Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pravilnik o postupanju policijskih službenika

Recommended Posts

Nije ni on bio siguran šta je hteo... baš čudna situacija... 

 

Prvo kaže - mnogo jurcaš.... pretičeš preko pune... onda zaključimo da nema radar (a i realno nisam prekoračio) i da nisam preticao nego sam prošao pored auta koji je u tom trenutku i dalje stajao sa uključena sva 4 migavca... 

 

Onda je bio u fazonu, odakle si, čime se baviš i tada skapiram da je pijan i izložim ga kako imam firmu u Nemačkoj. Onda me pita, šta imaš u kolima... ja kažem nemam ništa. On meni, kako nemaš ništa imaš bar dvoje u kolima... Ja kažem to su mi žena i sestra i one su ljudi, a ne stvari i da je pitao ŠTA imam u kolima, a ne KOGA... 

 

On se tu kao naljuti i kaže - 'ajmo njihove lične karte... njih dve krenu da vade lične, sestra prva izvadi LK, ja mu pružim i on kao... 'ajde smanjii gas večeras imamo raciju... 

 

I to je to... međutim, ozbiljno pijan jedva stoji, čak je jedno vreme bio naslonjen na auto... 

 

Ja poslao dopis, opisao mesto i događaj i oni me zvali da dođem na razgovor, a ja baš dan ranije povredio nogu na fudbalu i ne odem (inače odem da proćaskam malo s njima) i posle mesec-dva stiže ovaj odgovor. 

 

Svakako, trebalo je isto veče prijaviti da ga nahvataju i da ga alkotestiraju, ali nisam imao kad i sutradan pošaljem mail pošto su bila još dva pandura u kombiju, pa sam računao na njihovu savest da će priznati da jeste bio pijan :) 

 

Međutim, oni ne znaju ni ko je tu bio :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u kojoj temi da psotavim pitanje i zapazanje

 

Na Pancevackom putu kod NIS pumpe odmah posle panc.mosta stoje 2 pandura i zaustavljaju vozila sa recima: Dobar dan, ima te li 2 minuta za jednu anketu? a tamo dalje 5-6m stoje 3-4 devojcice sa papirima ankete......

 

Prvo sam mislio da samo ove koji ulaze na pumpu pitaju, sad kolega se vracao i iz skroz desne trake ga zaustavio na pumpu, ovaj mu samo rekao da zuri.

 

Ovo sigurno nije po zakonima i ostalim propisima ali izgleda da je njihova anketa ili sta?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIdeo sam i ja to jutros. Verujem da je neka njihova anketa jer čisto sumnjam da bi smeli to da rade u drugačijem slučaju, a i one devojčice imaju sve uredno fluo prsluke i tako to... idem popodne tuda, pa ako me zaustave javim ti :D 


Iskreno se nadam da prave anketu za ukidanje žute trake na tom putu i dizanje ograničenja brzine... :D 

 

Pre možda 10-15 dana nije radio nijedan semafor na tom putu i fazon ja idem 100-110 i ne mogu nikog da stignem... svi voze 100-120... stigao sam od mosta do PA za 6-7min :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošao sam popodne, ali nisam imao vremena da svraćam... ima lepo stoji tabla "Anketa saobraćaja" i onda par znakova za ograničenje 60-40-20... Zaustavljaju tako nasumično na pumpu i devojčice popunjavaju anketu... ako budu bili i sutra, svratiću da vidim kakva su pitanja, pa ako je nešto lagano javljam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mog kolegu pre neki dan zaustavi žandarmerija... Kaže da su bili kulturniji od engleskih batlera.

Zaustavila i mene interventna pre neki dan, jesu bili ljubazni ali...dok su stariji stajali sa strane nekom mulcu da lida se uci "zanatu" pa npr nije imao pojma da stare "papirnate" licne karte vaze do kraja 2016. Kostalo me i vremena i pomalo zivaca dok me nisu proverili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreća njegova što nije bilo interventne u blizini, izvukli bi ga kroz prozor...

 

Ali vrh mi je pub koji mu kaže: Post, platiš i zurück, pasport   :laughing: :laughing: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :w00t: :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idiot je ovaj Amer.

Ali ne mogu da ne primetim nešto.

Koliko sam skapirao ovo je neka patrola uz granični prelaz gde, po prirodi stvari, cirkuliše dosta stranaca.

Možda bi bilo okej da tu stave patrole koje znaju engleski i mađarski. Verujem da ima bar 5 saobraćajaca u SU koji mogu da se sporazumevaju na engleskom ili grešim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da gledam, ali mogu da zamislim koliko je pandurcina obrazovana i koliko je degenerik normalan :D

Uglavnom moram da se zalim na narodnu miliciju :)

Pre neko vece burazer parkirao motor na ulici, neka nebitna raskrsnica, bukvalno prodje 4 auta dnevno, nema cak ni asfalta, posle toga dolazi jedan komsija pijan i ne moze da prodje navodno, izlazi i krece rasprava, brat ga nije premlatio samo zato sto je mator, a zasluzio je i uglavnom brat nece da skloni motor, ovaj ne ume da prodje i njegova zena pozove prijatelja sa znackom da pomogne ... dodju panduri, napisu burazeru kaznu za nepropisno parkiranje, a pijanom coveku nista nisu rekli iako je brat trazio da onaj duva ... bilo je i psovki i pretnji i umalo brat da zavrsi u stanici.

Sinoc sedim sa drugarom i dolazi njegov poznanik taksista i prica slicnu pricu da su ga slikali i kaznili jer je parkirao na parkingu na neobelezenom parking mestu ... a usput nije ometao ove koji se parkiraju ni pesake ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idiot je ovaj Amer.

Ali ne mogu da ne primetim nešto.

Koliko sam skapirao ovo je neka patrola uz granični prelaz gde, po prirodi stvari, cirkuliše dosta stranaca.

Možda bi bilo okej da tu stave patrole koje znaju engleski i mađarski. Verujem da ima bar 5 saobraćajaca u SU koji mogu da se sporazumevaju na engleskom ili grešim?

 

Nije obaveza da znaju strani jezik. Mene kad je zaustavio presretač (slično, zaustavljaju strance pa očekuješ da znaju bar engleski :) ) u Češkoj lik cepa češki pa ga ti razumi ako hoćeš, a ako nećeš on uzme papir i olovku, nacrta ti šta si uradio i koliko da platiš. Ako se praviš blesav samo kaže - Folow us... :D Onda te naravno vodi u stanicu gde angažuju prevodioca kojeg naravno ti platiš pa ti onda razmišljaj jel' razumeš češki ili ne :D

 

Mene nervira u celoj priči što pandur ne zna svoj posao. Nije obučen za ovakve situacije, a trebalo bi da bude. Znači pokuša da objasni na srpskom, ako ne ide onda na papiru, a ako ni to ne ide u stanicu pa neka čeka sudskog prevodioca i neka ga plaća. Sve to zajedno sa vožnjom do stanice ne treba da traje duže od 10min, a ne kao ovde on se raspravlja sa njim pola sata i na kraju ga pusti. Tuga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idiot je ovaj Amer.

Ali ne mogu da ne primetim nešto.

Koliko sam skapirao ovo je neka patrola uz granični prelaz gde, po prirodi stvari, cirkuliše dosta stranaca.

Možda bi bilo okej da tu stave patrole koje znaju engleski i mađarski. Verujem da ima bar 5 saobraćajaca u SU koji mogu da se sporazumevaju na engleskom ili grešim?

 

To je to, a preko toga štampati obrazac na engleskom sa instrukcijama za plaćanje kazne i nije neki izdatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jeste li čitali išta o ovom slučaju, ali tip je Kanađanin, ne Amerikanac. Te dve policije se razlikuju skoro kao i Eritreja i Australija.

 

Uglavnom, policajac je ispao glup i popustio je, što se ne sme događati. Mogao mu je reći da ih prati u postaju ili pozvati pojačanje i/ili interventnu. To je legitimno, u maricu, 24 sata pritvor, pa se ti raspravljaj.

 

Ne vjerujem da ljudi imaju toliko problema s policijom, a da nisu ništa napravili. To se stvarno događa? Mene su zaustavili dosta puta, i sa skuterom, i sa autom, pa i peške, nikad nikakav problem. Poslušaš šta imaju reći, odgovoriš da si razumeo i to je to.

 

Inače, beli, tvoj burazer je dobio što je i tražio. Nepropisno parkiranje, pa ti glumi mudonju. Radi inat, pa dobiješ u dupe. Sad neka se žali upravi vodovoda, umesto da je izgubio 17 sekundi da pomakne motor. Pala bi mu kruna s glave, a ne zna s kakvim se kretenom hvata u raspravu.

 

Sve u svemu, ni ovde kad me policajac zaustavio, mogao me jebat radi papira, radi neispravnog svetla, šta god, pa nije, jer sam bio normalan, i rekao mu da nisam primetio i da ću to popraviti čim stignem. Svetlo je radilo dan pre. Tip je rekao da je razumeo, da me samo radi toga zaustavio i sretan put. Hvala i doviđenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...