Jump to content
FAS Goran
Mikeli

Fiat Bravo / Marea / Multipla - menjač ostaje/ispada iz brzina

Recommended Posts

Racunaj da mora skidanje i otvaranje menjaca! Koliko ce da kosta ,to sve zavisi gde ces da radis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim opet, posle 3 dana sam malo po malo uspeo da ubacim u 3. i 4. brzinu i sada auto ide najnormalnije. Sad je moje pitanje da li je uopste viljuska u pitanju posto kao da nesto zaglavi u menjacu i uz pomoc malo sile opet te brzine prorade do sledeceg glavljenja?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,skoro sam kupio Brava 1.2 16v,i do danas je uglavnom vozen po gradu,tako da petu nisam ni koristio,i danas smo izasli na otvoren put,i videli da u petu ne moze uopste da upadne,menjac uopste nece da ode desno prema petoj,kada se povuce ono za rikverc onda ode desno,a kada se ona ne dira(znaci kada hocu da ga ubacim u petu),onda uopste nece desno,kao da peta i ne postoji,upadne uvek u trecu.

 

Je l' ima neko ideju sta to moze da bude,koliko moze da kosta popravka itd?Ovo moram da sredim sto pre,jer na otvorenom putu peta mnogo znaci,glupo je voziti samo u cetvrtoj :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako,danas sam se malo pozabavio tim problemom,i nasao sam u cemu je problem,jedne caure uopste nema,a i pukla je ona plastika koja drzi polugu koja sluzi za petu i rikverc,i jednostavno kada se menjac stavi u polozaj za petu uopste ne pomeri tu polugu,a to objasnjava i veliki luft u rucici,za rikverc moram da ga pomerim skroz do suvozacevog sedista,a za prvu skroz levo,kod maminog punta je menjac neuporedivo utegnutiji.

E sada je problem to sto ne znam kako da skinem tu plastiku i ubacim novu cauru,tu su neka 3 srafa za kljuc 10mm,ali kada sam probao da ih odvijem samo su se oketala u prazno.

 

Evo kako to izgleda,u delu koji je zaokruzen crvenom bojom uopste nema caure,a plavi deo je vezivan nekom zicom posto je pukao:

 

20130812162211704.jpg

 

Pa,je l' ima neko ideju kako se ovo skida?

 

Hvala unapred,

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko?Kupio sam novu tu cauru,ali ne znam kako da skinem taj deo da bih je namestio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se meni cini mora da se skine auspuh i onaj lim sa plastikom koji je izmedju poda i auspuha,ali je problem to sto ne znam kako to da skinem,auspuh smo skinuli,i poodvijali sve sto smo videli u tom delu,ali jednostavno taj lim sa plastikom nece nikako da sidje dole,kao da ga u sredini nesto drzi,a nema nikakvih srafova,cimali smo jako,bili sat vremena u kanalu,ali nikako da taj pleh sidje dole.

Jel skidao neko nekada to na bravu,ako je slucajno neko menjao sajlu menjaca ili tako nesto,da ga ne drzi nesto sa gorenje strane ili tako nesto,stvarno bi mi znacila pomoc,i to sto pre,auto je sada rasturen i na kanalu je,a zapeli smo oko tog pleha,nikako da ga skinemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ih ima,iscupao sam ih sve,odvio sve srafove,ali kada probam da je povucem ona povlaci ceo onaj deo u koji ulaze sajle,uspeo sam i malo da iskrivim taj deo,ali da sidje nije htela nikako,izgubio sam 3-4 sata,i nista nisam uradio.Sutra idem kod majstora,pa cemo videti sta ce on da uradi,javljam sta je bilo.

 

Hvala na pomoci,

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je majstor resio problem,na kraju je ispalo da mora da se menja komplet rucica sa nosacem,kupljena je polovna i sada upada u petu kao u sir,i nema vise onolikog lufta u menjacu.Usput je promenio i zupcasti kais sa spanerom,meni je ostalo jos ulje i filteri,i veliki servis je gotov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce dok sam bio na putu menjanje brzina je islo kao po loju do jednog trenutka,e onda krecu problemi sa menjanjem brzina ukljucujuci rikverc.

Ubacivanje u bilo koju brzinu ide otezano a u rikverc uz krcanje. Sad se pitam ili je menjac ili je neki deo kvacila crkao drug lezaj ili korpa?

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menac 1000% :(

Kad si zadnji put dolivao (menjao) ulje? Postoje min sanse da bude bolje ako dolijes ulje, pod uslovom da je nedostatak problem, u protivnom (da imas dovoljno ulja) jedino moze da bude menjac... a tu moze svasta da bude - viljuske....

Ps. A da li je problem pogodoti brzinu ili se tesko ubacuje (velikom silom)? Ako je samo tesko pogoditi moze biti I labava poluga od rucica menjaca do menjaca... Napamet pricam, ne vidim koja su kola.

Ako ne lupa nije lezaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je marea 1.9jtd.

Sad se prisecam da se to jos jednom desilo kada je bilo bas hladno...ne znam dal je to povezano ili slucajnost?

Ulje nisam proveravao do duse i ne nam gde se proverava :help:

Edited by Shumadinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je marea 1.9jtd.

Sad se prisecam da se to jos jednom desilo kada je bilo bas hladno...ne znam dal je to povezano ili slucajnost?

Ulje nisam proveravao do duse i ne nam gde se proverava :help:

Brzine pogadjam to nije problem,bas tesko ulazi u brzine,znaci potrebno je da se zapne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se šalta kad auto stoji (ugašen)? Ako u tom slučaju ručica menjača ide normalno (lagano) onda je nešto oko korpe kvačila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se vratio od majstora izgleda da je otisao cilindar pedale kvacila :fun::laughing::guitar:

Kada par puta zaredom pritisnem pedalu kvacila sve se vrati u normalu

Novi kosta smesnih 2250 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Problem je resen, nije imalo ulja u menjacu."

Htedoh ti to napisati ali nisam bio u mogućnosti iako sam post video negde oko 1700 - ulje u menjaču!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...