Jump to content
FAS Goran
RedMan

Fiat Bravo/a, Marea 1.6 16v / 1.2 16v - slabo prima gas / problem sa primanjem gasa

Recommended Posts

Da javim da je problem nestao, već sam prešao oko 1.000km, sipao sam benz i plin na istom mestu, ponekad zaštuca plin na leru ali ponekad. Sada na benzinu ide normalno kada je hladan.

Otišao sam kod plinadžije i on je konstatovao da je plin izgubio mapu rada na leru i da je zato varirao. Učitao novu mapu lera od benzina i prebacio je na plin i rešeno za 5 min.

 

Ali da se vratim na problem koji je bio, sve mi liči kao da me niste razumeli ili ja ne znam kako radi plin u mom autu. Problem je bio samo kada je auto hladan ujutru i tada auto radi na benzinu i pravio je taj problem,plin je tada ugašen. Kada se zagreje motor za prebacivanje na plin išao je super na plinu a na leru,zbog mate, varirao u obrtajima.

Kako je povezana mapa benzina sa mapom plina pa da plin smeta benzinu ? Benzinski ECU kontroliše motor kako radi na plinu pa ubacuje to u mape kada radi i na benzinu...ili ?

 

Inače sa tim plinom sam prešao oko 70.000 i nikad problem do sada.

Ček-lampica mi uvek svetli od prvog dana i prijavljuje nešto oko Lambda sonde,mislim 2 greške, mogu okačiti greške,ali svi su mi do sada rekli da je to zbog plina...i da sve je OK, meni auto ide super,potrošnja je odlična...

Pošto imam dijagnostiku mogu okačiti vrednosti parametara koje smatrate da treba proveriti(npr. LTFT) pa da uporedimo vrednosti.

Edited by Brkic

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad rece da si isao kod plinadzije zna li neko zasto meni kad je na plinu drzi obrtaje konstantno na 1300 na leru ponekad ali ponekad spusti na 800-900? a ponekad zna da zalepi i na 2000 nervira me malo mi pocepano pancir crevo pa kad ga pustim da radi kao da drzim gas? a sad cu postaviti video kako mi radi na benzinu znaci haos opet?


Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam fiat bravu 96 god , imam probelem sa benzinom , nece da primi gas , upali na benzin i kad dam gas prvo se ugusi i onda primi gas , u voznji nece nikako da povuce na benzin , dok na plinu radi perfektno i ide super , da li je neko imao slican problem ? Da li da menjam pumpu ili dizne ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo lako mogu da budu dizne, one veoma brzo stradaju kada se vozi na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pukla bombina po sredini vodoravno celom duzinom,jel ima to neke veze? auto lepo radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je bila napukla odozgo, godinama je tako bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat bravo 1.6 16v 2001 god  182b6.000 plasticna usisna grana , motor lepo radi drzi obrtaje i kad zagreje do radne temperature odjenom kad stanem na semoru auto lepo spusti obrtaje na 850 i pocinje sitno podrhtavanje volana osecaju se vibracije i u kabini pri naglom davanju gasa auto zastuca pa tek primi gas ,znaci lenj do 3000 obrtaja , kada se postepeno daje gas onda normalno iprima gas samo naglo kad dam gas auto se na trenutak zagusi .zamenjena  klapna gasa , zamenjene sve cetri dizne , komplet pumpa za gorivo sa kucistem , svecice , kablovi , bobina , set kvacila , i uradjen mali servis ? 

Edited by hgt

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Imamo isti motor,meni se desavalo da ima knedlu kad sam kupio auto,taj fazon da zastuca pa primi i resio sam zamenom svecica.Moguce da ti je ta pumpa oslabila,kapiram da si polovnu stavio,jer novu sa kucistem jos nisam video da je neko stavio...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam novu placena 7600 din , marka pumpe se nezna jer na njoj ne pise nista , mislim da sam stavio pogresne svecice brk6ekc a u katalogu pise da idu brk5ez

 

ca12afaa1b9e-1920x1080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam bkr 6 evo  47 hiljada  sam presao sa njima i jos uvek sve ok....

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2017 at 11:28 PM, hgt said:

fiat bravo 1.6 16v 2001 god  182b6.000 plasticna usisna grana , motor lepo radi drzi obrtaje i kad zagreje do radne temperature odjenom kad stanem na semoru auto lepo spusti obrtaje na 850 i pocinje sitno podrhtavanje volana osecaju se vibracije i u kabini pri naglom davanju gasa auto zastuca pa tek primi gas ,znaci lenj do 3000 obrtaja , kada se postepeno daje gas onda normalno iprima gas samo naglo kad dam gas auto se na trenutak zagusi .zamenjena  klapna gasa , zamenjene sve cetri dizne , komplet pumpa za gorivo sa kucistem , svecice , kablovi , bobina , set kvacila , i uradjen mali servis ? 

kablovi, svjećica ili injector

Provjeri da ti nije možda koja lula od kablova dobro nasjela na svjećicu pa ti tu probija. Ili zaposli nekoga da ti nabija gas u mraku a ti gledaj dal se bljeska oko kablova kad ti zaštuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam fiat bravo 2001 1,6. Desava se sledece pali normalno radi lepo mirno.ali kada pocnem da dajem gas negde od 2000-do 3000 obrtaja motor radi katastrofa trese trokira guta knedle.a posle tri hiljade toga nema ali opet mislim da bi mogao da radi jos bolje.sta je uzrok.menjana bobina,svecice,klapna.map senzor.senzor radilice.dizne..ako neko zna sta je nek pomaga.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam fiat bravo 2001 1,6. Desava se sledece pali normalno radi lepo mirno.ali kada pocnem da dajem gas negde od 2000-do 3000 obrtaja motor radi katastrofa trese trokira guta knedle.a posle tri hiljade toga nema ali opet mislim da bi mogao da radi jos bolje.sta je uzrok.menjana bobina,svecice,klapna.map senzor.senzor radilice.dizne..ako neko zna sta je nek pomaga.trosi kao avion izbacuje crni dim sveenjano na autu klapna ,map senzor,bobina ,svecice,pumpa za benzin,sonda.i opet isto dijagnostika pokazuje nema kvarova

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta moze biti ali proveri brizgace kako rade i pritisak goriva. Jednom prilikom sam menjao pumpu goriva , samo motor. Stavljao sam drugo crevce i nije dobro bilo dihtovalo , i auto je trokirao pri ubrzanju. Kada sam pritegnuo selnu sve je bilo ok opet
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto si skoro sve zamenio sto moze da ima veze sa tim mozda problem treba traziti na drugom mestu.

Otkada se kvar pojavio i da li je nesto prethodilo tome?

Da li je neko proveravao zupcenje da li je ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo

U pitanju je Fiat Bravo 1.6 1999god
Naime u par navrata dok je kiša padala i bilo dosta vode i lokvi na cesti dešavalo mi se da auto izgubi vucu, slabo prima gas. Mogu papucicu pritisnuti do kraja jedva ubrzava i ne penju se ni obrtaji. Vracalo se u normalu nakon nekog vremena kada ponovo upalim (vjerovatno dok se osuši) šta bi moglo praviti taj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo kablovi do svjecica,pa mozda i bobina pa onda motorni racunar koji je mislim u motornom prostoru isto.

Kada se to desi ,otvori haubu pa pogledaj da li je negdje po ovim dijelovima mokro,mozda je nocu najbolje pa uspijes vidjeti da kablovi  do svjecica probijaju varnicu ako je do njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao problem kad pada kisa a auto stoji na parkingu  bobina se nakupi vlage i nisam mogao auto da upalim ili ako ga upalim radi 1-2 sekunde i ugasi se.  Posle zamene bobine nisam imao problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si malo detaljnije da opises,ne naplacuje se ovde po otkucanom slovu :D

Ako je originalna bobina to jest ko zna otkada na autu moguce da se namotaj malo "skratio" zbog starosti pa vuce vise struje nego sto treba pa se vise i greje.

Moze biti i da je los kontakt gore na konektoru bobine pa da se zbog toga greje.

A moze biti i da je probila izolacija na visokonaponskom delu pa probija na sve strane.

Ako das malo vise detalja mozda dobijes i konkretniji odgovor umesto "moze biti ovo,ono..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...