrsnici ako ima znak STOP ( a znak STOP je na svakoj raskrsnici u SAD )bez obzira da li ima saobracaja ili ne. Ukoliko ne postujete znak STOP a primeti vas policija koja je skoro na svakoj raskrsnici ugasili ste. Prvo vas zaustavljaju uz sirene kao da ste kriminalac, traze vam dokumenta ( ko ste odakle ste ciji ste ..... ) da li vam je auto registrovan , ispravan , da li je prljav ? ( logicno o prljav auto se ne reflektuje svetlost pa ste manje uocljivi ) pa tek onda krece pitanje zasto niste stali na znak STOP. Ni jedno objasnjenje nije valjano jer ga nema - po zakonu ste obavezni da zaustavite vozilo.Policajac vam pise kaznu i odlazi a vi se razmisljajte da li sledeci put necete stati na znak STOP. Ah da, sve to moze izaci po nekoliko stotina dolara + crni bodovi koji se ne zaboravljaju vec vas prate u koju god drzavu SAD odete. Kada sakupite dovoljan broj crnih bodova oduzimaju vam vozacku i idete ponovo u skolu ali i kod psihijatra. Skolu mozete i proci ali ako vas psihijatar oceni kao opasan po okolinu vozacku ponovo nikada necete dobiti.

Kome nije jasno ovo neka se malo raspita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod nas znak STOP znači obavezno zaustavljanje.

Pola policajaca ne zna zakon, samo 3-4 člana. Ne ustupanje prava prvenstva prolaza, ne držanje bezbednog rastojanja, nije se uverio da može bezbedno bočno da pomera vozilo, prolazak na crveno sve ostalo španska sela.

Kakva obuka takvi vozači, i kakvi su žandari ovi ludaci su još i dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod nas znak STOP znači obavezno zaustavljanje.

Pola policajaca ne zna zakom, samo 3-4 člana. Ne ustupanje prava prvenstva prolaza, ne držanje bezbednog rastojanja, nije se uverio da može bezbedno bočno da pomera vozilo, prolazak na crveno sve ostalo španska sela.

Kakva obuka takvi vozači, i kakvi su žandari ovi ludaci su još i dobri.

Vozio u rikverc, znaci , kriv je !

I to znaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio u rikverc, znaci , kriv je !

I to znaju...

Baš i ne mora, bivši žandar mi pričao vozio unazad ulicom sa pravom prvenstva prolaza i čuknuli se sa vozilom koje se kretalo tzv sporednom ulicom. Lik dokazao da je u pravu jer u zakonu stoji da vozilo dužno da propusti SVA vozila koja se kreću putem sa pravom prvenstva prolaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo me je iznenadio post koji dole citiram - nisam direktno ucestvovao u ovoj vasoj razmeni misljenja (Woodoo - beli_Punto), ali sam pisao na temi pa cu odgovoriti u svoje ime.

Ti o njemu sudis na osnovu TV-a, smeta ti kako se ponasa za volanom (a ja bas ne vidim da se ponasa kao ljakse), ne znas nista o tome kako radi svoj posao, a to je ipak mnogo bitnije od tvog subjektivnog utiska.

Dovoljno je videti stav, ponasanje i postupke i mislim da je sve jasno, slika i prilika odnosa drzave prema svima nama koji ih finansiramo. I sigurno ne bez razloga to iritira masu ljudi. Pretpostavljam da takav stav imaju prema SVIM gradjana ili se mozda varam?

A rezultate njihovog rada vidimo svakog dana na svakom koraku (kao i sudstva, zdravstva i ostalih institucija, ali da ne idemo u politiku jer se to ne tice ovog cenjenog foruma).

U stvari mislim da ti vise smeta to sto moze da vozi to sto vozi (i drugima koji ga pljuju), rado bi se menjao sa njim ali posto ne mozes najlakse je da opletes po coveku. Zato i kazem, i tebi i ostalima koji ga pljujete snimite sebe dok vozite, ili jos bolje snimite sebe dok vozite neki dobar auto pa da "sudimo" o vama po vasim facama.

Licno nisam nikoga "pljuvao" (ako si mislio na mene) nego kulturno izneo stvari koje mi kao gradjaninu ove drzave smetaju. Uveliko sam zasao u cetvrtu deceniju zivota i zadovoljan sam s obzirom na to u kakvom okruzenju zivimo. A zivot je ono sto sami napravimo od njega i nikada mi nije padala na pamet misao "rado bi se menjao sa nekim", naprotiv.

I na kraju, apsolutno se isto i nadam se normalno ponasam vozeci bilo sta. Od sluzbenih malisana Pug 206, Punto Classic pa do Pug 407 ili ponekad rodjakovih i prijateljevih Kia Sportage, Toyota Hilux i Mazda BT-50 (pravi brutalni terenac). A najsladje se vozim u SVOM Stilu (povodom gornje izjave).

Bilo je jace od mene, a nadam se da ovaj post ne shvatate kao nista drugo sem drugarske razmene misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tebi smeta u njegovom stavu, postupcima i ponasanju konkretno? Odakle ti i ostali koji ga pljuju znate kako se on odnosi prema parama kojim ga svi mi finansiramo?

Navedi sta je on do sada lose uradio, konkretno.

Iako nisam mislio na tebe, tvoj komentar gore govori upravo u prilog tome da ljudima u stvari najvise smeta to sto on moze da vozi to sto vozi, verovatno mislite da bi sa punticima bolje mogao da juri ludake u sobracaju i na autoputu.

Cini mi se da je vise verovatno da Bentley za nijansu bolje zabada na kocnici od tog koji je bio iza :lol: . I da je to razlog sto mu je nakon toga na boardu izaslo ono cuveno "Found new hardware. Install?"

Je li ovo kulturno iznsenje stvari koje ti kao gradjaninu ove drzave smetaju?

Ako vam smeta njegov stav, govor, nacin na koji prica to je apsolutno vas problem, pa pisite o tome u off delu, ovde govorimo o tome kako neko radi svoj posao, a ne vidim da je neko izneo konkretnu zamerku na rad presretaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je vise verovatno da Bentley za nijansu bolje zabada na kocnici od tog koji je bio iza :lol: . I da je to razlog sto mu je nakon toga na boardu izaslo ono cuveno "Found new hardware. Install?"

Je li ovo kulturno iznsenje stvari koje ti kao gradjaninu ove drzave smetaju?

Tacno sam znao da ces za ovo da se uhvatis :rolleyes: . To je bila sala na prethodni komentar:

Ko je stigao Bentlija, svaka mu dala...! :)

i sa tim apsolutno nisam mislio na bilo kakvu kritiku.

Svoje stavove o ponasanju sluzbenika policije sam ironicno izneo u postovima pre toga (presretaci, parkiranje sluzbenog vozila preko skoro celog trotoara, presecanje kolone sa upaljenom rotacijom radi ulaska u McDrive...). A i na nekim drugim temama gde smo se bavili time.

Mislim da je sve vec dovoljno konkretno receno i vidjeno, meni je to dovoljno, tako da cu se ovde zaustaviti. Ponovicu samo da su rezultati njihovog rada (ne mislim samo na presretace) vidljivi svuda... I na sta se sve svelo. Bez obzira da li je na snazi bio stari ili sada novi zakon o saobracaju.

Iako nisam mislio na tebe, tvoj komentar gore govori upravo u prilog tome da ljudima u stvari najvise smeta to sto on moze da vozi to sto vozi, verovatno mislite da bi sa punticima bolje mogao da juri ludake u sobracaju i na autoputu.

Opet ti kazem, apsolutno mi licno ne smeta "to sto on moze da vozi to sto vozi", sto se mene tice moze i da pilotira sa F16 ako je to u skladu sa budzetom ove drzave.

Uostalom, svi smo za toliko razumni da sami procenimo (prihvatam i da ja imam pogresno vidjenje, iz necijeg ugla) ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet nema konkretnih zamerki na rad presretaca (oko kojih je i pocela rasprava) vec na saobracajnu policiju i policiju uopste. I ja imam zamerke na njihov rad iako je cinjenica da su se popravili u odnosu na vreme pre donosenja zakona. Sve se svodi na njegovo ponasanje u emisji koje moze nekoga da iritira ali ja i dalje ne vidim sta je on u toj i ostalim emisijama pogresno uradio sa profesionalne strane. On je nacelnik jednog odelenja saobracajne policije koji prvenstveno preventivno deluje (zato je i pokazao presretace javnosti), veoma cesto je na svom radnom mestu sa svojim ljudima (a ne kao neki u kancelariji), a kad radi svoj posao na prvom mestu je bezbednost u saobracaju pa tek onda hvatanje prestupnika. Svako ko misli da moze bolje neka navede kako bi on to radio u istim takvim okolnostima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Woodoo potpuno si u pravu u ovoj drzavi svi mi znamo da radimo nesto bolje nego sto neko drugi radi a ono sto trenutno radimo radimo preko one stvari.

Iskreno nikada ne bih bio policajac ( mnogi su to postali zavedeni nekim obecanjima o nekim povlasticama u drustvu a neki sto im taj posao daje mogucnost da odlucuju i komanduju a treci sto zaista vole taj posao i mogu svojim radom da doprinesu sigurnosti ovom narodu i zemlji ) i policajac kada nije na duznosti on je na duznosti.Naravno da kada nije na duznosti moze da radi sta hoce i naravno u skladu sa zakonima medjutim mnogi znaju da je on policajac i to sto radi kada nije na duznosti isto odaje sliko o celokupnoj policiji.Niko od nas ga ne poznaje privatno i nista o njemu ne znamo. Mozda je dobar muz i brizan otac, covek okruzen i omiljen medju prijateljima a kada je na duznosti postaje ono zasta se i obucavao, policajac cija je duznost da brine o sigurnosti.

Nemam skoro nikakvih iskustava ( jako davno su me zaustavili i to za vreme Sablje kada su redovne kontrole bile na svakoj raskrsnici ) sa saobracajnom policijom zato sto postujem zakon o bezbednosti u saobracaju.Mozda se ne slazem sa svime ali vezujem pojas jos kada je pocela prica o obavezi vezivanja pojasa kao u o upotrebi svetala non stop ( kada sam putovao obavezno sa upaljenim svetlima i danjom i nocom ) postujem ogranicenja brzine .... jer sve suprotno od toga direktno udara na vas dzep. Pa samo sa jednom kaznom zbog nevezivanja pojasa ili upotrebe svetala mogu mesec dana da idem na posao kolima pa sto bih tu udobnost rizikovao i dozvolio sebi zbog bahatosti ili neceg drugog da idem GSB-om.

To sto neko misli da je neko postavio ogranicenje brzine na tom mestu bezveze grdno se vara. Svako ogranicenje brzine je dugotrajan projekat Instituta CIP i Saobracajnog fakulteta nasta su utroseni sati osmatranja saobracaja i na osnovu toga postavljeno je ogranicenje. Odluka o ogranicenju brzine u gradu Beogradu je desetogodisnji projekat na kome su uzeti svi moguci parametri koji su vam poznati i nepoznati i o kojima nikad niste ni razmisljali da uticu na saobracaj.

Primer svaki dan putujem na posao Dorcol - N.Beograd. Kada krenete Brankovim mostom pri brzini od 50 km na sat nijedan semafor vas ne zaustavi sve do Starog Merkatora. Ako vozite brze od toga na svaki semafor stanete sacekate da kolona krene itd ... a ja vas stignem bez dodavanja gasa, krsenja propisa , ugrozavanja bezbednosti, ustede goriva..... Ako mi ne verujete probajte ja jesam i stojim iza ovih mojih reci.

Ma svako od nas ima neostvareni san da sedne u neku masincinu odvali je po gasu i teraj dokle ima gradacije na brzinomeru. To moze samo na nekoj trkackoj pisti ( mada videli smo da i tamo ima propisa i ogranicenja brzine i nepostovanje istih dovodi momentalno do drakonskih kazni za tog vozaca).

Na kraju pustite to kakav utisak odaje da li je ovakav ili onakav vazno je da on svoj posao radi kako treba a to sto ste na meti bas vi koji volite da odrapite po gasu zao mi je.Morate da shvatite vozilo je oruzje koje je danas skoro svakom dostupno i svakog trenutka sa malom nepaznjom mozete nekoga da povredite ili na kraju i ubijete jer fizika je cudo pri brzini od 20 km/h x tezina vozila od 900kg je udarac od 1800 kg/cm kvadratnom tj svaki deo tela je primio udarac od skoro 2 tone. :wallbash:

Pa ko prezivi pricace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika0560.jpg

Slika0561.jpg

Ovo ti je ogranicenje na odredjen nacin i reci mi koliko je ovo projektovano i osmatrano? :turned: Ovo trenutno imam samo na kompu a mogao sam barem jos 10 puta slikati neke nebuloze i primere kada posle radova na nekom putu i posle prosirenja puta ostaje ogranicenje 50 ili 60 ili cak i 40 iako je pre bilo tamo 80... 70ih i 80ih jedan put tu kod mene je imao ogranicenje od 100km/h, sad posle 40 godina je obnovljen i prosiren za preko metar a ogranicenje 80km/h... Znaci u vremenu kada su vozila mogu da razviju brzine od 100 do 150km/h imao si ogranicenje od 100km/h a sada 80km/h. Naravno, sad ce neko reci da je 70ih bilo manje saobracaja, da ja se slazem, samo sto tada na 10km dalje nije postojao "autoput"... Nije problem sto negde postoje ogranicenja nego sto ogranicenja nekad nemaju veze sa zivotom a i sto se ne dozvoljava veca brzina od one koji uslovi dozvoljavaju... Ja kad sam poceo da vozim mogao sam da predjem desetak semafora u zelenom talasu i da odem sa jednog na drugi kraj grada bez zaustavljanja... Sad ne mogu da sastavim dva semafora posto kada vozis po propisu tacno ispred tebe se pali zuto sto je taman namesteno da ako prodjes onda ce cika milicajac da pise da si prosao ne crveno a treptuce zeleno svetlo ne zele da uvedu jer su u Subotici dosli do zakljucka da bi tako nesto smanjilo bezbednost...

Vozio sam se malo u poslednjih godinu dana po Madjarskoj, interesantno da tamo nisam naisao na nelogicne znakove... Isti uslovi ko i kod nas ali nisam naisao na nelogicnosti kao kod nas a da ne kazem da moze da se vozi 90km/h i nasao sam vise logickih znakova koji pomazu bezbednosti... Mi "prepisemo" zakon i pravila od druge drzave samo mi nije jasno zasto mi uvek moramo nesto da dodajemo i menjamo i poostravamo te zakone... Ustvari meni je jasno zasto se to radi, samo sto mi nije jasno kako to ljudi ne kontaju....

Sto se tice gore pomenutog cike, izgleda da nismo gledali istu emisiju, ja jedino sto sam video je kad je rekao, moji "momci" nece juriti prekrsioca po svaku cenu kako ne bi ugrozili nekoga u saobracaju i onda ide snimak iz presretaca kada prekrsioc pretice i vraca se u traku i oni preticu i ulete u makazice... A voleo bih da mi neko opravda uoste i koriscenje bentlija u svrhe presretaca... Jel to mozda da se bogatasi ne osecaju nelagodno ako ih zaustavi Lanser koji je "seljacki" auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se diskusija, i ja bih dodao jos jedan argument u prilog sve ove nelogicnosti a to je da ova nova/savremena auta imaju zaustavni put manji , pod uslovom da su na teh. pregledu uopste bila, pa proizilazi da su ova ogranicenja iskljucivo tu zbog budzeta ... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bude kupio bentlija od svojih para ni tad ne moze da ga vozi kako mu se digne, jer ugrozava bezbednost u saobracaju i zivote ostalih ucesnika. A to sto je seljak seo u bentli i potpisao ga na svakom semaforu to je vec za posmatranje + sto audijem ide u nabavku i na pijacu

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice gore pomenutog cike, izgleda da nismo gledali istu emisiju, ja jedino sto sam video je kad je rekao, moji "momci" nece juriti prekrsioca po svaku cenu kako ne bi ugrozili nekoga u saobracaju i onda ide snimak iz presretaca kada prekrsioc pretice i vraca se u traku i oni preticu i ulete u makazice... A voleo bih da mi neko opravda uoste i koriscenje bentlija u svrhe presretaca... Jel to mozda da se bogatasi ne osecaju nelagodno ako ih zaustavi Lanser koji je "seljacki" auto?

Pa izgleda da nismo. Tvoj subjektivan stav je da su nekoga ugrozili prilikom potere jer te covek nervira zbog istih onih razloga koje sam vec nekoliko puta naveo.

Voleo bih da vidim kako bi ti organizovao poteru za prekrsiocem postujuci ogranicenja, saobracajne znakove i pune linije. To je kao da pandurima das pracke da sa njima hapse naoruzane kriminalce. Da li ti vozis tako pa da mozes nekoga da kritikujes?

I zasto mislis da neko treba tebi da objasnjava zasto se Bentley koristi kao presretac. Bitno je da tebe auto nista nije kostao jer je dobijen gratis. Dobar je kao mamac, niko ne ocekuje da takav auto moze da bude pandurski, uostalom mnogo vise ce zaustavljati strance, koji po recima samih vozaca presretaca vise divljaju na autoputevima od nasih.

Zasto ti smeta sto svoje saradnike zove "moji momci"? Da ti ponudi da vozis presretaca da li bi odbio?

Kad bude kupio bentlija od svojih para ni tad ne moze da ga vozi kako mu se digne, jer ugrozava bezbednost u saobracaju i zivote ostalih ucesnika. A to sto je seljak seo u bentli i potpisao ga na svakom semaforu to je vec za posmatranje + sto audijem ide u nabavku i na pijacu

Sta reci? Koju posluku porati? :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije moj subjektivan osecaj, to je objektivan, ja ne znam kako moze biti subjektivno to da pokazuje kako presretac ugrozava ljude uletanjem u makazice? Drugo, on je rekao da se ne upustaju uvek u potere vec samo snime ako ne bi bilo bezbedno da se upuste u poteru, ali cak i ako ulaze u poteru, ja nemam nista protiv da predje preko pune linije i da krsi neka ogranicenja koja ne ugrozavaju tudje zivote a uletanje u makazice nije bezazleno za razliku od toga da on predje preko pune linije na preglednom mestu ili prekoraci brzinu u toj meri da moze da upravlja bezbedno vozilom. Ako cemo licno, ja krsim propise po pitanju ogranicenja brzine ali postujem ostala, ali to je druga stvar, ja ne sprovodim zakon, a oni sprovode... Ako nesto sprovodis onda trebas to da postujes...

Ne verujem da je odrzavanje tog vozila isto gratis... I ja licno ocekujem da neko iz drzavnog vrha vozi, posto mafijasa jako malo ima, a policajaca i raznih ministara je pun vagon... Iskreno ja sam bio i iznanadjen sto voze Lansera posto sam ocekivao da ce biti samo neki vrhunski Audiji, Mercedesi i BMWi koji kostaju vise...

Smeta mi sto svoje saradnike zove "moji momci", jer nije on glavni u bandi nego ima svoj cin kao i njegovi saradnici i trebalo bi da postoji neki nivo ponasanja, ne skuplja seknudarne sirovine nego predstavlja na jedan nacin drzavu... To sto su oni mozda zajedno cuvali ovce pre nego sto su se zaposlili u policiji mene iskreno neinteresuje...

A kad ih vec toliko branis, ja bih voleo da mi opravdas izjave policije na pocetku svake godine da ocekuju toliko i toliko miliona od kazni? Pa nisu oni preduzece pa da prodaju nesto, a tek izjave tokom prosle godine da nisu prikupili toliko svotu koliko su planirali...

Ja se slazem da su jadni uslovi rada u policiji medju nizim cinovima, ali to ne opravdava da se "dogovaraju" oko kazni i da ne primenjuju zakon ravnopravno na sve gradjane... Ako nemas muda i ako ti se nesvidja, nemoj to da radis...

Moj otac je bio zaposlen na vrlo visokom polozaju u Subotici i u vanrednoj situaciji je imao mogucnosti da upravlja policijom i dobro znam kako su nekad oni funkcionisali... I moj otac je otisao sa tog mesta pocetkom 90ih jer nije hteo da dozvoli da ga povezuju sa tako neodgovornim ponasanjem kakvo je bilo i kakvo je sada u drzavnim sluzbama... U to doba dok je moj otac radio, policajac je svoju uniformu i oruzije ostavljao u stanici a ne ko sad sto nose oruzije po kaficima...

EDIT: Ajde da ti ja tako subjektivno uletim u makazice tj predjem u tvoju traku a ti mi posle reci a on to samo radi svoj posao...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. ne branim policiju niti sam njihov portparol, ovde sada diskutujemo konkretno o presretacima, ne o celoj saobracajnoj policiji.

2. na brzinu sam opet pregledao snimak i jeste bilo zustrijeg preticanja ali nigde nisam video ugrozavanje saobracaja i rizicne makazice, mozda sam propustio, nadji na snimku deo o kome govoris i postavi.

3. "moji momci" govori o dobroj atmosferi u tom odelenju policije, a uglavnom svi koji imaju nesto protiv njih (citaj krivo im je sto presretaci voze to sto voze) kazu da im to para usi. To je apsolutno tvoj problem kao i sve ostalo sto ti se ne svidja u ponasanju tog coveka. Kao sto sam vec napisao njegovo ponasanje, mimika i nacin govora nisu za ovu temu i ne govore o njegovom profesionalnom odnosu prema poslu tako da te molim da ako imas problem sa tim da otvoris temu u off delu i tamo izneses svoje misljenje.

4. nisi kompetentan da govoris da li policiji za presretaca treba ovaj ili onaj auto i da li je bolje da bentley stoji i propada u nekoj garazi ili da se koristi i zaradjuje drzavi pare. Presretac sa svim troskovima odrzavanja otplati sebe za mnogo manje od godinu dana a to je uglavnom novac stranaca koji, kao sto sam vec napisao mnogo vise divljaju na nasim putevima od nasih gradjana.

5.takodje, molim te da sve insiunacije o pogresnom, bahatom i rasipnickom trosenju novca u okviru policije potkrepis dokazima a ne rekla kazala poluinformacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presretaci su za mene saobracjana policija a i tema u naslovu ne govori presretaci nego nesto drugo... Tako da bih ja zamolio da se ako je tako kako ti kazes, preimenuje tema jer ocigledno moze da zavara ljude, kao sto je i mene.

Jednom sam pogledao i nemam volju da gledam njihovu bahatost u reprizi...

Oni mogu u dobroj atmosferi da govore i sluzbeno a druzenje neka ostave za slobodno vreme... Bas je u tome problem sto se ponasaju kao da je to njihovo a to je drzavno sto je narod platio. A ja ne bih vozio presretac, barem ne u nasoj korumpiranoj policiji jer bi me licno, bez uvrede za one koji rade u policiji, bilo sramota da me povezuju sa njima... Mada cak i da se u nekoj teoriji zaposlim, brzo bih bio odpusten posto ovo sto sad kazem, rekao bih i onda u oci doticnima... I ja ne pricam o nekom njegovom izgledu a nacin govora prilicno govori o njegovom poslovnom odnosu prema poslu... Kaze nesto cega se ne pridrzava i ponasa se ne primereno coveku tog cina.

A ti si kompetentan da ocenis to? Taj auto bolje da je prodat i da su kupljena dva "losija", bolje bi tako radili posao...

Ako ti ne potkrepljujes svoju pricu dokazima, zasto bih se ja trudio? Svakako da to necu raditi jer doticni nezasluzuju da ja trosim svoje vreme vise od najbocnijeg komentarisanje teme... A ti kao kompetentna osoba da ocenis sta je poluinformacija slobodno pobrisi delove moje poruke koji nisu odgovarajuci za ovu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za YUgisa

Pa za ostanak znaka moze samo da bude kriv JKP Putevi Srbije njihovo je da posle radova promene znakove. Ne verujem da u projektu postoji ostanak znaka ogranicenje 40 vec sigurno je brzina prolaska povecena ali JKP putevi Srbije nisu poneli novo ogranicenje pa su ostavili staro ali eto policija koristi nasu neazurnost. Stvarno ne znam kakva je definicija za naseljeno mesto po nekom zakonu ali moguce je da one kuce u daljini po zakonu su naseljeno mesto. Cak ako prolazis pored nekog kombinata ili firme moguce je da postoji znak ogranicenja.

Eto u Italiji presretaci su marke Ferari jer kako sami karabinjeri kazu "sporiji auto ne mozemo da imamo inace nikog necemo stici".

To sto tebi lici na divljenje presretaca nemoj da zaboravis da su to profesionalni vozaci koji su isli na obuku ( kao i vozaci predsednika ili ministara neke zemlje ) cak sta vise mislim da su imali i jacu obuku jer vozaci predsednika imaju zadatak da zastite samo jednu licnost a vozaci presretaca gomilu ljudi na ulicama i imovinu jer svu stetu sto oni naprave placa se iz drzavne kase.

Nase amatersko davanje gasa do panja nije nista drugo do divljanje po ulicama i nasilnicka voznja. Ne branim saobracajnu policiju nemoj da me pogresno shvatis to je posao kao i svaki drugi ali da nema amaterskog davanje gasa do panja ni presretaci ne bi ni trebali. Kultura u saobracaju je kao i kultura ponasanja koje dolazi iz kuce i nikada ne bih promenio nacin voznje kako me je moj pokojni otac naucio a 52 godine je imao dozvolu, radio po belom svetu,obisao evropu vozeci,kolima doputovao iz Persijskog zaliva ... i nikada nije dobio ni jednu jedinu kaznu :unworthy: . E za takve vozace presretaci nisu potrebni.

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa svim ovim se slazem u potpunosti. Cesto i godine ucine svoje, pa ljudi voze mirnije.

Ovo se sad ne odnosi na tvog oca sto cu napisati, vec na bahate vozace kojih je sve vise.

Voze kao manijaci godinama, a nemaju apsolutno ni jednu kaznu... Sta sa njima? Dobri su i savesni vozaci ili milicija ne radi svoj posao???

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja moram da se vratim na snimak,gde policajac zaustavlja "strance",sta reci,neka svi dobro pogledaju i daju komentar jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naseljeno mesto počinje i završava se znakom i važe opšta ograničenja brzine osim ako nije drugačije određeno. Ljudi padate na glupostima. O radu saobraćajne policije najviše govore crne hronike. Oni su ti koji daju dozvole (i u komisiji su), oni su ti koji dozvoljavaju divljanje, a u međuvremenu iznuda i šibicarenje. Prevencija ? Edukacija ?

Ja pojas vežem zbog sebe, dete vežem zato što ga volim i sve ostale sa strane zbog skupih stakala i enterijera (to je moj izgovor da budu vezani) a ni u jednom trenutku zbog zakona (to je tek budalaština i plitko razmišljsanje). Farove sam danju držao upaljene pre 20 god naročito na autoputu, jer niko ništa negleda.

Najveća glupost kad mi je pol. tražio dokumenta i tu naleti na ADR sertifikat (za prof. voz. koji prevoze opasne materije), gleda prevrće i na kraju pita šta je to ? Pa on treba da me isključi iz saobraćaja ako to nemam. Da ne pričam o jednom stručnjaku koji treba da plati jagnje jer nije bio u pravu.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ woodoo

U statistiku nisam gledao koliko su uspesni presretaci samo sam skrenuo paznju na ponasanje odredjene osobe i njegovog vozaca, mada ne znam sta ce mu licni sofer, kad je on profesionalac. Vidim ga nekoliko puta nedeljo i nije mi krivo sto on vozi audi ili bentli, a ja samo punta, nego mi je krivo to licemerno pricanje jedne price ispred kamere, a ovamo i on sam krsi propise, na sta ces verovatno reci na polozaju je i moze mu se ... kad na sve to dodamo na koji nacin je dosao do sadasnje pozicije i ko ga je gurao usput, vidi se da je to tezak djilkos ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet cu reci, mislim da neutemeljenim subjektivno izazvanim konstatacijama da je neko ljakse i da treba da vozi onako kako ti mislis ovde nije mesto. Ova tema ne treba da se pretvori u komentarisanje Simiceve licnosti, ima mesta na forumu za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...