Jump to content
FAS Goran
RedMan

Fiat Bravo/a, Marea 1.6 16v / 1.2 16v - slabo prima gas / problem sa primanjem gasa

Recommended Posts

imam fiat bravo 1.6 97god. nikad nisam vozio drugi tako da nisam siguran kako treba da se ponasa mada mi ovo ne deluje normalno. Kada kreces,po ravnom) nekad moram da mu dam 2-2500 obrtaja jer se gusi na manjem ili zatrokira na kratko. primetio sam i da je razlika izmedju cetvrte i pete przine jako mala , npr. u petoj brzini na 2500 ide 90 i manje, ovo je na auto putu tako niej uzbrdica pa da razumem. menjao sam svecice, kabloce. ima li neko ideju?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš da probaš drugi, gušenje na malim obrtajima i 2500 rpm za kretanje iz mesta svakako nije normalno. Preporučujem da potražiš dobar servis (ima ih na forumu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad citam ove postove obavezno pogledam na parking da vidim nije li neko od ovih ljudi ukrao moj auto,jer imam ali iste probleme kao drugi.

Imam tartarini sekvent i auto na gas-u ide ok ali kad prebacim na benzin tu nastaje problem,knedla pri malim obrtajima pa tek onda stravicno ubrzanje ko da me neko ispalio iz topa.pokusavao sam sve veliki servis menjanje ovog onog i nista nije pomoglo,a onda je crkla pumap za benzin i ja je zamenim i od tada sasvim drugi auto normalno se ponasa na plin i na benzin, vozio sam ga od ted jedno 300km na benzin i sve je ok nema nikakvih naznaka da se gusi da nece da primi gas,pa se ja pitam da lije moguce da je problem bio do pumpe :wallbash: i da ni jedan majstor nije mogao da ustanovi to :blink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je bas dosta proslo i maltretiranje oko toga je zaborav a mozda nekome dobro dode odgovor ipak je auspuh bio spolja je ok najbolji ali moguce od udarca da je spala obloga ili tako nesto pa zacepilo malo .Znaci auto je palio i radio ok ali nije imao snage kao da ga je neko davio ,majstor je odseko zadnji sad je tamo samo hromova cev i ide kao blesav ovo je cini mi se odavno trajalo pa je samo imalo povod da bas zapusi auto sad i pre kad je i isao normalno ide mnogo bolje.

Ne gledajte samo spolja kao je spolja je sve uredu a sta je unutra niko ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Bravo 1.6 "98.

Auto ima problem kada treba da se pokrene iz mesta na vecim usponima.

Cak i kada dam puno gasa, cim pustim kvacilo jednostavno nema snage da krene..kao da ce da umre.

Nema klimu, isto je i na gas.

Ori obrtajima vecim od dve hiljade nema problema. Ne trza, ne gusi se, dizne su ociscenje pre 15 dana, nove svecice, nov akumulator.

:/

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj manje gume. Ovi što ugrađuju tzv venturi gasni uređaj znaju često da bi dobili dobar rad na plinu smanje presek usisa.

Izbegavaj uspone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan.ik

Nema veze sa precnikom usisa...

A sto se tebe dejane tice ti probaj da krenes uzbrdo negde 2-3 puta pa ako nece izadji napolje pa omirisi motor... Ako kandela lamela onda ili nasteluj kvacilo ili menjaj set kvacila a ako ne kandela dodji ovde opet pa da razmatramo sta dalje...

Najverovatnije si ga malo prepeko pa napravio ćumur od ulja i zalepio karike u klipovima i sad nema kompresiu... A oce i da bude ako si duze vozio sa rastelovanim plinom(siromasna smesa) da je malko otopio klipove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi da je set kvacila, al nisam sto posto siguran, posto je cak i uz Vojvode stepe imao problema da se popne iz mesta (oni iz BGa znaju da to nije neki straobalan uspon). Ako je set kvacila znam sta me ceka.

Nego kazite mi kako se leci ovaj drugi problem s kompresijom, ukoliko nije set kvacila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema kvačilo veze.

Jel' diže obrtaje, a auto ne kreće, tj. jel' kliza lamela? Jel' podrhtava ceo auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba razlikuješ da li auto tj. motor nema snage ili kvačilo proklizava ili prilikom kretanja trese-cima. V. Stepe je smešan uspon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se javljao za rezultat jer sam cekao da odem na zakazani servis.

Naime...problem je bio greska u kompjuteru. Reseno za hiljadu dinara. :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat brava 1.6 16v '96god ....na malim obrtajima pogotovo kad je hladna napravi knedlu, zatrokira...sta li bi mogao biti uzrok? I, do 4000 obrtaja cini mi se da slabije "vuce", posle 4000 "lepi" za sediste

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretrazi malo teme. Nevezano da li je Brava ili nesto drugo, prilicno puta je pisano o slicnim simptomima.

Cisto da ne pisemo svi redom iste stvari 100 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da osetiš kako bolje vuče od 4.000 obrtaja jer je maksimalni obrtni moment tog motora upravo na 4.000, a maksimalnu snagu daje na oko 5.700. Drugim rečima, on je ''mrtav'' i treba da bude ''mrtav'' na 2-3.000 obrtaja u smislu nekog jakog povlačenja jer je u tom režimu rada daleko do svog maksimuma.

Slabo primanje gasa kad je hladan ukazuje skoro uvek na dizne. Skidanje i čišćenje njihovo, obično oko 50 eura po servisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda verovatno nekoj od njih čišćenje nije pomoglo, tj. toliko je loša da joj spasa nema. To može da se proveri lako, opet u servisu.

Ne može taj auto da ima knedlu, a da je gorivo tu (koliko treba i kada treba), da svećica radi kako treba i da ima dovoljno vazduha.

Ima tu još senzora koji mogu da brljave, ali generalno...idi u kršten servis i to se rešava lako. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno da ko je cistio dizne je i proverio rad istih. Mlaz, protocnost, zaptivanje. Moguce i da je to uradjeno kako se sve obicno i radi, a to je da se nesto uprosti, preskoci, previdi, pa zaista nije na odmet i to proveriti.

Ostaju druge stvari koje je Nesa pomenuo, na pr. senzori...pozicije leptira, MAP ili MAF, sama klapna...

Trebalo bi da tvoj auto ima sve te senzore koje imaju i danasnji automobili, jer su obavezno poceli trpaju senzore u automobile upravo od te 96.

Samo se ne bih slozio da se stvar uvek brzo i lako resava, cak i u ovim krstenim servisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se rešava...a, i inače...retko ima problema koji oduzmu ceo dan, ili više. Naravno, ima ih, glava se razbije dok se ne pronađe šta pravi problem...ali to nije redovno stanje.

Mada, ni vlasnik ne treba da bude Steva Žigon iz poznate TV serije ''Majstorska radionica''... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje a vidim da je ova tema najsvezija pa cu ovde postaviti. Vozim fiat bravo 1,6 16v benzin plin i imam problem sa autom kada je hladan, dok kada se zagreje manje ali problem je tu i dalje.

Naime dok se ne zagreje trokira i gusi se. Ler pada ispod 850 obrtaja i auto mi se gasi. Desava mi se u toku voznje kada saltam brzine a skrecem de se ugasi sto je vrlo neprijatno zbog serva koji tada ne radi!

Desava se i da propadne na recimo 500 obrtaja pa se vrati na 850 ali uglavnom ne pa se ugasi. Hoce i da trza na 1500 obrtaja kada dodajem gas.

Kada se zagreje problem je redji ali i dalje ume da zatrokira i da se zagusi sto kod preticanja nikako ne valja. Isti problem je na obe vrste goriva, mozda na benzinu malo manje. Problem zavisi i od kvaliteta gasa. Danas sam resio da malo eksperimentisem i odkacim ovaj gornji kabal:

image.jpg

I voila! Skroz drugi auto.

Prilikom kretanja papucica gasa mi je nepotrebna dok sam je ranije morao mrcvariti zajedno sa kvacilom da bih krenio normalno .Ler je tu negde izmedju 800 i 1000. Vozio sam par kilometara posto nisam smeo vise jer nemam pojma o kojoj sondi je rec i sta moze da se desi? Vozio sam ga par kilometara i auto ide kao lud! Problemi kao da su totalno nestali.

Kazite mi cemi sluzi ovaj cetvoropinski prikljucak i da li mogu da uzivam u voznji malo bez njega i bez negativnih posledica. Naravno prvom prilikom cu zameniti deo koji zeza samo jos da mi kazete sta je u pitanju?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova postavka na leptiru mi nije poznata ali koliko ja znam benzinci imaju MAP. Mozda i ja gresim. :laughing:

Map se kod ovih motora treba nalaziti na usisnoj grani (plastici) , na gornjem obodu do vetrobrana.

Ovde je jedan konektor za leptir a drugi ne znam sta je! :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...